FENYX ADAMOV - PÉTANQUE


29.6.2024

Vo Jarinovy koule - Hartvíkovice
Turnaj v pétanque v Hartvíkovicích
Turnaj s názvem Vo Jarinovy koule, který pořádal HP Třebíč, se odehrál v sobotu 29. 6. 2024 v hartvíkovickém autokempu AC WILSONKA. Sjelo se celkem 36 tříčlenných družstev. Hrálo se na skupiny „každý s každým“ bez časového limitu a s postupem do KO šestnáctky. Fenyx Adamov měl zastoupení v družstvu Jiří Němec, Hana Valová a Soňa Karásková. Další účastnice za Fenyx byla Jarka Kuchařová, která měla za spoluhráčky Stáňu Watorovou z PC Hrabyně a Evu Blažejovou z 1. Starobrněnského PK. Hrálo se za krásného slunečného a velmi horkého počasí. Družstvo Fenyxu ve své skupině vyhrálo dva zápasy a jeden prohrálo, což stačilo na postup. V prvním vyřazovacím zápase prohrálo s družstvem Jiřího Karáska s Hrode Krumsín. K dalšímu zápasu nedošlo, protože vzhledem k vysokým teplotám vzduchu byly dohrávky zrušené. Družstvo Jirka, Hana a Soňa umístilo na děleném 9. - 16 místě. Jarce a jejím spoluhráčkám se postoupit nepodařilo a skončili na děleném 28. místě. Dlouhé časové prodlevy v horkém ovzduší, kdy přestávky mezi jednotlivými zápasy trvaly někdy i tři hodiny a byly únavné, tak toho využili někteří účastníci k osvěžení v blízké Dalešické přehradě.

22.6.2024

MČR 3x3 55+ kvalifikační - Loděnice
Zástupce Fenyxu po delší době na stupních vítězů na Mistrovství České Republiky
Dva naši zástupci se zúčastnili kvalifikačního Mistrovství České Republiky 55+ v Loděnici u Berouna. Karel Mrlina hrál s manželi Marečkovými z Řečkovic, Pavel Král pro změnu s manželi Demčíkovými z Vědomic. Základní část se hrála švýcarským systémem na 4 kola. Do KO 16 se povedlo kvalifikovat oběma našim týmům - Karlovi a jeho týmu se 3 výhrami a jednou prohrou, Pavlovi a jeho týmu s "odřenýma ušima" se dvěma výhrami a 2 prohrami. Karel však hned v prvním kole prohrál s týmem Miloše Pánka z Krumsína a turnaj pro něj skončil. Pavlům tým to měl vzhledem k postupu ze 16. místa ještě o poznámí těžší - narazil hned na nasazený tým č.1 - několikanásobné mistry ČR - Michálek I., Koreš J.st., Lukáš P. a Bílek D. Od počátku však aktivní hrou favorita zaskočil a nakonec překvapivě vyhrál 13:6. V dalším kole oplatil porážku ze základní části týmu Bín (Vrchlabí) 12:8 a postoupil mezi 4 nejlepší. Tam na něj čekal tým Vodehnalová (Praha), ale i přes vedení 5:3 nakonec do finále postoupil soupeř z Prahy. V boji o třetí místo však neponechali nic náhodě a porazili tým Ježek (Stolín) 13:1 a získali bronzové medaile.

15.6.2024

MČR 3x3 muži kvalifikační - Brno Veveří
Bude aktualizováno

8.6.2024

VC pivovaru Litovel - Brno Slatina
Úspěch adamovského Fenyxu v Brně
V sobotu 8. 6. 2024 se uskutečnil tradiční pétanquový turnaj trojic VC pivovaru Litovel, který pořádal spolek Slope Brno ve sportovním areálu na Slatině. Přestože v kalendáři bylo právě Medarda, hrálo se za krásného slunečného a velmi horkého počasí systémem „švýcar“ na čtyři kola s postupem do KO čtyřky. Adamovský Fenyx reprezentovaly dva týmy ve složení Kamil Řeřucha, Pavel Král, Zdeněk Handl a Jiří Němec, Hana Valová, Soňa Karásková. Po základní části měly oba celky shodný počet tří vítězství a jednu porážku, což zajistilo oběma postup do semifinále. Zde v první hře nestačili na své soupeře a prohráli - Kamilův tým s domácím týmem Jaroslava Hvíždě a Jirkův tým s pozdějším vítězem celého turnaje s týmem Pavla Hanáka. Na slatinských hřištích se tedy odehrál v závěru dne čistě adamovský souboj o třetí místo. Hra to byla zajímavá a dlouhá. Skóre se přelévalo z jedné stranu na druhou, oba týmy mohly zápas rozhodnout ve svá vítězství, ale nedařilo se, a tak se dospělo do stavu 12:12. Rozhodl tedy až poslední nához, kdy v nervy drásajícím souboji získal rozhodující bod Jirkův tým a získal tak 3. místo. Přestože se turnaje účastnil menší počet družstev, je třetí místo pro tým v tomto složení velkým úspěchem. Čtvrté místo dalšího týmu tak dokresluje adamovský úspěch na tomto turnaji. Vzhledem k tomu, že se jednalo o VC pivovaru Litovel, tak do Adamova kromě krásných pohárů mířilo i 36 kusů tradičního zlatavého moku.

1.6.2024

MČR 3x3 - Kněžice
Bude aktualizováno

19.5.2024

Květnový Open turnaj - Adamov
U řeky proběhlo tradiční pétanquové odpoledne. Po čtyřech kolech supermeleé zvítězil nejstarší hráč na hřišti Milan Matějka, druhá skončila Hana Valová a třetí Karel Mrlina. Blahopřejeme výhercům. Skvělý výkon.

18.5.2024

MČR 1x1 - Hrochův Týnec
Třetí květnovou neděli proběhlo v Hrochově Týnci u Chrudimi Mistrovství České republiky v kategorii jednotlivců. Náš klub měl tři zástupce - Lucie Seredová měla těžkou skupinu a po dvou prohrách s nadějným Simonem Rouskem ze Stolína nepostoupila ze základní skupiny. Karel Mrlina po dobré hře ze skupiny postoupil, ve vyřazovací části však byl nad jeho síly Hynek Vyoral ze Sokola Lipník. Pavel Král postoupil ze skupiny až po vydřené výhře nad I.Dlouhou z Loděnice a v následujícím zápase porazil Viktora Šebka z KPK Vrchlabí. V dalším utkání nastoupil proti české jedničce Petru Vavrovičovi z Lipníka a po nadějném vedení 7:0 prohrál 9:13.
Děkujeme za reprezentaci hráčům klubu Fenyx

11.5.2024

Chateau Náměšť - Náměšť na Hané
CHATEAU NÁMĚŠŤ
Další turnaj v petanque trojic se konal 11.5.v Náměšti na Hané na zámku. Z našeho klubu se zúčastnilo 8 hráčů. Družstvo Fenyxu mělo zastoupení ve dvou kompletních týmech ve složení- Němec Jiří, Valová Hana a Kuchařová Jarka. Druhý kompletní tým byl ve složení- Řeřucha Kamil, Král Pavel a Handl Zdenek. Karel Mrlina nastoupil s Yvone Marečkovou z Orla Řečkovice a Zuzanou Malou ze Sportu Kolín. Lucie Seredová hrála s Liborem Horákem z týmu BePec 2016 a Gabrielou Stanekovou z FC Damníkov. Hrálo se ve skupinách, každý s každým. Z osmi skupin postupovaly první dva týmy do KO 16. Našim dvěma kompletním týmům, Karlovi a Lucii s jejími spoluhráči se nepodařilo do KO 16 postoupit. Týmy, které nepostoupily do KO 16, ještě hrály o konečné pořadí. Tam se našim hráčům (zástupcům)dařilo a skončily v horní části tabulky.
Děkujeme za reprezentaci hráčům klubu Fenyx

4.5.2024

Prvomájové koulení - Valšovice
V sobotu 4. 5. 2024 se uskutečnil v Hranicích - Valšovicích turnaj trojic v pétanque. Spolek Fenyx Adamov měl zastoupení v družstvu Karásková Soňa, Valová Hana a Němec Jiří. Čtvrtým účastníkem Fenyxu byl Král Pavel, který hrál spolu s manželi Ivou a Liborem Horákovými z Bedřichovického pétanquového club. Hrálo systémem švýcar na čtyři kola s postupem do KO šestnáctky. Postoupit se podařilo týmu Pavla se třemi vítěznými zápasy ze 14. místa. Našemu kompletně adamovskému týmu příliš nepřál los, když mu do prvních kol nalosoval soupeře, který byl nad jeho síly. Ve třetím kole snaha a bojovnost na soupeře nestačily a tak následovala třetí porážka. Vítězství se dočkali ve čtvrtém kole, což stačilo po základní části až na 42. místo. Turnaj se dohrával o celkové umístnění. Pavel v prvním kole KO šestnáctky podlehl 13 : 8 týmu Pírek Martin z Krumsína, Valík Václav a Žiák Vojtěch oba z Albrechtic, kteří skončili na 6. místě. Další zápas tým Pavla již neodehrál, a tak se umístil na 16. místě. V dohrávce se našemu adamovskému týmu podařilo uhájit umístnění po základní části a skončil na 42. místě. Celý turnaj se odehrál ve znamení oslav 20. výročí založení pétanquového klubu Valšovice.

28.4.2024

Open turnaj v pétanque - Adamov
28. dubna Open turnaj v pétanque v Adamově u řeky První letošní open turnaj u řeky pořádali již tradičně manželé Hromkovi a postarali se i o ceny pro všechny zúčastněné hráče. Za krásného počasí se v neděli 28. dubna sešlo u řeky 20 hráčů pétanque. 16 hráčů z Fenyxu a 4 hosty přilákal nejen první adamovský turnaj, ale i parádní slunečné počasí. Časový limit na hru byl 35 minut a poprvé se hrálo „švýcarem“. Domluvené týmy hrály společně všechna čtyři utkání. Nejlépe se vedlo týmu: Lucie Seredová, Karel Mrlina a Libor Malík, na druhém místě se umístil tým složený z Pavla Krále a Zdeňka Handla a na třetím místě se umístili Soňa Karásková a Milan Matějka.

27.4.2024

TOP KLIP - Litovel
V sobotu 27.dubna se v Litovli uskutečnil turnaj TOP KLIP kategorie Prestige, kromě hráčů z celé ČR se zúčastnili i zástupci Slovenska a Polska v celkovém počtu 50 trojic. Po pětikolovém švýcaru se podařilo se třemi výhrami do KO 16 postoupit pouze týmům Kamil Řeřucha, Zdeněk Handl hrající s Evou Blažejovou z 1. Starobrněnského PK a také týmu Pavla Krále hrajícího se spoluhráči z Orla Řečkovice Pavlem Hanákem a Petrem Staňkem. Oběma týmům se dále hned v prvním kole vyřazovací části (KO) podařilo překvapit své vysoce favorizované soupeře a postoupit ještě dál. Pavlův tým dokázal po boji vyřadit tým Vavrovič ml., Froňková, Michálková (Lipník/Carreau Brno) po boji 13:11, když už prohrávali 4:11. Tým Zdeňka a Kamila zase vyřadil tým Ševčík z Albrechtic 13:6, v dalším kole však podlehl týmu Juráň (Krumsín) 3:13 a po další dohrávce skončil na krásném šestém místě. Tým Pavla pokračoval dalším vítězstvím na týmem Slope Brno 13:12, čímž se dostal mezi čtyři nejlepší. Po prohře v semifinále s týmem KPK Vrchlabí uspěl v boji o třetí místo s týmem Polouvsí opět těsně 12:11 a vybojoval bronz. Další naše týmy - kompletní Fenyx - Jirka Němec, Hana Valová a Jarmila Kuchařová, potom Lucie Seredová - hrající se spoluhráči z Polouvsí a Karel Mrlina hrající s manželi Chmelařovými z Prahy se s jednou výhrou umístily v dolní polovině výsledkové listiny, i tak si ale turnaje všichni užili.

13.4.2024

Zámecká bitva o košon - Kněžice
Bitva se konala v sobotu 13.04.2024 v malé vesničce Kněžice u Jihlavy. Kněžice jsou obec ležící v okrese Jihlava v Kraji Vysočina, mezi městy Třebíčí a Jihlavou. Žije zde přibližně 1 400 obyvatel a několik vášnivých hráčů pétanque. Tito vášniví petanquisté ve spolupráci s hráči z klubu PSK Jihlava neváhali a uspořádali na místním zámku turnaj a nazvali ho jak jinak, Zámeckou bitvou. K zámku lze dodat, že je v klasicistním stylu, byl to původně lovecký zámeček, v roce 2000 – 2003 byl obcí plně zrekonstruován a je tak i v jeho majetku. Sídlí zde i úřad města Kněžice. Na původním dvoře se pak nachází přes 20 hřišť pro hráče petanque.
?Ovšem na počátku se ukázalo pro pořádající tým Zámeckou bitvu vůbec začít. Problémy se softwarem zhatily původní plány, a tak na místo 5 kolového švýcaru se hrálo nakonec na skupiny. Týmy do skupin byly vybrány losem. (Tahala je z klobouku Lucka a doteď doufá, že nikoho nenaštvala). Velkým štěstím bylo, že nás bylo jen 18 týmů a tak počítání výsledku na papír „ručně“ nebyl nakonec pro místní problém. Ač kalendář ukazoval na číslo třináct, Adamovský spolek Fenyx se data nezalekli a vyjeli v celkem hojném počtu. Reprezentaci tvořili hráčky a hráči ve složení, Karel Mrlina, ten měl za spoluhráče Elišku Ptáčkovou a Luboše Ptáčka z Krumsína, Zdeněk Handl hrál s V. Dušákovou a A. Civišem z PCBD, Jarku Kuchařovou a Lucii Seredovou doplnila Stáňa Watorová z klubu PC Hrabyně, čistě tým Fenyxu tvořili Hana Valová, Soňa Karásková a Jirka Němec. Z každé skupiny postoupili první dva do KO osmičky, což se podařilo týmům Zdeňka Handla a Jarky Kuchařové. Ti se spolu utkali v zápase o třetí a čtvrté místo. Tento zápas vyšel lépe týmu Zdeňka Handla a obsadili tak celkově 3.místo, na 4. místě skončil tým Jarky Kuchařové. Týmy, co nepostoupily do osmičky dohrávaly B turnaj, v němž Karel se svými spoluhráči obsadil druhé místo, Jirka a jeho spoluhráčky obsadili místo třetí. Celkové umístění za FENYX ADADMOV tedy bylo: 3. místo Zdeněk Handl, 4. místo Jarka Kuchařová a Lucka Seredová, 10. místo Karel Mrlina a 11. místo Soňa Karásková, Hana Valová a Jirka Němec.
Závěrem lze říci, že hlavní cenu v podobě ručně vyrobené trofeje řezbářským mistrem – Zámecký košon, putoval do Orlové a Petru Janíkovi z PCBD. Ale ani Adamovští nezůstali zkrátka. Odváželi si poháry a drobné ceny za umístění jak v turnaji A, tak v turnaji B. Turnaj tak byl pro Fenyx velmi úspěšný. Poděkování patří jak pořadatelům a sponzorům PSK Jihlava za pořádání turnaje a připravené ceny pro „oba“ turnaje, tak i díky těm „nahoře“ za poslané sluníčko a příjemné počasí po celou dobu turnaje. Povrch je tu sice hodně těžký kamenitý, ale stejně koule oprášíme a do Kněžic se rádi vrátíme.
FENYX ADAMOV

6.4.2024

Hanácký Bakole Litovel
V sobotu 6.4.2024 uspořádal spolek Klip Litovel pétanqe turnaj dvojic. Za Fenyx Adamov se účastnili Jarka Kuchařová, Martin Hlavatý, druhá dvojce Hana Valová a Jiří Němec. Hrál se systém švýcarský na pět kol s postupem do KO osmičky. V prvním kole byl Haně a Jirkovi nalosován soupeř s Krumsína ve složení M. Pírek a M. Krpec. Naši zaskočili soupeře dobrou hrou, možná sehrálo i podcenění ze strany soupeře a zrodilo se naše vítězství v poměru 13 : 4. Druhým soupeřem byla dvojice L. Anton s Litovle a J. Karásek s Krumsína, dvě nevydařené hry s naši strany, špatný vstup do hry umožnil soupeři vedení 12 : 6, Hana s Jirkem zpřesnili hru a podařilo výsledek otočit na 13 : 12 pro nás. Dalšího senzačního vítězství dosáhli nad dvojici J. Ondryal s Polouvsi a Z.Jakeš s Valšivic v poměru 11.9. Další los nám určil soupeře s Carreau Brno Ivo Michálka a jeho francouzského spoluhráče, kterému jsme podlehli po boji 12 : 8. Nutno podotknout, že tato dvojce se stala vítězem turnaje. Los posledního kola nám nalosoval dvojici Kvítek F. s Obert T. oba Orel Řečkovice a prohráli vysoko13:1. Tato vítězná dvojce se celkově umístila na 8 místě. Dohrávala se jenom osmička, tak platilo umístnění po základní části. Pro Hanu a Jirky dobrá hra, ve které se vzájemně podporovali, dosáhli pěkných, až překvapivých výsledků znamenala celkové nádherné 11 místo. Jarce a Martinovy se v jedné hře nepodařilo udržet vedení 9 : 3 a prohráli. Jedno vítězství jim stačilo na konečné 48 místo. Tento turnaj můžeme hodnotit jako úspěšnou generálku na 27.4.2024, kdy se Jarka, Hana s Jirkou do Litovle vrátí na další turnaj typu prestige.
Fenyx Adamov

23.3.2024

Beraní koule Albrechtice
Albrechtice, malé poklidné městečko vzdálené 2 hodiny jízdy autem a 200 km od města Adamova, leží v Moravskoslezském kraji v okrese Karviná. I zde má hra pétanque svoji dlouholetou tradici. Hráči z klubu PAK Albrechtice zde rádi pořádají turnaje několikrát v roce. Ke hře je zde připraveno 18 hřišť, s různým povrchem …Hraje se u hospůdky Bar Miczka a další hřiště nalezneme nedaleko v přilehlé ulici za panelovými domy.
I přes předpověď počasí, která se lišila servr od servru, se turnaje v sobotu zúčastnilo 36 dvojic, turnaj byl tak plně obsazený. Tím, že se Albrechtice nachází blízko polských hranic, nechyběli ani hráči z Polska. Hrál se pětikolový švýcar s postupem do KO 8. Za Fenyx Adamov se zúčastnili Jarka Kuchařová, Lucka Seredová a Karel Mrlina. Lucka hrála ve dvojici s Karlem, Jarka si zahrála ve dvojici s Martinem Vrzalem z klubu Polouvsí. Navzdory počasí, kdy dopoledne svítilo příjemné sluníčko a i teplota byla příjemná, hrálo se v tričkách, večerní zápasy se dohrávaly zimních bundách. I přes tuto nepřízeň počasí, dopadl turnaj pro naše hráče velmi dobře. Jarka s Martinem se dvěma výhrami a dvěma prohrami obsadili 24. místo, Karel s Luckou byli po pátém kole se čtyřmi výhrami sedmí. Dohrávky se silnými soupeři z Hrode Krumsín a PAK Albrechtice byly velmi těžké. Koule ve vydatném dešti prokluzovaly v rukách, tvořily se kaluže a i hodně pozdní večerní doba přispěla k tomu, že se Lucka s Karlem domluvili poslední zápas už nehrát a skončili tak na 8. místě. I tak byli s výsledkem velmi spokojení.
Velké poděkování patří pořádajícímu týmu z klubu PAK Albrechtice a také poskytnutému zázemí v hospůdce Bar MICZKA, kde se nejen dobře vaří, ale také točí výborný Radegast. Domluvíte se zde česky, polsky, ślonsky a rukama a nohama.
Moc se těšíme na další koule.
FENYX ADAMOV

23.3.2024

Koulení v pivovaru
Pétanque klub Chrupek Chrudim pořádal v sobotu 23. 3. 2024 u Medlešického pivovaru turnaj dvojic.
Fenyx Adamov měl zastoupení ve dvojicích ve složení Soňa Karásková a Martin Hlavatý, Hana Valová a Jiří Němec. Podle propozic se mělo odehrát pět kol švýcara. Přes veškerou snahu se nepodařilo pořadatelům zprovoznit počítač, tak losování muselo probíhat ručně, což bylo časově náročné, proto došlo ke změně a hrála se kola jen čtyři s postupem do KO osmičky. Stalo se, že se do losování vloudila chybička a muselo se losovat znovu. Chyba se stala i v celkovém pořadí, ale s tím už nic nenaděláme. Hřiště mělo tvrdý povrch, koule utíkaly. Po dvou vydatných dešťových přeháňkách se místy vytvořily kalužiny, koule se zpomalily a bylo nutné změnit styl hry. Jak se dařilo adamovským? Soňa s Martinem jedno vítězství, tři porážky. Hodně je mrzel jeden zápas, ve kterém neudrželi vedení 9:0 a zápas prohráli. Celkově se umístili na 17. místě. Hana s Jirkou vstoupili do turnaje úspěšně a první dva zápasy vyhráli, třetí těsně prohráli a ve čtvrtém, jako by došly síly, též prohráli. Celkově se umístili překvapivě až na 19. místě.

16.3.2024

Bitva o Kněžice
Sportovní klub Jihlava z.s. oddíl pétanque uspořádal v sobotu 16.3.2024 turnaj trojic. Turnaj se odehrál na zámku, kde má sídlo úřad obce Knězice.
Počasí jak na houpačce, zataženo, slunečno a přišla i vydatná přeháňka. Fenyx Adamov měl zastoupení v družstvu Hana Valová, Martin Hlavatý a Jiří Němec. Hrálo se na čtyři kola s postupem do KO šestnáctky. Povrch hřišť hrubý štěrk, koule odskakovaly, stručně řečeno velmi těžký terén, se kterým jsme se snad ještě nesetkali. Nejlépe se s tímto terénem srovnali Hana a Martin, Jirka s nim bojoval a tak dobrá hra Hany a Martina, Jirkovi se moc nedařilo, stačila na jedno vítězství, tři porážky na celkové 36 místo.
Turnaj se nedohrával a tak platilo umístnění po základní části. Pro nás první turnaj i když nebyl úplně úspěšný, nám určitě nevzal chuť do hry a je povzbuzením do dalšího turnaje, který se uskuteční 23.3 v Medlešickém pivovaře, kam se těšíme.
Fenyx Adamov

9.3.2024

SVĚtový DEn Koulí SVĚDEK ANEB U Barona Prášila se nám prášilo od koulí
Dne 09.03.2024 se konalo v Ořechu u Prahy regionální klání v petanque. Pořadatelem byli manželé Glasserovi z klubu C.T.P. CLUB OŘECH. Manželé jsou nejen vášniví hráči pétanque, ale také milí majitelé penzionu U Barona Prášila. Příjemný penzion nabízí kromě útulného ubytování také právě 42 hřišt pro pétanque, a tak tu mají zázemí hráči pétanque minimálně třikrát v roce.
Tohoto regionálního turnaje se zúčastnilo 62 týmů, ovšem nechyběli ani hráči z Německa a Švýcarska. Vcelku ještě studené zimní počasí a studený vítr neodradilo ani hráče FÉNYXU, Karla Mrlinu a Lucii Seredovou. Lucka poznamenala, je to super, letos nebudeme odhrabovat sníh, ale i tak po zimě zůstal povrch celkem ještě hodně tvrdý. Lucka tentokrát hrála s Danielem Holbou z PC Hrabyně a Karel hrál s Yvonne Marečkovou z Orla Řečkovice. Ovšem tvrdý kamenito-písčitý povrch činil našim hráčům potíže. Karel poznamenal, že je to spíš „na koulendu po zemi“, což není stylem ani Lucky ani Karla, a tak úspěšnější Karel s Yvonne skončili se dvěma výhrami a dvěma prohrami na 26. místě, Lucka s Danem s jednou výhrou a třemi prohrami obsadili 47. místo. Nutno říct, že jim k lepšímu výsledku chybělo snad trochu štěstíčka, protože prohře 12:11 v super náhozu se snad ani prohra říct nedá. K lepší náladě jim pak ještě přispěla výhra nad manželi Korešovými, kteří patří k TOP hráčům v republice. Jedná se o cenný skalp.
Na závěr si hráči mohli zakoupit od manželů Glaserových domácí med, jelikož kromě petanqu jsou manželé i vášniví včelaři. Vítězové si ovšem odvezli samozřejmě i medaile a pěkné skleněné koule. Do tak pěkného prostředí nedaleko Prahy věříme, že se rádi vrátíme.

2.3.2024

Řečkovický halový open turnaj - Řečkovice - adamovští opět na stupních vítězů
Za účasti 9 týmů z Brněnska a okolí proběhl Řečkovický halový turnaj v první březnovou sobotu. Z Fenyxu Adamov se zúčastnili celkem 3 hráči - Soňa Karásková se svou spoluhráčkou z domácího oddílu obsadila 7.místo. Druhý tým ve složení Pavel Král a Zdeněk Handl si vedl úspěšněji a obsadil celkové druhé místo. Vítězem se stala bez porážky domácí dvojice Bejšovec, Novák a třetí místo získal opět Řečkovický tým Barák, Gardáš.

17.2.2024

Bedřichovický halový open turnaj - Bedřichovice - úspěch adamovských hráčů
Bedřichovického zimního halového turnaje jsme se zúčastnili na pozvání pořádajícího klubu v jednom týmu ve složení Král Pavel, Handl Zdeněk. Po zkušenostech z našeho adamovského halového turnaje v listopadu vládl mírný optimismus, ale brzy jsme poznali, že není turnaj jako turnaj a že každé parkety jsou jiné. Turnaje se zúčastnilo celkem 9 týmů z brněnska a okolí, zastoupeny byly kluby jako 1.SBPK, Orel Řečkovice, Slope Brno, Carreau Brno, Fenyx Adamov a samozřejmě domácí pořádající pétanque Bedřichovice. Hrálo se systémem každý s každým, což znamenalo pro každého celkem 8 zápasů. Naše dvojice se s nástrahami bedřichovických parket vypořádala velmi dobře a dokázala prvních sedm zápasů vyhrát a prohra přišla až v posledním osmém kole, kdy však o prvním místě pro naše zástupce již bylo rozhodnuto. Na prvním místě se tedy umístili zástupci adamovského pétanque Pavel Král a Zdeněk Handl, druzí skočili hráči Orla Řečkovice manželé Marečkovi a třetí Vladimír Matuška rovněž z Orla Řečkovice a Vladislav Kalvoda ze Slope Brno. Děkujeme pořadatelům za skvělý turnaj umožňující zahrát si pétanque i v době, kdy to venku nejde.

27.1.2024

Loděnický a Přítkovský zimák - Terezín
Loděnický a Přítkovský zimák 2024
aneb i v zimě hrajeme petanque 27.1.2024 – 28.1.2024 TEREZÍN
Toto neblaze proslulé místo je známé nejen událostmi z II. Světové války, ale také svojí Jízdárnou postavenou v letech 1860–1861. V letech 2013 byla Jízdárna opravena a slouží opět ke svému původnímu účelu, a to k výcviku koní a jezdců, ale také i pro výcvik pejsků. O víkendu pak slouží i pro jiná sportovní klání, např. hru Petanque. Hra Petanque tu má již svoji tradici a hraje se zde od roku 2019.
Turnaje se za FENYX Adamov zúčastnil Karel Mrlina a Lucie Seredová.
První turnaj se hrál ve trojicích, a tak Karla a Lucku doplňoval do trojice jako kapitán Jiří Šipr z klubu 1.Starobrněnský PK. Hra nebyla pro naše hráče z počátku úplně snadná. Lucka poznamenala, že v Jízdárně je teplo jak v psírně, teplota dosahovala kolem 3 stupňů a chodila se ohřívat ven na sluníčko, Karel se zase těžce sžíval s nově pořízenými koulemi. Úskalím se stal i čistě písčitý povrch, na kterém se v Adamově nehraje ani netrénuje ..,.. „kde to dopadlo, tam to zůstalo“ rychle pochopil Jirka Šipr a jako kapitán týmu tak dopomohl v sobotu k pěknému 10. místu (z 18 týmů).
Druhý turnaj se odehrál ve dvojicích. Úspěšný byl opět Karel s Jirkou Šiprem, kteří se probojovali snadno se třemi výhrami a jednou prohrou do KO 16 a dále pak postoupili do semifinále a obsadili 6. místo. Z celkově 35 přítomných týmů je to velmi zdatný výsledek. Lucka, která hrála ve dvojici s Gabčou Stanekovou z PC Damníkov, se umístily se dvěma výhrami a dvěma prohrami na 25. místě, ovšem po těžkých dohrávkách s hráčkami s 1. KPK Vrchlabí spadly dále na 27. místo. Protože spolu hrály poprvé, byly s výsledkem i tak spokojené.
Turnaje v Terezíně se pravidelně účastní nejen hráči z Čech a Moravy, ale také mistři ze Slovenska a Polska. Díky jejich účasti byl v podstatě regionální turnaj mezinárodní ??.
Velké poděkování patří také zajišťovacímu teamu a pořadateli PC Přítkov a CdP Loděnice, kteří přispěli ke spokojenosti nejen podávaným gulášem, ale zejména věcnými cenami a poháry pro vítěze.
Věříme a doufáme, že se příští rok znovu a rádi zúčastníme.
Lucie Seredová?
(zleva Gabča Staneková, Lucie Seredová a manželé Žídkovi z PC Hrabyně)

25.11.2023

Halový Indoor turnaj - 3.ročník - Adamov
O pohár města Adamova
III. turnaj v indoor pétanque v sokolovně ukázal kvality i štěstí adamovských hráčů spolku FENYX.
V sobotu 25. listopadu 2023 se uskutečnil třetí ročník turnaje O pohár města Adamova, které přivítal starosta Adamova pan Roman Pilát a prezident spolku Fenyx Jiří Hromek. Starosta TJ Sokol Adamov Miroslav Svědínek vytopil halu a zajistil i občerstvení pro příchozí hráče, kterých se letos sjelo z celé Moravy celkem 33. Po rozlosování do systému supermele byla na celkem šesti hřištích zahájena pětikolová hra. Navzdory tomu, že se při každém kole měnili hráči v týmech dle losu, tak se „Fenyxáci“ drželi velice dobře. Mnozí hráči to zkoušeli se speciálními INDOOR koulemi na parketách poprvé v životě.
Po náročných soubojích prvních pět míst obsadili právě hráči z Adamova. Na prvním místě se umístil Pavel Král. Druhé místo obsadil hlavní propagátor a organizátor tohoto turnaje Jiří Němec a na třetím místě byla Soňa Karásková. Čtvrté tzv. bramborové umístění připadlo Lucii Seredové a páté místo výborně hrající Mirce Drncové, která se během hry dokázala ještě starat o malého syna. Všem patří veliká gratulace za skvělou reprezentaci města Adamova.
Speciální cenu získal nejstarší hráč turnaje Pavel Pospíchal (nar. 1945) z Brna, který se umístil na skvělém osmém místě.
Poděkování patří sponzorům, bez kterých by se tato akce nedala uspořádat. Byli to: Město Adamov, ELKOV Blansko, Prodejna potravin Víta Uhlíře, Adavak, Josef Flachs.
Více informací z turnajů a spolku FENYX můžete získat na http://fenyx-petanque.cz/ Jiří Hromek
ředitel turnaje a prezident FENYX pétanque Adamov
Fotky: tady


22.10.2023

ADAST Memorial - 13.ročník - Adamov
Třináctého ročníku turnaje ADAST Memorial se zúčastnilo celkem 12 hráčů - bývalých zaměstnanců Adastu, jejich rodinných příslušníků, členů klubu a hostů. Turnaj zahájil tradičně bývalý technický ředitel Tonda Karásek v historickém dresu ADASTu a úvodním proslovem. Hrála se 4 kola supermeleé, výkony byly velmi dobré, zápasy velmi vyrovnané a byli jsme svědky zajímavých výsledků. Na čtvrtém místě se po velmi dobrých výkonech umístil Karel Antoszewski se 3 výhrami a skore +12. O jeden bod víc získala Věrka Hlaváčová a skončila třetí. Druhé místo získal Pavel Král se třemi výhrami a skore +16. Vítězem se zcela po zásluze se 4 výhrami a skóre +24 stal nejstarší účastník turnaje Milan Matějka. Ve svých 86 letech dokázal porazit všechny svoje protihráče, některé i o několik generací mladší. Gratulujeme!

8.10.2023

Memoriál Jiřího Švába - 8.ročník - Adamov
Dalším turnajem u řeky Svitavy byl osmý ročník Memoriálu Jirky Švába. Proběhl za slunečného nedělního odpoledne 8.října. Turnaje se zúčastnilo celkem 12 hráčů. Na začátku turnaje si všichni připomněli všechny bývalé spoluhráče, kteří si už pétanque v Adamově bohužel nikdy nezahrají, přestože právě zde zanechali svoji nesmazatelnou stopu. Ať už to bylo při vzniku spolku – Ivan Vyhňák – zakládající člen spolku, který našel tento vhodný kousek země na hřiště, tak Magda Nečasová, která pomáhala s lopatou budovat hrací plochy u řeky Svitavy, tak ostatní členové, kteří se podíleli na údržbě hřiští - Jan Hlaváček, Jirka Charvát, nebo Jirka Šváb, podle kterého má tento turnaj svůj název. A jak to dopadlo s výsledky tentokrát? Na prvním skvělém místě se umístil se třemi výhrami a skore +28 Pavel Král, na druhém místě taky se třemi výhrami, ale slabším skóre Jiří Němec a na třetím místě se před mnoha dalšími hráči a hráčkami umístil Martin Hlavatý. Všichni tři hráči obdrželi poháry, Pavel Král i pohár putovní za již osmý ročník a pro všechny hřál oheň, na kterém se opékaly špekáčky a večer se i přihřívalo svařené víno.

24.9.2023

Zářijové turnaje v pétanque u řeky


< >

Sezóna v pétanque se již pomalu chýlí ke konci, tak o zářijové turnaje byl mezi hráči velký zájem. První zářijový turnaj se uskutečnil za krásného letního počasí 10. září a pořádali jej Soňa Karásková a Martin Hlavatý. Zúčastnilo se 17 hráčů, z toho 5 hostů. Hned 4 hráči dosáhli 4 výher, tak se mezi nimi vybírali ti s nejlepším skóre. Na 1. místě se umístil Jiří Němec, na 2. Pavel Král a na 3. Hana Valová. Druhý zářijový turnaj proběhl ve 2. podzimní den 24. září. Účast byla velká, jedná se o turnaj závěrečný, na který každý z hráčů přinese cenu, a tak o překvapení nebývá nouze. Z 19 hráčů bylo 7 hostů. Se čtyřmi výhrami skončil na 1. místě Josef Gruber a na 2. Martin Hlavatý. Na 3. místě se umístila Lucie Seredová

6.8.2023

Open turnaj v Adamově prověřil skalní příznivce pétanque
V neděli dne 6. srpna 2023 se uskutečnil další turnaj v pétanque na hřištích spolku FENYX Adamov u řeky Svitavy. Vzhledem k předpokládanému celodennímu dešti dorazilo jen 8 členů a dva hosté + jeden pořadatel, který se ze zdravotních důvodů hry neúčastnil.
I tak se sehrál regulérní zápas o čtyřech kolech ve kterém měla největší úspěch Hana Valová, která skončila v závěru turnaje na prvním místě. Na druhém místě skončil Josef Gruber, který dokázal svůj um i vytrvalost v nepříznivých podmínkách deštivého odpoledne. Třetí medailové místo zbylo pro Jirku Němce, který měl také tři pěkné výhry a jen o něco menší skóre.
Závěrečné a poslední místo tentokrát utržil prezident spolku Jirka Hromek. Prostě mu to v tom dešti vůbec nešlo, takže se na závěr omluvil svým spoluhráčům kterým tuto hru vyloženě kazil. I takové dny, ale bývají a proto se všichni méně úspěšní hráči těší na další turnaj, který bude 20.8. 2023 se začátkem v 15 hodin, aby svůj současný výkon vylepšili.
Soňa Karásková

29.7.2023

O pohár Ronova – adamovští byli na stupních vítězů
V sobotu 29. července 2023 se uskutečnil již druhý regionální turnaj v pétanque v Adamově a adamovští byli na stupních vítězů. 29 dvojic, které přišel osobně přivítat i starosta města Roman Pilát, hrálo pétanque na patnácti hřištích za školou na ulici Ronovská. Na tento turnaj dorazila řada známých hráčů z Brna, Jihlavy, Polouvsí, Jičína, ale dokonce i z Karlových Varů. S výjimkou finále se základní turnaj hrál s časovým limitem 50 minut + 1 nához.
V hlavním turnaji zvítězili po těžkém boji mladíci Čiviš Antonín z P.C.B.D. a Bejšovec Petr z PEPEK. Na 2. místě se umístili naši ostřílení hráči spolku FENYX - Král Pavel a Řeřucha Kamil. Skvělé bylo i umístění na 3. místě, které obsadily naše adamovské hráčky Valová Hana a Hlaváčová Věra, které porazily ve finálovém zápase sehranou manželskou dvojici Drmola Milan a Drmolová Petra z Hrode Krumsín. Další nejúspěšnější hráčky ze spolku FENYX byly Seredová Lucie a Kuchařová Jarmila, které skončily celkově na velmi pěkném 10. místě. Finálové hry byly pozorně sledovány celou řadou diváků.
Výsledky nás velmi potěšily, stejně jako slova díků od různých hráčů, kterým nepokazila příjemný zážitek ani intenzivní bouřka, po kterou byly všechny zápasy na půl hodiny přerušeny. Opět se projevila velká výhoda uzavřeného areálu tohoto hřiště za školou, který je částečně chráněný vzrostlým lesem a diváci mají ze zvýšených svahů pěkný výhled. Na přípravě tohoto turnaje se podílela většina členů spolku FENYX, kteří nejen večer před turnajem připravili hřiště na hru, ale také ráno připravili občerstvení pro všechny hráče, tak jak je tradicí na turnajích v pétanque.
Turnaj se uskutečnil také za velkého přispění a pomoci města Adamova a spolku malé kopané Ajeto Adamov, z.s., kteří nám uvolnili na tento den svoji základnu na hřišti Ronovská. Na zdárném průběhu tohoto turnaje se podíleli sponzoři jako TENZA Cast a.s., společnost Adavak a prodejce elektro ELKOV Blansko.
Výborné občerstvení po celý den pro hráče i diváky a obědy zajistila pro všechny přítomné restaurace Hradní. Nyní se bude spolek FENYX pétanque Adamov připravovat již na III. ročník INDOOR koule 2023, který se bude konat 25. listopadu ve sportovní hale TJ Sokol Adamov. Na tento turnaj se může přihlásit i hráč, který speciální indoor koule nevlastní, protože mu budou spolkem FENYX pro tuto hru v hale zapůjčeny. Je ale vhodné mít s tímto sportem již jisté zkušenosti z venkovního prostředí.
Více informací z turnajů a spolku FENYX získáte na http://fenyx-petanque.cz/ Jiří Hromek ředitel turnaje O pohár Ronova 2023

22.7.2023

Prestige Chateau Hrochův Týnec - velký úspěch našich hráčů
Turnaje Chateau Hrochův Týnec zařazeného do kategorie Prestige se zúčastnilo celkem 58 trojic z České republiky a Slovenska.
Pétanque klub Fenyx Adamov zastupovalo celkem 5 hráčů rozdělených do 3 týmů – naše hráčky Lucii Seredovou a Jarmilu Kuchařovou doplňovala Magdalena Koudelková z PK Polouvsí. Děvčata velice těsně prohrála několik zápasů a s jednou výhrou obsadila 51.místo. Karel Mrlina hrál spolu s manželi Burešovými z Litovle a se dvěma výhrami skončili na 47.místě.
Zdeněk Handl a Pavel Král hráli spolu Jiřinou Demčíkovou z týmu Sahara Vědomice. S bilancí 4 výher a 1 prohra ze základní části turnaje se jim podařilo postoupit do vyřazovací fáze KO16.
Tam postupně porazili českou juniorskou reprezentaci Bílek, Hájek, Zdobinský (Vrchlabí, Stolín) 13:3 a potom i tým Michálek, Vavrovič, Froňková (Carreau Brno, Lipník) opět 13:3 a tím postoupili mezi 4 nejlepší týmy. V semifinále dlouho prohrávali, ale v předposlední hře mohli dohozením poslední koule dokonce postoupit do finále, ale nepovedlo se, a tak výsledkem byla prohra 10:11. V souboji o třetí místo dokázali porazit brněnský tým Janík, Daněk, Štěpánek po velmi napínavém boji 13:11 a vybojovali bronzové medaile.

22.7.2023

Červencové open turnaje v pétanque u řeky


< >< >

V červenci se uskutečnily dva adamovské turnaje. 9. 7. pořádali turnaj Jarka Kuchařová a Jiří Němec. Celkově v turnaji zvítězil Jiří Hromek, na 2. místě se umístil Jiří Němec a na 3. místě Pavel Král. 23. 7. byli pořadatelé Kamil Řeřucha a Lucie Seredová. Ve čtyřkolovém turnaji zvítězil Jiří Hromek, na 2. místě se umístil Karel Antoszewski a na 3. Kamil Řeřucha. Vítěz oslavil své 1. místo koupelí v řece. Oba turnaje se odehrály za krásného letního počasí a účast byla docela velká – vždy 15 hráčů a mezi nimi 4 hosté. Mezi hosty přibyli noví nadějní hráči – manželé Burešovi. Na závěr měsíce čeká Adamov 2. regionální turnaj O pohár Ronova. Uskuteční se na Ptačině na hřišti nad školou v sobotu 29. 7. 2023.

27.6.2023

Pétanque ve škole Ronovská Adamov
Dne 27. 6. 2023 se v rámci sportovně branného dne uskutečnil školní turnaj pro děti z 1. - 3. ročníku v pétanque pořádaný adamovským klubem Fenyx a ZŠ.
Hned ráno se začalo soupeřit na hřišti na Ronovské a během celého dopoledne se svedlo mnoho zajímavých sportovních soubojů. Jedna vyučovací hodina pro každou třídu vždy utekla jako voda a dětem se ani nechtělo z hřiště.
Závěrečné pořadí mladých hráčů:
1. B 1. Jaroslav Sobol, 2. Lucie Anna Bílá, 3. Eliška Krátká
2. B 1. Valeriia Hadzheha, 2. Denis Dvořáček, 3. Pavel Král
3. C 1. Jiří Čípek, 2. Vít Pokorný, 3. Adam Ležák
Každé ze zúčastněných dětí získalo malou sladkost, kterou věnovala adamovská lékárna Lada a vítězné trojice z jednotlivých tříd obdržely diplomy.
Velké poděkování patří členům Fenyxu za jejich čas i trpělivost při hraní s dětmi.

25.6.2023

Další pétanque turnaje jsou za námi


< >< >

V neděli 11. června se příznivci hry pétanque opět sešli u řeky Svitavy na svých hřištích, aby změřili síly celkem mezi sedmnácti hráči, mezi kterými tentokrát nechyběli ani dva junioři. Na to, že hráli poprvé mezi dospělými, tak si nevedli vůbec špatně. Jakub Jankových skončil na pěkném osmém místě. I čtyři hosté si svoje soutěžní hry pěkně užili.
Na prvním místě lze vyzdvihnout výsledek Pavla Krále se všemi čtyřmi výhrami.
Na druhém místě se umístila Věra Hlaváčová a jako třetí skončila její sestra Hana Valová. Všichni rozhodně zaslouží velkou gratulaci, protože pole soutěžících bylo vyrovnané a na výsledky mělo jistě vliv i krásné letní počasí, které následovalo i při dalším turnaji v neděli 25. června.
Toto nedělní odpoledne se sešlo ještě o dva hráče více, takže jich bylo celkem 19 a z toho byli tři hosté. Opět se hrálo s veškerým nasazením a po čtyřech napínavých zápasech bylo rozhodnuto o výsledku. Na prvním místě se umístil dlouholetý hráč pétanque Milan Drahovzal, který tak porazil Růženku Hromkovou. Ta měla také všechny čtyři výhry, ale o pět bodů horší skóre, takže skončila jako druhá v pořadí. Na třetím místě se umístila se třemi výhrami opět velmi úspěšná Hanka Valová, která s mnoha body navíc poslala na čtvrtou pozici prezidenta spolku Fenyx Jirku Hromka. I v tomto sportu rozhodují jen a jen dobré výsledky.
Za oba turnaje je nutno poděkovat pořadatelům a sponzorům těchto dvou akcí, což byli Hana Valová, Věra Hlaváčová, Teresa Kejíková a Josef Gruber. Díky nim každý hráč účastnící se turnaje dostal alespoň malou cenu.
Další turnaj u řeky Svitavy bude v neděli 9. července se začátkem přesně v 15 hodin. I tohoto turnaje se mohou zúčastnit cizí osoby, nejen registrovaní hráči spolku FENYX. Na závěr bych chtěl pozvat hráče, případně diváky na II. ročník regionálního turnaje v pétanque v Adamově na hřišti za školou na ul. Ronovská s názvem - O pohár Ronova. Turnaj bude probíhat po celý den od 9 hodin dne 29. července 2023.
Přihlásit se je možné předem u prezidenta spolku nebo možná i na místě od 8 hodin do 8:30, pokud budou ještě volná místa na připravených hřištích. V dřevěném domečku města Adamova u hřiště si můžete zakoupit díky restauraci Hradní občerstvení a tiše fandit adamovským hráčům.
Více informací z turnajů a spolku FENYX získáte na http://fenyx-petanque.cz/
Jiří Hromek

20.5.2023

Koulení na Staré hoře - Mokrá-Horákov


Koulení na Staré Hoře.
V bývalém vojenském areálu raketové základny uspořádal Bedřichovský spolek pétanque turnaj dvojic. Za Fenyx Adamov se ho účastnili dvě dvojce ve složení Jarmila Kuchařová a Martin Hlavatý, druhou dvojici utvořili Jiří Němec a Jožka Gruber. Hrálo se na čtyři kola s postupem do KO 16. Za zmínku stojí utkání Jirky a Jožky proti O.Gardašovi a P.Staňkovi s klubu Orel Řečkovice, když v něm nejprve prohrávali 0:5 srovnali na 5:5, soupeř odskočil na 7:11, následoval poslední nához a v něm se podařilo zakončit hru pěti body ve vítězství 12:11 našich hráčů. Důležité vítězství, které znamenalo postup do KO16. První soupeřem ve vyřazovacích zápasech jim byl Jiří Karásek Hrode Krumsín a Oldřich Hudos Litovel, Jirka s Jožkem jim oplatili porážku se základní části přesvědčivým vítězstvím 13:2. Postup do nejlepší osmičku. Tam nestačili na nadějné a dobře hrající mladý tým Čivič Antonín a Dušáková Veronika a podlehli 13:6. V následném utkání o páté až osmé místo se Jirka a Jožka utkali s I. Galvas a V. Dvořák se Sokola Hradec Králové a po dobrém výkonu zvítězili 13:5. V boji o páté místo hráli proti Františku Krpcovi a Robinu Konšelovi s Krumsína a v něm prohráli 13:6. Konečné šesté místo Jirky a Jožky a umístnění Jarky a Martina se dvěma vítěznými zápasy na 19 místě s 37 účastněných týmů se řadí mezi úspěšné.
Poděkování všem hráčům za dobrou hru, s přáním dalších a možná i lepších výsledků.
Jiří Němec Fenyx Adamov.

14.5.2023

Open turnaj v pétanque - Adamov hřiště u řeky
Za intenzivního deště se v neděli 14. května proběhl Druhý letošní turnaj Fenyxu.
Na hřišti u řeky se sešlo 17 statečných hráčů pétanque. 11 hráčů z Fenyxu a 6 hostů přilákalo vcelku nevlídné počasí. Časový limit na hru byl po dohodě zkrácen na 30 minut.
I tak se odehrály čtyři napínavé hry mezi rozlosovanými týmy.
Zvítězil Jiří Němec před Milanem Matějkou a Josefem Grubrem. Všichni dosáhli čtyř vítězství a o pořadí rozhodovalo jen skóre.

23.4.2023

První Open turnaj - Adamov
Těšení na nedělní odpoledne s pétanque se vyplatilo!
V neděli 23. dubna se uskutečnil první letošní open turnaj v pétanque u řeky Svitavy v Adamově, který organizovali manželé Hromkovi. Všichni hráči i četní hosté se jej už dlouho nemohli dočkat. Počasí totiž delší dobu nevěstilo nic dobrého, přesto zrovna tento víkend bylo naprosto dokonalé pro tuto hru pod širým nebem. Turnaje se zúčastnilo celkem 19 hráčů z toho bylo 8 hostů.
Vítězem se stal Pavel Král, druhý na pomyslné bedně byl Jirka Němec a jako třetí skončil sám prezident spolku Jirka Hromek.
Změnou v letošním roce 2023 je zrušení takzvaného kulaře roku. To znamená, že každý nedělní turnaj je nyní zcela samostatný, a tato skutečnost tak nemá vliv na případnou absenci hráče, který jinak přicházel o cenné body do celoročního žebříčku. Každý předem stanovený termín samozřejmě ani nemůže vyhovovat všem hráčům. Stále ale zatím zůstávají v platnosti stanovené dny na společný tréning a to v úterý a v pátek vždy od 13,30 hod. Tento čas se ale může průběžně změnit v závislosti na sluneční aktivitě a celkové venkovní teplotě. Každý kdo by si chtěl tento sport nezávazně vyzkoušet má právě v této době jedinečnou šanci. Naši hráči mu mohou hrací koule na místě zapůjčit. Pétanque je to celkem nenáročný, což dokládá i opakovaná návštěva zcela nevidomé hráčky paní Jany Barvínkové z Brna, která provozuje tuto hru za asistence svého manžela Petra Barvínka. Oba jsou to pohodoví hráči, kteří ale svým soupeřům nic nedarují zadarmo.
Každý kdo zkusí pétanque se snaží zcela samozřejmě hrát co nejlépe, aby to nekazil svým spoluhráčům a třeba i dosáhl rozumného výsledku, který odpovídá jeho kvalitám. Před každou hrou se totiž nalosují spoluhráči, což je samozřejmě jen o štěstí. Není ale na tomto turnaji možné, aby se dobří hráči vzájemně spojili do jednoho týmu a hráli stále jen proti těm slabším soupeřům. To by je asi tato hra dlouho nebavila. Takto se to prostřídá a zkušenější hráč může svůj tým vést a radou přispět k dobrému výsledku i svým spoluhráčům, kteří třeba dosud nemají tolik zkušeností s touto hrou. Nebo mají méně natrénováno. Sledujte proto termíny dalších turnajů ve Zpravodaji města Adamova a přijďte se podívat na napínavé hry v pétanque. Případně si s námi i zahrát. Protože kdo si hraje ten prý nezlobí.
Více informací o spolku FENYX najdete na http://fenyx-petanque.cz/
Prezident FENYX pétanque Adamov Jiří Hromek

19.11.2022

Indoor turnaj - 2.ročník - Adamov
Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravách i zdárném průběhu víkendového INDOOR turnaje v sokolovně města Adamova. Viz foto níže. Po náročných soubojích se na krásném prvním místě umístil hráč FENYX Karel Mrlina, který nezaznamenal porážku a všech pět zápasů s přehledem vyhrál. Na druhém místě se umístil hlavní propagátor tohoto turnaje z FENYX Adamov Jirka Němec se čtyřmi výhrami a na úžasném třetím místě se umístila také hráčka FENYXu Tereska Kejíková Všem třem patří veliká gratulace za skvělou reprezentaci našeho spolku a města Adamova. Čtvrté takzvaně bramborové umístění připadlo mně Jirkovi Hromkovi.
Ostatní hráči spolku FENYX obsadili následující pořadí - 8 - Straková Jaruška, 9 – Jarmila Kuchařová,10 – Lucie Seredová,13 – Kamil Řeřucha,14 – Martin Hlavatý,17 – Zdeněk Handl, 24 – Soňa Karásková a 26 – Josef Gruber.
Zdraví Jirka Hromek

Fotky: tady


9.10.2022

Memoriál Jiřího Švába - 7.ročník - Adamov
Dalším turnajem u řeky Svitavy byl sedmý ročník Memoriálu Jirky Švába. Proběhl za slunečného nedělního odpoledne 9.října 2022 se začátkem ve 14 hodin. Turnaje se zúčastnilo celkem 15 členů spolku FENYX. Na začátku turnaje si všichni připomněli všechny bývalé spoluhráče, kteří si už pétanque v Adamově bohužel nikdy nezahrají, přestože právě zde zanechali svoji nesmazatelnou stopu. Ať už to bylo při vzniku spolku – Ivan Vyhňák – zakládající člen spolku, který našel tento vhodný kousek země na hřiště, tak Magda Nečasová, která pomáhala s lopatou budovat hrací plochy u řeky Svitavy, tak ostatní členové, kteří se podíleli na údržbě hřiští - Jan Hlaváček, Jirka Charvát, nebo Jirka Šváb, podle kterého má tento turnaj svůj název. A jak to dopadlo s výsledky tentokrát? Na prvním skvělém místě se umístil Pavel Král, na druhém místě taky se čtyřmi výhrami, ale slabším skóre Zdeněk Handl a na třetím místě se před mnoha dalšími hráči a hráčkami umístila Růženka Hromková. Všichni tři hráči obdrželi poháry, Pavel Král i pohár putovní za již sedmý ročník a pro všechny hřál oheň, na kterém se opékaly špekáčky a večer se i přihřívalo svařené víno, které skvěle připravila Tereska Kejíková. Zdraví Jirka Hromek

25.9.2022

2. Záříjový ligový open turnaj - Adamov
Posledního letošního ligového turnaje se zúčastnilo 12 hráčů z toho 4 hosté. Vítězem se stal Jiří Hromek před Hanou Valovou a Martinem Hlavatým.
Dnešního turnaje se zúčastnila jako host nevidomá hráčka Jana Barvínková z Brna, která to málem se svým manželem v jedné hře nandala prezidentovi FENYXu Jiřímu Hromkovi se spoluhráčkou Jaruškou Strakovou. Jen ta poslední koule to zachránila, protože díky ní vznikl našim hráčům náskok dva body. Ty už manželé Barvínkovi nepřekonali a tak byla tato hra opravdu velice napínavá. Po celou dobu této hry se totiž skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Paní Barvínková i přesto že je nevidomá a při hře ji slovně navádí její manžel, tak hraje navzdory svému hendikepu opravdu moc dobře. V letošním roce si u nás v Adamově už nezahrají, ale v příštím roce se s nimi možná opět potkáme, protože se jim u nás oběma velice líbilo. Se zařazením do hry i přes předchozí rozpaky s nimi nebyl žádný problém, protože po rozlosování ostatních hráčů byli automaticky zařazeni na konec, aby mohli vždycky hrát spolu z důvodu asistence pana Barvínka u své ženy. Tak jako na jiných turnajích vidíme hrát vozíčkáře, tak jsme si dnešního dne ukázali, že tato hra je za určitých podmínek vhodná i pro jiné zdravotně postižené hráče. Zdraví Jirka Hromek

11.9.2022

1. Záříjový ligový open turnaj - Adamov
Dnešního turnaje se zúčastnilo 15 hráčů z toho 4 hosté. Vítězem se stal se 4 výhrami Jožka Gruber, druhá skončila Hanka Valová rovněž se 4 výhrami, pouze horším skóre a třetí se umístila Lucie Seredová rovněž se 4 výhrami a skore +16. Děkujeme pořadatelům MIlanu Matějkovi a Martinu Hlavatému.

10.9.2022

O Pohár Ronova - Adamov


Historicky první regionální turnaj v pétanque v Adamově s názvem -O pohár Ronova - je za námi.V sobotu 10. září 2022, se uskutečnil historicky první turnaj v pétanque v Adamově. 32 týmů hrálo pétanque ve dvojicích na šestnácti hřištích za školou na ulici Ronovská. Příprava na tento turnaj byla pro spolek FENYX dosti náročná. Rozhodnout se pro hrací systém, vyrobit počítadla s držáky, zajistit dotace a sponzory z nich lze vyzdvihnout výraznou pomoc města Adamova a prodejnu potravin Vít Uhlíř NOVA M.aV., kteří připravili potravinové balíčky k pohárům pro celkové vítěze turnaje. Díky velké pomoci města Adamova s těžkou technikou a pilné práci členů spolku FENYX pétanque Adamov byly skvěle upraveny hrací plochy. Základní turnaj s výjimkou finále se hrál s časovým limitem 50 minut + 1 nához. V tomto hlavním turnaji skupiny A se umístil na prvním místě tým bývalého prezidenta České Asociace Pétanque Petr Stoklásek. Jako druhý skončil náš adamovský tým vedený bývalým prezidentem Fenyx Pétanque Adamov Pavlem Králem se spoluhráčem Kamilem Řeřuchou a na třetím místě skončil tým vedený bývalou mistryní Evropy Hankou Šrubařovou. I čtvrté místo bylo oceněno věcnou cenou od sponzora. Je třeba říci, že to byl opravdu napínavý finálový zápas, kdy se připisoval bod po bodu na jedné i druhé straně, takže výsledek byl stále nerozhodný a proto byla celá tato hra soustředěně sledována mnoha přihlížejícími diváky.
Pro ty hráče, kteří byli už dříve vyřazeni a nedostali se do semifinále byl vypsán doprovodný turnaj – B. Tito hráči by jinak museli jet domů bez dalšího pétanquového vyžití. Takto si ještě 16 týmů tři turnaje přidalo a z nich vzešly tři nejlepší trojice. Na prvním místě se umístili Skopal (Kulový blesk Olomouc a Merta (STarobrněnský PK), na druhém místě se umístili manželé Karáskovi ( Hrode Krumsín) a třetí místo si vybojoval tým mladých - Dušáková Čiviš Antonín (PK Medlánky)
Celkově lze turnaj O pohár Ronova hodnotit na základě ohlasů hráčů jako úspěšný, protože se prý těší na další pokračování v zahájené tradici adamovských regionálních soutěží v této hře. Je jasné, že areál s hřištěm za školou je téměř dokonalý pro pořádání takových soutěží, protože je tvořený jako správná aréna vyvýšenými svahy nad hřištěm odkud mají přítomní diváci dokonalý přehled.
Na závěr je třeba poděkovat za dobrou práci všem členům FENYX pétanque Adamov, kteří se zhostili přidělených úkolů se ctí pro zdárný průběh celé akce. Členky FENYX pétanque Adamov,ze svých zdrojů napekly chutné moučníky a připravily i studenou kuchyni, jako snídani pro příchozí hráče a hráčky. Velkým přínosem pro organizátory byla i spolupráce pana Miroslava Svědínka s fotbalisty malé kopané, kteří zajistili další občerstvení. Restauraci Hradní z Adamova přivezla až na hřiště vyhladovělým hráčům chutný a teplý oběd, který sklidil mnoho díků. Nyní je spolek FENYX pétanque Adamov již v přípravách na další turnaj v pétanque, který se bude konat 19 listopadu letošního roku ve sportovní hale TJ Sokol Adamov. Spolek FENYX nakoupil díky sponzorovi - firmě MPF servis s.r.o INDOOR koule, které umožňují hrát pétanque i na parketách. Více informací z turnajů a spolku FENYX získáte na http://fenyx-petanque.cz/

Ředitel turnaje O pohár Ronova Jiří Hromek

Fotky: tady
Videoreportáž z celého turnaje: tady


21.8.2022

2. Srpnový ligový open turnaj - Adamov
Dnešního turnaje se zúčastnilo 14 hráčů z toho 3 hosté. Vítězem se stala se 4 výhrami a skore +25 Seredová Lucie, druhý skončil host Libor Malík se 3 výhrami a skore +20, třetí skončil Kamil Řeřucha rovněž se 3 výhrami a skore +17. Děkujeme pořadatelům Lucii a Kamilovi.

7.8.2022

1. Srpnový ligový open turnaj - Adamov
Dnešního turnaje se zúčastnilo 13 hráčů z toho 3 hosté. Vítězem se stal se 4 výhrami Jiří Němec, druhý skončil Jožka Gruber se 3 výhrami a skore +24, třetí skončila Věrka Hlaváčová se 3 výhrami a skore -2. Děkujeme pořadatelům Soni a Jarce.

30.7.2022

MCR 55+ - Valšovice
Mistrovství České republiky v pétanque trojic, věkové kategorii 55+ se uskutečnilo 30.7. 2022, ve sportovním areálu pétanquového spolku SKP Hranice VI.- Valšovice. Po slavnostním zahájení a přivítání všech účastníků zazněla státní hymna. Hrálo se na čtyři kola s postupem ze základní skupiny do KO osmičky. Spolek FENYX Adamov měl zastoupení v týmu Valová Hana, Němec Jiří a Hromek Jiří. V prvním kole byl našemu adamovskému týmu nalosován tým Pavla Bureše z Litovle, tento jasný favorit byl přímo zaskočen dobrou hrou naší trojice hráčů a výsledek bylo naše vítězství 13 : 10. Ve druhém kole jsme hráli proti týmu Jiřího Karáska z Krumsína a opět vítězně v poměru 13 :9. Ve třetím kole našim hráčům los přidělil tým manželů Krenčinových z Kulové Osmy Praha . FENYX tento tým porazil s úspěšným výsledkem 13 : 5. Touto výhrou měl tým Adamova už jistou účast v postupu do osmičky nejlepších. V závěrečném kole se utkal FENYX s týmem Petra Stokláska ze spolku Fňáky Brno. Po napínavém souboji potvrdili adamovští hráči svoji úspěšnou hru vítězstvím 13 :12. Po základní části turnaje se náš tým umístil na druhém místě se čtyřmi vítězstvími, což byl pro mnohé favority tohoto mistrovství překvapivý výsledek. Ve vyřazovací části narazili naši hráči na tým, s kterým se už utkali v základní skupině. Byl to tým vedený Petrem Stokláskem. V tomto rozhodujícím zápase, kdy se skóre neustále přesouvalo z jedné strany na druhou a diváci se zájmem přihlíželi této hře, zvítězil náš tým posledním náhozem,už po časovém limitu 70 minut 12 : 11. Toto vítězství znamenalo pro tým FENYX posun do semifinále, kde se utkal s domácím týmem Valšovic. Bohužel s tímto týmem poprvé na tomto mistrovství FENYX prohrál. V závěrečném souboji o třetí místo adamovští hráči podlehli týmu Miroslava Krpce z Krumsína po statečném boji 6 : 13. Tým FENYX celkově skončil v silné konkurenci hráčů přední části celorepublikového řebříčku na celkově úžasném čtvrtém místě. Je opravdu potřeba ocenit adamovské hráče za skvělou týmovou spolupráci v opravdu těžkých podmínkách, kdy se bojovalo na rozmáčených hřištích za vytrvalého deště. Už samotným pohledem na fotografie a výsledkovou listinu je zřejmé, kdo postoupil mezi nejlepších osm. Náš tým FENYX se navíc umístil na prvním místě, co se týče věkového průměru, kdy rozdíl některých soupeřů byl až 15 a více roků! Tým FENYX odehrál 7 zápasů více jak hodinových kol, z toho pět vítězných a utržil jen dvě porážky. Není proto divu, že ke konci dne už některým pomalu docházely síly, ale čtvrté místo na celorepublikovém turnaji je přímo senzací v českém pétanquovém sportu a adamovským borcům lze jenom pogratulovat ke skvělému výsledku. Je pravdou, že někteří účastnici tohoto celorepublikového mistrovství na začátku turnaje neznali spolek FENYX Adamov, nyní to však už dobře vědí, že jsou to velcí bojovníci, kteří si letos ve Valšovicích zažili svůj velký DEN.
Prezident spolku FENYX pétanque Adamov Jiří Hromek

24.7.2022

2. Červencový ligový open turnaj - Adamov
Druhý červencový ligový open turnaj proběhl 24.7. a zúčastnio se ho 14 hráčů z toho 3 hosté. Za krásného počasí po 4 kolech supermeleé se víězem bez jediné porážky stal Zdeněk Handl se skóre 4 +27, na druhém místě rovněž se 4 výhrami a skore +16 Karel Mrlina a na třetí skončil po dodatečném rozhozu Jiří Hromek se třemi výhrami a skore +21. Děkujeme pořadatelům Zdeňkovi a Pavlovi.

9.7.2022

Vynikající úspěchy hráčů Fenyxu – Hrochův týnec 9.7.2022
Za účasti 62 týmů z celé České republiky a Slovenska se konal turnaj trojic kategorie Prestige. Z našeho klubu se zúčastnili 3 hráči. Pavel Král a Zdeněk Handl doplněni hráčkou z klubu Vědomice – Jiřinou Demčíkovou a Karel Mrlina spolu S Yvonne Marečkovou (Řečkovice) a jiří Šipr (Starobrněnský PK). Hrálo se na 5 kol švýcarským systémem s postupem doKO 16. Karlovi s jeho spoluhráčise postoupit do KO16 nepodařilo. Naopak Pavlovi, Zdenkovi a Jiřině se povedlo postoupit mezi nejlepších 16 – po pátém kole se umístili na 10 místě s bilancí 4 výhry a 1 prohra. O postup mezi nejlepších 8 se střetli s týmem Olšár, Janík. Tomášková. Vítězství našeho týmu 12:9 znamenalo postup do dalšího kola. Do boje o postup mezi nejlepší 4 týmy náš tým nastoupil proti velkým favoritům celého turnaje ve složení Michálek, Kauca, Bílek (několikanásobní mistři ČR) a náš tým celou dobu vedl – dokonce i 8:4 a před poslední hrou ještě 10:8. V poslední hře však favorit dokázal bodovat třemi body, což znamenalo jeho výhru 11:10, kterou si pohlídal i v náhozu po limitu. I tak je konečné 8.místo našich hráčů vynikající a zaslouží poděkování za reprezentaci našeho oddílu Fenyx Adamov.
Zdeněk Handl

26.6.2022

Fenyx pétanque Adamov ve znamení příprav na regionální turnaj v pétanque - O pohár Ronova
10. září 2022, kdy už budou mít děti po prázdninách, se uskuteční historicky první regionální turnaj v pétanque v Adamově. Na hřišti za školou na ulici Ronovská, změří své síly hráči z různých spolků v rámci České republiky. I občané města Adamova se mohou přijít podívat, jak se hraje soutěžní pétanque nebo se i přihlásit na stránkách České asociace pétanque a zahrát si také. Mezitím se vždy v neděli konají ligové OPEN turnaje v pétanque na hřištích u řeky Svitavy v předem schválených termínech, které řídí pořadatelé. V neděli 12. června se takového turnaje zúčastnilo 12 hráčů, z toho jeden host. Na prvním místě se umístil Karel Mrlina, na druhém Jiří Hromek a na třetím Hana Valová. Na dalším turnaji 26. června se umístil na prvním místě skoro začátečník v této hře Martin Hlavatý, jako druhý byl Zdeněk Handl a na třetím místě Jirka Němec. Jako hosté přišli a závod odehráli dva hráči. Celkem se turnaje zúčastnilo 15 hráčů. V neděli 10. července se za výrazného ochlazení a silného větru odehrál další turnaj, kterého se zúčastnilo 13 hráčů a z toho byli dva sportovní hosté. Na prvním místě se umístil Josef Gruber, který až při odchodu prohlásil, že zapomněl poděkovat všem svým spoluhráčům, kteří mu k tomuto vítězství také svým skvělým výkonem napomohli. Mimo své hrací umění měl Josef Gruber prostě i trochu toho štěstíčka a toto je v této hře také velice důležitá položka. Na druhém místě byl zkušený a dlouholetý hráč Karel Mrlina a na třetím místě jako host Irena Antoszewská, která s přehledem a s velkým odhodláním a bojovností porazila mnohem zkušenější hráče oddílu FENYX pétanque Adamov. Příští OPEN turnaj je plánován na 24 července. Přijít mohou opět hosté, kteří nejsou členy spolku. Začátek je opět ve 14 hodin. Srdečně vás zvou hráči FENYX pétanque Adamov. Na více obrázků z turnajů FENYX se můžete podívat na http://fenyx-petanque.cz/
Jiří Hromek

26.6.2022

2. Červnový ligový open turnaj - Adamov
Druhý červnový ligový Open turnaj proběhl v neděli 26.6. a zúčastnlo se ho celkem 15 hráčů, z toho dva hosté. Vítězem se stal se třemi výhrami a nejlepším skore +15 Martin Hlavatý. Gratulace k jeho premiérové výhře. Na druhém místě opět se třemi výhrami ale horším skore +11 skončil Zdeněk Handl, třetí Jiří Němec s bilancí 3 +8. Děkujeme pořadatelům Teresce a Jožkovi.

12.6.2022

1. Červnový ligový open turnaj - Adamov
První červnový ligový turnaj pořádala Hana Valová a Věra Hlaváčová a sešlo se hned 12 hráčů. Obvyklá 4 ola supermeleé přinesla zajíavé výsledky a napínavé souboje. Nakonec se vítězem stal Karel Mrlina se 4 výhrami a skore +27, druhý Jirka Hromek 3 výhry a skore +25, třetí Hana Valová rovněž 3 výhry a skore +18. Těsně za stupni vítězů skončili se třemi výhrami ještě čtvrtý Jožka Gruber (skore +8) a Růžena Hromková (skore +2). Děkujeme pořadatelům za pěkný turnaj a za 14 dní zase u řeky ahoj.

15.5.2022

Květnový ligový open turnaj - Adamov
V neděli 15. května se členové klubu Fenyx znovu potkali na ligovém turnaji. Celkem se zúčastnilo 14 hráčů z toho dva mimokluboví. Po 4 kolech skončil jako první se 4 výhrami a skore + 28 Hromek Jiří, druhý rovněž se 4 výhrami a skore +24 Mrlina Karle a třetí se třemi výhrami a skore +10 nováček Hlavatý Martin.

24.4.2022

Dubnový ligový open turnaj - Adamov
V neděli 24. dubna 2022 se odehrál letošní první ligový open turnaj v pétanque u řeky Svitavy v Adamově. I navzdory předpovídanému dešti se sešlo 13 hráčů, kteří změřili své dovednosti ve hře pétanque a hru si pěkně užili, dokonce bez deště. Po několika zápasech bylo hned poznat, kdo v zimě pravidelně trénoval v městském klubu mládeže i venku pod širým nebem a kdo si od koulí odpočíval. Jako nepřemožitelný ve všech zápasech, se tentokrát výborně ukázal náš bývalý prezident - zkušený Pavel Král, který zvítězil s přehledem se čtyřmi výhrami a skórem + 15 nad druhým Kamilem Řeřuchou z Brna se třemi výhrami a skórem + 21. Jako třetí se umístil náš adamovský hráč, který také pravidelně přes zimu trénoval Karel Mrlina. Měl celkem tři výhry a skóre + 4. Na pěkném čtvrtém místě přímo zazářila, před mnoha zkušenějšími muži naše hráčka Jarmila Kuchařová se dvěma výhrami a skórem + 9 bodů. Turnaje se zúčastnili i dva adamovští hosté, Irena a Karel Antoszewski, kteří už chodí na naše turnaje skoro pravidelně.
Jiří Hromek
Fotky: tady


20.11.2021

Adamovský halový turnaj - Adamov
Pétanquový spolek Fenyx Adamov uspořádal v sobotu 20. 11. 2021 ve sportovní hale za podpory města Adamova 1. adamovský indoorový turnaj v pétanque. Pro uspořádání turnaje musela být dodržena všechna aktuální bezpečnostní opatření.
Úvodního slova se ujal adamovský pan starosta Roman Pilát a účastníky turnaje přijel přivítat osobně i prezident pétanquových klubů ČR Petr Stoklásek. Moderování celého turnaje se zhostila členka Fenyxu Soňa Karásková.
O zapůjčení speciálních indoorových koulí, o rozlosování do jednotlivých týmů a o losování jednotlivých kol se postaral Libor Horák z BePec. Hrálo se na čtyři kola. Dle dosažených výsledků se sestavil žebříček a první čtyři týmy hrály o celkového vítěze, zbylé týmy o pořadí.

1. místo: Iva Horáková, Petr Janík, Dušan Kočí
2. místo: Simona Donáczi, Libor Horák, Juraj Hrabovský
3. místo: Tereska Kejíková, Jiří Karásek, Luboš Marček

Z našich hráčů se nejlépe umístila právě Tereska Kejíková na třetím místě, na pátém Zdeněk Handl, na šestém Růžena Hromková, sedmá Jarka Straková, osmá Soňa Karásková a Kamil Řeřucha, devátý Jiří Němec a dvanáctá Jarka Kuchařová. Celý turnaj proběhl v přátelském duchu a pohodě. Přání účastníků, že by rádi přijeli příště znovu, se budeme snažit vyslyšet a turnaj příští rok opět uspořádat.
Poděkování patří městu Adamovu zastoupenému panem starostou Romanem Pilátem za poskytnutí podpory a věcných darů, bez kterých by se celá akce nemohla uskutečnit, Liboru Horákovi za zapůjčení speciálních koulí určených pro indoor hru a nalosování celého turnaje, hráčkám a hráčům Fenyxu za pomoc při přípravě a organizaci turnaje, panu Mirkovi Svědínkovi za zajištění skvělého občerstvení.
Největší díky patří ale panu Jiřímu Němcovi st., který byl „srdcem“ celého turnaje. Bez jeho nadšení pro hru a práce by se turnaj vůbec neuskutečnil.
Soňa Karásková
Fotky: tady


17.10.2021

ADAST Memorial - 12.ročník - Adamov
Dvanáctého ročníku turnaje ADAST Memorial se zúčastnilo až 11 hráčů - bývalých zaměstnanců Adast, jejich rodinných příslušníků, členů klubu a hostů. Turnaj zahájil tradičně bývalý technický ředitel Tonda Karásek v historickém dresu ADASTu a úvodním proslovem. Hrála se 4 kola supermeleé a byli jsme svědky zajímavých výsledků. Na čtvrtém místě se po výborných výkonech umístila Jaruška Straková se 3 výhrami a skore +15. Gratulujeme! Pouze o jediný bod víc získal Jožka Gruber a skončil třetí. 4 výhry a skore +28 získala Hana Valová a zaslouženě získala střírnou medaili. Se 4 výhrami a skore +33 zvítězil Zdeněk Handl. Fotky: tady


10.10.2021

Memorial Jiřího Švába - Adamov
Celkem 15 současných či bývalých hráčů Fenyxu a jeden host se zúčastnilo již šestého ročníku Memoriálu Jiřího Švába, který byl již jako tradičně pojat jako vzpomínka na všechny bývalé členy Fenyxu. Po čtyřech kolech supermeleé se vítězem stal Karel Mrlina se 4 výhrami a skore +40, druhý se umístnil Král Pavel se 3 výhrami a skore +15 a bronzovou medaili získal Zdeněk Handl rovněž se 3 výhrami a skore + 13. Po skončení sportovní části došlo i na táborák a opékání špekáčků.

26.9.2021

2. Zářijový ligový turnaj - Adamov
Poslední letošní ligový Open turnaj rozhodující nejen o výhrách v tomto turnaji, ale i o celkovém vítězství v letošním ročníku Kulaře roku proběhl poslední zářijovou neděli. Pořadatelem se stali všichni účastníci - každý přinesl nějakou drobnou cenu a bylo jich opravdu požehnaně. Zúčastnilo se celkem 16 hráčů, z toho 3 hosté. Navíc i počasí nám přálo, takže se mohla rozběhnout sportovní utkání. Po čtyřech kolech se na třetím místě uméstila Růženka Hromková se třemi výhrami a skore +27. Druhý byl Karel Mrlina se čtyřmi výhrani a skore +18. Rovněž se 4 výhrami a skore +36 se vítězem stal Pavel Král.
Celkovým vítězem celoroční soutěže Kulař roku 2021 se stal Zdeněk Handl se 73 body. Druhý Pavel Král získal 72 bodů a třetí Jiří Hromek 64 bodů. Další výsledky v Menu Kulař roku 2021. nebo tady: tady
Fotky: tady


12.9.2021

1. Zářijový ligový turnaj - Adamov
V neděli 12. září se uskutečnil další z klubových turnajů adamovského pétanque klubu Fenyx. Za pěkného odpoledne se sešlo 15 hráčů, z toho byli 2 hosté. Hrálo se na čtyři kola. Tentokrát se podařilo získat 4 výhry hned třem hráčům, kteří si na základě skóre tak mezi sebou rozdělili první tři místa. Na prvním místě se umístil Pavel Král, na druhém Zdeněk Handl a na třetím host turnaje Irena Antoszewiská. Poděkování za uspořádání turnaje patří J. Strakové a S. Karáskové. Fotky: tady


22.8.2021

2. Srpnový ligový turnaj - Adamov
V neděli 22. 8. se uskutečnil další z klubových turnajů adamovského pétanque klubu Fenyx. Za pěkného odpoledne se sešlo 14 hráčů, z toho byl 1 host. Hrálo se na čtyři kola. Tentokrát se nikomu nepodařilo získat čtyři výhry a tak skóre rozhodovalo o vítězích mezi hráči se třemi výhrami. Na prvním místě se umístil Jiří Hromek, na druhém Soňa Karásková a na třetím Hana Valová. Poděkování za uspořádání turnaje patří Lucii Seredové a Kamilu Řeřuchovi.

8.8.2021

1. Srpnový ligový turnaj - Adamov
V neděli 8. 8. se uskutečnil další z klubových turnajů adamovského pétanque klubu Fenyx. Za letního odpoledne se sešlo 15 hráčů, z toho byli 4 hosté. Hrálo se na čtyři kola. Jediným se 4 výhrami byl stejně jako v minulém turnaji jen Zdeněk Handl, který se tak stal vítězem. Se třemi výhrami se sešli 3 hráči a tak rozhodovalo skóre. Na druhém místě se umístil Pavel Král a na třetím Jiří Němec. Stupně vítězů tak byly obsazeny zcela stejně jako při minulém turnaji. Gratulujeme! Poděkování za uspořádání turnaje patří Milanu Matějkovi a Milanu Drahovzalovi.

25.7.2021

2. červencový ligový turnaj - Adamov
V neděli 25. července se uskutečnil další z klubových turnajů adamovského pétanque klubu Fenyx. Za letního odpoledne se sešlo 13 hráčů, z toho byli 3 hosté. Hrálo se na čtyři kola. Jediným se 4 výhrami byl Zdeněk Handl, který se tak stal vítězem celého turnaje. Se třemi výhrami se již sešlo 6 hráčů a tak rozhodovalo skóre. Na druhém místě se umístil Pavel Král a na třetím Jiří Němec. V průběžném pořadí Kulaře roku 2021 vede stále Jirka Němec.

17.7.2021

Valšovický pohár - Valšovice
V sobotu 17.7. se do Valšovic u Hranic vydala dvojice Jirka Němec a Pavel Král. Celkový počet účastníků bylo 48 a v základní části se hrálo švýcarským systémem na 5 kol. Jirkovi se s bilancí 2 výhry a 3 prohry nepovedlo do KO postoupit a po dohrávkách skončil na 29.místě. Pavel s bilancí 4 výhry, 1 prohra postoupil do KO16 a skončil nakonec na 5.místě.

11.7.2021

1. červencový ligový turnaj - Adamov
Prvního červencového ligového turnaje se na hřištích u řeky zůčastnilo 15 hráčů, z toho 4 hosté. Na prvních třech místech skočili pouze hrášči se 4 výhrami. O vítězi musel nakonec rozhodnout dodatečný rozhoz - v něm byl štastnější Kamil Řeřucha a porazil Jirku Hromka - oba měli po skončení turnaje 4 výhry a skore +28 bodů. Bronzovou příčku obsadil Pavel Král se 4 výhrami a skore +12.

3.7.2021

Krumsínská Hroda - Krumsín
V sobotu 3. 7. 2021 se vydalo pět členů spolku Fenyx pétanque Adamov na turnaj trojic do Krumsína. Tříčlenné družstvo Fenyxu tvořili Soňa Karásková, Hana Valová a Jiří Němec. Zdeněk Handl měl za spoluhráče Michala Soldána a Davida Faltýnka z Krumsína. Josef Gruber hrál s Petrem Navrátilem z Hapku Litovel a Peterem Chodúrem z Krumsína. Hrálo se na čtyři kola s postupem do KO16, což se podařilo Zdeňkovu týmu z 3. místa a týmu Fenyxu z 15. místa. Tým Zdeňka postoupil mezi poslední čtyři týmy, kde zápas o finále prohrál a tak hrál o umístnění na stupních vítězů a skončil na parádním 4. místě, když v souboji o „bednu“ prohrál s trojicí Hodboďová Romana, Michálek Tomáš, Michálková Soňa. Celý turnaj se dohrával až do večerních hodin a tým Fenyxu si dobrou hrou a dvěma vítěznými zápasy polepšil na konečné 11. místo. Radost ze hry byla o to větší, když se jim podařilo porazit silný domácí tým ve složení Adam Pořízek, Zbyšek Pořízek a Miloslav Pánek. Josef Gruber se svými spoluhráči se umístil na 30. místě. Celkově se dá turnaj hodnotit pro spolek Fenyx jako úspěšný, a tak jsme se spokojení s umístěním vydali na cestu domů. Poděkování patří všem hráčům Fenyxu za dobrou reprezentaci spolku a Města Adamova.

27.6.2021

2. červnový ligový turnaj - Adamov
Druhého letošního červnového petanque open ligového turnaje se zúčastnilo celkem 11 hráčů, z toho 1 host. Pořadtelem byl Jožka Gruber, který zastupoval i svou kolegyni Terezku, která se spolu se Soňou tou dobou účastnila MČR žen.¨ Po 4 kolech zůstal se 4 výhrami jediný hráč a to Jiří Němec a tak v turnaji zvítězil se skore +27. Druhá skončila Hana Valová a třetí přespolní Kamil Řeřucha - oba se třemi výhrami. Jirka Němec si tak upevnil celkové vedení v Kulaři roku 2021.
Před zahájením turnaje došlo rovněž k předání cen za loňský ročník Kulaře roku 2020. Celkovým vítězem se stal nováček Kamil Řeřucha, na druhém místě skončil Zdeněk Handl a třetí se umístil Pavel Král.

20.6.2021

VÝROČNÍ TURNAJ 2021 - Adamov
Výroční turnaj u příležitosti 20. výročí vzniku petanque klubu Fenyx Adamov proběhl třetí červnovou sobotu na hřišti u řeky. Turnaj se konal pruze pro čelny Fenyxu a pozvané hosty. Za ně se zúčastnil a zdravici pronesl místostarosta MU Adamov pan Jiří Němec. Popřál Fenyxu hodně úspěchů v další činnosti. Následně prezident zavzpomínal na dobu vziku klubu před dvaceti lety a odpovídal i na zvídavé dotazy mladších členů. Poté začaly sportovní souboje a po 4 kolech bylo pořadí následující: 1. Pavel Král - 4 výhry, skore +19, druhý skončil Zdeněk Handl a třetí Jirka Hromek - oba se třemi výhrami a skore + 15 - o pořadí rozhodl dodatečný rozhoz.

19.6.2021

Albrechtický kahan - Albrechtice
Hned čtveřice našich zástupců se zúčastnila tradičního turnaje České Asociace petanque klubů - Albrechtický kahan. Pro většinu to byl letošní první ČAPEK turnaj a pro jednoho z nás dokonce vůbec první ČAPEK turnaj v životě Do Albrechtic u česko-polských hranic se vydala i naše nová členka - od letošního roku i nově registrovaná v ČAPKu - Lucie Seredová, kterou doplnili Karel Mrlina, Jirka Němec a Pavel Král. V úvodní části turnaje - švýcar na 5 kol se našim hráčům dařilo se střídavými úspěchy a po 5 kolech skončila Lucie na 20. místě se 2 výhrami a 3 prohrami, což byl na vůbec první turnaj jistě velký úspěch. Jirka s Pavlem se utkali v posledním kole ve vzájemném souboji o postup do KO8 a šťastnější byl Pavel. Jirka tedy skončil po základní části 15. se 3 výhrami a 2 prohrami, Karel a Pavel se probojovali do KO8 se čtyřmi výhrami - skončili na 3. a 4. místě. Po dohrávkách hraných ve čtveřicích podle pořadí po základní části skončil Jirka Němec nakonec 16., Lucie Seredová si polepšila o jednu příčku a skončila 19. V KO8 začal Karel nešťastnou prohrou s následným celkovým vítězem Josefem Ondryhalem z PK Polouvsí 0:13, což ho poznamenalo v dalších bojích a nenavázal na velmi dobré výkony ze základní části. Po další prohře s Markem Olšárem z TOP Orlová a výhře nad Martime Vrzalem z Polouvsí skončil na 7.místě. Pavel začal naopak vydřenou výhrou nad výborně hrajícím domácím Jaroslavem Ševčíkem z PAK Albrechtice 13:9. V semifinále porazil i jediného zahraničního zástupce Bogusze Biela z Polska 13:4. Ve finále proti Josefu Ondryhalovi si však vybral slabší chvilky a stav byl za chvíli 0:11. Potom Pavel zpřesil hru a dokázal snížit až na 9:11, nakonec ale podlehl soupeři 9:13. I tak lze tento turnaj považovat z pohledu Fenyxu Adamov za úspěšný.
Fotky: tady


13.6.2021

1. červnový ligový turnaj - Adamov
16.5.2021

2. květnový ligový turnaj - Adamov
V neděli 16.5. se uskutečnil druhý ligový open turnaj, pořadatelé byli manželé Mrlinovi. První a druhé místo vybojovali po čtyřech kolech naši hosté - vítězem se stal Pepa Grégr, druhý skončil Jirka Karásek z Hrode Krumsín a třetí Karel Mrlina - všichni se třemi výhrami. Rozhodovalo tedy skóre a i to bylo velmi těsné - Pepa měl +20, Jirka +19 a Karel +18. Počasí bylo skvělé až na čtvrtou hru, kdy krátce zapršelo. Ale nálada byla stále pohodová. Tak velké množství hráčů i včetně hostů se u nás na turnaji snad nikdy nesešlo. Nakonec po tom malém deštíčku byl zapálen oheň a hladoví hráči si opekli přinesenou uzeninu.
Zdraví Jirka Hromek

18.4.2021

1. ligový turnaj - Adamov


V neděli 18.4. se uskutečnil první ligový turnaj za přísného dodržování protikovidových opatření, pořadatelé byli manželé Hromkovi. Sešlo se celkem 7 hráčů a jeden host, který je potenciálním zájemcem o vstup do našeho spolku. Včera se hrála celkem jen tři kola, protože potom začalo pršet a tak jsme do čtvrtého kola už nenastoupili. Vítězem se stal Jirka Hromek, druhý Jirka Němec a třetí Tereska Kejíková - všichni se dvěma výhrami, takže o pořadí rozhodovalo celkové skóre a to měl Jirka nejlepší.

11.10.2020

ADAST Memorial 11.ročník - Adamov
Jedenáctého ročníku turnaje ADAST Memorial se zúčastnilo až 15 hráčů - bývalých zaměstnanců Adast, jejich rodinných příslušníků, členů klubu a hostů. Turnaj zahájil tradičně bývalý technický ředitel Tonda Karásek úvodním proslovem. Hrála se 4 kola supermeleé a byli jsme svědky zajímavých výsledků. Spousta hráč dosáhla tří výher, což už je jen kousek dělilo od nejvyššího stupně. Na pátém místě skončil Tonda Karásek se 3 výhrami a skore +15. Čtvrtá se při své premiéře umístila Jana Slováková rovněž se třemi výhrami a skore +18. Se stejným výsledkem, ale lepší v rozhozu se na 3.místě umístil Karel Mrlina. Na druhém a prvním místě se umístili hráči s maximálním počtem výher - 4 výhry a skore +25 měl druhý Pavel Král a o 4 body víc tj. +29 získal Zdeněk Handl a v turnaji zvítězil.

26.9.2020

Svatováclavské koulení - Hranice-Valšovice
Tradičního Svatováclavského koulení se i přes výraznou nepřízeň počasí zúčastnilo 46 dvojic z Čech, Slovenska, Polska a dokonce Slovinska, což z turnaje učinilo opět mezinárodní sportovní utkání. Nicméně nepřízeň počasí byla tak značná, že poprvé, za 16 let co jezdím na petanque turnaje, musel být začátek odložen o hodinu a půl. Poté se skutečně začalo na velmi podmáčeném terénu, což ovlivnilo kvalitu hry, nicméně podmínky byly pro všechny stejné. Hrálo se na 4 kola švýcarským systémem a poté postupem do KO16. Turnaje se zúčastnilo 5 hráčů Petanque Fenyx Adamov. Jiří Němec hrál spolu s Františkou Karáskovou z Hrode Krumsín, Karel Mrlina spolu s Jiřm Ullmanem z TOP Orlová, Pavel Král spolu s Martinem Jakešem z místního SKP Hranice-Valšovice. Jedině Zdeněk Handl hrál spolu s Kamilem Řeřuchou a tvořili tak jednotnou adamovskou dvojici. Po 4 kolech švýcara skončil skvělém na 1.místě Pavel Král spolu s Martinem Jakešem se 4 výhrami a nejlepším skóre. 17. těsně za postupující 16kou skončil Karel Mrlina spolu s Jiří m Ullmanem, 25. skončili Zdeněk a Kamil a 38. Jirka s Fanynkou. Karel a Jirka se rozhodli nedohrávat a tak obsadili celkové 20., resp. 39. místo. Kamil se Zdenkem uhájili v dohrávkách hezké 25.místo. Pavel Král s Martinem Jakešem si v KO16 nejprve poradili s týmem Starobrněnského PK (Strouhal) 10:8. Poté však podlehli týmu Pánek-Motl z Hrode Krumsím 3:13 a pokračovali tak v dohrávkách, kde nakonec po skvělém výkonu 13:6 proti domácím Kutý-Maslan obsadili konečné páté místo. Děkujeme pořadatelům za skvělý turnaj.

20.9.2020

Září Open Turnaj Ligový - Adamov
Posledního open turnaje u řeky se zúčastnilo 12 hráčů Fenyxu a 7 hostů. Turnaj přijel navštívit i bývalý prezident Fenyxu Tomáš Henek, který si zahrál a přivezl i sponzorské dary. Hrálo se na čtyři kola za pěkného letního počasí. Organizátory tohoto posledního turnaje jsou již tradičně všichni hráči a ti se i aktivně podílejí na cenách po všechny zúčastněné. A cen se letos sešlo opravdu hodně. Mohli bychom si otevřít cukrárnu, kavárnu i hračkářství. Mezi cenami se objevily i handmade výrobky a výrobky z chráněné dílny. Všichni se snažili dosáhnout co nejlepších výsledků a kvalitě turnaje určitě přispěla i účast bývalého prezidenta Tomáše Henka s rodinou, kteří se zúčastnili aktivně prvního kola hry. Na 1. místě se umístil Kamil Řeřucha, na 2. Jiří Němec a na 3. Milan Matějka.
Kulařem roku se stal Kamil Řeřucha, druhý skončil Zdeněk Handl a třetí Pavel Král. Gratulujeme.
Jiří Němec

5.9.2020

Memoriál Jiřího Švába 5.ročník - Adamov
Celkem 16 současných či bývalých hráčů Fenyxu a jeden host se zúčastnilo již pátého ročníku Memoriálu Jiřího Švába, který byl letos pojat jako vzpomínka na všechny bývalé členy Fenyxu. Po úvodním projevu prezidenta se odehrála 4 kola supermeleé s očekávanými i nečekanými výsledky. Nejlepší formu i pevné nervy potvrdila Věra Hlaváčová, která ziskem 4 výher a nejlepším skore + 29 v turnaji zvítězila a získala tak dva poháry - pro sebe i putovní. Na druhém místě skončil Jiří Hromek s rovněž 4 výhrami a horším skore. Třetí se umístil a bronzovou medaili získal Karel Mrlina se třemi výhrami a skore +15.
Po skončení sportovní části došlo i na táborák a opékání špekáčků. Fotky: tady


23.8.2020

2. Srpnový Ligový Open turnaj - Adamov
Celkem 12 hráčů, z toho 2 hosté se zúčastnilo druhého srpnového ligového turnaje na hříštích u řeky. Hrálo se na čtyři kola supermeleé a byli jsme svědky zajímavých výsledků. Nakonec se stejným počtem výher i bodů - 3 výhry a skore +31 skončili Pavel Král a Zdeněk Handl. O celkvém vítězi musel tedy rozhodnut dodatečný rozhoz, v němž byl o několik centimetrů lepší Pavel a v turnaji tak zvítězil. Třetí místo obsadil Jiří Hromek s bilancí 3 výhry a skore +12. Se třemi výhrami, ale horším skore -4, skončil ještě na 4. místě přespolní talent Kamil Řeřucha.
Fotky: tady


22.8.2020

Zámecký turnaj - Žďár nad Sázavou
V sobotu 22.srpna proběhl v krásném prostředí nádvoří zámku ve Žďáru nad Sázavou turnaj trojic v pétanque. Celkem se zúčastnilo 18 trojic, konkurence prestižních Vědomic byla veliká. Hrálo se na opravdu super petanque povrchu - zámecké dlažbě posypané půl centimetrem štěrku, což důkladně prověřilo schopností všech účastníků. Náš klub zastupovali 4 hráči - Pavel Král, Karel Mrlina a Kamil Řeřucha hráli spolu a Jiří Němec společně s manželi Karáskovými z Hrode Krumsín. Oba týmy začaly rozdílně - Jirka Němec s jeho spoluhráči jasně vyhrál první dvě kola, zatímco Pavel, Karel a Kamil první kolo prohráli s neregistrovanými Ptáčky z Olomouce a pak jen těsně porazili tým Oldřicha Brože z Vojnova Městce. Ve 3. a 4. kole základní části měl naopak Jirkův tým smůlu, když shodně podlehl budoucím finalistům a do KO8 se tak neprobojoval. Pavlův tým naopak po boji zvítězil nad týmem Sport Kolín a následně celkem hladce nad PK Sezemice, což znamenalo postup do KO8 z pátého místa. Jirka tedy již jako divák sledoval boje týmu Karel-Pavel-Kamil v KO8. Nejdříve v zápase proti týmu Velim/Sokoleč sledoval obrat ze stavu 0:2 až na konečných 13:2 a postup mezi nejlepší 4 týmy. Středočeský tým zahájil skvělou hrou a střelbou, ale postupně začal ztrácet a projevila se lepší vyhranost adamovského týmu, která vedla k vítězství. Následně v semifinále, které poznamenala bouřka a průtrž mračen sledoval obrat opačný, kdy z vedení 3:0 proti týmu z Ratišovic, byla nakonec prohra 7:13. V utkání o 3.místo proti neregistrovanému týmu z Brna se náš tým hodně trápil a výsledkem byl stav 5:11. Poslední koulí se nám však podařilo utkání zachránit a nakonec zlepšenou hrou jsme zápas dovedli do vítězného konce 13:11 a získali pomyslnou bronzovou medaili. Náš přemožitel z Ratišovic se nakonec stal celkovým vítězem turnaje.


15.8.2020

Mozartovy koule - Olomouc
V sobotu 15. 8. 2020 se odehrál turnaj trojic v pétanque Mozartovy koule v Olomouci v areálu Korunní pevnůstky.
Spolek Fenyx Adamov reprezentovali Věra Hlaváčová, Hana Valová a Jiří Němec, kteří hráli v jednom týmu. Pavel Král měl za spoluhráče manžele Krejčínovi z SKP Kulová osma Praha, Karel Mrlina tvořil tým s manželi Burešovými z Hapku Litovel a Zdeněk Handl hrál s Davidem Faltýnkem a Michalem Soldánem z PK Hrode Krumsín. Z Adamova jsme vyjížděli za deště, který nás provázel i v utkáních prvního kola. Po pátečních silných deštích se vytvořily na hřištích velké kalužiny, které byly odčerpány za pomoci hasičů. Hrálo se ve skupinách, každý s každým a první dva postupovali do KO 16. Postoupit se žádnému zástupci Fenyxu nepodařilo, a tak se hrálo o celkové umístnění. V souboji o 25. a 26. místo se utkaly týmy Pavla a Karla. Úspěšnější byl tým Karla, kterému se podařilo otočit výsledek, kdy už prohrával 10:0 a vybojovat tak 25. místo. Pavel s týmem byli 26. Zdeněk se spoluhráči z Krumsína se umístil na místě 29. a kompletní tým Fenyxu Věra, Hana a Jirka na místě 33. Hrálo se na těžkém a blátivém povrchu, který se během dne za pomoci slunce změnil na tvrdý a rychlý. Pro Věru to byl první a pro Hanu teprve druhý větší turnaj, můžeme tedy jejich účast na kvalitně obsazeném turnaji hodnotit jako úspěšnou.
Jiří Němec


9.8.2020

1. Srpnový Ligový Open turnaj - Adamov
Veřejný turnaj v pétanque pořádaný spolkem Fenyx Adamov se uskutečnil v neděli 9. 8. 2020 na hřišti u řeky. Sešlo se 11 členů Fenyxu a tři hosté. Protože panovalo horké počasí, hrálo se na čtyři kola s časovým limitem jen 30 minut. Vítězem se stal Milan Drahovzal, který jako jediný vybojoval čtyři vítězství a o dalším pořadí rozhodovalo skóre. Hned další tři hráči měli shodně po třech vítězných zápasech. Na druhém místě se umístil Jiří Hromek a na třetím Pavel Král. Poděkování patří pořadatelům Milanovi Drahovzalovi a Milanovi Matějkovi za ceny pro všechny zúčastněné.
Fotky: tady
Jiří Němec


26.7.2020

2. červencový Ligový Open turnaj - Adamov
Druhý červencový Ligový Open turnaj proběhl poslední červencovou neděli za účasti 12 hráčů, z toho 3 hostů. Napínavé sportovní boje doprovázela hrou na kytaru a zpěvem Sára Nová a zasloužila se tak o nevšední zážitek. Po 4 kolech na třetím místě skončil se 3 výhrami a skore +26 Jiří Němec. Druhé místo obsadil se 4 výhrami a skore +30 Jiří Hromeek, vítězem se o pouhý jeden bod stal Pavel Král - 4 výhry a skore +31. V celkovém pořadí Kulaře Roku se průběžného vedení ujal Jiří Hromek před Hanou Valovou a Kamilem Řeřuchou.
Fotky: tady


25.7.2020

Château Hrochův Týnec - Hrochův Týnec

Turnaje typu Prestige se v Hrochově Týnci zúčastnilo celkem 7 hráčů z našeho klubu. Počasí bylo letní, prostředí krásné a hřiště náročná. V 5 kolech základní části se nejlépe dařilo Karlu Mrlinovi a jeho spoluhráčům manželům Burešovým z Litovle, kteří s bilancí 3 výhry a 2 prohry skončili na pěkném 25 místě. Pouze 2 výhry a 3 prohry měl na kontě tým Pavel Král, Kamil Řeřucha a Zdeněk Handl a pouze jednu výhru tým Tereska Kejíková, Soňa Karásková a Jirka Němec.

12.7.2020

1. červencový Ligový Open turnaj - Adamov
Druhou červencovou neděli proběhl plánovaný ligový open turnaj a opět jsme byli svědky zajímavých výkonů. Tentokrát nás sledoval i zvýšený počet diváků. Celkem se zúčastnilo 15 hráčů z toho 5 hostů. Vítězem se stal opět Zdeněk Handl se 4 výhram před Kamilem Řeřuchou a Jožkou Gruberem - všichni se 4 výhrami !

4.7.2020

O Brněnskou kouli - Ratišovice


Dne 4.července se do Ratišovic u Znojma sjelo na třicet trojic, které se zúčastnily již 25. ročníku turnaje " O Brněnskou kouli" pořádaného petanque klubem Fňáky Brno. Fenyx Adamov měl zde svoje zástupce ve dvou týmech - Janu a Karla Mrlinovy doplněné talentovaným juniorským střelcem Davidem Hanákem z Brna. Ve druhém týmu hrál Pavel Král spolu s Oldřichem Brožem z Vojnova Městce a Pavlem Pachlou z Chotěboře. Základní část turnaje se hrála ve čtyř až pětičlenných skupinách systémem každý s každým, z nichž první dva týmy postupovaly do vyřazovací části turnaje (tzv.KO16). Oběma našim týmům se podařilo postoupit ze skupiny z prvního místa, což znamenalo i lepší nasazení do dalších bojů. Ve vyřazovací části se týmu Mrlinová-Mrlina-Hanák povedlo celkem snadno přejít přes tým Vladimíra Hradského z Brna. Tým Král-Brož-Pachla to měl výrazně obtížnější, protože narazil na tým Milana Haška ze Slope Brno a po vyrovnaném boji zvítězil nejtěsněji 13:12 po čtyřce v závěrečném náhozu za nepříznivého stavu 9:12. V semifinále se už našim zástupcům tolik nedařilo, oba týmy prohrály a potkaly se tak v zápase o třetí místo. Zápas byl dlouho vyrovnaný ale za stavu 8:8 rozhodla pětka, takže se z bronzového umístění radoval tým týmu Mrlinová-Mrlina-Hanák. I přes prohraná semifinále je nakonec 3. a 4. místo našich zástupců jistě úspěchem. Děkujeme pořadatelům za hezký turnaj.

28.6.2020

2. červnový Ligový Open turnaj - Adamov
Hned za týden po prvním červnovém ligovém open turnaji se uskutečnil i ten druhý. Celkem se zúčastnilo 16 hráčů, z toho 3 hosté. Stoupající formu potvrdil Zdeněk Handl, který se 4 výhrami (z toho 2x kanár 13:0) v turnaji zvítězil. Na druhém místě skončila Hana Valová rovněž se 4 výhrami, ale horším skore. Třetí místo se třemi výhrami obsadil Jiří Hromek.

24.6.2020

Jak ten čas letí aneb naše pétanque hřiště má už 19 let !
Před dávnými dobami začala nadšená skupinka hráčů objevivších do té doby neznámý koulový sport hledat prostory pro svoje pravidelné tréninky a hraní.
Po několika místech se nakonec naskytla skvělá příležitost vytvořit si svá hřiště u řeky Svitavy v blízkosti vlakového nádraží Adamov.
Obětavou prací pod vedením tehdejíšho prvního prezidenta Tomáše Henka se po delším úsilí podařilo vybudovat krásný areál, kde se dnes můžeme oddávat tomuto sportu.
Slavnostní pásku přestřihli společně prezident Tomáš Henek a správce hřiště Jiří Hromek 24.6.2001.
I proto bychom všem, kteří se na budování hřiště podíleli, chtěli dnes v tomto vzpomínkovém článku poděkovat.
Fotky: tady


21.6.2020

1. červnový Ligový Open turnaj - Adamov
V neděli 21. 6. 2020 se uskutečnil první z červnových ligových turnajů, který musel být minule odložen pro bouřku s přívalovým deštěm. Tento víkend po propršené sobotě a nedělním dopoledni se nakonec docela vyčasilo a 12 hráčů (11 členů Fenyxu a 1 host) soutěžilo odpoledne u řeky. Terén byl tímpádem měkký, což někomu vadilo, někomu ne, ale byl pro všechny stejný. Jak už to tak bývá, některým se dařilo lépe a jiným hůř, ale všichni bojovali a o cenné body. Hrálo se na 4 kola supermeleé s limitem 35 minut plus jeden nához. Vítězem se nakonec stal, i přes prohru v posledním kole Karel Mrlina se 3 výhrami a skore +17, druhý skončil Pavel Král a třetí Jiří Hromek, oba rovněž se třemi výhrami, ale horším skore. Gratulujeme, děkujeme pořadatelkám Haně Valové a Věře Hlaváčové a těšíme se další turnaj v neděli 28. 6. ve 14 hodin u řeky. Fotky: tady


6.6.2020

Albrechtický kahan - Albrechtice - úspěch adamovského petanque
Do více než 200 km vzdálených Albrechtic, kde se 6. 6. 2020 konal turnaj jednotlivců v pétanque Albrechtický kahan, se vydali tři hráči hájit barvy spolku Fényx.
Pavel Král, Karel Mrlina a Jiří Němec se zúčastnili letos vůbec prvního turnaje, kde byli naši hráči. Jednalo se o turnaj jednotlivců a celkově se ho zúčastnilo 37 hráčů. Hrálo se na pět kol s postupem do KO8. Rozpačité výkony a nervozita ovlivnily výkony Karla a Jirky, kterým se naděje na postup rozplynula po dvou prohraných zápasech.
Naopak velmi dobrý výkon předvedl Pavel Král, který s bilancí 4 výhry a 1 prohra postoupil do KO8. V prvním kole osmičky nejlepších porazil Petra Janíka z PCBD Brno 13:7. V semifinále narazil na těžkého soupeře, mistra České republiky Tomáše Kutého z SKP Hranice – Valšovice. Po dramatickém průběhu se radoval z vítězství 13:12 Pavel.
Ve finále se utkal s druhým nasazeným hráčem Davidem Bačou z TOP Orlová, kterému podlehl 9:13. Počáteční Pavlovo zklamání z porážky vystřídala radost z druhého místa. Blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci Fényxu.
Fotky: tady
Jiří Němec(upraveno)

17.5.2020

Zahajovací jarní ligový open turnaj - Adamov
V neděli 17. května jsme se v souladu s rozvolněnými vládními opatřeními sešli k prvnímu letošnímu jarnímu venkovnímu turnaji.
Byl to turnaj otevřený a zúčastnilo se celkem rekordních 20 hráčů a hráček, z toho pět mimoadamovských hostů. Systém turnaje byl obvyklý - supermeleé na čtyři kola s časovým limitem 35 minut.
Losování protihráčů i spoluhráčů přináší často netradiční složení týmů a klade na hráče zvýšené nároky, aby se s touto skutečností vyrovnali.
Zápasy byly dramatické a vyrovnané, favorité občas selhávali.
Svou první návštěvu adamovského hřiště u řeky pojal nový člen Kamil Řeřucha pod heslem:"Přišel, viděl, zvítězil" a bez jediné porážky turnaji vyhrál. "Nechtěl jsem to svým spoluhráčům moc kazit", konstatoval vítěz skromně a s úsměvem :) Na druhém místě skončil Karel Mrlina a třetí host až z dalekých Bedřichovic Libor Horák :) Děkujeme pořadatelům Karlovi a Janě Mrlinovým za uspořádání turnaje a těšíme se na viděnou v neděli 14. června. Fotky: tady


29.2.2020

Pétanque trochu jinak - Bedřichovice-Šlapanice
V sobotu 29. února se uskutečnil v sále kulturního domu Bedřichovice-Šlapanice turnaj v halovém pétanque trojic. Nevěděli jsme, co nás čeká, protože s takovým typem indoorového turnaje jsme se ještě nesetkali. Hrálo se certifikovanými koulemi určenými pro sálovou hru, které nám byla zapůjčeny na místě. Jednotlivé týmy byly náhodně nalosovány a zařazení našich hráčů vyšlo takto: Soňu Karáskovou a Zdeňka Handla doplnil Pavel Hejl st., Jirka Němec hrál s Ivou Horákovou a Jurajem Hrabovským. Hrálo se na čtyři kola s následnými zápasy o umístnění. Po základní části se umístilo družstvo Soni se třemi vítěznými zápasy a jednou porážkou na druhém místě, Jirkovo se dvěma vítěznými zápasy a dvěma porážkami na pátém místě. Po dohrávkách o pořadí se družstvo Soni, Zdeňka a Pavla umístilo na krásném třetím místě, Jirkovi a jeho družstvu se v dohrávce moc nedařilo a skončilo na osmém místě. Na to, že jsme s indoorovými koulemi hráli poprvé, lze považovat umístnění našich hráčů za velký úspěch. Celý turnaj se odehrál v krásném prostředí kulturního domu Bedřichovicích a ve velmi přátelské atmosféře.
Jiří Němec

31.12.2019

Memorial Vojtěcha Řeziny 10.ročník - Adamov
Na závěr sezóny jsme se sešli v klubu MKM Adamov, abychom oslavili konec kalendářního i petanque roku. Proběhl opět tradiční turnaj Memoriál Vojtěcha Řeziny, tentokrát už jubilejní 10.ročník.
Po třech kolech meleé zvítězila bez porážky Hana Valová před Jiřím Němcem (oba 3 výhry), na třetím místě skončil Karel Mrlina.

3.11.2019

ADAST Memorial 10.ročník - Adamov
Jubilejního 10.ročníku turnaje ADAST Memorial se zúčastnilo celkem 10 hráčů - členů Fenyxu Adamov i hostů - bývalých zaměstnanců ADASTu nebo jejich rodinných příslušníků. Po zahájení turnaje pořadateli dostal slovo bývalý technický ředitel ADASTu Tonda Karásek, který ve svém projevu zhodnotil význam ADASTu a popřál všem příjemnou hru. Hned po něm vystoupila s krátkým miniblokem svých písní adamovská optimistická zpěvačka Sára Nová a byla oceněna zaslouženým aplausem. Poté už začaly sportovní souboje, kdy jsme se dočkali spousty zajímavých výkonů i některých překvapení. Standardní 3 kola ADAST Memorial supermeleé byla pro velký úspěch rozšířena o čtvrté závěrečné kolo. Umělé osvětlení se však nepodařilo zapnout a tak se dohrávalo při svíčkách. Nakonec až 3 hráči skončili shodně se 4 výhrami na stupních vítězů, jen skore rozhodovalo o pořadí. Vítězem se stal Jožka Gruber před Zdenkem Handlem a Pavlem Králem.
Fotky: tady


20.10.2019

Závěrečný Ligový Open Turnaj - Adamov
K závěrečnému ligovému turnaji jsme se sešli předposlední říjnovou neděli, pořadatel byl společný - a to Fenyx Adamov:) Turnajové ceny byly pořízeny pod heslem "Co kdo donese" a překvapivě cen bylo nejvíc za celý rok. Tento koncept se tedy osvědčil a každý, kdo přinesl nějakou cenu, zaslouží poděkování. Po čtyřech kolech supermeleé se nakonec na prvních třech místech ustanovilo pořadí: třetí Karel Mrlina 3výhry +26 bodů, druhá Hana Valová 4výhry +25 bodů a vítězem turnaje se stal Jiří Němec 4výhry a skore +34. Celkovým vítězem a Kulařem roku 2019 se stal Zdeněk Handl - celkem 112 bodů, druhý skončil Jiří Němec se 105 body, třetí Pavel Král s 96 body.
Fotky: tady


28.9.2019

Svatováclavské koulení - Valšovice
Turnaje Svatováclavské koulení se zúčastnilo celkem 46 týmů a vzhledem k tomu, že jeden z nich byl dokonce ze Slovinska, měl tento turnaj status mezinárodního turnaje, jak na úvodním zahájení prohlásil prezident domácího Valšovického klubu Zbyněk Jakeš. Z našeho adamovského klubu se zúčastnili celkem 4 hráči rovnoměrně rozdělení do 4 týmů. Hrála se čtyři kola švýcara s postupem do KO16. Po základní části se podařilo do KO16 postoupit týmu Pavel Král, Martin Jakeš (Valšovice) z 8.místa a Karel Mrlina, Jiří Ulmann(Orlová) z 13.místa. Naopak dvojicím Zdeněk Handl, Michal Soldán(Krumsín) a Jiří Němec, Františka Karásková (Krumsín) se postoupit do 16ky nepodařilo. Zdeněk se svým spoluhráčem skončil 21. a Jirka s Fanynykou 28. V dohrávkách se nejvíce dařilo Karlovi, když po dvou výhrách v KO nad týmy za Slavkova a Polouvsí postoupil mezi 4 nejlepší, tam už se tolik nedařilo a tak nakonec skončil 4. Pavel hned na úvod KO dostal těžkého soupeře Zbyňek Jakeš (Valšovice)+Vojta Žiak (Albrechtice) po dramatickém boji podlehl 12:13, nakonec skončil 11. Zdeněk se bohužel dohrávek o umístění nemohl zůčastnit, protože jeho spoluhráč musel narychlo odjet plnit tréninkový plán a tak skončil nakonec 24. Jirka dohrával se střídavými úspěchy a nakonec obsadil 26. místo. Vítězem se stala dvojice Šplechtová, Vyoral ze Sokola Kostomlaty.

22.9.2019

Memoriál Jiřího Švába 4.ročník - Adamov
Již čtvrtého ročníku Memoriálu Jiřího Švába se zúčastnilo 12 hráčů - členů Fenyxu. Na úvod turnaje vzpomenul prezident Jiří Hromek bývalé členy Fenyxu, kteří již nejsou mezi námi.
Po čtyřech kolech supermeleé se vítězem stal samotný Jiří Hromek se čtyřmi výhrami a skore +29, druhý skončil Zdeněk Handl se třemi výhrami a skore +15, třetí Soňa Karásková rovněž se třemi výhrami a skore +5.
Na závěr proběhl slavnostní táborák s opékáním špekáčků.

15.9.2019

Zářijový Ligový Open turnaj - Adamov
Celkem sedmnáct hráčů, z toho 5 hostů se zúčastnilo Zářijového Ligového Open turnaje. Ještě před začátkem turnaje přelétl nad našim hřištěm létající drak, kterého si Jirka Hromek sám odchytil a následně vyhrál jako první cenu.
Po čtyřech kolech turnaje měl totiž 4 výhry a skore +37. Druhý Pavel Král měl rovněž 4 výhry a skore +28, ale stačilo to pouze na druhé místo. Třetí skončil i přes prohru v prvním kole Zdeněk Handl s třemi výhrami a skore +19 a ujal se tak celkového vedení v soutěži Kulař roku.
Fotky: tady


24.8.2019

2. Srpnový Ligový Open turnaj - Adamov
Za účasti 17 hráčů, z toho 5 hostů se konal další, již druhý, Srpnový open turnaj. Počasí hráčům přálo a tak jsme byli svědky spousty bojovných utkání a zajímavých sportovních výkonů. Jediný, kdo se s nástrahami čtyřkolového supermeleé bez problému vypořádal byl Zdeněk Handl, který zvítězil bez jediné porážky a se 4 vítězstvími a skore +29 a obdržel tak první cenu - šampaňské až z vinice v Bordeaux. Druhé místo vybojovala Kejíková Tereza se třemi výhrami a skore +17. Stejný počet - 3 výhry a jen o 2 body horší skore (+15) měl na třetím místě Karel Mrlina. Tří výher dosáhli ještě na 4. a 5. místě Jiří Němec a Josef Gruber. Jako nejlepší z hostů skončila na 6.místě se 2 výhrami Urbanová Broňa z Brna.
Fotky: tady


10.8.2019

1. Srpnový Ligový Open turnaj - Adamov
Za příjemného srpnového počasí proběhl první srpnový ligový open turnaj. Zúčastnili se opět hráči Fenyxu i mimo něj, poprvé Jiří Hájek a Studénková Jitka. Bez prohry turnajem prošel a s nejlepším skore zvítězil Karel Mrlina - 4 výhry a skore +26, druhý skočil Drahovzal Milán 4 výhry +19, třetí skončil Pepa Grégr 3 výhry +19. V celkovém pořadí Ligové soutěže Kulař roku 2019 si šestým místem vedení upevnil Jirka Němec.
Fotky: tady


21.7.2019

2. Červencový Ligový Open turnaj - Adamov
Turnaje se zúčastnilo 15 hráčů, adamovských i přespolních. Bylo hezké počasí a hráči si pochvalovali příjemný terén.Výbornou fromu potvrdil Jirka Charvát, který se třemi výhrami a skore +21 zvítězil. Druhý skončil Pavel Král se třemi výhrami a skore +20. A třetí místo vybojoval Jirka Němec s 3výhry +15. Až bramborová medaile zbyla na Zdenka Handla s 3výhry +14. V celkovém pořadí Ligové soutěže Kulař roku 2019 si vedení upevnil Jirka Němec.


20.7.2019

Valšovický pohár - Valšovice


Dne 20.7. ve Valšovicích za hezkého počasí proběhl turnaj jednotlivců za účasti 50 hráčů. Z našeho klubu se zúčastnilo 5 hráčů. Základní část se hrála na 5 kol švýcarem. Ze základní části se postupovalo do KO16, do které se podařilo postoupit třem hráčům - Pavel Král, Zdeněk Handl a Karel Mrlina. Jiří Němec a Soňa Karásková, kterým se nepodařilo postoupit do KO16, zasáhli do bojů o konečné umístění, které se hrálo po skupinách čtyř zástupců. Z první trojice si nejlépe vedl Pavel Král, který základní část vyhrál s 5 výhrami. Jedno jediné utkání v KO16 se mu však nevyvedlo a stálo ho to lepší umístění. Z celkových devíti zápasů odehraných vyhrál osm a prohrál jeden a skončil na 5.místě. Zdeněk Handl skončil na pěkném 11.místě a Karel Mrlina 14. Celkově Fenyx Adamov patřil k nejúspěšnějším klubům turnaje, když měl hned tři svoje zástupce v první 16ce. Jiří Němec obsadil 30.místo a Soňa Karásková skončila 38.
(-zha-)

7.7.2019

1. Červencový Ligový Open turnaj - Adamov
Prvního Adamovského Červencového ligového Open petanque turnaje u řeky se zúčastnilo rekordních 21 hráčů a hráček z Adamova, Brna a širokého okolí včetně dvou zástupců z Krumsína. Několik dalších údajných zájemců z nejrůznějších důvodů nedorazilo a tak můžeme s klidným svědomím říct, že se počet účastníků bížil dvaadvaceti :) A právě nejvzdálenější účastník se po čtyřech kolech supermeleé stal vítězem našeho turnaje. Z kraje slavného milionáře amatéra Karla Janečka přijel Jiří Karásek a se čtyřmi výhrami a skore +20 zvítězil. Druhá se umístila talentovaná brněnská hráčka Míša Padrtková rovněž se čtyřmi výhrami a skore +14. Bronzový skončil po divadelní vložce "Pekař a jeho rohlíky za 1,50 z Alberta" talentovaný herec Zděnek Handl se ziskem 3 výher a skore +23. Na čtvrtém místě se umístil rovněž se třemi výhrami Pavel Král, který se mimojiné marně snažil rozptylovat kolemhrající účastnice svým neustálým převlékáním z riflí do kraťasů a naopak. Další zástupkyně kraje, kde všichni tak milují svoji rodnou hroudu (hanácky HRODU), že po ní pojmenovali i svůj oddíl, Františka Karásková skočila se třemi výhrami a skore +14 na pátém místě. Jedinou záhadou v turnaji tak byl neobvykle vysoký počet kvákajících objektů u řeky. Má kvůli tomu k nám údajně vyrazit inspekce ochránců přírody. Budeme jim držet palce.
V celkovém pořadí Ligové soutěže Kulař roku 2019 si vedení upevnil Jirka Němec se 64 body.
Fotky: tady

5.7.2019

O Brněnskou kouli - Ratišovice
Už 24. ročníku regionálu O Brněnskou kouli se zúčastnila i parta petanquerů z Adamova FENYX. Hrálo se nejprve v šesti skupinách, některé po pěti týmech, jiné po čtyřech a následně se postupovalo do děravé šestnáctky s následujícím KO. První náš tým Soňa Karásková, Jirka Němec a Zdenek Handl nepoustoupil ze skupiny, když podlehl kromě týmu Orsága z Fňouldů taky našemu druhému týmu Karel a Jana Mrlinovi a střelec David Hanák z Řečkovic. Ti dokonce skupinu vyhráli a následně postupovali KO až do finále, kde porazili tým Bačo. Ulman, Jurišta a v turnaji zvízězili! Pavel Král se spoluhráči Oldou Brožem a Pavlem Pachlou podlehli v boji o postup do semifinále 12:13 týmu z Třebíče.


23.6.2019

2. Červnový Ligový Open turnaj - Adamov
Za velmi teplého počasí jsme se v neděli opět sešli na hřišti u řeky, abychom odehráli náš druhý červnový ligový open turnaj. Sešlo se celkem 18 ! hráčů a hráček z Adamova, Brna i okolí a všichni si užili 4 kola supermeleé. Po skončení turnaje bylo pořadí následující: Skvělou formu z minule a na prvním místě skončil Handl Zděnek se 4 výhrami a skore +36 (skoro jako aktuální teplota vzduchu :). Druhé místo se třemi výhrami a skore +25 získal Pavel Král, třetí se stejným počtem výher a skore +17 skončila Tereska Kejíková a na čtvrtém místě, se stejným počtem výher a bod horším skore +16 se umístila naše sobotní vícemistryně Soňa Karásková. Z mimoadamovských se nejlépe umístil na 9.místě Hanuš Aleš se dvěma výhrami.
V celkovém pořadí Ligové soutěže Kulař roku 2019 si vedení upevnil Jirka Němec se 48 body, druhá je Soňa Karásková se 41 a třetí Zdeněk Handl se 40 body - kompletní pořadí - viz menu vlevo.
Fotky: tady


22.6.2019

MČR žen trojic - Brno - Slatina
Fenyx Adamov má stříbro!
Celkem 9 ženských týmů se utkalo o titul českých mistryň, který obhájily největší favoritky Romana Hodboďová, Lucie Venclová, Alice Hančová a Sylva Mrázková. Adamovský oddíl Fenyx Adamov měl svého zástupce na stupních vítězů, když stříbrné medaile získal tým Bronislava Urbanová, Františka Karásková a naše Soňa Karásková!
Bronzové medaile vybojovaly Jiřina Demčíková, Dana Tomášková a Monika Pillerová. Vítězky si kromě dalšího titulu do své pestré sbírky vybojovaly právo reprezentovat české barvy na mistrovství Evropy, které se bude za rok konat ve španělském Almerimaru.
Vzhledem k počtu týmů došlo na poslední chvíli ke změně turnajového systému a tak se hrála čtyři kola švýcarského systému s postupem rovnou do semifinále. Týmu s naší zástupkyní Soňou Karáskovou se to podařilo, do nejlepší čtyřky dostal ze 4.místa a tak nastoupily proti zatím suverénnímu týmu Demčíková-Pillerová-Tomášková, vítězi základní části. Po velmi dobrém výkonu však dokázaly zvítězit 13:8, když vedly už 11:2. Ve finále se už proti mnohonásobným mistryním tolik nedařilo a tak tým Hodboďová-Venclová-Hančová-Mrázková po zásluze zvítězil. ( zdroj petanquer.cz)

8.-9.6.2019

MČR jednotlivců a MČR ve střelbě na přesnost - Vědomice u Roudnice nad Labem
Druhý červnový víkend se tradičně opět ve Vědomicích konalo MČR jednotlivců a MČR ve střelbě na přesnost. Z našeho oddílu se zúčastnil Pavel Král a statečně hájil naše barvy, když mezi 138 účastníky vybojoval dělené 17.-32.místo. Nejprve postup ze základní skupiny po výhře v baráži, následně vítězství nad J.Ondryhalem z Polouvsí 13:5 a postup do 64ky a těsné vítězství nad L.Chocholoušem ze Sezemic 13:11 znamenalo už postup mezi 32 nejlepších. Tak narazil na velkého favorita V.Valíka z Albrechtic a trpělivou hrou si vybudoval náskok až 10:3. Poté soupeř změnil styl a zpřesnil hru a výsledkem byl obrat na 11:13. I tak je výsledné umístění úspěchem. Mistrem ČR se stal poprvé Petr Vavrovič ml. z PC Sokol Lipník.
Druhý den pokračovalo MČR v disciplíně střelba na přesnost, kdy soupeřem není druhý hráč, ale koule nebo košonek umístěné v přesných pozicích tzv. atelierech. a ve vzdálenostech 6,5 až 9,5 metru. Z celkem 64 účastníků se nejprve v prvním kole postupuje mezi 20 nejlepších, což se našemu zástupci Pavlu Královi podařilo, nastřílel celkem 22 bodů, což je jeho osobní rekord. Ve druhém kole přidal dalších 16 bodů, což v součtu 38 bodů stačilo na solidní celkové 16.místo. Mistrem ČR se stal již počtvrté Jakub Konšel z POP Praha.

09.06.2019

Červnový Ligový Open turnaj - Adamov
Dnes při úžasném počasí hrál naprosto skvěle Zdeněk Handl, který naprosto s přehledem vyhrál se čtyřmi výhrami a skore +26. Moc gratuluji. Druhý skončil Jirka Němec se třemi výhrami a +18 body, třetí místo získal Pepa Grégr rovněž se třemi výhrami a skore +10. Turnaje se zúčastnilo celkem 14 hráčů, spousta z nich nováčků a mimoklubových účastníků.

19.05.2019

Květnový Ligový Open turnaj - Adamov


 

Za krásného jarního počasí začal druhý letošní ligový turnaj tentokrát pořádaný Věrou Hlaváčovou a Hanou Valovou. Už v prvním kole jsme byli svědky několika překvapivých výsledků. Ve druhém kole se začalo zatahovat, ale dohráli jsme za sucha. Ve průběhu třetího kola se však spustil prudký liják, v jehož důsledku musel být turnaj předčasně ukončen, aktuální výsledky byly po dohodě uznány za konečné. Na prvním místě skončil se dvěma výhrami a skóre +12 Jirka Němec, druhý skončil rovněž se dvěma výhrami a skore +9 Jožka Gruber. Rozhoz o třetí místo vyhrála Soňa Karásková před Pavlem Králem - oba měli dvě výhry a skore +4. Děkujeme pořadatelkám za pěkný turnaj.

11.05.2019

Chateau Náměšť - Náměšť na Hané


 

Na turnaji Chateau Náměšť se zúčastnili čtyři členové Fenyxu, paradoxně každý v jiném týmu, nikomu se však nepodařilo postoupit ze skupiny a tak nejlepšího umístění dosáhli Pavel Král a Karel Mrlina se svými spoluhráči, kteří skončili na děleném 32.místě. Zdeněk Handl se svými spoluhráči skončil na děleném 40.místě, Jirka Němec na děleném 47.místě.

04.05.2019

Prvomájové koulení - Valšovice


 

Prvomájového koulení se zúčastnil jeden náš tým ve složení Král Pavel, Němec Jiří a Handl Zdeněk, obhajující v mírně pozměněné sestavě loňské 5.místo. Se třemi výhram a jednou prohrou jsme postoupili do KO 8, kde jsme v prvním kole narazili na tým Faltýnek (Hrode) a smolně prohráli 10:13, nakonec jsme obsadili hezké 6.místo z 31.týmů.

27.04.2019

Velikonoční vejce - Vojnův Městec


 

bude aktualizováno

14.04.2019

Zahajovací Jarní Ligový Open turnaj - Adamov


 

Po delší zimní přestávce vyplněné pouze nedělními tréninky v MKM proběhl v neděli 14.dubna první úvodní jarní Ligový Open turnaj. Zúčastnilo se ho 11 hráčů a za krásného jarního počasí si všichni užili 4 kola supermeleé. Po jejich skončení zůstala jediná bez porážky a se 4 vítězstvími Soňa Karásková a stala se tak vítězkou turnaje s celkovým skore +25! Na druhém místě se umístl se třemi výhrami a skore +9 Pavel a Král a rovněž se třemi výhrami a horším skore získal bronzovou medaili Jirka Němec.
Celkové výsledky v odkazu Kulař 2019.
Děkujeme pořadatelům Jirkovi a Růžence a všem účastníkům za hezký turnaj.

30.03.2019

Čerlinka CUP - Litovel


 

Prvního letošního Litovelského a pro většinu z nás vůbec prvního letošního venkovního turnaje se zúčastnilo celkem 5 hráčů Fenyxu Adamov rozdělených do tří týmů. Turnaj byl kategorie Regional, zúčastnilo se však celkem velmi slušných 36 trojic z celé České Republiky. Hrálo se na pět kol švýcara s postupem do KO8 a dohrávkami a za krásného jarního počasí.
Kompletní tým Fenyxu ve složení Tereska Kejíková, Soňa Karásková a Jirka Němec měli hned od začátku těžké soupeře - v prvním kole tým Kulového Blesku Olomouc (Skopal) a ve druhém kole tým Hranice-Valšovice(Jakeš) - o jejichž kvalitě svědčí, že oba jmenované týmy postoupily do finálové osmičky. Ani v dalších kolech to neměli o moc jednodušší a tak jedna výhra stačila na celkové 30.místo. Karel hrál spolu s Kotovými z Únětic a po dvou kolech měli naopak dvě výhry. Rozhodující zápas přišel v kole třetím, kdy po nadějném vedení podlehli o bod týmu Michálek (Carreau Brno) a s celkovými třemi výhrami to stačilo na 15.místo. Pavel hrál spolu s krumsíňáky Davidem Faltýnkem a Michalem Soldánem, který musel narychlo zaskočit za nemocného Miru Krpce. Čtyři výhry znamenaly postup do KO8 ze čtvrtého místa, pak smolný zápas o postup do čtyřky, kdy za stavu 12:10 jsme mohli třemi koulemi dohodit třináctý bod, ale nepovedlo se, naopak poslední koule posunula košonek mezi soupeřovy koule. Děkujeme pořadatelům za hezký turnaj.

Fotky: tady


15.02.2019

Tak na olympiádu nejedeme!
I přesto, že na fóru zástupců pétanquových klubů 16.2. 2019 vládlo nadšení, že bude pétanque na 99 % zařazen mezi olympijské disciplíny v roce 2024 v Paříži, skutečnost je nyní jiná. Koncem února 2019 přišlo stanovisko prezidenta CMSB a FIPJP Clauda Azemy k neúspěšné kandidatuře koulových sportů na OH 2024 v Paříži! Adamovští hráči vzhledem ke svým výsledkům nepředpokládali, že budou nominováni na tak významnou sportovní akci, přesto ale věřili, že tam budou jiná želízka v ohni z úspěšnějších spolků v ČR, kterým budou moci při olympiádě držet palce. Zvláště, když nedávno přišlo kladné uznání české federace koulových sportů Českým olympijským výborem. FFPJP a turnaj Marseillaise ve spolupráci s FIPJP se už před několika léty rozhodli oceňovat regiony, města nebo národní federace, které se zasadili o propagaci a rozvoj pétanque nejen u sebe doma, ale i mimo své hranice. V rámci slavnostního zahájení 57. ročníku „Mondial de Pétanque La Marseillaise“ byla České republice (ano, České republice, ale vnímejme spíš České asociaci pétanque) udělena mezinárodní cena Marcela Pagnola (Trophée Marcel Pagnol). Marcel Pagnol (1895–1974) byl francouzský režisér, prozaik, scénárista a dramatik, člen Francouzské akademie, provensálský patriot, významný obdivovatel, propagátor a podporovatel pétanque. S jeho jménem je spjata historie právě „Marseillaise“, v r. 2018 se svými více než 4,5 tis. týmy (trojice) a cca 160 tis. diváky, největšího pétanque turnaje na světě! Patronem ceny je vnuk Marcela Pagnola, Nicolas.
I přes tyto skutečnosti si budeme moci jen dále prohlížet napínavé finálové hry nejlepších hráčů na počítačích a televizorech s připojením k WIFI. Zvláště mezi Francií a Thajskem každoročně zuří velice napínavé boje, od kterých se nedá odejít. Navíc je každý hod na obrazovce zopakován z různých úhlů, což je dokonale přehledná podívaná. Tyto zápasy také vypovídají o taktice jednotlivých světových turnajů. Zatím co my, spíše jako rekreační hráči, sázíme více na placování, což je hod co nejblíže k dřevěné kuličce - košonku, světoví hráči převážně střílí všechny soupeřovy koule. A to jo to pravé vzrušení pro hráče i diváky. Také kvalita povrchu hřišť je při finálových zápasech dle našich měřítek nesmírně náročná. Přestože máme tady v Adamově u řeky Svitavy čtyři hrací plochy s různým povrchem, není snadné se hned přeorientovat při následující hře na jiný. A stejné je to pro naše hráče, když jezdí na turnaje mimo město Adamov. Jen za druhé pololetí roku 2018 se u řeky Svitavy v rámci našich OPEN turnajů zúčastnilo 13 hostů. Myslím, že se dobře pobavili a pochopili i pravidla této zajímavé hry, která se dá provozovat dvěma různými způsoby. Pohodově, nebo na vysoké střelecké úrovni. Záleží na každé osobě, jaké má ambice a do čeho má chuť. Máme i koule na půjčení pro příchozí, takže nic není problém, snad jen občas počasí. V případě opravdu nepříznivých povětrnostních podmínek se turnaj odkládá na další neděli. Aktuální informace najdete vždy u prezidenta FENYX, nebo na našich webových stránkách s níže uvedenou adresou. V České republice si v příštím roce 2020, připomeneme čtvrtstoletí soutěžního pétanque v Česku.
Spolek FENYX v Adamově vznikl původně jako sdružení dne 15. 2. 2001 na ustavující valné hromadě a poprvé byl zaregistrován 28. 2. 2001 na Ministerstvu vnitra. Takže letos slavíme osmnácté výročí založení. Nyní je u nás v České asociaci pétanque registrováno celkem 61 klubů v nichž je jen 86 chlapců a 28 dívek. V Brně jsou odborně školení trenéři mládeže, kteří pořádají každoroční letní tábory zaměřené na tuto hru. Junioři tak snadno získají skvělé návyky a mohou pak v případě svého dostatečného úsilí rychle postupovat v celostátním žebříčku. Následně pak ti nejlepší jezdí na mistrovství Evropy a mistrovství světa juniorů, které bylo v minulém roce ve Španělsku. Tam naši junioři překvapivě porazili i domácí hráče. Díky velkému pochopení vedení města, máme právě zde v Adamově pro tuto hru skvělé podmínky v městském klubu mládeže, takže se tento sport dá provozovat bez omezení po celý rok. Tato hra ale není jen pro juniory, celkem snadno ji zvládají i lidé v důchodovém věku, kteří mají soutěžního ducha a dostatek chuti a energie. Na závodech, na venkovních hřištích, se setkáváme i s lidmi na vozíčku, kterým spoluhráči pomáhají dostat se přes případné ohrazení hřiště. Velkou výhodou této hry je možnost trénovat si zcela sám na jakémkoliv vhodném prostoru v okolí domů, nebo si může hrát jen jeden hráč proti druhému, případně dva proti dvěma, či tři proti třem. Na hřišti ale může být při hře max.12 koulí!
Ve vedení ČFKS se hovoří o výstavbě národního boulodromu v Brně. Takže o budoucnost této hry i vzhledem ke globálnímu oteplování nejsou žádné obavy. Více slunečních dnů bez deště, to pro nás znamená více turnajů v pohodě na čistém vzduchu. Také hráčů stále přibývá, takže je skoro problém se přihlásit na jednotlivé turnaje v rámci České republiky. U nás v Adamově, nám ale naše hřiště zatím stačí, takže vás tam rádi uvidíme.
Poznačte si do kalendáře termíny ligových OPEN turnajů u řeky Svitavy pro rok 2019 - vždy nedělní odpoledne se začátkem od 14 hodin. První turnaj zahájíme 14. 4. 2019, další pak 19. 5. / 9. 6. / 23. 6. / 7.7. / 21.7. / 11.8. / 25. 8. / 15.9. a poslední je naplánován na 20.10. 2019.
Srdečně vás zve prezident FENYX pétanque Adamov Jiří Hromek, mobil 732986408 Další info na www.fenyx-petanque.cz


31.12.2018

Memoriál Vojtěcha Řeziny 9. ročník - Adamov - vítěz Zdeněk Handl


 
Na závěr sezóny jsme se sešli v klubu MKM Adamov, abychom oslavili konec kalendářního i petanque roku. Letos opět proběhl tradiční turnaj Memoriál Vojtěcha Řeziny, tentokrát už 9.ročník.
Po třech kolech supermeleé se na prvním místě umístil Zdeněk Handl se třemi výhrami, druhá skončila se dvěma výhrami ze dvou zápasů Tereska (škoda, že musela z turnaje odejít dřív, mohla bojovat o celkové vítězství, na fotografii vítězů je zastoupila Ivanka s cedulkou "Tereska") a na třetím místě Hana Valová rovněž se dvěma výhrami ale horším skore). Fotky: tady18.11.2018

ADAST Memorial 9.ročník - Adamov - vítěz Jiří Hromek


   

Za chladného, ale hratelného listopadového počasí proběhl již 9.ročník turnaje nesoucího ve svém názvu jméno ADAST (dříve ADAST Open či ADAST Closed). Ve třech kolech supermeleé se utkalo hned dvanáct účastníků a proběhla spousta dramatických utkání s těsnými výsledky. Nakonec se na stupních vítězů sešli hráči se třemi výhrami - vítězem se stal Jirka Hromek, druhá Růženka Hromková a třetí skončil Zdeněk Handl.


21.10.2018

Závěrečný ligový turnaj - Adamov - vítězem Tereska Kejíková


   

Letošního závěrečného ligového turnaje se za pěkného počasí zúčastnilo rekordních 19 hráčů včetně juniorů, několika nováčků a dokonce i samotného prezidenta ČFKS (ČAPEK) Petra Stokláska. Závěrečný turnaj - každoročně pořádaný systémem "všichni jsou pořadatelé" přitáhl spoustu zájemců a přinesl vysokou úroveň předvedené hry. Vzhledem k tomu, že se kromě samotného turnaje rozhodovalo i o celkových výsledcích Kulaře roku 2018, bylo o napětí postaráno do posledního kola. V turnaji nakonec bez zaváhání zvítězila Tereska Kejíková se čtyřmi výhrami a skore +25, druhý skončil Jirka Hromek rovněž se čtyřmi výhrami a skore +20, třetí místo obsadil se třemi výhrami Karel Mrlina (skore +29). Celkové pořadí Kulaře roku pak bylo velmi těsné: 1.místo: Jiří Hromek 85 bodů, 2.místo Jiří Němec 82 bodů, 3.místo Karel Mrlina 81 bodů.


7.10.2018

Memoriál Jiřího Švába 3.ročník - Adamov - vítězem Pavel Král


   

Třetího ročníku turnaje Memoriál Jiřího Švába se na adamovském hřišti u řeky zúčastnilo celkem 13 členů našeho petanque sdružení. Systém byl klasický - 4 kola supermeleé, ceny věnoval pořádající klub. Před začátkem turnaje vzpomněl prezident Jiří Hromek památku našich bývalých hráčů - Jiřího Švába a Magdy Nečasové. Po závěrečném čtvrtém kole bylo nakonec pořadí následující: na třetím místě skončil Karel Mrlina se třemi výhrami a skore +22, druhé místo obsadil Jiří Hromek se čtyřmi výhrami a skore +17. Vítězem se rovněž se čtyřmi výhrami a skore +28 stal Pavel Král. Turnaj byl zakončen přátelským posezením u táboráku.


16.9.2018

Záříjový Ligový turnaj - Adamov - vítězem Karel Mrlina
Zaříjový ligový turnaj, jehož pořadatelem byl nehrající člen Ivan Vyhňák proběhl v neděli 16.9. 2018. Začátek jako obvykle ve 14 hodin. Ceny tentokrát věnovala paní Trejtnarová a pan Vyhňák. Na třetím místě se umístil Honza Trejtnar se třemi výhrami a skore +7, druhý skončil Zdeněk Handl se 4 výhrami a skore +10, vítězem se stal Karel Mrlina - 4výhry a skore +13. Fotky: tady26.8.2018

2.Srpnový Ligový turnaj - Adamov - vítězem Zdeněk Handl


 

Druhého srpnového ligového turnaje pořádaného Věrou Hlaváčovou a Hanou Valovou se zúčastnilo celkem 12 hráčů. Vítězem se stal se čtyřmi výhrami a skore +29 Zděnek Handl, druhý skončil Pavel Král se třemi výhrami a skore +24 a třetí Renáta Králová rovněž se třemi výhrami a skore +20. Celkové pořadí Kulaře roku viz odkaz v levém menu.
Fotky: tady12.8.2018

1.Srpnový Ligový turnaj - Adamov - vítězem Jiří Hromek
Prvního srpnového ligového turnaje se zúčastnilo celkem 11 hráčů. Vítězem se stal se čtyřmi výhrami a skore +18 Jiří Hromek, druhý skončil Milan Drahovzal se třemi výhrami a skore +10 a třetí JIrka Němec se dvěma výhrami, čímž si upevnil vedení v celkovém pořadí Kulaře roku.


22.7.2018

2.Červencový Ligový turnaj - Adamov - vítězem Pavel Král
Druhý červencový turnaj, pořádaný Zdeňkem Handlem, přilákal na naše hřiště u řeky hned čtrnáct hráčů včetně kompletní Hromkovic rodiny i blízkého příbuzenstva. Počasí bylo ideální a tak mohla proběhnout tradiční čtyři kola supermeleé. Hned v prvním kole nadělili Jirka Němec, Pepa Grégr a Eva Adlerová kanára svým soupeřům, ostatní zápasy byly naopak vyrovnané. Ve druhém kole to bylo výrazně dramatičtější, když dva ze tří zápasů skončily rozdílem jediného bodu. Naopak třetí kolo bylo jednoznačné, všechny tři zápasy skončily shodně 13:2. Po poslední kole bylo pořadí na stupních vítězů následující: třetí Růženka Hromková se třemi výhrami a skore +16, druhý pořadatel Zdeněk Handl - tři výhry a skore +20, vítězem se stal Pavel Král se čtyřmi výhrami a skore +23. Fotky: tady


8.7.2018

1.Červencový Ligový turnaj - Adamov - vítězem Růženka Hromková
Nedělního turnaje konaného 8. 7. 2018 v Adamově na hřišti u řeky se mimo hráčů Fenyxu zúčastnili i hosté ze spolku Pétangue Krumsín manželé Františka a Jiří Karáskovi, se kterými se setkáváme na turnajích pořádaných Českou asociaci kulových sportů po celé republice a podařilo se mezi námi navázat hezký a přátelský vztah. Hrálo se na čtyři kola, limit 35 minut. Za krásného počasí se odehrálo několik dramatických utkání s nejtěsnějšími výsledky. Za zmínku stojí mimo jiné dramatický zápas Soni Karáskové s Jirkou Němcem proti naším hostům z Krumsína, kteří se ujali brzy vedení a vypadalo na jejich hladké vítězství. Soňa s Jirkou zpřesnili hru a střelbu a dokázali zvítězit těsným rozdílem 13 : 12, z čehož měli velkou radost. O vyrovnanosti svědčí i to, že dva hráči měli čtyři vítězství a tři hráči měli vítězství tři. O vítězi a dalším umístnění „na bedně“ muselo rozhodovat skóre ze všech utkání. Vítězkou se stala Růženka Hromková, druhý byl Karel Mrlina, o třetí místo se ucházeli hned tři hráči se třemi vítěznými zápasy a tak přišlo na řadu opět skóre, které měl nejlepší Jirka Hromek a obsadil tak třetí místo. Všem patří poděkování za bojovné výkony a je třeba se nikdy nevzdávat, dokud nepadne třináctý bod. Karáskovi nás na závěr pozvali na turnaj do Krumsína.
Jiří Němec

24.6.2018

2.Červnový Ligový turnaj - Adamov - vítězem Jirka Němec
V neděli 24. června se sešli hráči spolku FENYX pétanque Adamov na další ligový turnaj u řeky Svitavy. Setkalo se zde celkem 11 soutěžících. Za chladnějšího, ale příjemného počasí, proběhly čtyři zápasy. Výsledek turnaje: 1. místo Jiří Němec, 2. místo Jiří Hromek, 3. místo Hana Valová. Nová hráčka Fenyxu Hanka Valová se tedy opět umístila "na bedně". Gratulujeme!
Soňa Karásková.


10.6.2018

1.Červnový Ligový turnaj - Adamov - vítězem Pavel


   

První červnový turnaj proběhl za pěkného počasí a zúčastnilo se ho celkem 10 hráčů, z toho 2 mimoadamovští. Nejvíce se čekalo, jak se bude dařit Teresce, dosud neporažené hráčce. Ta však měla dnes smůlu a nepovedlo se jí vyhrát ai jedno ze svých 4 utkání. Naopak skvělou formu dnes potvrdila Hana Valová, a přestože nováček, obsadila se třemi výhrami a skore +14, krásné třetí místo! Stabilně velmi dobrou formu prokazuje Jirka Němec a rovněž se třemi výhrami a lepším skóre +18 obsadil druhé místo a v celkovém pořadí Kulaře roku 2018 vystřídal na prvním místě Teresku. Vítězem dnešního turnaje se stal Pavel se čtyřmi výhrami a skore +32. Děkujeme hráčům za bojovné výkony a za 14 dní zase u řeky!

20.5.2018

Květnový Ligový turnaj - Adamov - vítěz opět Tereska !


   

Druhého ligového turnaje u řeky se za pěkného počasí zúčastnilo celkem 12 hráčů. Čtyři kola supermeleé důkladně prověřila herní dovednosti všech účastníků. Nakonec se po závěrečném kole stala opět se čtyřmi výhrami vítězkou Tereska Kejíková (4 výhry skore +37). Obhájila tak svoje vítězství z prvního letošního turnaje a zůstává tak letos jediná neporažená! Současně si upevnila první místo v celkovém pořadí dlouhodobé soutěže Kulař roku. Na druhém místě skončil Pavel Král (3 výhry skore +16), na třetí místě Karel Mrlina (3 výhry skore +13). Soňa Karásková skončila o jeden bod těsně pod stupni vítězů. Za zmínku stojí skvělé placérské výkony Jarušky Strakové, Hany Valové a Růženky Hromkové i když do celkového umístěni se to moc neprojevilo. Děkujeme pořadatelům i hráčům za hezký turnaj a těšíme se v červnu u řeky na shledanou.

12.5.2018

Chateau Náměšť - Náměšť na Hané

Tento turnaj se hrál v 7 skupinách po 6 týmech a jedna skupina byla pětičlenná. Hrálo se bez časového limitu každý s každým a postupovala 2 družstva z každé skupiny. V každé skupině byly 2 nasazené týmy. Na tomto turnaji náš oddíl reprezentovala 2 družstva Jirka Němec a Zdeněk Handl a Karel Mrlina a Soňa Karásková. Obě družstva byla doplněna hráči z jiných oddílů. Postupovalo se do KO16. Tým Jirky Němce ve skupině nakonec z pěti zápasů 3 prohrál a 2 vyhrál a tým Karla měl bilanci 4 prohry a 1 výhra. Pořadatelé pro vypadnuvší týmy v základních skupinách uspořádali dodatkový turnaj na 3 kola. Hned v 1.kole na sebe naraziia naše 2 družstva. Zápas byl vyrovnaný až do samého závěru. Stav 8:8 nasvědčoval tomu, že to bude velké drama a zvítězí ten, kdo bude mít více štěstí. To přálo týmu Karla Mrliny a zvítězil 11:8. Tým Jirky Němce své zbývající utkání vyhrál a čekal na výsledky soupeřů. Tým Karla Mrliny druhý zápas vyhrál a ve třetím podlehl 9:11. Po sečtení všech výsledků se ukázalo, že naše družstva skončila shodně se skóra 2 výhry a 1 prohra, skore +7. Pořadatel se nakonec rozhodl, že na 3.místě skončil tým Karla Mrliny (díky vzájmnému zápasu) a na tým Jirky Němce zbylo nepopulární 4.místo.
Zdeněk Handl

28.4.2018

Prvomájové koulení - Valšovice u Hranic


Na tradiční prvomájový valšovický turnaj jsme jeli v trojici Jiří Němec, Pavel Král a Karel Mrlina. Turnaje se zúčastnilo téměř čtyřicet trojic z Čech, Moravy a Polska a za ideálního počasí jsme odehráli celý den. Turnaj se hrál systémem 4 kola švýcar s následným KO8. Hned v prvním kole jsme narazili na tým PAK Albrechtice vedený B.Ivanuszkem a celkem v pohodě jsme vyhráli 13:4. Hned v další kole jsme ale narazili na velmi dobře hrající tým Orlové Ulmann-Míčková-Bury a po vzájemné přetahované jsme nakonec podlehli 10:13. Ve třetím kole jsme dostali opět těžkého soupeře - tým Voňka-Bačo-Jurišta, ale i s trochou štěstí jsme zvítězili 13:7. Rozhodující bylo, že Strejda nepopřál "Ať se daří" Kamelovi, ale Pavlovi:) Pro postup do KO8 bylo potřeba v následujícím kole zvítězit, ale tým Burešová-Polách-Poláchová nám připravil nejednu horkou chvilku. Nakonec jsme ale zvítězili 13:8 a čekali jak dopadne pořadí, protože týmů se třemi výhrami bylo hodně.
Do osmičky jsme se nakonec dostali jen s odřenýma ušima a postupovali jsme z osmého místa, jen díky lepšímu Bucholzi a hned v prvním kole narazili na vítěze základní části tým Skopal-Rozsypalová-Janeček. Soupeř od začátku dobře střílel i placoval, ale skóre bylo celkem vyrovnané, chvílemi jsme i vedli až do stavu 8:7, ale nakonec podlehli 8:13 a dohrávali tak pouze o 5.-8. místo. Tam jsme dvakrát zvítězili - a získali dva cenné skalpy nejprve vítězstvím nad favorizovaným týmem Bureš-Kutý-Olšár 13:4 a následně i nad polským výběrem R.Teufela 13:12. Celková bilance 5 výher a 2 prohry, 5.místo úspěchem.

15.4.2018

Dubnový Ligový turnaj - Adamov


   

Třetí dubnovou neděli se uskutečnil první letošní ligový turnaj na hřištích u řeky. Zúčastnilo se celkem 16 hráčů, z toho 4 hosté. Turnaji předcházela mimořádná valná hromada, na které byly za nové členky přijaty Věra Hlaváčová a Hana Valová. Po čtyřech kolech supermeleé se na třetím místě umístil JIří Němec se třemi výhrami a skore +19 bodů, druhé místo získala Renáta Králová, rovněž se třemi výhrami a skore +24. Vítězem turnaje se bez porážky, se čtyřmi výhrami stala Tereska Kejíková se skóre +27. Fotky: tady


7.4.2018

VC pivovaru Litovel - Brno Slatina


V sobotu 7.4.2018 se uskutečnil turnaj v pétangue o VC pivovaru Litovel. Hrálo se hřišti v Brně - Slatině, za účasti 52. týmů z Čech a Slovenska. Za Fenyx Adamov hrál jeden kompletní tým ve složení Soňa Karásková, Teresa Kejíková a Jiří Němec. Další člen našeho spolku Karel Mrlina měl za spoluhráče Jiřího šipra a Tomáše Jirkovského. Hrálo se pět kol s postupem do KO osmičky. První kolo se začalo hrát ještě za chladnějšího počasí a měli jsme soupeře ze Slovenska i když jsme bojovali doplatili na nerozehnanost a prohráli. S přibývajícím sluncem a teplem se výkon zlepšoval, což znamenalo tři vítězství v řadě. Do pátého posledního kola jsme šli za stavu tři jedna na zápasy a opět narazili na soupeře ze Slovenska a po vyrovnaném souboji, kdy jsme i několikrát vedli soupeři podlehli. Po celý průběh přiváděla Tereska svými přesnými plazy ke košonku některé soupeře přímo k zoufalství, Soňa se blýskla několika obtížnými a přesnými střeleckými pokusy , za což sklidila i uznání soupeře. Tyto dvě skvěle hrající hráčky doplnil Jirka svoji střídavě úspěšnou hrou. Nakonec to pro nás znamenalo konečné krásné 17. místo. Karel se svým týmem skončil na 34. místě. Počasí vyšlo, nálada dobrá, takže se dá považovat turnaj za zdařilý.
Jiří Němec

13.2.2018

Historie i současnost pétanque


      

Historie pétanque sahá až do starověkého Řecka a Říma. Řekové si rádi krátili čas hrou, kdy házeli kamenné koule na cíl. Římané se už dnešní podobě pétanque přibližovali více. Ke hře používali dřevěné koule s kovovým pláštěm a snažili se je umístit na méně vzdálený cíl. Hra se postupně rozvíjela, rychle se šířila po celé Evropě, až se dostala do středomořské oblasti Francie. Zde k rozvoji hry přispěli francouzští vojáci, kteří z nudy hráli „jeu de boules“ s dělostřeleckými koulemi. Až na začátku 20. století vznikla první pravidla pétanque, která si rychle získala popularitu na celém světě. Oficiální podobu dostává sport v Lyonském regionu a hra zvaná „Lyonnaise“ se stává v roce 1850 sportem. Dochází současně k založení první oficiální společnosti "Le Clos Jouve". V roce 1906 je založena Lyonská regionální federace, v roce 1933 Národní federace her s koulemi, která se v roce 1942 stala Francouzskou federací. Samotná hra pétanque se zrodila z „jeu Provencal“ (Provensálská hra). Pravidla byla uzákoněna v roce 1927 a v roce 1945 vznikla Francouzská federace pétanque a provensálské hry. Hra vznikla v městečku La Ciotat nedaleko Marseille ve Francii. Stalo se tak roku 1908. Tehdy se každé odpoledne v Beraud clubu scházela společnost hráčů. Hra se hrála s koulemi, které byly pokryty výstupky, a před odhozením koule se provádělo několik kroků. Mezi účastníky byl i jistý Jules Le Noir, jenž trpěl chronickým revmatismem, který mu zamezil hraní provensálské hry. Při ní se koule házely až na dálku 20 metrů, a bylo potřeba k tomu vynaložit mnoho síly. Dřív býval v této hře velmi úspěšný, nyní však frustrovaný svým špatným zdravotním stavem sedával při postranní čáře, neschopen účastnit se utkání. Jeho přítel, Ernest Pitiot, který utkání pořádal, umožnil Le Noirovi účastnit se hry a spolu k tomuto účelu upravili pravidla. Nejprve se ke dvojici přidalo několik přátel ze solidarity, ale postupně tento způsob hry upoutal i ostatní hráče. Hrálo se tzv. „des pieds tanqués“, což znamená „s nohama u sebe“. Z toho vznikl zkomolením název hry s novými pravidly - pétanque. Ta se rychle stala populární v celé Provence i přes odpor konzervativních hráčů provensálské hry. Roku 1927 byla pravidla uzákoněna. Nyní je v ČR registrováno celkem 58 klubů s více jak 900 hráči. Z toho už je skoro 100 dětí do 18 roků a 30 hráčů mezi 18 až 22 roky. Ti všichni jsou registrování v České federaci koulových sportů. Mimo tyto sportovce, kteří se zúčastňují turnajů po celé ČR a jezdí i do zahraničí je také řada těch, kteří jsou členy sportovních klubů, ale nejsou ve federaci vůbec registrováni. Nejde jim ani tak o nějaké velké sportovní výsledky do celostátního žebříčku, ale spíše o společenskou událost, při které se lidé setkávají u svého oblíbeného sportu. Také v Adamově máme možnost provozovat tento sport díky pochopení a podpoře vedení našeho města. V zimních měsících pilujeme formu v pasování i střelbu v městském klubu mládeže. Je to jednak o víkendech, kdy je MKM uzavřeno pro běžnou činnost dětí a také ve všedních dech kdy jsou děti ve škole a ostatní pracující v zaměstnání. Právě tyto pracovní dny využívají hřiště v MKM naši hráči, kteří jsou už v důchodu. Výhodou hry pétanque je právě to, že ani tak nezáleží na fyzické kondici, jako spíše na pravidelné účasti borců na hřišti. V průběhu teplejších měsíců roku se schází naši hráči a hráčky na celkem čtyřech hřištích u řeky Svitavy, nedaleko vlakového nádraží. Tam se pak odehrávají ty největší boje. Na letošní rok je zde plánováno 10 ligových turnajů, které jsou současně takzvaně OPEN turnaje. To znamená, že jsou přístupné i neregistrovaným hráčům v našem spolku. Takže neváhejte, sledujte kalendář akcí v Adamovském zpravodaji, nebo si rovnou poznačte termíny těchto her: 15.4. / 20.5. /10.6. / 24.6. / 8.7. / 22.7. /12.8. /26.8. / 16.9. / a 21. 10. 2018. Kupte si koule na pétanque, pokud je náhodou už nemáte a vaše nedělní odpoledne od 14 hodin můžete prožít zcela ve sportovním duchu. V kuloárech se hovoří o tom, že příští letní olympijské hry v Paříži v roce 2024 budou obsahovat i boje v pétanque. Tak pokud se chcete zúčastnit, tak máte nejvyšší čas začít trénovat. V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte, nebo sledujte naše aktivity a výsledky na http://www.fenyx-petanque.cz

Prezident spolku FENYX pétanque Adamov z.s. Jiří Hromek
mobil 732986408.

31.12.2017

Memoriál Vojtěcha Řeziny 8. ročník - Adamov - vítěz Jirka Němec


 
Na závěr sezóny jsme se sešli v klubu MKM Adamov, abychom oslavili konec kalendářního i petanque roku. Letos opět proběhl tradiční turnaj Memoriál Vojtěcha Řeziny, tentokrát už 8.ročník.
Ve třech kolech supermeleé s limitem 35 minut + 1 nához se utkalo devět našich hráčů o vítězství v posledním letošním turnaji. Po posledním kole skončili na prvním místě shodně Jirka Němec a Karel Mrlina s výsledkem 3 výhry a skore +21. O vítězi tedy musel rozhodnout dodatečný rozhoz a v něm byl o pouhého 1,5 centimetru lepší Jirka Němec, Karel skončil tedy druhý. Na třetí místě finalisty doplnil Pavel Král se dvěma výhrami a skore +10. Na čtvrtém místě skončil Jirka Hromek a na pátem Renáta Králová, oba s jednou výhrou.
Fotky: tady
< Videa: >tady

BR>

15.10.2017

Závěrečný Ligový Turnaj - Adamov - hřiště u řeky


 
Vítězem turnaje se stal Jiří Němec před Pavlem Králem a Milanem Drahovzalem.
Závěrečný ligový turnaj se konal systémem "všichni jsou pořadatelé" a ceny stylem "kdo co přinese". Nutno říct, že se tento model velmi osvědčil a že cen bylo tolik, že si někteří šli i třikrát :) Ale zpět k turnaji. Počasí bylo opět skvělé a hezky jsme si v suchu zahráli. Před zahájením vlastního turnaje a v jeho průběhu proběhly valné hromady, kde došlo ke schvalování klubových záležitostí. Po čtyřech kolech supermeleé bylo nakonec pořadí následující: První Jiří Němec se čtyřmi výhrami a skóre +27, Pavel Král měl rovněž čtyři výhry a stejně jako v minulém turnaji pouze o bod méně, tedy +26, což stačilo na druhé místo, třetí skončil MIlan Drahovzal se třemi výhrami a skore +24. čtvrtá byla Růženka a pátý Jirka Hromek, který se tak stal celkovým vítězem Kulaře roku 2017, druhý v celkovém pořadí skončil Jirka Němec a třetí Pavel Král. Celkové pořadí v sekci Kulař roku
Fotky: tady24.9.2017

Záříjový Ligový Turnaj - Adamov - hřiště u řeky


 
Vítězem turnaje se stal Jiří Němec před Pavlem Králem a Jiřím Hromkem.
Počasí nám celkem přálo a tak jsme odehráli v suchu. Z přespolních brňáků se tentokrát zúčastnili Pavel a Yvona Marečkovi a vedli si poměrně slušně. Los si s nimi trošku zašpásoval, protože dva ze čtyř zápasů hráli spolu. Jirka Hromek, přestože se mu nedařilo tolik jako obvykle, obsadil se třemi výhrami třetí místo. Druhý skončil Pavel Král, když první kolo prohrál ale pak přidal tři výhry a měl celkové skore 3 +15. O jeden bod víc měl nakonec Jirka Němec a rovněž se třmi výhrami celý turnaj vyhrál. Fotky: tady10.9.2017

Memoriál Jiřího Švába 2.ročník - Adamov - hřiště u řeky


 
Na úvod druhého ročníku vzpomínkového turnaje Memoriál Jiřího Švába náš prezident Jiří Hromek vzpomenul nejen Jiřího Švába, po němž je turnaj pojmenován, ale i další naši bývalou členku Magdu Nečasovou, která nás rovněž předčasně opustila. Hrálo se klasickým systémem čtyři kola supermeleé s limitem 35 minut plus jeden nához. "Asi do 17 hodin nemá pršet", řekl na úvod Jirka Hromek a měl v podstatě pravdu, skoro celý turnaj jsme i přes předpověď deště odehráli v suchu. Turnaje se zúčastnili pouze hráči Fenyxu včetně těch nejmladších, hrály i Ivanka Králová (spolu s maminkou) a Alenka Králová samostatně. Vítězem se nakonec stal Karel Mrlina se čtyřmi výhrani a skore +43, druhý Jiří Němec, rovněž se čtyřmi výhrami, ale horším skore +33, na třetím místě se třemi výhrami a skóre +19 Zdeněk Handl. Jen o jeden bod skončila čtvrtá opět se třemi výhrami Růženka Hromková. Předávání cen se zúčastnila i paní Švábová, což završilo celý pěkný turnaj. Fotky: tady

27.8.2017

2.Srpnový turnaj Adamov - hřiště u řeky


 
Vítězem se stal Jiří Hromek, na druhém místě skončil Jožka Gruber a na třetím Jiří Charvát st.
Druhý Srpnový trunaj se konal na sklonku léta, ale počasí nám hezky vyšlo. Navštívila nás spousta přespolních Brňáků, kteří zpestřili startovní pole. Po čtyřech kolech supermeleé zvítězil Jiří Hromek, což už se stalo tak nějak tradicí. Druhé místo po dodatečném rozhozu obsadil Jožka Gruber a třetí skončil Jiří Charvát st. Na čtvrtém místě skončil Jiří Němec, na pátém Pavel Král a na šestém nejlepší z "přespolních" Rudolf Frank, všichni se třemi výhrami. Fotky: tady

19.8.2017

MČR 55 PLUS - Stolín, Červený Kostelec


 
Mistrovství České republiky 55 + v pétangue se uskutečnilo ve Stolíně okr. Náchod. Za Fenyx Adamov se ho zúčastnil tým ve složení Mrlina Karel, Drahovzal Milan a Němec Jiří. Cestou tam jsme jeli místy v dešti, ale pak se počasí umoudřilo. Po slavnostním přivítání týmů a státní hymně bylo mistrovství zahájeno. Hrály se čtyři kola s postupem do KO osmičky, za chladného počasí, ale bez deště, odpoledne i za sluníčka. Hřiště : tvrdý podklad a hrubý štěrk, což byl pro někoho problém v plasování. V prvním kole jsme hráli s týmem Jiřího Koreše z Českých Budějovic a prohráli jednoznačně 13 : 2. Ve druhém kole s týmem Jiřího Šrubaře z Carreau Brno, bylo vidět náznak zlepšení i když výsledné 13 : 3 pro soupeře tomu moc nenasvědčuje. Ve třetím kole jsme narazili na tým Antonína Důbravy z PCP Lipník.a po zlepšeném a soustředěném výkonu jsme zvítězili 13 : 9. Vítězství nám zvedlo sebevědomí do čtvrtého kola, kde nás čekal tým Viléma Meduny z Aury Havlíčkův Brod. Ujali jsme se brzy vedení 9 : 0, ale pak nastal náš nepochopitelný herní výpadek a soupeř snížil na 9 : 8, vedli jsme ještě 12 : 9 a mohli zápas ukončit, což se nám nepodařilo a prohráli 13 : 12. Tato prohra nám pokazila náladu. s celkového umístnění na 19. místě, se dvěma vítěznými zápasy by bylo mnohem veseleji. I takový je pétangue, kde se musí hrát až do posledního 13 bodu.

13.8.2017

1.Srpnový turnaj Adamov - hřiště u řeky


 
Vítězem se stal Jiří Hromek, na druhém místě skončil Jiří Němec a na třetím Josef Grégr.
Skvělé letní počasí nám nyní umožňuje hrát dva pétanquové open ligové turnaje v měsíci. Turnajů se aktivně zúčastňují hráči nejen z Adamova, ale i z Brna. Na čtyřech upravených hřištích probíhají tvrdé souboje o body a drobné ceny, které připravují pořadatelé jednotlivých turnajů. 11. srpna byl takovým pořadatelem náš hráč Jirka Jagoš z Brna. Jednotlivé hry probíhaly v přátelské atmosféře, za skvělého počasí s časovým limitem 35 minut, kdy jsme se postupně seznamovali s úplně novými, brněnskými hráči. Nejlépe se tentokrát dařilo našemu prezidentovi Jirkovi Hromkovi, který díky dobré hře a velkému štěstí na spoluhráče při jednotlivých rozhozech nebyl v žádné hře poražen, takže měl asi poprvé za posledních několik roků všechny čtyři výhry. Stal se tak absolutním vítězem turnaje a obdržel tekutou hlavní cenu. Karel Mrlina tentokrát v srpnovém turnaji mohl bohužel zahrál jen dva turnaje, protože měl dědečkovské povinnosti, které mu neumožnily dohrát až do konce turnaje. Po skončení turnaje jsme byli pochváleni za naši aktivitu od brněnských hráčů, kteří si odnesli nejen příjemné zážitky z turnaje ale také drobné ceny od pořadatele. Jedinou vadou na kráse bylo zbytečné poškození ohraničení našich hřiští při příchodu na tento turnaj. Provázky vyznačující okraje všech čtyř hřiští byly na několika místech záměrně přerušeny, takže jsme je museli napřed navázat a některé úplně nahradit za nové. Nevím koho může bavit taková hloupá činnost, aby někomu záměrně kazil sportoviště. Jsme všichni vděční za tento klidný kout zeleně uprostřed města. Ale někteří lidé si to asi vykládají tak, že je snad všechno dovoleno. Stačí jen vypít pár energetických drinků (Jejichž plechovky pak často uklízíme) a člověk je největší borec. I nám hráčům se stává, že občas zakopneme o provázek a dojde k jeho přetržení, ale dělat to schváleně je hodně ubohé.

23.7.2017

2.Červencový turnaj Adamov - hřiště u řeky


 
Vítězem se stal Jiří Hromek, na druhém místě skončil Karel Mrlina a třetím Zdeněk Handl.
Na letním červencovém turnaji se za krásného počasí sešlo 12 hráčů, všichni členové Fenyxu, tentokrát nepřijel žádný host z Brna ani okolí. Už od začátku dali favoriti jasně najevo, jak bude turnaj vypadat. V prvním kole zvítězili jak Jirka Hromek, tak i Karel Mrlina a Zdeněk Handl, Jirka Hromek dokonce o 11 bodů. Stejné bylo nakonec i pořadí na stupních vítězů. Nedařilo se naopak Jožkovi Gruberovi, který bez výhry skončil poslední.

22.7.2017

Krumsínská Hroda - KrumsínTurnaje v Krumsíně se zúčastnilo adamovské družstvo ve složení Němec Jiří, Handl Zdeněk a Charvát Jiří st. Hrálo se švýcarským systém na 4 kola s následnou KO8. V prvním kole jsme narazili na tým vedený Ivo Michálkem z Carreau Brno. Úvod utkání nám vyšel a vedli jsme 7:0. Soupeř stáhl až na 9:8, ale v následujícím náhozu se nám podařil dát 4 body a vítězství je naše. Ve druhém kole jsme sehráli vyrovnaný zápas s týmem Sokol Velim. V zápase jsme se tahali o každý bod a výsledek zápasu tomu nasvědčoval, soupař zvítězil 11:10. Ve třetím kole jsme nastoupili proti týmu Moosová Šárka Careeau Brno - dařily se náhozy, vycházela střelba a tak vítězství 13:6 bylo jasné. Ve čtvtém kole jsme hráli s týmem Havaj České BUdějovice - Jiří Koreš st. Nezachytili jsme začátek, prohrávali jsme 0:4. Nedařilo se nám dohazovat body a tak po skončení časového limitu byl stav 9:10 pro soupeře.
Po úvodních 4 kolech jsme tedy obsadili 10.místo a vzhledem k tomu, že se postupovalo do KO osmičky, byli jsme odkázáni na boj o 9.-16.místo. V těchto dohrávkách jsme dvakrát zvítězili (týmy Starobrněnský PK a Carreau Brno) a jednou smolně o bod prohráli (domácí Hrode Krumsín) a získali výsledné 11.místo.

09.7.2017

1.Červencový turnaj Adamov - hřiště u řeky


 
Vítězem se stal Roman Randus, na druhém místě skončil Pavel Král a třetím Jiří Hromek.
Červencového turnaje se kromě hráčů Fenyxu Adamov zúčastnila a velká skupina hráčů z Brna o okolí a naši junioři Janička a Honzík Trejtnarovi. Nakonec se vítězem turnaje stal Roman Randus, jako jediný se čtyřmi výhrami a skore +24 bodů. Druhý, jako nejlepší z hráčů Fenyxu, skončil Pavel Král - 3 výhry a skóre +29. Na třetím místě se umístil rovněž se třemi výhrami a skore + 18 již tradiční letošní medailista Jiří Hromek, který současně vede v celkovém pořadí. Na čtvrtém místě skončil Zdeněk Handl, na átém Jožka Gruber a šestý Pepa Grégr, všichni rovněž se třemi výhrami. Fotky: tady25.6.2017

2.Červnový turnaj Adamov - hřiště u řeky


 
Vítězem se stal Karel Mrlina, druhý skončil Jiří Němec a třetí Jiří Hromek.


11.6.2017

1.Červnový turnaj Adamov - hřiště u řeky


 
Vítězem se stal Jiří Němec, druhý skončil Jiří Hromek a třetí Pavel Král.


7.6.2017

Dětský turnaj ZŠ Ronovská Adamov - hřiště Ronovská


 

Ve středu 7.června bylo krásné slunečné počasí, proto bylo škoda sedět v lavicích. Děti si poprvé vyzkoušely kouzlo francouzské hry Pétanque. Jejich nadšení předčilo naše očekávání. V dětech se probudil sportovní duch a celou hru s napětím očekávaly, jak celý zápas dopadne. Hrály se sice zkrácené zápasy, ale i tak si děti mohly udělat představu o principu hry. Vítězové byli odměněni diplomy a sladkými medailemi. Za dopoledne se vystřídaly všechny třídy. Škoda, že bylo času málo, dětem se zpět do lavic ani nechtělo. Náš klub objevil spoustu mladých talentů, jistě nebylo toto sportovní dopoledne poslední :)
Vítezi jednotlivých kategorií se stali:
1.C
1.místo: Roman Pilát, Pavel Zelený a Mates Cavalaro 2.místo: Martin Vodák, Zbyněk Pacas a Kuba Kovář 3.místo: Ivana Králová, Alena Drlíková a Tereza Jaitnerová
2.A
1.místo: Liliana Matulová, Justýna Martincová a Elinka Lukáčová 2.místo: Karolína Matoušková, Vít Smutník a Ondra Valenta 3.místo: Nela Šebelová, Nicol Zoe Hanley a Natálka Sabolová
3.A
1.místo: Šimon Frňka a Jakub Musil 2.místo: Bronislav Svoboda, Roman Uxa a Vít Madzia 3.místo: Martina Plačková, Natálie Řičánková a Bára Bromová
4.A
1.místo: Alena Králová, Romana Drncová a Šimon Sabol 2.místo: Patrik Palát a Adam Skirka 3.místo: David Lepka a Samuel Jonáš

Poděkování patří jak pořádajícím členům adamovského sportovního oddílu Fenyx Adamov, tak i celému učitelskému sboru ZŠ Ronovská.
Fotky: tady27.5.2017

Centrope ČESKO - Liblice


 

Turnaje nejvyšší kategorie - CENTROPE - se z našeho klubu zúčastnila trojice Karel Mrlina, Milan Drahovzal a Zdeněk Handl.
Turnaj se odehrával v pěkném prostředí zámeckého parku v Liblicích za krásného slunečného počasí. Jednalo se o turnaj trojic s mezinárodní účastí - kromě ČR a SR se zúčastnily rovněž Francie, Slovinsko, Polsko, Německo, Rakousko, Maďarsko a Ukrajina. Celkem startovalo 122 týmů ze 40 klubů. 1.kolo Michalička-Fenyx 13:9. V prvním kole náš tým narazil na soupeře z Lipníka a Vrchlabí (Michalička) a po skvělém začátku a vedení 4:0 soupeř otočil na 4:9. Nám se podařilo vyrovnat na 9:9, ale soupeř v následující hře zahrál čtyřku a byl konec. 2.kolo Slovensko - Fenyx 9:8 Do utkání jsme vstoupili s poměrně přísně uděleným jedním trestným bodem za pozdní příchod na hřiště. Ani samotné utkání se nevyvíjelo dobře a prohrávali jsme postupně až 7:4. Poté se nám zadařil obrat a otočili jsme na 8:7, což byl i stav v okamžiku časového limitu. V posledním náhozu soupeř udělal dva body a prohráli jsme 8:9 3.kolo Slovinsko - Fenyx 5:13 Ve třetím kole proti týmu ze Slovinska jsme hned od začátku šli do vedení a a dařila se nám střelba, která nám v prvních dvou kolech příliš nešla. Utkání a jeho průběh jsme kontrolovali až do konce za stavu 13:5 pro náš tým.4.kolo HAPEK Litovel - Fenyx 13:5 Ve čtvrtém kole jsme nastoupili proti manželům Burešovým doplněným o Honzu Charváta a utkání skončilo výhrou soupeře 13:5. .5.kolo Nymburk/Praha - Fenyx 13:6 V posledním kole jsme drželi se soupeřem krok až do stavu 6:6. Od tohoto okamžiku jsme nebyli schopni zahrát ani bod a odešli jsme poraženi.


21.5.2017

Květnový Ligový turnaj - Adamov


 

Vítězem Květnového Ligového turnaje se stala Tereska Kejíková.
Květnového ligového turnaje, jehož pořadatelé byli manželé Hromkovi, se zúčastnilo 15 hráčů Fenyxu, několik diváků a přestože to byl již turnaj otevřený, tak žádný mimoadamovský hráč. Počasí bylo příjemné a 4 kola supermeleé s prodlouženým limitem příjemně ubíhala. Spousta hráčů potěšila svým umístěním, junior Honza Trejtnar skončil se dvěma výhrami na 10.místě a zejména pak na pátém místě se třemi výhrami Jan Hlaváček a čtvrtá, rovněž se třemi výhrami Jarka Straková - oba se stejným skóre +15 - Jarka uspěla i v dodatečném rozhozu. Tři výhry a jen lepší skóre rozhodlo o medailových pozicích - třetí skončil s 3 výhry +17 bodů Jiří Hromek, se 3 výhrami a skóre +20 získal druhé místo Josef Gruber. Vítězkou se stala jednoznačně se 4 výhrami a skore +30 Tereska Kejíková. Fotky: tady13.5.2017

Chateau Náměšť - Náměšť na Hané
Tradičního turnaje kategorie Prestige Chateau Náměšť se zúčastnilo 46 týmů z celé ČR. Náš kompletní tým ve složení Jiří Němec, Zdeněk Handl a Jiří Charvát st. měl težkou skupinu (včetně obhájců vítězství) a postoupit do KO16 se mu při bilanci 1 výhry a 3 proher nepodařilo, stačilo to v pětičlenné skupině na 4.místo. Pavel Král se svými spoluhráči - manželi Pillerovými z Vědomic u Roudnice nad Labem začali boje ve skupině dvěma výhrami včetně výhry nad nakonec celkově čtvrtým týmem Skopal (Kulový Blesk Olomouc), pak však přišly tři prohry a naděje na postup se rozplynula. Honza Charvát hrající s manželi Burešovými z Litovle postoupili ze skupiny do KO16, po další výhře výhře dokonce postup do osmičky, ale právě tým Skopal z Olomouce znamenal stop dalšímu postupu. JIří Charvát se svými spoluhráči z Brna obsadil ve své skupině poslední, 6.místo. V doprovodném turnaji hraném na 3 kola naši zástupci Jiří Němec, Zdeněk Handl a Jiří Charvát st. obsadili krásné druhé místo se třemi výhrami a pouze o jeden bod horším skore než celkový vítěz. Stejně tak jeden bod v posledním náhozu znamenal, že Pavel Král se svými spoluhráči z Vědomic skončil až na 5.místě.
Fotky: tady


29.4.2017

Prvomájové koulení - Hranice ValšoviceTurnaje v krásném prostředí valšovického sportovního areálu se zúčastnilo opět rekordních 40 týmů z ČR a Slovenska. Náš kompletní tým Jiří Něměc, Pavel Král a Karel Mrlina porazil v prvním kole tým ze Staříče, ve druhém prohrál s pozdějším vítězem týmem Kaplánek (Krumsín), ve třetím naopak porazil tým Bureš st. z Litovle a ve čtvrtém zase podlehl juniorské repre ze Slovenska týmu Ľudvík. Stačilo to na postup do KO 16, kde v prvním kole porazili domací tým Kutý (Valšovice) těsně a po napínavém průběhu 13:12, když jsme nejprve vedli 9:2, potom 9:12 prohrávali, aby rozhodla závěrečná čtyřka. V Boji o postup mezi 4 nejlepší jsme však nešťastně podlehli týmu Svoboda ze Slavkova 10:13. Následující dva souboje jsme opět vyhráli a skončili celkově pátí. Další náš zástupce Jan Charvát se svým týmem prohrál hned na úvod překvapivě s týmem ze Staříče, po dalích třech výhrách se dostal do KO 16, po dalších výhrách se dostal až do fnále, kde podlehl týmu Kaplánek, Rozsypalová, Vonka a skončil druhý.

Fotky: tady


23.4.2017

První Jarní Ligový turnaj - Adamov 

Na prvním jarním Ligovém turnaji (pořadatelé manželé Královi a Soňa Karásková) se nás sešlo celkem 12 hrajících hráčů a 2 noví zájemci o členství. Na Valné hromadě, která turnaji předcházela, byla nejprve schválena změna statusu všech ligových turnajů na otevřené i pro veřejnost a potom byly hlasováním přijaty i dvě nové členky Alenka a Ivanka Královy. Poté už se rozběhl turnaj samotný - hrálo se na 4 kola supermeleé. Po jejich skončení bylo pořadí následující: vítězem se stal Pavel Král se 4 vyhrami a skore +24, druhý byl Jirka Hromek a třetí Růženka Hromková, oba se třemi výhrami a Jirka s lepším skore. Fotky (a hlavně INSTRUKTÁŽNÍ VIDEA (díky Karlovi za nápad): tady


22.4.2017

Velikonoční Vejce - Vojnův Městec 

O Vojnově Městci se říká, že je tam buď zima nebo (slušně řečeno)velká zima. O tom, jak jaká bude zima letos se mohli na vlastní kůži přesvědčit 4 naši účastníci turnaje Velikonoční Vejce. Den nejprve začal deštěm, potom se na chvíli vyjasnilo, aby další déšť na chvíli vystřídalo sněžení a kroupy, není divu, že většina hrišť byla na blátě nebo i částečně pod vodou. Na úvod pořadatelé přivítali všech rekordních 89 týmů - účastníků turnaje kategorie Prestige a poté hlavní rozhodčí Miroslav Pešout seznámil se změnami pravidel pro letošní rok. Košonek nahazuje vítězný tým už pouze jednou, při neúspěchu soupeř ihned pokládá košon na libovolné místo v rámci pravidel. Karel Mrlina hrající s Pavlem Králem skončil po třech výhrách a dvou prohrách po základní části na 37. místě. Jirka Němec a Zdeněk Handl skončili se stejným počtem výher díky lepšímu Bucholzovi na 23.místě a postoupili tak do KO. Tam však hned v prvním kole podlehli pozdějším finalistům týmu POP Praha Pavel Vlk, Filip Hlaváček. I tak to byl pro oba hráče velký úspěch. Vítězem turnaje se stal Krumsínský tým Kaplánek, Janeček.

Fotky: tady


8.4.2017

ČERLINKA Open - Litovel 

Turnaje trojic Čerlinka Cup v Litovli se zúčastnilo 31 trojic z České republiky a Polska. Náš klub byl zastoupen hned 6 hráči, kteří se rozdělili do 4 týmů. Jediný náš kompletní tým ve složení Soňa Karásková, Karel Mrlina a Milán Drahovzal procházeli turnajem se střídavými úspěchy a nakonec skončili na 23. místě. Zejména pro debutantku Soňu je to poměrně slušný úspěch na začátek a pobídka k dalšímu tréninku. Jirka Němec hrající s manželi Karáskovými z Krumsína měl po základní části 2 výhry a 2 prohry a jen těsně jim unikl postup do 16KO, v dohrávce pak obsadili 18. místo. Jan Charvát hrající s manžely Burešovými z Litovle postoupil do KO16, kde nejprve porazil tým Michala Drmoly z Krumsína, pak však podlehli týmu Brož, Anton, Pachla a obsadili celkové 5.místo. Pavel Král hrající s Miroslavem Krpcem a Davidem Faltýnkem z Krumsína postoupili do KO16 a nejprve vyřadili tým Ševčík z Albrechtic 13:6 a pak i tým Konšel R. (Krumsín) 13:4 a dostal se tak mezi 4 nejlepší. V nesmírně dramatickém souboji o postup do finále se utkal s dosud neporaženým týmem z Polska vedeným Marcinem Wachalou. V utkání si udržovali vedení až do stavu 8:2, pak soupeř vyrovnal. Náš tým se další hezkou zahranou hrou dostal do vedení 12:9 a vypadalo to, že Polský tým bude dnes vůbec poprvé poražen. Přišla však jedna nepovedená hra a polský výběr kontroval čtverkou, což znamenalo jeho vítězství 13:12. V zápase o třetí místo jsme porazili tým Brož, Anton, Pachla po jednoznačném začátku 11:0 a poté, co soupeř vyrovnal na 11:11 nakonec 13:11 a obsadili tak pěkné třetí místo. Vítězem turnaje se nakonec stal náš přemožitel - polský výběr Wachala, Wijas, Gadek.
Fotky: tady


1.4.2017

VC Litovel - Brno Slatina 

Slatinského turnaje, který až do loňska býval Prestige se letos i přesto zúčastnilo 69 týmů z Čech, Moravy a Slovenska. Naši zástupci se rozdělili do několika týmů, náš kompletní tým Tereska Kejíková, Jirkové Němec a Charvát měl těžké vylosování - hned v prním kole například narazili na českou ženskou reprezentaci. Dokázali dvakrát zvítězit (2 výhry, bucholz 12), ale na postup do 16 KO to nestačilo a obsadili celkové 44. místo. Podobně se dařilo Karlovi Mrlinovi hrajícímu s prezidentem ČAPEK Petrem Stokláskem a Broňou Urbanovou (2 výhry, bucholz 13), což stačilo na 40. místo. Do 16KO se tak podívaly po základní části pouze další náš kompletní tým Pavel Král, Jiří Jagoš a Zdeněk Handl (4 výhry, bucholz 12) a Jan Charvát se stejným počtem výher a bucholzem. Oba týmy však prohrály svá utkání o postup do osmičky a tak nakonec obsadily 13., resp. 11. místo.
Fotky: tady


12.3.2017

Úklidová brigáda a otevírací turnaj  

Hřiště i okolí hřiště uklizeno, vítězem turnaje Růženka.
Po Jirkově a Růženčině sobotním úklidu na hřišti u řeky proběhl v neděli nejprve hromadný společný úklid kolem hřiště, u řeky a v okolí a následoval neligový Otevírací turnaj doprovázený a zakončený táborákem a opékáním buřtů.
Turnaj proběhl na tři kola supermeleé a celkovým vítězem se s třemi výhrami stala Růženka Hromková - gratulace! Na druhém místě se umístil Pavel Král se dvěma výhrami a skóre +15 a na třetím místě spoječně Jožka Gruber a Jirka Hromek oba se dvěma výhrami a skore +10.
Fotky a videa: tady

4.2.2017

O pohár města Slatiňan a cenu kladrubského vraníka - Slatiňany u Chrudimi - zástupci Fenyxu na 5.-8.místě !

Tým zástupců našeho klubu - Fenyx Petanque Adamov ve složení Pavel Král, Karel Mrlina a Jiří Němec obsadili na silně obsazeném mezinárodním turnaji kategorie Prestige ve Slatiňanech u Chrudimi krásné 5.-8.místo.
Na turnaji se sešlo 58 týmů nejn z ČR, ale i Slovenska, Německa a Polska, svého zástupce zde mělo i Rusko. Hrálo se systémem švýcar na 5 kol. Náš tým v prvním kole porazil tým z Lipníku, úlohu však měl usnadněnou, protože týmu chyběl třetí hráč a tak utkání bylo až příliš jednoznačné. Zbytek času do skončení prvního kola jsme tak využili k přátelským zápasům s lipnickým týmem. Ve druhém kole jsme měli těžšího soupeře z Vědomic- tým Lapihusků - otec a synové. Zde se soupeř ujal vedení 0:6, pak jsme zpřesnili hru a otočili na 13:6. Ve třetím kole jsme narazili na nasazenou jedničku - tým Kuby Konšela z Popu Praha. Zpočátku jsme se vezli na vítězné vlně předchozího zápasu a postupně jsme se dostali až do vedení 8:1. V tu chvíli zabral naopak soupeř a výsledkem byla prohra 8:13. Ve čvrtém kole jsme se utkali s juniorskými reprezentanty - tým Vorel z Petank Praha, soupeř však neměl příliš svůj den, my jsme naopak hráli dobře a výsledkem byla naše jednoznačná výhra 13:3. V pátém kole, kdy šlo o všechno jsme se utkali s týmem Lipníka - Vavrovič st. Podali jsme soustředěný výkon, a i přes zaváhání na konci jsme výhru 13:6 udrželi.
Postoupili jsme tak do KO16 ze 7 místa a v boji o postup do osmičky jsme narazili na polské vícemistry - tým Teufel. I přes zisk prvního bodu v utkání nás soupeř v následujících hrách neuvěřitelně přesnou hrou a až neskutečně účinnou střelou během čtyř her dostal na kolena - a vedl 12:1. Silnějšího soupeře jsme dnes ještě nepotkali. Nezmohli jsme se na vážnější odpor a vypadalo to na debakl a rychlý konec. Řekli jsme si "Pojďme udělat aspoň bod, ať to není úplná ostuda." A skutečně se nám povedlo postupně snížit na 2:12, 3:12, potom dvojka na 5:12, potom i se štěstím s vyvezením košonku trojka na 8:12 a soupeř znervózněl, čehož jsme využili další dvojkou na 10:12 a když se soupeř v poslední hře vyházel na naší první kouli, stačilo nám dohodit dvojku a na světě byla senzace - naše vítězství 13:12!
V následném boji o postup do semifinále jsme nezachytili začátek (0:6) a podlehli týmu Vavrovič St. 9:13.
I tak je výsledné 5.-8. místo ( o pořadí se nedohrávalo) velký úspěch.
Honza Charvát hrál v týmu s manželi Burešovými a skončil na 25.místě.
Fotky a videa: tady

3.2.2017

Vyhlášení výsledků ankety Sportovec roku 2016  

Náš klub i letos získal ocenění na tradiční anketě Sportovec roku 2016. V Kategorii Junior se na třetím místě umístil Honza Trejtnar, v kategorii jednotlivec obsadil Zdeněk Handl druhé místo a v kategorii týmů FENYX "B".
Gratulujeme umístěným a děkujeme všem, kteří jim dali svůj hlas.
31.12.2016

Memoriál Vojtěcha Řeziny 7. ročník - Adamov - vítěz Jirka Hromek

Tradičního halového zakončení sezóny se zúčastnilo sedm hráčů a spousta diváků. Po čtyřech kolech supermeleé potvrdil skvělou formu Jirka Hromek a v turnaji zvítězil. Druhý skončil Pavel Král, třetí Karel Mrlina a čtvrtý Jirka Němec. Za zmínku stojí velmi dobré výkony děvčat na dalších místech - Teresky a Jany, které svými výbornými plasy soupeře často potrápily. Dalo se říct že nikdo nezklamal a hezky jsme se rozloučili se sezónou 2016. Fotky: tady23.10.2016

ADAST Memorial 8. ročník - Adamov - vítěz Tonda Karásek

Osmý ročník vzpomínkového turnaje Adast Memorial proběhl v pohodové atmosféře a za chladného, ale hratelného počasí. Turnaj byl jako vždy tradičně zahájem proslovem Tondy Karáska, který vyzdvihnul význam Adastu pro naše město a okolí a poslal zlou kletbu na všechny, kteří se zasloužili o jeho předčasný skon. Soňa Karásková napekla vkusné a stylové mufiny s vlaječkou Adastu a mohlo se hrát. Po třech kolech supermelée byl na prvních dvou místech shodný stav a o vítězi musel rozhodnout až dodatečný rozhoz - v něm byl o 5cm přesnější a štastnější Tonda Karásek, který tak v turnaji zvítězil. Druhé místo obsadil Pavel Král a třetí skončil Jirka Hromek. Fotky: tady16.10.2016

Závěrečný ligový turnaj - Adamov

Závěrečný ligový turnaj měl na rozdíl od všech předchozích kolektivního pořadatele - a to Fenyx Adamov:) Turnajové ceny byly pořízeny pod heslem "Co kdo donese" a překvapivě cen bylo nejvíc za celý rok. Tento koncept se tedy osvědčil a každý, kdo přinesl nějakou cenu, zaslouží poděkování. Po čtyřech kolech supermeleé se nakonec na prvních třech místech ustanovilo pořadí: třetí Pavel Král 3výhry +12 bodů, druhá Tereska 3výhry +20 bodů a vítězem turnaje se stal Jirka Hromek se třemi výhrami a skore +22. Celkovým vítězem a Kulařem roku 2016 se stal Zdeněk Handl - celkem 91 bodů, druhý skončil Pavel Král se 75 body, třetí Jirka Němec se 70 body.
Fotky: tady
Videa: >tady28.9.2016

Brněnský Petanque Pohár - Závěrečný den  

Seniors Adamov sestupují z první ligy do druhé.
_Xlupataa_Kaczena_ se v baráži o první ligu udržela, Les Renegades v baráži o první ligu chyběl k postupu 1 bod (stejně jako vloni)
Fenyx Adamov B - druhý ve třetí lize, postupuje do ligy druhé.
Ligový pohár vyhrálo duo HaKa (Handl, Kamenišťák)


12.9.2016 Záříjový ligový turnaj - Adamov  Vítězem Karel Mrlina

  
Zářijový ligový turnaj proběhl i bez účasti některých stabilních účastníků, i přesto se ho zúčastnilo 12 hráčů. Počasí bylo ideální, tak si všichni přítomní všechna 4 kola docela užili. Hned v prvním kole padl nějaký ten kanár a karty byly rozdány.
Nakonec po 4 kolech skončilo 5 hráčů se třemi výhrami, z nichž na prvním místě skončil Mrlina Karel, druhý po dodatečném rozhozu skončil Honza Charvát a třetí byl Jirka Jagoš. Ceny byly nadprůměrné a pro každého, děkujeme pořadateli Jirkovi Jagošovi za hezký turnaj. V celkovém pořádí, i přes svou neúčast, zústal první Zdeněk Handl, druhý Jiří Němec a třetí Charvát Jiří st.


11.9.2016 Mistrovství České republiky seniorů 55+ Chrudim  *Letošního Mistrovství České republiky v pétanque hráčů nad 55 let se v Chrudimi zúčastnili i zástupci adamovského klubu Fenyx Petanque Adamov ve složení Jiří Němec, Jiří Hromek a Jiří Charvát st. Turnaj byl velmi kvalitně obsazen, celkem se zúčastnilo 33 trojic z celé České republiky. Hrálo se v prostorách chrudimské klášterní zahrady na velmi těžkém terénu čtyřkolovým švýcarským systémem. Naši zástupci se mezi početnou konkurencí neztratili a ze čtyř utkání dokázali dvakrát zvítězit, což stačilo na hezké celkové 22.místo. Mistrem České republiky se nakonec stal tým SLOPE Brno. Děkujeme našim zástupcům za vzornou reprezentaci.


28.8.2016 2. Srpnový ligový turnaj - Adamov  Vítězem Jirka Němec

  

Druhého Srpnového turnaje se i přes horké počasí zúčastnilo 13 petanqerů, petanquistů a petanquerek. Po delší pauze se zúčastnila i Růženka Hromková a hned se jí podařilo vybojovat krásné třetí místo, když po smolné prohře v prvním kole přidala tři výhry a skončila třetí s 3 výhrami a skore +28. Druhé místo obsadil další zástupce Hromkovic rodiny Jirka, který zaváhal pouze ve třetím kole a skočil s bilancí 3výhry +29 bodů. Vítězem se stal Jiří Němec, který vyhrál ve všech 4 kolech a s bilancí 4 výhry + 19 skončil první.
14.8.2016 1. Srpnový ligový turnaj - Adamov  Vítězem Honza Charvát

  

Vítězem Sprnového turnaje se stal Honza Charvát.
Srpnový turnaj proběhl za teplého počasí. Ve velké formě se vrátil Honza Charvát, který neprohrál ani jediný zápas a v turnaji zaslouženě zvítězil. Druhé místo po dramatickém závěru obsadila Tereska a třetí skončil Zdeněk Handl, oba se 3 výhrami. Zdeněk si upevnil vedení v celkovém pořadí, protože Pavlovi ani Jirkovi Němcovi se moc nedařilo.
Fotky: tady
31.7.2016 2. Červencový ligový turnaj- Adamov  Vítězem Zdeněk Handl

  

Druhý červencový turnaj se nesl ve znamení prudkého ochlazení, ale i tak se sešlo 12 šťastlivců, kteří si 4 turnajová kola vychutnali až do konce včetně závěrečné dešťové přeháňky. Ani to však nezabránilo v kvalitních výkonech, nechyběla ani troška toho adrenalinu. Celou dobu v turnaji průběžně vedla Tereska, vystřelený košonek v závěrečné hře posledního zápasu jí však v celkovém vítězství zabránil, druhé místo se třemi výhrami a skóre +24 je však rovněž skvělé. Třetí místo obsadil Pavel Král, který prohrál pouze v prvním kole - celkem 3 výhry, skore + 18. Celkový vítěz Zdeněk Handl měl namále zejména ve druhém kole, kdy v okamžiku zaznění limitu prohrával o pět bodů. I tento zápas však dokázal vyhrát a zvítězil tak i celkově - 4 výhry, skore +16.


10.7.2016 Červencový ligový turnaj- Adamov  Vítězem Karel Mrlina

   

První červencový turnaj pořádaný Mirkou Drncovou přilákal hned 13 zájemců o hru z řad našeho klubu. Hrálo se klasicky 4 kola supermeleé bez dohrávek. Byly k vidění kvalitní výkony, i když ovlivněnené horkým letním počasím. Celkovým vítězem se nakonec stal Karel Mrlina, který díky dobré formě nenašel za celý turnaj jako jediný přemožitele a po zásluze zvítezil. Na druhém místě skončil Zdeněk Handl a třetí Jiří Charvát st. Děkujeme pořadatelům za pěkný turnaj. Fotky od Mirky: tady26.6.2016 Slavnostní pohodový Open turnaj- Adamov  Vítězem Zdeněk Handl

   

V neděli se na našem hřišti u řeky uskutečnil Slavnostní pohodový Open turnaj u příležitosti 15.výročí oficiálního vzniku našeho sdružení, klubu a nyní i zapsaného spolku. Zahájil ho slavnostním projevem nový prezident Jirka Hromek, který přivítal hráče a zejména bývalé prezidenty, čestné hosty a sponzory. K přípitku byl k dispozici pravý francouzský petanque nápoj - pastis. Hrála se v pohodové atmosféře a to pouze 3 kola supermeleé, následovala společná fotka a slavnostní oheň a opékání špekáčků. Vítězem se stal Z.Handl před J.Gruberem a Tereskou Kejíkovou. Je nutno konstatovat, že se celá akce vydařila. Fotografie: tady

12.6.2016 Červnový Ligový turnaj- Adamov  Vítězem Zdeněk Handl

   
12 hráčů se zúčastnilo červnového turnaje pořádaného Tereskou a Jarkou. Počasí bylo teplé, ale výkony velmi dobré. Hrálo se klasicky na 4 kola supermeleé s limitem. Vítězem se stal Zdeněk Handl před Jiřím Němcem (oba 4 výhry). Na třetím místě skončil Pavel Král - 3 výhry skore +24.
V celkovém pořadí si vedení upevnil Zdeněk Handl, na druhé místo postoupil Jiří Němec a třetí je Pavel Král.

15.5.2016 Květnový Ligový turnaj- Adamov  Vítězem Zdeněk Handl

 
Květnový ligový turnaj pořádaný Karlem a Zdenkem se nesl ve znamení chladnějšího počasí a kvalitních výkonů. Hned v prvním kole prohrála spousta favoritů a někteří přišli pozdě:) A o vítězi nakonec musel rozhodnout dodatečný rozhoz. Vítězem se stal Zdeněk Handl 3výhry +14 bodů, druhý Karel Mrlina 3 výhry +14bodů, třetí Tereska Kejíková 3 výhry +13 bodů. V celkovém pořadí upevnil své první místo Zdeněk Handl před Pavlem Králem a Jiřím Němcem.

17.4.2016 Jarní Ligový turnaj- Adamov  Vítězem Jiří Hromek

  
Hned další den po turnaji v Městci se nás celkem 11 zůčastnilo druhého letošního ligového turnaje, který tentokrát pořádali Jirka s Růženkou. Na úvod byli vyhodnoceni nejlepší hráči série seniorských turnajů "Memoriál Jiřího Śvába" - obdrželi mediale a ti nejlepší i poháry z rukou čestného hosta - paní Švábové. Jen pro připomenutí - celkovým vítězem se stal Zdeněk Handl, druhý skončil Jirka Němec a třetí Jožka Gruber
Pak už proběhla 4 kola supermeleé a vítězem se, jako jediný se čtyřmi výhrami, stal Jirka Hromek. Na druhém místě skončil se třemi výhrami Zdeněk Handl a třetí skončil nejlepší z dvoubodových Jirka Charvát st.
V celkovém pořadí se vedení ujal Zdeněk Handl před Pavlem Králem a Jirkou Němcem.

16.4.2016 Velikonoční Vejce - Vojnův Městec 

 
Na Vysočině bylo letos příjemné počasí, které našim 6 hráčům umožnílo odehrát turnaj v normálním oblečení. Jednalo se o turnaj kategorie Prestige a přihlášeno bylo rekordních 84 dvojic. Hrálo se systémem 4 kola švýcara s postupem do KO32. Naše týmy se potkávaly i přes veliký počet přihlášených poměrně často. Hned v prvním kole hráli Jirkové Němec a Charvát st. proti Honzovi Chrvátovi a vedli už 7:0, nakonec však prohráli. Do KO32 nakonec postoupili Karel Mrlina a Pavel Král s bilancí 3 výhry a 1 prohra, stejně jako Honza Charvát hrající s Dušanem Moosem a Jirka Charvát hrající se Zbyškem Pořízkou. Jirka Němec s Jirkou Charvátem skončili ve spodní polovině výsledkové listiny. Hned v prvním kole KO se potkali Karel a Pavel proti Jirkovi ml. a výsledkem byla výhra Karla a Pavla 13:2 a postup do 16ky. Tam postoupil i Honza po výhře nad nasazeným týmem Grepl Srnský. Do osmičky se povedlo znovu postoupit oběma těmto týmům - Karel s Pavlem porazili vítěze základní části tým Habásko Netušil 11:10 a uspěl i Honza se svým spoluhráčem, aby v zápětí šli v KO na sebe. Tady už byl úspěšnější Honza a dotáhl to až na 3.místo, Pavel s Karlem dohrávali jen jeden zápas v dešti a o 7 místo pouze losovali. Zápasy o 3.místo a finále byly poznamenány prudkým deštěm.

2.4.2016 VC Litovel - Brno Slatina 

 
Na prvním venkovním ČAPEK turnaji v Brně na Slatině jsme se zúčastnili v 7 hráčích. Karel Mrlina a Jiří Jagoš hráli spolu s prezidentem ČAPEK/ČFKS Petrem Stokláskem a skončili s jednou výhrou ve spodní polovině výsledové listiny. Kompletní FENYX trio Tereska Kejíková a Jiří Němec a Charvát st. skončilo se dvěma výhrami na 34. místě. Pavel Král hrající se spoluhráči z Krumsína skončil na 22.místě a o 2 místa výš skončil Jiří Charvát se spoluhráči z Albrechtic a Olomouce - oba s bilancí 3 výhry a 2 prohry.

27.3.2016 Jarní Ligový turnaj- Adamov  Vítězem Pavel Král

  
Odloženého Jarního Ligového turnaje se nakonec zúčastnilo 15 hráčů. Před samotným turnajem proběhla další mimořádná Valná hromada, na které byli jednohlasně odhlasování víceprezidenti Pavel Král a Jiří Němec. Dále bylo odhlasováno, že (opět rozbitá) nástěnka bude vrácena městu. A zpět k samotnému turnaji. Počasí nám přálo a o napínavé zápasy nebyla nouze. Nakonec se po čtyřech kolech supermeleé stal vítězem Pavel Král se 4 výhrami a skóre +40. Druhý skončil Zdeněk Handl se třemi výhrami a skóre +25 a třetí Jiří Němec rovněž se třemi výhrami a skóre +17.
Následně byl ještě vyhodnocen celkový vítěz seriálu seniorských turnajů "Memoriál Jiřího Švába", kterým se stal Zdeněk Handl před Jiřím Němcem a Jožkou Gruberem.


20.3.2016 Zahajovací Pohoda turnaj- Adamov  Vítězem Tereska Kejíková!

  
Dnes se měl původně uskutečnit první ligový turnaj, ale ten byl pro onemocnění pořadatelů o týden odložen. Samotnému turnaji předcházela mimořádná Valná Hromada Fenyxu, kde byl jednohlasně zvolen nový prezident Jiří Hromek, který v krátkém proslovu poděkoval za práci bývalým prezidentům. Popřejeme mu do jeho práce mnoho úspěchů.
"Pak jsme si v pohodě zahráli tři kola v kterých zvítězila Tereska Kejíková, druhý byl Milan Drahovzal a třetí překvapivě teprve osmiletá Janička Trejtnarová, která chce vstoupit do klubu, aby mohla s námi hrát i ostatní ligové turnaje." uvádí prezident Jirka Hromek a dodává:" Je to šikulka a zkusím ji příští týden na mimořádné valné hromadě přijmout do klubu".
Další pořadí: 4. Jirka Němec, pátý Jiří Jagoš, šestí Jarka Straková a Jirka Hromek, rozhoz jsme nedělali.7. místo Karel Mrlina, 8. Jožka Grubr, 9. Zdeněk Handl , 10 Trejtnar Honzík a 11 byl Hlaváček Honza.

31.12.2015 Memoriál Vojtěcha Řeziny - 6.ročník - MKM Adamov  Vítězem poprvé Jiří Němec.

Vítězem se stal Jiří Němec!

'Śestého ročníku Memoriálu Vojtěcha Řeziny se zúčastnilo 9 kulařů. Po třech kolech napínavých bojů prodchnutých silvestrovskou atmosférou se vítězem stal Jiří Němec - jediný se třemi výhrami a celkovým skore +16. O druhém místě musel rozhodnout dodatečný rozhoz, úspěšnější byl a celkové druhé místo obsadil Pavel Král 2 výhry skore +12, třetí byl Jožka Gruber. Čtvrtá se dvěma výhrami a skore +8 skončila Tereska Kejíková, pátý 2 výhry -4 byl Karel Mrlina.

24.10.2015 Zhodnocení Ligové sezóny - Adamov Kulařem roku se stává Jiří Němec.

  
Tak máme za sebou úspěšně další - celkově už jedenáctou - sezónu v boji o titul Kulaře roku. Po posledním závěrečném turnaji, kde mimochodem v úplně poslednm kole došlo k vzájemnému souboji mezi prvními dvěma v průběžném pořadí, získal titul Kulaře roku poprvé v historii Jiří Němec. Dokázal zvítězit ve dvou Ligových turnajích, v dalších dvou byl druhý a jednou třetí - celkem tedy pět umístění na stupních vítězů z deseti turnajů - zaslouženě tedy první místo! Nepovedly se mu pouze dva turnaje - ten úplně první a úplně poslední. Na druhém místě se hned ve své první sezóně umístil nováček Zdeněk Handl - a to přitom až do posledního zápasu bojoval o celkové prvenství. Dokázal zvítězit v Zářijovém ligovém turnaji a vytvořil nový rekord - 4 výhry ze 4 zápasů s neuvěřitelným skóre +46. Jen 6 bodů chybělo, aby ve všech zápasech dal soupeřům kanára! Třetí místo vybojoval Pavel Král, když dokázal zvítězit ve dvou turnajích - v tom úplně prvním a úplně posledním - tedy přesný opak Jirky Němce:) Pouze tři neúčasti mu zabránily bojovat o celkový titul. Spolehlivé výkony po celou sezónu podával Jirka Hromek a stačilo to na celkové čtvrté místo. K úspěchům patřila dvě druhá místa, slabší chvilku si Jirka vybral v červnu a v posledním turnaji se neúčastnil. Páté místo obsadil Jiří Charvát st. První polovinu sezóny patřil k vedoucím, získal dvě třetí místa. Až slabší forma na závěr a neúčast v posledních dvou kolech znamenaly páté místo. Největší favorit Honza Charvát dokázal vyhrát dva turnaje plus jedno druhé a jedno třetí místo, ale celkově čtyři neúčasti stačily jen na místo šesté. Jeden z pouhých tří hráčů, kteří se zúčastnili úplně všech Ligových turnajů - Jožka Gruber - dokázal i díky výhře v červencovém turnaji obsadit celkové sedmé místo. Lepšímu umístění zabránily Jožkovi nevyrovnané výsledky - předposlední byl například v obou srpnových turnajích. Nevyrovnané výkony, pouze jedno třetí místo a dvě neúčasti způsobily až osmé místo Karla Mrliny, který má jistě na víc. Devátá Růženka dokázala vyhrát druhý srpnový turnaj, v tom prvním však byla poslední, je na tom obdobně jako Karel. Desátý Milan Drahovzal podával solidní výkony, ani on se však nevyhnul výpadkům formy, potěšilo však jeho druhé místo v červnu. Renátce se vydařila první polovina sezóny, kdy byla v dubnu třetí a v červnu dokonce první! Po porodu už z nejrůznějších důvodů nedokázala navázat, takže celkově jedenácté místo. Tereska Kejíková patří k dalším, kteří mají jistě lepší formu, než by naznačovalo její dvanácté místo. Ale pouze dvě pátá místa a tři neúčasti znamenaly celkové 12.místo. Třináctá Jaruška Straková měla skvělý úvod - třetí místo v květnu a šesté místo v březnu, ale zbytek už byl slabší, obdobně na tom byl čtrnáctý Milan Matějka se čtvrtým místem v dubnu. Patnáctý Jan Hlaváček patří k poctivím hráčům, chyběl jen jednou, nicméně poslední místo v posledních třech turnajích znamenalo celkové patnácté místo. Jedno z největších překvapení - až šestnáctý Jirka Charvát ml. - jistě má na víc, ale vhledem k šesti neúčastím a k tomu, že se mu moc nedařilo ani když přišel - příští rok jistě bude lepší. Účast na jediném turnaji a hned třetí místo - to vyneslo Jirku "Yuru" Jagoše na 17.místo. Pokud by se účastnil pravidelně, jistě by bojoval o stupně vítězů. Poslední, osmnáctá z bodujících - Mirka Olšarová přišla třikrát a potěšil hlavně zářijový výsledek.
Konečné pořadí - viz tabulka


17.10.2015 Kapucínova koule - Chrudim

 
Z Adamova se 17.10. rozjely do Chrudimi na Kapucínovu kouli dvě dvojice: Jožka Gruber-Honza Hlaváček a čerstvého kulařského přeborníka Jirku Němce a doplnil nováček Yura Jagoš. Přímo v centru města v závětří klášterních zahrad bylo na lehce svažitém terénu s nevypočitatelnými většími šutříky bylo přichystáno dostatek hřišť skropených nočním deštěm aby, pojmulo všech zúčastněných 44 dvojic. Ve zdravici ředitel turnaje Michal Habásko oznámil rozdělení hráčů do 10 skupin po 4 až pěti a následnou děravou 32 vše hrané bez limitu do 11. Němcova ekipa prošla skupinou na úkor výše nasazených hráčů překvapivě bez větších problémů a postoupila z prvního místa do 16, kde jí ale vystavila stopku lipnická dvojice Zdobinský-Mandíková, což zamrzí, protože ve vyrovnaném zápasu byli adamovští pouhý jeden nedohozený bod od osmičky. Druhé adamovské dvojici se postoupit nepodařilo, tak si aspoň částečně spravila chuť v paralelním doprovodném B turnaji, které už v poslední době, snad kvůli lenosti pořadatelů, nevidíme nijak často. Počasí vyšlo nad očekávaní dobře, na městské WC to ze zahrad nebylo daleko, salámová bageta v ceně startovného potěšila, organizace turnaje nedrhla, takže na zpáteční cestě se mohli účastníci výjezdu jen těšit na příště a spřádat plány na další sezónu. Pár fotek od Jirky Jagoše tady11.10.2015 Závěrečný Říjnový Ligový turnaj - Adamov
Vítězem turnaje Pavel Král, druhý Gruber, třetí Handl, Kulařem roku se stává Jiří Němec.

  
Počasí odradilo některé zájemce, účastníci závěrečného Říjnového turnaje však nelitovali. Vítězem se stal Pavel Král se čtyřmi výhrami a skore +26, druhý byl Jožka Gruber s třemi výhrami a skore +5, třetí Zdeněk Handl se dvěma výhrami a skore +12. Výsledky měly vliv na celkové pořadí - kulařem roku se stal Jiří Němec, druhý skončil Zdeněk Handl a třetí Pavel Král. Významost akce pak podtrhla přítomost Adamovské televize, reportáž bude možno časem zhlédnout na Youtube. Pár fotek tady
a video tady:


28.9.2015 Brněnský Petanque Pohár - Závěrečný den

Seniors Adamov postupují do první ligy a současně vyhráli Ligový pohár!
Les Renegades třetí ve druhé lize, v baráži o první ligu jim chyběl k postupu 1 bod.
Fenyx Adamov B - druhý ve čtvrté lize, postupuje do ligy třetí.
Bude aktualizováno


26.9.2015 Svatováclavské koulení - Valšovice

Dva naši zástupci se zúčastnili Svatováclavského koulení ve Valšovicích. Honza Charvát byl opět úspěšnější a probojoval se se svým spoluhráčem Jirku Greplem až do semifinále a výsledkem bylo hezké čtvrté místo. Jirka Charvát hrající spolu s Vojtou Žiakem z Albrechtic skončil devátý.


18.9.2015 VC REDA Brno - Slatina

Turnaje VC Reda jsme se zúčastnili hned v 7 hráčích, z nichž se nejlépe vedlo Honzovi Charvátovi, který se svým spoluhráčem Radkem Skopalem obsadil hezké 6.místo. Po základní části byli pátí, při postupu do osmičky dokázali porazit Krpcovy z Hrode Kromsín. Jirkové Hromek a Němec byli po základní části dokonce na krásném třetím místě se 4 výhrami z 5 zápasů!!! Smůlu měli, že v boji o osmičku narazili na pozdější celkové vítěze - tým Preuss, Hoďbod a bylo z toho celkové 14.místo. I tak to byl úspěch a oba Jirkové byli moc spokojení, zvláště pak Jirka Hromek, který jak sám uvedl, letos moc nehraje. Náš nový člen Jirka Jagoš se svým neregistrovaným spoluhráčem z Orla Řečkovice obsadil celkové 39.místo, obdobně jako Karel Mrlina hrající s maželkou Janou, stejně jako Jožka Gruber a Jan Hlaváček, kteří skončili všichni s jednou výhrou po základní části. Pár fotek od Jirky Hromka tady13.9.2015 Jožkův a Honzův Záříjový Ligový turnaj - Zdeněk vítězem ! - Adamov

  
Na Zářijovém turnaji pořádaném Honzou Hlaváčkem a Jožkou Gruberem se nás za příjemného počasí sešlo hned 14, což bylo od května nejvíce. Před začátkem turnaje byl přivítán nový člen Jirka Jagoš z Brna, který se na oplátku uvedl darovanou cenou pro vítěze turnaje. Přišla i Mirka s malou Elenkou a Renča s malým Pavlíkem. Některé zápasy byly jednoznačné, jiné dramatické do posledního náhozu. Jirka Jagoš hned při své první účasti na adamovském ligovém turnaji, i přes prohru v úvodním kole, vybojoval třetí místo. Jirka Němec naopak vyhrál první tři zápasy a zaváhal až v poslední kole, stačilo to na místo druhé. Zdeněk Handl nenašel přemožitele v žádném zápase a se čtyřmi výhrami v turnaji zvítězil.
Pár fotek tady25.8.2015 Brněnský Petanque Pohár - Seniors Adamov - Brno

Tým Seniors Adamov se tři kola před koncem soutěže s nedostižným náskokem 4 body na druhého stali nejen postupujícím do 1.ligy BPP, ale i celkovým vítězem soutěže. Gratulace.!


23.8.2015 Jirkův a Honzův druhý Srpnový Ligový turnaj - Růženka vítězem ! - Adamov

  
Hned týden po prvním se konal i druhý srpnový turnaj. Tentokrát se i počasí vydařilo a byly k vidění napínavé boje. Jediný, resp. jediná, kdo za celý turnaj nenašel přemožitele byla skvěle hrající Růženka, která se tak se 4 výhrami(skore +27) stala vítězkou turnaje! Na druhém místě se umístil Pavel 3 výhry +27, třetí Jirka Němec 3výhry +16. Jirka se díky třetímu místu dostal do čela celkového pořadí, druhý je Charvát Jiří st., třetí Honza Charvát. Do konce ligy zbývají ještě dva turnaje. Pár fotek tady
Vide01: tady
Vide02: tady22.8.2015 Centrope Slovensko - Galanta

    
V tradičním místě pořádání Centrope Slovensko posledních několika let - v Galantě - rekreační oblasti Kaskády jsme se v šesti zástupcích zúčastnili celoevropského setkání hráčů petanque. Počasí nám přálo - sice bylo teplo, ale nepršelo jako loni. Jirka Charvát se spoluhráči z Jablonce prohráli smolně hned v prvním kole s polskou repre Slizovými a tak ani výhra v posledním kole nad týmem Pírek Moos Mooosová na postup do 32KO nestačil. Tereska, Pavel, Karel tvořili náš kompletní Fenyx tým a v prvním kole těsně prohráli s dalším polským týmem a ani jim dvě výhry z pěti kol nad jedním rakouským a jedním slovenským týmem na postup nestačily. Stejně dopadl i Jirka Němec hrající s manželi Kotovými. Všichni tedy skončili s bilancí 2 výhry a 3 prohry. Nejlepšího umístění dosáhl Honza hrající s manželi Burešovými z Litovle, kde se jim s bilancí 4 výhry a 1 prohra podařilo postoupit do KO32 a serii výborných výkonů završili až postupem do semifinále! Zde už nestačili na pozdějšího vítěze-slovinský tým a v boji o 3.místo podlehli polskému týmu Lipczinski. I tak je 4 místo obrovským úspěchem.

16.8.2015 Jirkův a Jirkův Srpnový Ligový turnaj - Adamov

  
Na odloženém Srpnovém turnaji se nás sešlo hned 13 a nikdo odložení nelitoval - odměnou bylo příjemné počasí, kdy nikomu nehrozil úpal jako minulý týden. Na všechny účastníky čekala jako vždy 4 kola supermeleé a navíc přípitek na oslavu narození nového petangisty. Po čtyřech kolech se na 3.místě umístil Zdeněk Handl, druhý skončil Jirka Němec a první Honza Charvát. Děkujeme pořadatelům za jejich turnaj.

18.7.2015 Krumsinská Hroda - Krumsín


Bratři Charvátovi dokázali na turnaji Krumsínská Hroda v Krumsíně u Prostějova obhájit své loňské třetí místo. Letos hrající spolu s V.žiakem z Albrechtic podlehli v semfinále týmu Bureš, Olšár, Valík, ale v boji o třetí místo porazili tým Juráň, Vlk, Zláníčková. Jirka Charvát vyhrál navíc i kbelíkového placéra.

12.7.2015 Zdenkův a Milanův červencový Ligový turnaj - Adamov

  
Za letního počasí se deset nejodvážnějších zůčastnilo premiérového Zdenkova a Milanova červencového ligového turnaje. O překvapivé výsledky nebyla nouze - tak třeba hned v prvním kole trojice Jirka Němec, Zdeněk Handl a Jožka Gruber jednoznačně porazila favority - Honzu Charváta, Jirku Hromka a Karla Mrlinu. Po čtyřech kolech se tak celkovým vítězem stal nakonec Jožka Gruber se třemi výhrami a nejlepším skore +12, na druhém a třetím místě rovněž se třemi výhrami, ale horším skóre Jirka Hromek 3 +8 a Jirka Charvát st. 3 -4. V celkovém pořadí si upevnil první místo Jirka Charvát st., na druhé místo díky dnešnímu vítězství poskočil Jožka Gruber a třetí je Jirka Hromek. Děkujeme pořadatelům za jejich turnaj.

28.6.2015 Karlův druhý červnový Ligový turnaj - Adamov

Druhého červnového turnaje pořádaného Karlem se zúčastnilo celkem 12 hráčů. Někteří přišli později, tak se zapojili až od druhého kola, ale i tak ještě obsadili pěkná místa. Celým turnajem prokráčel bez zaváhání Jirka Němec a stal se se 4 výhrami už podruhé letos vítězem. Na druhém místě skončil se třemi výhrami a skore +14 Milan Drahovzal, na třetím pak rovněž se třemi výhrami, ale horším skore Honza Charvát. V Celkovém průběžném pořadí pak vede J. Charvát st. před Honzou Charvátem a Jirkou Němcem.

27.6.2015 PC Mobil Brno Slatina

Na Slatinském turnaji PC Mobil nás hrálo celkem 6 - Jirkové Němec a Charvát, ti skončili s dvěma výhrami a třemi prohrami na celkovém 18.místě. Turnajový nováček Jan Hlaváček hrál spolu Jožkou Gruberem a povedlo se jim zvítězit hned v prvním utkání!, v dalších zápasech už tolik štěstí neměli a nakonec skončili až na konci výsledkové listiny. Karel Mrlina hrající s Petrem Stokláskem si hned v prvním kole připsali cennou výhru nad pozdějším finalistou - týmem Carreau Brno 13:7 a nakonec skončili celkově 9. Pavel Král hrající s Jirkou Jagošem postoupili do KO8, kde nejprve porazili domácí tým Jar. Hvíždě, ale pak nestačili ani na vítěze Hejl ml. Stoklásek ani na otce a syna Ferlayovy v boji o 3.místo (11:13)

20.6.2015 MČR žen - Brno Veveří

  
Mistrovství Ceské republiky žen se zúčastnilo 12 trojic z celé ČR. Náš tým ve složení Tereska Kejíková, Růženka Hromková, Renátka Králová a Jaruška Straková jako poslední, 12. nasazený, začal turnaj zápasem proti týmu Krejčínová, Vaníčková, Konečná, Červenková a dokázal poměrně jednoznačně zvítězit 13:5, když se dařilo všem našim hráčkám. Další kolo poznamenala vydatná přeháňka, která dokonce způsobila přerušení turnaje. V tomto kole jsme proti týmu Ivety Hájkové ze Stolína (pozdějším bronzovým medailistkám) vedli 4:2 a pak ještě 7:6, ale nakonec prohráli 7:13. A ve třetím kole jsme podlehli druhému nasazenému týmu Jany Krpcové z Krumsína (pozdějším stříbrným medailistkám) 2:13, přesto jsme však postoupil do KO8 ze 6.místa. Nakonec po smolné prohře 12:13 skončily na 8.místě.

14.6.2015 Terezčin a Jarčin červnový Ligový turnaj - Adamov

  
Terezčin a Jarčin letní ligový turnaj přilákal 13 nadšených hráčů. kteří i přes přes poměrně horké počasí podávali velmi dobré výkony. Zřejmě posledního turnaje před nucenou mateřskou pauzou se zúčastnila i Renča a v neuvěřitelné formě porážela jednoho soupeře za druhým až dokráčela se čtyřmi výhrami k celkovému vítězství. Druhý skončil se třemi výhrami Jirka Hromek a na třetím místě se stejným počtem výher, ale horším skore Karel Mrlina. Tři výhry měl i čtvrtý Jožka Gruber. Odměnou nejen pro vítěze byly hezké kšiltovky od Teresky, za což jí patří díky! A velkým plusem turnaje byl návrat pohodové atmosféry, za což patří dík všem zúčastněným. Pár fotek tady

6.6.2015 Adamov má své zastoupení ve dvou ligách Brněnského Petanque Poháru a oba naše týmy suverénně vedou své soutěže.

Ve druhé lize po osmi kolech vede suverénně bez porážky s osmi výhrami tým Seniors Adamov ve složení Jiří Němec, Jan Charvát, Jiří Charvát, Jiří Charvát st. a Jiří Hromek. V dosavadních kolech nepoznali hořkost porážky a směřují zaslouženě do první ligy. V hráčské statistice vede s úctyhodnou bilancí 15 výher a jedna prohra stále ještě junior Honza Charvát, druhý je pak Charvát Jiří s bilancí 12 výher a dvě prohry. Jiří Němec ve svých deseti zápasech ještě nenašel přemožitele. Ve čtvrté lize si obdobně počíná nováček tým Fenyx Adamov B ve složení Handl Zdeněk, Drahovzal Milan, Grégr Josef, Straková Jaruška a Matějka Milan. Ani tento tým nenenašel v odehraných osmi kolech přemožitele a vede bez prohry tabulku čtvrté ligy. Ve statistice jednotlivců se opět mohou pochlubit úctyhodnou bilancí Handl Zdeněk - 15 výher a jediná prohra nebo MIlan Drahovzal - 14 výher a dvě prohry. Jediná žena v týmu Jaruška Straková ve svých dvou zápasech dosud neprohrála. Gratulace hráčům a poděkování za příkladnou reprezentaci adamovského petanque!

30.5.2015 Turnaj O Brněnskou kouli - XX. ročník - Ratišovice


Jubilejního dvacátého ročníku turnaje O Brněnskou kouli, který se letos konal v Ratišovicích u Znojma se zúčastnili tři hráči našeho klubu. Jirka Němec a Pavel Král hráli spolu s Jiřím Jagošem z Brna, Honza Charvát zase se spoluhráči Martinou Kříčkovou a Pavlem Pfefferem z Bílovic.
V základní části turnaje hraného ve skupinách ze kterých do vyřazovací části postupovaly vždy jen první dva týmy se našemu týmu Němec Král Jagoš podařilo skupinu vyhrát a postoupit z prvního místa. Ve osmifinále si pak poradili s týmem vedeným R.Stokláskovou z Fňáky Brno 13:6 a postoupili do čtvrtfinále, kde však nad jejich síly byl tým bývalé české reprezentantky a vítězky turnaje z předchozích ročníků Ivety Hájkové ze Stolína u Náchoda. Po špatném začátku - 1:12 se podařilo dotáhnout až na 10:12 a byla i šance dohodit vítězné koule, ale nepovedlo se, tak se z vítězství radoval soupeř. Nakonec z toho bylo hezké celkové 6.místo.
Honzovi Charvátovi a jeho týmu se v základním turnaji příliš nedařilo a skončili na nepostupovém třetím místě ve skupině. Všechno si však vynahradili v doprovodném turnaji "O pohár Barona Trencka", kde po třech kolech základní části obsadili čtvrté místo a kvalifikovali se tak do závěrečného KO4. V semifinále hraného již za soumraku dokázali porazit do té doby suverénní tým Kulového Blesku Olomouc a dostat se až do finále, kde pak zvítězili nad týmem M. Bayera ze Slavkova u Brna a stali se tak vítězi celého turnaje.

17.5.2015 Mirčin Ligový turnaj - Adamov

Mirčina turnaje se zúčastnilo 14 lidí, bylo pěkně slunečno. Hra byla napínavá, protože jsme většinou hráli do limitu a ještě přidali nához. Jinak atmosféra byla celkem dobrá, Jirka Hromek rozdal čokoládu z narozenin, takže start dobrý :). Počasí nám přálo. Skoro všichni měli 2 výhry a 2 prohry, občas to dopadlo překvapivě po posledním hodu. Jedině mrzela věčná nespokojenost J.Grégra. Mirka většinou hrála dlouho, tak nestíhala koukat na ostatní, ještě nosila Elenku a střídala se s manželem Jirkou. Půlka lidí utekla před vyhodnocením na bus, asi kvůli hokeji. Paní Charvátová byla hodná a zapisovala výsledky. Vitězem se stal Jirka Němec před Honzou Charvátem a Jarkou Strakovou. Děkujeme Mirce za uspořádání turnaje.

16.5.2015 MČR dvojic - Vojnův Městec

Mistrovství České republiky dvojic se zúčastnilo 6 našich hráčů, vzhledem k celkové účasti 84 dvojic se hrálo systémem na dvě prohry. Nejlépe skončil po vítězství ve skupině na 32.místě Honza Charvát hrající s Lubošem Srnským z Vrchlabí. Na společném 42.místě skončili vždy po zisku druhého místa ze čtyřlené skupiny Jirka Charvát hrajíci se Zbyškem Pořízkou z Krumsína a Pavel Král hrající s Tereskou Kejíkovou. Po výhře v úvodním zápase nad týmem Kaplánek, Pírek skončili nakonec 63. Němec Jiří a Charvát.

9.5.2015 Chateau Náměšť

Turnaje se účastnili čtyři hráči našeho oddílu Mrlina Karel, Charvát Jiří ml., Němec Jiří a Charvát Jan, který hrál se Srnským Lubošem a s Kapšem Romanem s Vrchlabí. Hrálo ve skupinách po pěti až šesti týmech. Dva první postupovali. Náš triplet hrál ve skupině Michálka Iva s Carreu Brno, Kaplánka Františka s Krumsína, silný tým s Albrechtic - Dujava, Ševčík, Bukovčík a mladý nadějný tým z Kulového blesku z Olomouce. Našim se moc nedařilo a prohráli všechna utkání. Charvát se svým tým také nepostoupil a tak jsme hráli turnaj B. V něm si naše mužstvo zpravilo málinko náladu, když ze čtyř zápasů dva vyhrálo a skončilo celkově na 40 místě. V béčku se dařilo týmu Jana Charváta, který díky lepšímu skore turnaj vyhral a celkově skončil na 24. místě.

2.5.2015 Prvomájové koulení - Valšovice

Příjemné počasí a poměrně nízký počet týmů - to byl hlavní znak valšovického turnaje. Našim týmům se příliš nedařio, zejména pak obhájci loňského vítězství zklamali hlavně výsledky, ve hře se střídaly světlé chvilky a slabší okamžiky. Celý turnaj ovlivnila smolná porážka v prvním kole s domácím týmem Evy Sukové, kdy jsme v poslední hře měli 2 střelecké koule na otočení výsledku, ale nepovedlo se. Nakonec skončily naše týmy na 19.-20.místě.

25.4.2015 Velikonoční vejce - Vojnův Městec

4 výhry a 4 prohry - taková byla celková bilance obou našich týmů na turnaji Velikonoční vejce. Na Vojnův Městec netradičně teplé počasí umožnilo hrát v méně než 3 vrstvách oblečení a petanque si tak užít. Dobrou zprávou je, že výkon obou týmů se postupně zlepšoval a zaznamenali jsme i cenné výhry. V A-turnaji obsadili Jirkové Němec a Charvát 38.místo a Karel Mrlina a Pavel Král 41.místo - oba týmy s bilancí 2 výhry a 3 prohry, v B-turnaji oba týmy s bilancí 2výhry a 1prohra v první desítce.

19.4.2015 Dubnový Hromkovic Ligový turnaj - Adamov

  
Druhého letošního Ligového turnaje u řeky se zůčastnil rekordní počet 17 hráčů. Počasí nám přálo a tak jsme si hry všichni užili. Po minulé absenci se ve skvělé formě vrátil Honza Charvát a stal se se třemi výhrami a nejlepším skore celkovým vítězem. Vzestup formy potvrdili i další medailisté - stříbrný Pepa Grégr a bronzová Renátka Králová - oba se třemi výhrami. V celkovém pořadí Kulaře roku se vedení ujal Pepa Grégr před Pavlem Králem a Jirkou Charvátem st. Další pořadí viz odkaz Kulař 2015 a pár fotek a nějaké video tady

18.4.2015 Litovel Ópn - Litovel

Do Litovle na turnaj trojic Litovel Ópn nás odjelo 6 a celkový počet trojic byl 30. Všechny tři naše týmy skončily po základní části s bilancí 2výhry a 2 prohry a tak rozhodoval Bucholz. Jirka a Honza Charvátovi skončili na smolném 17.místě, Karel Mrlina, Jirka Němec a turnajový nováček Zdeněk Handl se umístili o 2 příčky výš a zajistili si postup do KO 16 stejně jako Pavel Král hrající tradičně s manželi Burešovými. Charvátovi stejně jako tým Karla Mrliny v dohrávkách obhájili své umístění ze základní části. Burešovi s Pavlem skončili nakonec na 9.místě. Pár fotek tady

4.4.2015 VC pivovar Litovel - Brno Slatina

  
Letošního úvodního venkovního ČAPEK turnaje se z Fenyxu zúčastnilo pět našich zástupců. Celkem se zaregistrovalo 41 trojic z České Republiky, Slovenska i Rakouska, což je vzhledem k předpovědi počasí poměrně vysoká účast - jednalo se o turnaj kategorie Prestige. Hrála se čtyři kola švýcara s postupem do KO16, zbytek dohrával o umístění. Karel Mrlina hrál spolu s hráči z PC Austerlitz Slavkov a zřejmě jen jarní nerozehranost a nesehranost způsobila konečné celkové 37.místo. Velkou pochvalu zaslouží kompletně adamovský triplet Tereska Kejíková, Jiří Charvát st. a Jiří Němec, kteří ve stejné sestavě na stejném turnaji vloni skončili až na 47.místě, ale letos - to by výrazně lepší výkon i umístění. Nejprve v prvním kole porazili tým velkých favoritů Pešout, Mrázková, Mrázek a aby skvělých výsledků nebylo dost, uštědřili ve třetím kole kanára trojici Stano, Resl, Bezák! Nakonec z toho, i přes prohru ve čtvrtém kole s obhájci minuloročního vítězství týmem Koreš, Koreš, Habásko, bylo krásné 12.místo! Gratulace! Pavel Král spolu s Mirkem Krpcem a Davidem Faltýnkem s bilancí 3výhry 1 prohra postoupili do KO16, kde začali vyřazovat jednoho favorita za druhým - nejprve v postupu mezi nejlepších 8 tým Juráň, Vlk, Šrubařová, pak ve čtvtfinále trojici Vencl, Venclová, Slobodová a nakonec i v semifinále tým Brázda, Preuss, Grepl a probojovali se tak do finále, kde však nad jejich síly byl tým manželů Demčíků spolu s Tomášem Jirkovským. Poděkování pořadatelům za pěkný turnaj. Pár fotek tady

22.3.2015 První Jarní Ligový turnaj - Adamov

  
Oproti původnímu termínu o týden odložený proběhl v neděli 22.3. první letošní ligový venkovní petanque turnaj na hřištích u řeky. Déšť z minulého týdne nahradil studený vítr ze severu, takže všichni účastníci turnaje zaslouží náš obdiv. Před samotným začátkem turnaje ocenil a odměnil prezident klubu pět nadšenců, kteří se minulý týden podíleli na úpravě povrchu hřišť u řeky - jmenovitě to byli Jirka Němec, Jožka Gruber, Milan Drahovzal, Honza Hlaváček - všichni pod vedením správce hřišť Jirky Hromka. Hned poté byla prvním rozhozem zahájena venkovní sezóna 2015. I přes chladné počasí se zúčastnilo celkem 14 hráčů, kteří se utkali ve čtyřkolovém turnaji dle systému schváleného na letošní Valné hromadě. Většina soubojů byla vyrovnaných, hráči ukazovali, že přes zimu nic ze svého umění nezapomněli - naopak, že během zimních tréninků svou techniku ještě zdokonalili. Nakonec se třemi výhrami skončila na hezkém 6.místě Jaruška Straková, pátý se třemi výhrami a skore +5 Karel Mrlina, na čtvrtém místě se stejným počtem tří výher a skore +11 Pepa Grégr. Třetí skončil o bod lepší Jirka Charvát st. (3 výhry, skore +12). Stříbrnou medaili získal Zdeněk Handl - 3 výhry, skore +19 a vítězem turnaje se stal Pavel Král - 4 výhry, skore +28. Další pořadí viz odkaz Kulař 2015 a pár fotek a jedno video tady

7.3.2015 4.ročník Vzájemného utkání klubů Fenyx Petanque a DC Hornets(šipkaři) - Adamov - MKM, Šipkový klub

  
První březnovou sobotu proběhl již 4. ročník tradičního dvojutkání v pétanque a v šipkách mezi spřátelenými adamovskými kluby Fenyx Petanque Adamov a Šipkovým klubem. Tento souboj probíhá tradičně ve dvou disciplínách – v petanque a v šipkách. První disciplínu – petanque – vyhrál Fenyx petanque výsledkově sice jednoznačně 4:0, ale zejména druhý a třetí zápas (9:8 a 10:8) byly více než těsné a k překvapení nebylo daleko. V šipkách zase vládli šipkaři a tři zápasy vyhráli jednoznačně 2:0, jen ve čtvrtém se zrodila remíza 1:1, o kterou se ze strany Fenyxu zasloužili Jiří Němec a Jiří Charvát. Vzhledem k vyrovnanému celkovému výsledku došlo i na utkání v šachu, ke kterému nastoupili z obou stran skuteční mistři a vzhledem k tomu, že se hrálo bez limitu, nebyl až do uzávěrky výsledek znám. Každopádně, v tomto utkání šlo spíše o přátelské střetnutí než o výsledek. Oba zápasy probíhaly ve skvělé přátelské atmosféře a zaslouží se poděkovat prezidentu šipkového klubu Milanu Dudíkovi za skvělé uvítání v herně ŠK Adamov mezi tisícovkou pohárů. Vzhledem k úspěchu celé akce bylo konstatováno, že pokud se najde vhodný termín na podzim, bude se konat odveta na petanque hřištích u řeky, pokud ne tak nejpozději zase za rok v MKM. Pár fotek tady

31.1.2015 Valná hromada Fenyx Petanque Adamov

 
Po roce jsme se opět sešli na Valné hromadě našeho klubu. Ve stručnosti to nejdůležitější: přijati noví členové Jan Hlaváček a Zdeněk Handl. Mirka Drncová se stala novou nástěnkářkou. Schválen nový systém ligových turnajů. Prezident apeloval: "klub je dobrovolné sdružení!", "hra by měla být zábavou!", "nedělat si naschvály a problémy!". Hodně úspěchů přeje prezident a výkonný výbor Fenyx.

18.1.2015 † Jiří Šváb

V neděli 18.1.2015 nás ve věku 78 let opustil náš dlouholetý člen Jiří Šváb. Jirku jsem už před jeho vstupem do našeho oddílu znal ze stolního tenisu. V obou sportech se Jirka projevoval jako férový hráč a dobrý člověk.
Vy, kdo jste ho znali, věnujte mu krátkou vzpomínku.
Za Fenyx Petanque Adamov - prezident Pavel.
Pár vzpomínkových fotek z června 2010 ještě s Jirkou tady


31.12.2014 Memoriál Vojtěcha Řeziny - 5.ročník - vítězem Jiří Hromek

vítězové 
Na 5.ročníku tradičního silvestrovského turnaje - Memoriálu Vojtěcha Řeziny - se nás sešlo celkem 9 a skvěle jsme si zahráli. Po 4 kolech supermeleé bylo celkové pořadí následující - vítězem se stal Jirka Hromek, který takto z pěti ročníků dokázal vyhrát už tři! Na stupních vítězů ho doplnili druhý Michal Král a třetí Karel Mrlina. Čtvrtá skončila Míša Králová, pátá Renátka Králová a šestý další Král - Pavel :) Sedmý se umístil se dvěma výhrami, ale horším skore Jirka Němec, osmý Jožka Gruber a devátý Jan Hlaváček. Fotky tady

19.10.2014 Závěrečný turnaj Kulař roku - Adamov - vítěz Honza Podrabský

 
Závěrečný turnaj Adamovské ligy petanque se konal jako KO turnaj pro prvních osm hráčů průběžného pořadí. V prvním kole zvítězil první nasazený Honza Charvát nad Jožkou Gruberem jednoznačně 13:1, druhý Jirka Hromek podlehl Jiřímu Charvátovi st., Pepa Grégr prohrál s Honzou Podrabským a nejvyrovnanější zápas pro sebe rozhodl Jirka Němec když porazil Růženku Hromkovou. V semifinále pokračoval Jiří Charvát st. ve skvělých výkonech a v dramatickém a vyrovnaném zápase porazil největšího favorita na titul, svého vnuka Honzu 13:10. I druhé semifinále bylo dramatické a nakonec dlouho vedoucí Jirka Němec podlehl Honzovi Podrabskému. V boji o třetí místo Honza Charvát zřejmě pod dojmem prohraného semifinále podlehl Jirkovi Němcovi a skončil celkově čtvrtý, bronzovou medaili získal tedy Jirka Němec. I finále bylo dlouho vyrovnané a nakonec v něm zvítězil Honza Podrabský a získal svůj první titul Kulaře roku, Jiří Charvát získal stříbrnou medaili. V dohrávkách o umístění byla nejúspěšnější Růženka a obsadila celkové 5.místo. Fotky a videa tady Z videí třeba tady nebo tady.

5.10.2014 Adast Memorial 6.ročník - Adamov - vítěz Honza Charvát

 
Na 6.ročníku turnaje Adast Memorial (dříve se konal i pod názvy Adast Open či Adast Closed) se nás sešel historicky nejvyšší počet 19 hráčů! Přivítali jsme kromě Fenyx členů i bývalé zaměstnance Adastu v čele s rodinou Karáskovou jakožto tradičními účastníky, dále i manžele Mikuláškovy a další. Po Tondově smuteční řeči, která se však nesla v optimistickém duchu začal samotný turnaj. Celkovým vítězem se po třech kolech stal se třemi výhrami Honza Charvát, který tak tuto trofej získal poprvé. Z hostů se nejlépe umístil Tonda Karásek, který skončil rovněž se třemi výhrami, ale horším skóre. Děkujeme pořadatelům, zejména Jirkovi, Růžence a Renátce. Fotky tady videa tady a tady

4.10.2014 Čerlinka Cup - Litovel - nejlepší Jirka Němec

 
Čerlinky se zúčastnili pouze dva naši hráči - Jirka Němec hrající s domácím Lubošem Antonem a Pavel Král hrající rovněž s místním Milošem Polákem. Po základní části skončily oba naše týmy se dvěma výhrami. Jirka Němec díky lepšímu bucholzovi se umístil na 15.místě a tak do KO 16 postoupil, Pavel s Milošem z 18. místa pokračovali v doprovodném turnaji "O Prasečí hlavu", který po čtyřech výhrách v řadě dokázali vyhrát, když ve finále B porazili loňské obhájce této trofeje - tým Olšar, Brevčinský z Orlové. Jirka s Lubošem po několika smolných prohrách zvítězili v posledním zápase nad krumsíňáky Soldán, Faltýnek a obhájili tak 15. místo po základní části. Fotky tady

4.10.2014 O Pohár CdP - Loděnice - nejlepší Honza Charvát

Turnaje kategorie Prestige se zúčastnil z našeho klubu pouze Honza Charvát, který hrál s manželi Burešovými z Litovle a obsadil hezké 9.místo. Bude aktualizováno hned, jak Honza dodá informace.

28.9.2014 Brněnský Petanque Pohár 2014 - zakončení - Ligový Pohár - vítěz Les Renegades(Pavel Král,Gábina Krupicová a Kamil Řeřucha)

 
Zakončení letošního ročníku Brněnského Petanque Poháru proběhlo tradičně 28.září. Nejprve byly vyhlášeny výsledky uplynulé sezóny a oceněni ti nejlepší. Tady jsme získali spoustu úspěchů - zejména ve třetí lize, kdy náš tým Seniors Adamov s přehledem 3.ligu vyhrál a současně tři naši hráči obsadili první tři místa v kategorii jednotlivců - 1.Pepa Grégr, 2.Honza Charvát a třetí Jiří Charvát st. V ligovém poháru medaile za třetí místo získal tým ve složení Pepa Grégr, Jožka Gruber, Milan Drahovzal, vítězem se stal tým Les Renegades ve složení Pavel Král,Gábina Krupicová a Kamil Řeřucha.

27.9.2014 Svatováclavské koulení Valšovice - nejlepší Honza Charvát

Hezké 5.místo obsadil Honza Charvát spolu se svým spoluhráčem Vojtou Žiakem, na 7.místě pak skončili Jirka Charvát a Honza Podrabský.

22.9.2014 Seniorská liga Adamov 2014

Závěrečným turnajem jednotlivců skončil další ročník adamovské Seniorské ligy v petanque. Ta probíhala systémem 8 turnajů, z nichž se počítalo vždy jen 6 nejlepších výsledků. Po základní části bylo pořadí na medailích: 1.Pepa Grégr 38 bodů, 2.Jirka Němec 35 bodů a 3. Jiří Charvát 32 bodů. Další pořadí: 4.Drahovzal 28(17výher), 5.Kuběna 28(17výher), 6.Gruber 24, 7. Straková 22, 8.Handl 15, 9. Matějka 14, 10. Peříková 13. V závěrečném turnaji jednotlivců, kam se probojovalo 8 nejlepších se tedy utkali: Grégr-Handl 13:1, Drahovzal-Kuběna 13:9, Němec-Straková překvapivě 8:13 a Charvát-Gruber 13:10. Vítězové utkání postoupili do semifinále, které skončilo výsledky: Grégr-Drahovzal 13:10 a Straková-Charvát 1:13. Vítězové se utkali ve finále, které pro sebe rozhodl Pepa Grégr, když porazil J.Charváta 13:3 a získal tak Seniorský titul. V napínavém boji o třetí místo byla nakonec úspěšnější Jarka Straková, když 13:12 zdolala Milana Drahovzala.

21.9.2014 Renatčin zářijový ligový turnaj Adamov - nejlepší Honza Podrabský

Poslední klasický ligový turnaj začal za krásného počasí za kterého jsme odehráli první tři kola, po nichž se spustil prudký liják a všechny zahnal pod deštníky. Čtvrté kolo nakonec začalo, ale po další průtrži mračen bylo předčasně ukončeno. V turnaji zvítězil Honza Podrabský se skore +32, druhý byl Pavel Král se skore +13 a třetí Jirka Charvát ml. se skore +12 - všichni se třemi výhrami. V celkovém pořadí si první místo upevnil dnes čtvrtý Honza Charvát, druhý skončil Pepa Grégr a třetí Jirka Hromek. Po odečtení dvou nejhorších výsledků vznikla osmička postupujích do závěrečného turnaje - viz tabulka. Obhájce titulu skončil o bod devátý a do osmičky nejlepších se nedostali ani Jirka Charvát nebo Karel Mrlina či Tereska Kejíková.

13.-14.9.2014 MČR jednotlivců a ve střelbě - nejlepší Honza Charvát a Jirka Charvát


I přes změnu místa konání a nepříznivou předpověď počasí se letošního Mistrovství České Republiky jednotlivců a ve střelbě na přesnost zúčastnilo přes 120 hráčů z celé ČR. Z hráčů našeho klubu se v jedničkách nejvíce dařilo Honzovi Charvátovi, který postoupil až mezi 32 nejlepších, v boji o postup do 16ky však podlehl Michalu Preussovi z POP Praha. Do KO postoupil ještě Pavel Král, ten však v boji o postup do 32 prohrál s Lukášem Valenzem z Karlových Varů. S dvěma výhrami do KO nepostoupil Jirka Charvát, skončil na 73. místě, všechno si však vynahradil v neděli, kdy jako jediný z našich zástupců postoupil do KO ve střelbě a nakonec získal pěkné 14.místo. Mistrem ČR v jednotlivcích se stala Hana Šrubařová z Carreau Brno, mistrem ve střelbě Jiří Koreš ml. z Českých Budějovic.

30.8.2014 VARS Cup Brno Veveří - nejlepší Pavel Král


Turnaj VARS Cup se konal v krásném prostředí podhradí a nádvoří zámku Veveří u Brna. Původně to měl být turnaj kategorie Superprestige, bohužel se však z nejrůznějších důvodů neúčastnily 4 kompletní zahraniční týmy z různých zemí, jak stanovují pravidla, tak z toho byla "pouhá" Prestige. I tak vynikající úroveň našich i zahraničních týmů v čele se Sloveskou a Polskou reprezentací a dokonce s účastníky z Mongolska. Naši zástupci se rovnoměrně rozdělili mezi ostatní týmy - Honzům se moc nedařilo - oba skončili s 2 výhrami a 3 prohrami a špatným Bucholzem na 46. a 47. místě. Lépe na tom byli Jirkové Němec a Charvát, když se stejnou bilancí 3 výhry a 2 prohry skončili na pěkném 20. a 21. místě. Do KO16 hranému už na nádvoří hradu se se čtyřmi výhrami probojoval jen Pavel Král hrající tradičně s manželi Burešovými, když zvláště cenné bylo vítězství v 5.kole nad reprezentanty Kutý, Vokrouhlíková, Preuss 13:5, nakonec skončili na hezkém 11.místě. Pochvala pořadatelům za vydařený turnaj.
Fotky tady

27.8.2014 Brněnský petanque Pohár - tým Seniors Adamov postupuje do 2.ligy!

Velká pochvala prezidenta klubu patří týmu Seniors Adamov ve složení Pepa Grégr, Jirka Němec, Jirka Charvát st., Jirka Charvát ml., Honza Charvát, Jožka Gruber, Milan Matějka, Jarka Straková a na poslední kola doplnění i Jirka Hromek a Růženka Hromková!
Tento tým dokázal hned po loňském postupu ze 4.ligy třetí ligu vyhrát - a to s obrovským náskokem už 3 kola před koncem - a to bez porážky! Navíc většina hráčů dominuje v individuálních statistikách. Gratulace a těšíme se na souboje v druhé lize.

24.8.2014 Pepínův Srpnový Diamantový ligový turnaj Adamov - nejlepší Honza Charvát


Tradiční Pepínův Diamantový ligový turnaj se tentokráte konal v netradičním srpnovém termínu, ale na kvalitě turnaje ani na cenách to nijak neubralo. Počasí bylo příjemné a zúčastnilo se celkem 15 kulařů. Zahrál si s námi tímpádem i samotný Pepíno a vzhledem k jeho čtyřem výhrám a celkovému druhému místu to vypadá, že bude letos jediným neporaženým účastníkem ligových turnajů vůbec! :) Na stupních vítězů ho doplnili na třetím místě Jiří Charvát st. a celkovým vítězem rovněž se 4 výhrami se stal Honza Charvát, který se tímpádem dostal do celkového vedení průběžné tabulky. Na druhé místo klesl Jirka Hromek a třetí místo si udržel Pepa Grégr.

Fotky tady

23.8.2014 Centrope Slovensko Bratislava - nejlepší Pavel Král, Tereska Kejíková a Karel Mrlina


Ve čtyřech jsme v 5:40 ráno vyrazili autem až do daleké Galanty, kde v centru oddychu "Kaskády" proběhl letošní ročník Centrope Slovensko. Až na lehké bloudění mezi Trnavou a Hlohovcem probíhala cesta tam v pohodě. Přijeli jsme sice o něco později, ale větou: "Prinášame vám mier a 33 Euro" jsme si pořadatele udobřili. A i po nás ještě přijížděli další a další, takže se nakonec slovenského Centrope zůčastnilo 82 mixů z celé Evropy. Honza hrál s manželi Moosovými a smolně a těsně jim utekly první dva zápasy, takže i přes dobré výkony v dalších kolech to stačilo na 60.místo. Tereska, Karel a Pavel nejprve v dramatickém prvním kole, které začalo díky kávě Juraje Adlera o 5 minut později, porazili triplet Adler, Lančarič, Mengerová 11:10. Ve druhém kole proti polské trojici Tomasze Lipczinskeho za stavu 0:7 jsme polským přátelům vyprávěli vtip o tom, co se jim stane, když nám dají kanára:) Výsledkem byla v následující hře čtyřka pro nás a poté, co jsme bodovali v dalších 5 hrách za sebou i celkové vítězství 13:7 :). Ve třetím kole jsme proti dalšímu polskému týmu Jedrzeje Slize vedli sice 1:0, ale to bylo z naší strany všechno a soupeř nás doslova převálcoval a zvítězil 13:1. Za zmínku stojí, že nám dokonce v jedné hře dali 4x carreau, což znamenalo šestku pro ně. Ve 4. kole jsme proti týmu Mišo Dzúrika prohrávali znovu 0:7, ale nakonec vyhráli 13:9, což nám bez ohledu na prohru v posledním kole s rakouským týmem stačilo na jistý postup do KO32. Tam jsme se již za umělého osvětlení potkali znovu s týmem Tomasze Lipczinskeho a oba týmy se střídaly ve vedení. Nám se dokonce povedla šestka a ujali jsme se vedení 10:4. Soupeř vzápětí kontroval pětkou a bylo to 10:9. Za tohoto stavu jsme měli 5 koulí v ruce proti vyházenému soupeři, ale nedokázali jsme vyvézt košonka, pouze dohodili bod na 11:9 a soupeř toho v další hře dokázal využít a vyvezením košonku bodoval čtyřkou a utkání ukončil. I tak to byl krásný turnaj přerušený pouze dlouhotrvajícím deštěm, což pořadatelé slíbili napříště odstranit:)
Fotky tady

10.8.2014 Jirkův Srpnový ligový turnaj Adamov - nejlepší Honza Charvát

Prvního letního ligového Srpnového turnaje pořádaného Jirkou Němcem se zúčastnilo celkem 15 hráčů. Počasí bylo příjemné a hrálo se na 4 kola supermeleé. Alena Schimmerlová představila své nové modré koule a hned obsadila své historicky nejlepší páté místo! Čtvrtý skončil Jirka Hromek a na stupních vítězů se umístili - třetí Milan Drahovzal, druhý Jožka Gruber a vítězem se stal Honza Charvát. Do celkového vedení se tak dostal Jirka Hromek před Honzou Charvátem a dosud vedoucím Pepou Grégrem.

9.8.2014 MČR smíšených dvojic Vojnův Městec - Královi na 29.místě

Mistrovství České republiky smíšených dvojic ve Vojnově Městci se zúčastnilo celkem 74 dvojic z celé ČR. Naši jediní zástupci manželé Královi skončili s bilancí 3 výhry 2 prohry na solidním 29. místě, když potěšila zvláště výhra nad Korešovými z Č.Budějovic hned v prvním kole, ve druhém nad týmem z Vědomic a v pátém nad týmem z Velimi. Mistry České republiky se stali Peťa Juráň a Hanka Šrubařová z Carreau Brno. Fotky tady

9.8.2014 Mozartovy koule Olomouc - Charvátovi na 5.místě

Turnaje pořádaného Pavlem Konečným z Kulového Blesku se vzhledem k termínové kolizi s MČR smíšených dvojic zúčastnilo celkem pouze 15 trojic z ČR a Polska. Naši zástupci bratři Charvátovi hráli spolu s Vaškem Valíkem z Albrechtic a skončili na celkovém pátém místě, když ve čtvrtfinále nestačili na budoucího vítěze - tým Boguše Biela hrajícího spolu s Albrechtickými Kamilem VAjčovcem a Jardou Ševčíkem.

27.7.2014 PC Mobil - Brno Slatina - nejlepší Jirka Hromek a Jirka Němec


Tradičního regionálního turnaje pořádaného klubem SLOPE Brno v čele s Františkem Haraštou, který se koná pod nejrůznějšími názvy vždy v neděli po Prestige turnaji ve Slavkově, se zúčastnilo celkem 26 dvojic nejen z Moravy, ale i z nově vzniklého Petank Clubu Praha a dokonce i ze Slovenska. Hned na úvod turnaje jsme se mohli dočkat velmi zajímavého překvapení – propozice turnaje na nových stránkách ČAPEK totiž ještě v předvečer konání slibovaly zajímavý herní systém - KO bez základní části J Nakonec pořadatel zřejmě vyhověl přáním účastníků a hrála se tedy 4 kola švýcara s postupem do KO 8. Startovné bylo vcelku lidové 120 Kč a ceny kromě pohárů za první čtyři místa věnovala firma PC MOBIL a zbyly dokonce až na prvních šest dvojic. V ceně bylo i lehce alternativní „Chilli con Carne alá Franta“ na kterém jsem si alespoň já docela pochutnal.
Základní část probíhala za teplého letního počasí a první čtyři kola nakonec přinesla několik překvapení, když mezi osmičku nepostoupili první nasazení – bratři Charvátovi z Fenyxu Adamov, ani manželé Moosovi z 1.Starobrněnského PK. V prvním semifinále se poté utkaly dva domácí týmy ze SLOPE Brno Jaroslav Hvížď, František Harašta proti dvojici Petr Janík, Ivan Hrbáček. Po velmi dlouhém a urputném boji se nakonec radovala první uvedená dvojice. To druhé semifinále mělo výrazně rychlejší průběh a Milan Hašek (SLOPE) s Martinou Gazdovou (PCBD) v něm porazili jediné slovenské zástupce v semifinále – tým Vladimír Toman, Martin Lampert.
Ve dramatickém finále nejprve Jaroslav Hvížď a František Harašta získali slušný náskok 7:1, Milan s Martinou však dokázali vyrovnat na 10:10. Poté znovu dvojkou bodovali pánové a stav byl 12:10, ale smíšenému páru se povedlo odvrátit několik mečbolů a nakonec výsledek otočit na 12:13. Pohár za třetí místo získala domácí dvojice Petr Janík, Ivan Hrbáček.
Z našich týmů se nejvíce dařilo dvojici Jirka Němec a Jirka Hromek která obsadila krásné páté místo, když za celý den prohrála pouze s dvojicí Lampert-Toman! Ostatním se do KO8 postoupit nepodařilo.
V narychlo svolaném neoficiálním B-turnaji zvítězil Pavel Chovan(PCBD) s Lucií Komínkovou před Pavlem Králem (Fenyx Adamov) a Jiřím Jagošem. Na třetím místě skončil tým Omega A Martina Kříčková a Pavel Pfeffer. Do tohoto doprovodného turnaje zasáhl i Jožka Gruber hrající s V.Kalvodou ze SLOPE.
Turnaj PC Mobil prokázal že má i přes svou specifičnost své jisté místo v turnajovém kalendáři ČAPEK a věřím, že v příštím ročníku přiláká ještě větší počet zájemců.

20.7.2014 Pepův a Milanův Letní turnaj - nejlepší Růženka Hromková


Za tropického letního odpoledne proběhl Pepův a Milanův červencový Letní turnaj. Z celkového počtu 15 hráčů po 4 kolech supermeleé nepoznala hořkost porážky jen Růženka Hromková, která se 4 výhrami a skore +19 celkově zvítězila. Na stupních vítězů ji doplnil druhý Pavel Král (3 výhry skore +21) a třetí Jirka Charvát st. (3 výhry +18). Průběh turnaje narušila pouze střela Honzy Ch., která skončila až v řece a její následné úspěšné vylovení. V průběžném celkovém pořadí Adamovské ligy petanque 2014 se do vedení dostal Josef Grégr, druhý je Jirka Hromek. Dosud vedoucí Karel Mrlina klesl na třetí místo. Fotky tady

19.7.2014 Krumsínská Hroda - Honza a Jirka Charvátovi získali spolu s Tomášem Michálkem třetí místo

Dvaadvacet trojic se účastnilo tradiční Krumsínské Hrody, mezi nimi i 5 našich zástupců ve dvou týmech. Honza a Jirka Charvátovi spolu s Tomášem Michálkem postoupili do KO8 a nakonec získali krásné třetí místo, i kyž mohli jistě myslet na víc, protože v semifinále už vedli 11:2, aby nakonec prohráli 12:13. Další náš tým Karel Mrlina, Jiří Němec a Jiří Charvát skončil v polovině startovního pole na 12.místě.

12.7.2014 Hánácký Master Cup - Litovel - nejlepší Pavel Král


Prvního ročníku Hanáckého Master Cupu se zúčastnilo 6 našich hráčů - už v nových dresech, celkem se zúčastnilo 30 dvojic včetně jedné z Dánska. Po základní části se nejlépe umístila Jaruška Straková hrající spolu se Zbyškem Pořízkou a Milošem Pánkem z Krumsína - se dvěma výhrami skončila na 11.místě, do KO 16 postoupil i Pavel Král hrající spolu s manželi Moosovými z Brna a Honza Charvát hrající spolu s juniory z Valšovic(Gabriela Jakešová) a Albrechtic (Vojta Žiak). Čistě adamovský triplet Jirka Němec, Tereska Kejíková a Karel Mrlina se do šestnáctky nejlepších nedostal. Nakonec nejlepší umístění získal Pavel se Šárkou a Dušanem, kteří po výhrách mj. nad týmy Hodboď, Vokrouhlíková, Krupica 13:3 a Šrubařová, Juráň, Michálek 13:7 skončil na pěkném 6.místě, Jaruška skončila 15. a Honza 16. Děkujeme pořadatelům z HAPEK Litovel, zejména Pavlu St., Pavlu ml. Janě a Petru Burešovým za krásný turnaj se spoustou cen pro všechny účastníky! Celkovými vítězi se nakonec stal rodinný tým Korešů z Českých Budějovic. Fotky tady

5.7.2014 Hánácký Bakole - Litovel - nejlepší Charvátovi Honza a Jirka


Pohodového regionálu Hanácké Bakole se zúčastnilo pět našich zástupců. Celkem se zúčastnilo 34 dvojic z ČR a Slovenska. Po čtyřech kolech švýcara se bohužel žádnému našemu týmu nepodařilo probojovat se do KO16. V dohrávkách jsme už hráli výrazně lépe a každý z týmů prohrál pouze jediný ze svých 4 zápasů. Stačilo to nakonec na 18.místo pro Honzu a Jirku Charvátovy, 19. místo pro Jirky Němce a Charváta st. a 21. místo pro Pavla Krále hrajícího s Mírou Neoralem. Celkově zvítězili a Juráň a Hodboď z Carreau Brno. Stínem turnaje bylo odcizení jedné koule La Boule Bleue 140 76 mm, 720gr X2, která patří Jirkovi Němcovi. Pokud byste se s ní někdo na turnaji potkal, vraťtě prosím majiteli. Fotky tady

28.6.2014 Mistrovství České republiky žen - Loděnice u Berouna - naše ženy prohrály pouze s mistryněmi ČR! nakonec 9.-12. v republice


Až v dalekých Loděnicích u Berouna se konalo letošní MČR žen. Naše výprava vyrazila před šestou ráno a v čase prezentace jsme už byli na místě. Vzhledem k celkové síle našeho týmu nám vylosování nebylo příliš nakloněno a tak ve skupině na dvě prohry jsme se hned v úvodním zápase utkali s několikanásobnými mistryněmi ČR - týmem Šrubařová (Carreau Brno) Vokrouhlíková Romana(Pop Praha) a Hančová, Venclová (Vrchlabí). Reprezentatky jsme řádně potrápily, první bod patřil nám a vedly jsme 1:0 a ještě v osmé hře byl stav 5:7, ale nakonec jsme podlehly 5:13. (Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 1:5, 2:5, 2:6, 2:7, 5:7, 5:11, 5:13). Teresce se dokonce v osmé hře podařilo káčko přes kouli, čemuž aplaudovali i příznivci soupeře. Ve druhém utkání jsme se utkali s týmem Carreau Brno/Pop Praha ve složení Vokrouhlíková Věra, Michálková Soňa, Bytešníková Zlatka. Úvodní hra se nesla ve znamení nervozity a taktické chyby, takže soupeř snadno vedl 0:4. Potom jsme však převzaly iniciativu a postupně nejen stahovaly náskok soupeřek, ale i skóre otočily a výsledkem bylo skvělé vítězství 13:8 (Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 4:5, 6:5, 7:5, 8:5, 8:8, 10:8, 12:8, 13:8) A protože v souběžně probíhajícím zápase o vítězství v naší skupině tým Kolové a Kulové osmy Praha senzačně porazil reprezentatky 13:5 a stal se tak prvním postupujícím, znamenalo to, že se utkáme o postup ze skupiny znovu s repre týmem Šrubařová, Hančová, Venclová, Vokrouhlíková. Zápas byl opět dramatický a začaly jsme opět skvěle, kdy po našich třech vynikajících plasech se soupeřkám podařilo pátou koulí vystřelit košonek a hru tak zachránit. Zápas trval ještě o dvě hry déle než ten první, výsedkem však byla prohra 3:13 a postup soupeřek. Na náš tým Fenyx Adamov hrající ve zbrusu nových dresech a ve složení Tereska Kejíková, Růženka Hromková a Renátka Králová tak zbylo celkové 9.-12. místo. Vzhledem k tomu, že naše přemožitelky ze skupiny se nakonec staly po zásluze mistryněmi ČR, znamenalo to, že naše ženy za celý turnaj (i díky krutému hernímu systému) prohrály pouze s mistryněmi České republiky! Pochvala hlasitá!!! Fotky tady

22.6.2014 Terezčin Červnový Turnaj - Adamov - vítězem Honza Charvát

Druhý červnový turnaj pořádala Tereska a sešlo se nás hned patnáct. Počasí bylo optimální a boje byly napínavé, a nakonec vyhrál se čtyřmi výhrami velký favorit Honza Charvát. Druhý skončil 4x s Honzou hrající děda Jirka Charvát a třetí Honza Podrabský. Těsně za medailemi skončil čtvrtý Pepa Grégr a pátý rovněž se třemi výhrami obhájce titulu Pavel Král, což bylo mimochodem jeho letošní nejlepší umístění:) Své první výhry se v posledním kole dočkala i Alenka Schimmerlová. Fotky tady

8.6.2014 Jirkův Červnový Turnaj - Adamov - vítězem Jirka Charvát ml.


Oproti minulému deštivému turnaji čekalo tentokrát na účastníky Jirkova Červnového turnaje neuvěřitelné vedro +32 C ! I tak se nás sešlo devět(někteří až od 3.kola) a výsledky byly zajímavé. Vítězem se nakonec stal Jirka Charvát ml. před Jožkou Gruberem a Jirkou Němcem. Fotky tady

7.6.2014 Vojnův Městec - Vajtovy koule - Jirka Charvát ml. a Jirka Němec 8.místo


Na super pohodovém ČAPEK turnaji, kde Jirka Charvát obhajoval loňské vítězství (spolu s Honzou, který ale tentokrát nemohl) jsme si užili na Vojnův Městec neuvěřitelně krásného počasí. Bylo cca pětadvacet ve stínu a pofukoval chladivý vysočinský vánek, takže pohoda:) Účast na turnaji ovlivnily 3 další současně konané turnaje, takže celkem 18 dvojic znamenalo, že turnaj nebyl bodovaný. Jirka Charvát hrál s Jirkou Němcem a se skóre 3:2 ze základní části se jim podařilo postoupit do KO8, kde už byli soupeři nad jejich síly a skončili osmí. K jejich cti zaslouží připočíst, že jako jedni z mála porazili pozdější vítěze Zbyňka Jakeše a Lenku Svobodovou z Valšovic. Pavel Král hrál s Jirkou Jagošem z Brna a střídali lepší výsledky se slabšími, takže skončili celkově 13. Fotky tady

18.5.2014 Mistrovství České republiky juniorů - Drhleny u Mladé Boleslavi - Honza Charvát po třech letech opět juniorský mistr republiky !!!


Náš juniorský zástupce Honza Charvát se po třech letech stal opět juniorským mistrem České Republiky, tentokrát v kategorii dvojic spolu s Lubošem Srnským z Vrchlabí. Poprvé tuto trofej získal už v roce 2011, tenkrát ještě společně s adamovskými spoluhráči Patrikem a Vítkem už ve věku 11 let! Letos dokázal tento triumf zopakovat, když ve finále dokázali porazit obhájce titulu Vojtu Žiaka a Tondu Polácha z PAK Albrechtice. Další triumf dokázal Honza přidat i ve vyrážení, kde rovněž zvítězil před druhým Vojtou Bílkem a třetím Vojtou Žiakem. Gratulace celého klubu Fenyx Adamov! Současně můžeme být rádi, že se Honza vrátil z mistrovství nezraněn:) Cituji z webu kulovyblesk.com : "Nejmladší účastník si domů odvezl nejenom nové zážitky, ale i pěknou modřinu na zádech, když ho zasáhla hozená koule." nebo "Náhradní program v podobě her a informací k pravidlům nebyl dostatečně vyčerpávající, což se projevilo na aktivitě dětí. Výsledkem byly dvoje prokopnuté dveře a jedno zraněné koleno." Věříme, že dalším MČR se jakákoliv zranění vyhnou :)

18.5.2014 Karlův Májový Turnaj - Adamov - vítězem Karel Mrlina


Nevlídné počasí odlákalo mnoho zájemců o petanque, takže se nakonec u řeky sešlo jen málo statečných. Po čtyřech kolech supermeleé se ustálilo konečné pořadí na medailích:1. Karel Mrlina 4 výhry, skore +28, druhý Pavel Král 2 výhry skore +10, třetí Jožka Gruber 2 výhry skore -10. Fotky tady

10.5.2014 Chateau Náměšť - Náměšť na Hané - krásné šesté místo Honza Charvát!


Do krásného prostředí zámeckého nádvoří i zahrady zámku Náměšť na Hané jsme letos opět zavítali na Prestige turnaj Chateau Náměšť. Hrálo se tradičně ve skupinách po pěti či šesti a do 13 bodů bez limitu, což je systém, který má své příznivce i odpůrce. Samozřejmě záleží na úhlu pohledu, všechno má svoje pro i proti. Je potřeba říci, že turnaj pořádaný už tradičně klubem Kulový Blesk Olomouc reprezentovaný převážně rodinou Konečných měl vysokou organizační i sportovní úroveň. Náš klub se zúčastnil ve dvou týmech - v tom prvním si Honza Charvát spolu se svými spoluhráči Romanem Kapešem a Lubošem Srnským (oba KPK Vrchlabí) zopakoval vítěznou sestavu z letošního turnaje v Lipníku a docela se jim dařilo. Ze skupiny sice do KO postoupili s mírnými obtížemi s bilancí 3výhry 2 prohry, ale pak dokázali vyřadit vítězný tým jiné skupiny Preuss, Vokrouhlíková, Brázda a postoupit do osmičky. Nakonec obsadili hezké šesté místo. Další tým tvořili Jirka Němec, Jirka Charvát ml. a Pavel Král. První dva zápasy ve skupině jsme těsně vyhráli 13:11 s hráčkami z Brna a následně 13:12 s týmem z Jablonce. Zde už jsme prohrávali 0:8 a 6:12! A jedině to, že se hrálo do 13 bodů a bez limitu (specialita Náměště) nám umožnilo nakonec zvítězit 13:12! V euforii z předchozího vítězství jsme doslova vlétli na jednoho z favoritů skupiny tým za Stolína a po dvou hrách vedli 7:0. Pak jsme se zřejmě zalekli vítezství a utkání prohráli 7:13, k čemuž přispěl i svým nesportovním chováním notoricky známý plešatý hulvát, který přišel "fandit" "proti nám", nikoliv týmu Stolína. Následně jsme prohráli i s týmem velkých favoritů Petra Juráně, Hanky Šrubařové a Jardy Vlka 9:13, ale musíme tomuto tripletu poděkovat za pohodovou, přátelskou atmosféru na hřišti, přestože jim šlo o postup ze skupiny a nevyužili nabízené nesportovní "pomoci" holohlavého hulváta, který nám opět přišel "ne-fandit" se zapáleným doutníkem v hubě(na turnaji Prestige:) V B-turnaji náš tým pak skočil uprostřed výsledkové listiny.

3.5.2014 Prvomájové Koulení - Hranice-Valšovice - celkovým vítězi Fenyxové z Adamova!


Hned dva dny po svém vítězství v Albrechticích jel Honza Charvát spolu s Pavlem Králem a Jirkou Němcem na další turnaj, tentokrát do Valšovic, kde Pavel s Jirkou obhajovali první místo v turnaji Prvomájové koulení z loňského roku, když tenkrát spolu ještě s Patrikem porazili ve finále trio Kaplánek, Kutý, Jakeš. Když Pavel vracel letos v dubnu pořadateli Zbyňkovi Jakešovi putovní pohár tak s trochou nadsázky tvrdil, že si ho za měsíc zase odveze zpátky:) Vzhledem k síle přihlášených týmů tomu ani jeden z nich příliš nevěřili, protože velkých favoritů byla spousta - v čele s týmem Carreau Brno/POP Praha Michálek, Hodboď, Vokrouhlíková a další, například Kutý, Pírek, Jakeš (Valšovice/Krumsín) nebo Kučera, Neoral, Pánek(Krumsín/Litovel) nebo Bureš, Burešová, Karásková(Litovel/Krumsín) či domácí Valšovice (Gratcl, Gratcl, Navalaný) nebo Albrechtičtí Bukovčík, Śevčík, Pavlík. Cesta do Valšovic probíhala v pohodě a když jsme zastavili u krásného valšovického sportovního areálu, na tachometru svítily 4 jedničky:) - cesta měřila přesně 111,1 Km. Mohlo to třeba symbolizovat 4 výhry v KO, ale nevěnovali jsme tomu zpočátku příliš pozornost. V základní části jsme nejprve těsně porazili tým Libora Polácha z Albrechtic, který se prezentoval velmi přesnými placy 13:10 a hned ve druhém kole narazili na největšího favorita - tým Michálek, Hodboď, Vokrouhlíková a podlehli mu 5:13. Ve třetím kole, kdy šlo o postup/nepostup do 16KO jsme se utkali s dalším favoritem - týmem Toma Kutého a díky zlepšenému placování zvítězili 13:7. V posledním kole jsme opět lehce s problémy porazili brněnský tým Moosová, Roztočil, Šipr 12:10 a postoupili do 16KO z 5.místa. Ve vyřazovací části jsme nejprve porazili tým Petra Juráně, který měl v utkání s námi opravdu smůlu, kdy například za stavu 7:0 pro nás nechtěně posunul poslední koulí košonek do volného prostoru a nebyl tedy problém doházet šestku. Ve čtvrtfinále jsme se potkali s dalším velkým favoritem Fanou Kaplánkem a jeho týmem a celou dobu jsme tahali za kratší konec, až jsme na závěr za stavu 4:10 zpřesnili hru a zápas dokázali otočit na 13:10. A v semifinále nás čekal opět starý známý - favorit největší tým Michálek, Hodboď, Vokrouhlíková a po většinu zápasu jsme prohrávali až do stavu 6:9, kdy jsme zpřesnili hru a otočili na 12:10 a byli ve finále! Tam jsme se za stálého studeného větru a minimální divácké kulisy utkali s týmem Litovle Anton, Linduška, Uhlár. Celou dobu jsme si udržovali mírnou převahu a vedení až do konečného stavu 13:6. Poslední kouli dohodil stejně jako vloni ve finále Jirka Němec. Honza Charvát skvěle střílel a tak zřejmě jako jeden z mála hráčů v historii dokázal během jednoho víkendu vyhrát dva turnaje! Děkujeme pořadatelům za krásný turnaj, který se nesl ve znamení oslav 10.výročí klubu a těšíme se na další ročník, snad už za lepšího počasí. Fotky tady

1.5.2014 Albrechtický kahan - Albrechtice - Vítězem Honza Charvát!!!


Jediný náš zástupce Honza Charvát se vůbec poprvé v historii zúčastnil Albrechtického turnaje jednotlivců "Albrechtický kahan". Na turnaji se sešla početná konkurence z celé ČR (obhájce Zbyněk Jakeš, jedničkový specialista Pavel Bureš nebo nejvýše nasazený Tomáš Kutý) a z Polska (Śliż Wioletta, Śliż Andrzej nebo Żłobiński Maciej). Po základní části měl Honza bilanci 3výhry 1 prohra, v semifinále si však poradil s Pavlem Burešem a ve finále dokonce s polským reprezentantem Andrzejem Slizem a získal tak cenné vítězství a pohár, zřejmě jako nejmladší v historii turnaje! Gratulujeme!

26.4.2014 Velikonoční Vejce - Vojnův Městec

Do Vojnova Městce odjela výprava šesti hráčů FenyxU. Počasí bylo na Vojnův městec a tuto roční dobu celkem přijatelné, tak se základní část - pět kol švýcara, odehrála v pohodě, pouze pauza na oběd byla vyplněná dešťovou přeháňkou. Jirkové Němec a Charvát dosáhli bilanci 2výhry a 3 prohry hezkého 33.místa a jeden bod chyběl k tomu, aby porazili Ivo Michálka, s jehož dvojicí prohráli jen 12:13. Pavel Král s Karlem Mrlinou skončili na 27. místě rovněž s bilancí 2výhry/3prohry, když prohráli pouze se silnými soupeři Weinrich/Schach (nakonec celkově druzí), Preuss/Grepl (nakonec pátí) a Morávek/Fafek(nakonec 7.). Nejúspěšnější tak byli Honza a Jirka Charvátovi, jímž však bilance 3výhry/2prohry na postup do 16KO nestačila a skončili 19. Celkovým vítězem se stal tým Habásko/Netušil, kteří ve finále porazili už zmiňovaný tým Weinrich/Schache. Ani v doprovodném turnaji jsme výraznějších výsledků nedosáhli. Fotky tady

20.4.2014 Dubnový Růženčin turnaj - Adamov

Hned v neděli jsme se opět ve velkém počtu (16 hráčů ) sešli u řeky na letošní druhý ligový turnaj. Čtyři kola supermeleé se ukázala jako náročná pro všechny - nikdo nevyhrál všechny 4 zápasy. Nejlépe se nakonec umístil Honza Charvát, který nakonec zvládl i dodatečný rozhoz o první místo s Honzou Podrabským a v turnaji zvítězil. Druhý skončil již zmiňovaný Honza Podrabský a třetí Jirka Hromek. Další výsledky jsou v odkazu Kulař 2014, v němž se celkového vedení ujal Karel Mrlina. Děkujeme pořadatelům za hezký turnaj! Fotky tady

19.4.2014 Litovel Ópn - Litovel

Opět velký počet našich členů hájil barvy Fenyxu na dubnovém turnaji Litovel Ópn. Turnaje se zúčastnilo celkem 36 trojic z České republiky a Polska. Nejlepší z našich hráčů Honza Charvát hrající spolu s juniory z Albrechtic skončil na hezkém 6. místě, i když chyběl jediný bod a byli dokonce mezi první čtyřkou! Velmi pěkné dvanácté místo získal Jirka Charvát hrající s Hájky ze Stolína, rovněž velmi pěkné šestnácté místo obsadil jediný kompletně adamovský triplet ve složení Tereska Kejíková, Karel a Jana Mrlinovi, kteří úspěchů dosáhli zejména třemi výhrami v základní části. Těsně za postupovou šestnáctkou skončil Pavel Král spolu s manželi Burešovými z Litovle, když v rozhodujícím čtvrtém kole vedli už 8:2, aby nakonec prohráli 10:13. Ve středu výsledkové listiny skončili další naši hráči - 28. Jirka Němec hrající s Karásky z Krumsína a 29. Honza Podrabský hrající se spoluhráči ze Slope a ve své turnajové premiéře na konci i Jarka Straková hrající se spoluhráčkami z Valšovic. Fotky tady

5.4.2014 VC Litovel - Brno Slatina

Úvodního ČAPEK turnaje sezóny se nás zúčastnilo hned 8 členů Fenyxu, celkem se na Slatině zúčastnilo 47 trojic a jednalo se o Prestige turnaj. Nejúspěšnější z nás nakonec byli Jirka Charvát ml. a Honza POdrabský, kteří se spoluhráčkou ze Stolína skončili na pěkném 13. místě. Honza Charvát hrající s maželi Burešovými z Litovle skončil těsně za postupovou šestnáctkou - na 17.místě. Karel Mrlina se svými spoluhráči z Austerlitz skončil na 32.místě a Pavel s jeho týmem 36. Nejméně se dařilo Teresce a Jirkům Charvátovi a Němcovi. Fotky tady

30.3.2014 Jarní ligový turnaj - Adamov

Prvního letošního Jarního ligového turnaje se i díky krásnému počasí zúčastnilo historicky rekordních 18 členů Fenyxu! Mezi nimi i nováčci Alena Schimmerlová a Martin Přikryl. Vyrovnanost hráčů se odrazila i na překvapivých výsledcích. Díky nim se po čtyřech kolech supermeleé na třetím místě se třemi výhrami umístil Karel Mrlina (3 +17), druhý skončil Jožka Gruber (3 +21) a vítězem se stal Jirka Charvát ml. (3 + 23). Čtvrtá skončila dnes nejlepší žena - Růženka (3 +16). Fotky tady

15.3.2014 Patnáctiletý Jan Charvát je mistrem republiky v pétanque - Blanenský deník

Pétanque.
Francouzská společenská hra, kterou může hrát skoro každý. Proč se pro ni rozhodne mladý chlapec? „Mně se na pé-?tanque nejvíc líbí, že je to pohodový sport. Mnozí nad ním ohrnují nos, ale je to lepší hra, než si kdekdo myslí. Přál bych si, aby se u nás víc rozšířil," říká patnáctiletý Jan Charvát z Blanska, který pétanque hraje závodně. Pyšní se dokonce juniorským titulem mistra republiky. Blanenský deník Rovnost mu věnuje další díl seriálu Mladé talenty.
Honza se k pétanque dostal v devíti letech díky svému kamarádovi. Začal s ním chodit na hřiště do Adamova, kde má svou základnu pétanque klub Fenyx. „Kamaráda to časem pustilo, ale mně se tento sport líbil čím dál víc. Nyní jezdím trénovat třikrát týdně do Adamova a jednou do Brna," říká chlapec, který chodí do deváté třídy v Základní škole Erbenova na Blansku. Jeden trénink trvá zhruba tři hodiny, takže mu zabírá dost času. Dříve hrál dost i florbal či basketbal, ale pétanque se v současné době věnuje nejvíc. „O víkendech jsou turnaje, takže jsem se musel rozhodnout, kterému sportu dám přednost," vysvětluje s tím, že turnaj v pétanque trvá kolem devíti hodin.
V pétanque jde o to, umístit kovové koule co nejblíž k cíli, což je dřevěná kulička, které se říká košonek. „Po devíti hodinách turnaje už mě docela bolí ruka. Házím bronzovými koulemi o váze 680 gramů, mám vyzkoušené, že ty mi vyhovují nejlépe," přibližuje dále mladík.
Pravidla pétanque jsou jednoduchá. Kdo v něm chce být dobrý, musí ovšem intenzivně trénovat. „Trénink je hodně důležitý. Musím umět dobře odhadnout dopad, směr a to se musí nacvičit," nepodceňuje přípravu Honza, jenž je od letošního roku členem české juniorské reprezentace. I díky tomu se už může pochlubit řadou úspěchů. Tím nejcennějším je juniorský titul mistra republiky z roku 2012, který získal ve tříčlenném družstvu. Má za sebou také účast na mistrovství Evropy ve Francii. „Ve Francii jsou turnaje úplně jiné než u nás, pétanque je tam sportem číslo jedna. Soutěží třeba tisícovka lidí, je tam spousta diváků, atraktivní ceny, sjíždí se tam nejlepší hráči z celého světa. Zatím to tam pro mě bylo hlavně o sbírání zkušeností," říká dále mladík, který letos na podzim okusí i atmosféru mistrovství světa.
Jan Charvát po skončení základní školy zamíří na ekonomické lyceum Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy v Blansku. „Baví mě matematika a také mě na této škole láká to, že se tam vyučuje francouzština," vysvětluje. Tento jazyk se mu totiž v kolébce jeho oblíbeného sportu může hodně hodit. Zvlášť pokud by si splnil svůj sen a utkal se v pétanque se svým vzorem, Francouzem Dylanem Rocherem. „Ten je na světě nejlepší, opravdu rád bych si s ním někdy zahrál. A taky bych si přál skončit do pátého místa na turnaji ve Francii," poodhaluje svoje sportovní touhy chlapec, který je momentálně na 45. místě z 845 hráčů v žebříčku České asociace pétanque klubu. V pétanque chce v každém případě pokračovat i při studiu na střední škole.
Honza ke hře přitáhl i svého o čtyři roky staršího bratra, příležitostně si s ním zahrají rodiče. „Pétanque hodně baví také mého dědu, hraje za seniory v Adamově a občas se mnou jede na turnaj," říká. Podle něj tento sport může dělat úplně každý. „Ale mladí lidé jej u nás moc nehrají. Je to škoda," dodává mladík.

převzato z Blanenského deníku - autor Leona Paroulková

15.3.2014 Jarní lipnické koule - Lipník - Honza vyhrál

Jarního pohodového regionálního turnaje v Lipníku v Čechách se poprvé v historii zúčastnil i hráč Fenyxu Honza Charvát, který hrál v trojici s dalším juniorským reprezentantem Lubošem Srnským a Romanem Kapešem z Vrchlabí a podařilo se jim tento turnaj vyhrát, když v semifinále porazili trojici z Brna Michálek, Krupica, Marcián a ve finále pak místní domácí tým Sokola Lipník.

6.2.2014 Sportovec města Adamova - slavnostní vyhlášení

Tento čtvrtek proběhl na Městském úřadě další ročník slavnostního vyhlášení Sportovce města Adamova pod patronací pánů starosty Romana Piláta a místostarosty a předsedy Sportovní komise Jiřího Němce, kterým patří poděkování za celou akci. Fenyx v těžké konkurenci dokázal uspět, když ve Veřejné kategorii stříbrnou medaili v kategorii Juniorů obsadil Honza Charvát, stejnou příčku v kategorii Sportovců vybojoval Jiří Němec st. a opět stříbro v kategorii kolektivů získali senioři Fenyx petanque - Josef Grégr, Jiří Němec a Jiří Charvát. V odborné kategorii získal třetí místo v kategorii Sportovec Pavel Král. Fotky tady

31.12.2013 Memoriál Vojtěcha Řeziny - 4.ročník - vítězem Jiří Hromek

Dalšího ročníku halového turnaje v MKM se zúčastnilo 9 hráčů, po 4 kolech supermeleé se vítězem stal jako jediný bez porážky Jirka Hromek s bilancí 4 výhry, skore +35, na 2.místě skončil Honza Podrabský 3 výhry +19, třetí byl Honza Charvát se skóre 2 +10. Čtvrtý byl Pavel Král, pátý Karel Mrlina a šestý a sedmá Jirka Němec a Renátka Králová se skóre 2 - 2. Foto tady

9.11.2013 Fishing Cup - Brno Slatina - nejúspešnější Jan Charvát a Jan Podrabský

Letos sezónu zakončoval Fishing Cup, kde nás 5 hájilo čest Fenyxu. Jirkové Němec a Charvát skončili po základní části na 13.místě. Pavel a Honzové CH.+P. se probojovali do závěrečné osmičky, kapra však nezískal nikdo z nich, Honzové skončili 6. a Pavel se svými spoluhráči Mirou Neoralem a Milošem Pánkem sedmí.

2.11.2013 Top klip - KLIP litovel - nejúspešnější Jan Charvát

Za příjemného počasí +12°C jsme se ve čtyřech hráčích zúčastnili turnaje, který většinou zakončoval petanque sezónu. Pavel s Jirkou Němcem a Šárkou Moosovou po smolné základní části turnaje na 2 prohry! v turnaji B vyhráli 4x po sobě(13:1 proti Starobrnu, 13:3 proti Valšovicím (Jakeš), 13:1 proti Slope(Gargulák) a 12:10 proti Litovli (Linduška) tím v B-turnaji zvítězili. Bohužel na rozdíl od turnaje, který pořádal stejný klub na stejném místě před cca 3 týdny nezískali ani uzenou prasečí hlavu ani prize money, pouze těstoviny. Honza Charvát byl úspěšnější, když spolu s Janou a Pavlem Burešovými obsadil 4.místo. Honza Podrabský skončil 18.

20.10.2013 Závěrečný Pepínův Diamantový Ligový Turnaj - Adamov -- Vítěz Jan Charvát

Na poslední Fenyx Ligový turnaj - Diamantový nakonec skutečně dorazil i sám organizátor Pepíno - a mohlo se hrát. Klasická čtyři kola supermeleé přinesla zajímavé souboje i jednoznačné výsledky. Nakonec se na závěr nejvíc mohl radovat Honza Charvát, který se se 4 výhrami stal vítězem, druhé místo obsadila Jarka Straková se třemi výhrami a třetí byl Pavel Král rovněž se třemi výhrami, ale horším skore. Výsledky tohoto turnaje rovněž rozhodly o celkovém pořadí v dlouhodobé soutěži Kulař roku - adamovská liga petanque. Celkovým vítězem se i díky dnešnímu třetímu místu stal Pavel Král s 59 body, na druhém místě skončil i díky dnešnímu prvenství Honza Charvát s 46 body a bronzovou mediali získala dlouho vedoucí Růženka s 37 body. Výsledky budou slavnostně vyhlášeny na Valné Hromadě v lednu. Fotky tady

12.10.2013 Zlaté Prasátko - Brno - Slatina -- nejúspěšnější Jiří Charvát ml.

Celkem čtyři týmy měly v zastoupení hráče z Fenyxu Adamov na klasickém turnaji Zlaté Prasátko na Slatině - z toho dva byly kompletně adamovské - Karel, Pepíno, Tereska a Pavel, Jirka Němec a Jirka Hromek. Jirka Charvát hrál se spoluhráči ze Stolína a Honzové Charvát a Podrabský hráli s D.Uhlárem z Litovle. Za krásného počasí se hrálo pět kol švýcara, z nichž se postupovalo nejprve do osmičky a později i do šestnáctky:) Po třetím kole následovala pauza vyplněná skvělou zabijačkovou hostinou na kterou se někteří těšili nejvíc z celého turnaje. Nakonec všechny naše týmy skončily naprosto shodně se stejnou bilancí 2výhry a 3prohry a seřadily se tak na 27.,28.,29. a 33.místě z celkem 46 týmů - nejúspěšnější byl Jirka Charvát.ml. Fotky tady

6.10.2013 Brněnský petanque pohár - Brno Lužánky -- Seniors Adamov - vítěz čtvrté ligy

Na závěrečném dni Brněnského Petnaque Poháru se nás sešlo hned šest. Na programu byla jednak baráž mezi jednotlivými ligami - baráže o setrvání v první lize se úspěšně zúčastnil Pavel, který se svým týmem Les Renegades skončil na druhém místě, což stačilo na udržení v nejvyšší lize. Seniors se díky vítězství ve čtvrté lize mohli zúčastnit Brněnského Ligového Poháru - i zde byl Fenyx Adamov úspěšný - Honza Podrabský se spoluhráči z Omega týmu získal stříbrné medaile a Pepa Grégr, Jirka Němec a Honza Charvát získali medaile bronzové. Fotky tady

5.10.2013 Čerlinka Open - Litovel -- Pavel Král čtvrté místo

Na pohodovém regionálu jsme v pěti lidech hájili čest adamovského týmu. Na pořadu byly nejprvé zápasy ve čtyřčlenných skupinách každý s každým, následně pak týmy z prvních dvou míst postupovaly do KO16, pro ostatní byla připravena dohrávka o 17.místo a tedy O prasečí hlavu a o 25.místo. Právě 25.místo a startovné zpět (400Kč) a drobné ceny vybojovali naši hráči Jiří Němec a Karel Mrlina. Do KO16 se dostaly naše zbývající dva týmy - Pavel Král s místním litovelským Milošem Polákem - nakonec vybojovali 4.místo a Honzové Charvát a Podrabský - ti skončili celkově pátí. Fotky tady

22.9.2013 Záříjový Burčákový Pohoda Turnaj - Adamov -- Vítěz Jiří Charvát st.

V posledním letošním Pohoda turnaji pořádaném Tomem jsme se utkali o tradiční ceny - lahve burčáku, které byly tradičně zkonzumovány již během hry. Ani to nemělo vliv na 4 kola pohodového turnaje, ve kterém nebylo nouze o překvapení a skvělé výkony. Velký pokrok ukázal Jožka Gruber a jeho placování bylo oceněno samotným prezidentem speciální cenou. Naaopak se nedařilo Honzovi Podrabskému, vítězi minulého turnaje, který skončil na posledním místě. Po dlouhé době jsme uvítali Toma spolu s Peťou a malu Helenkou. Na stupních vítězů se umístili třetí Pavel Král se skore 3 +12, druhý Karel Mrlina 3 +17 a vítězem se bez porážky stal Jiří Charvát st. 4 +24! tady

21.9.2013 MČR seniorů 55+ Únětice u Prahy -- Bronzové medaile pro Fenyx Adamov !

Senioři FENYX petanque Adamov navázali na úspěch svých týmových kolegů z juniorského družstva. V Úněticích u Prahy se dne 21. září 2013 konalo MČR 55+ seniorů trojic v petanque a Adamovští získali bronzové medaile. Sdružení FENYX petanque Adamov reprezentovali Josef Grégr a Jiří Němec, za nemocného Jiřího Charváta nastoupil Jiří Karásek, hráč Petanque Krumsín. Tým nedosáhl na titul jako juniorští hráči, přesto třetí příčka v České republice je umístěním vynikajícím. Adamovští kulaři po odehrání základní části postoupili do vyřazovacích bojů z posledního, osmého místa. Ve čtvrtfinále narazili na vítěze základní části, tým SLOPE Brno. Po dramatickém začátku se nakonec narodil jednoznačný výsledek 13:7 pro FENYX a postup mezi poslední čtyři nejúspěšnější týmy. V semifinále čekal soupeř z nejtěžších, úřadující mistr ČR, tým složený manželskými dvojicemi Korešů z Českých Budějovic a Valenzových z Karlových Varů. Favorit svoji roli potvrdil a nedal hráčům FENYXu během utkání ani malou naději na boj o zlatou trofej. Utkání skončilo jednoznačně 0:13. Adamovským nezbylo nic jiného, než všechny síly soustředit na poslední utkání o bronzové medaile. Toto malé finále se nakonec podařilo vyhrát a poháry za třetí místo putovaly do Adamova za vítězství proti kombinovanému pražskému týmu Rytířů z Kolové a Krejčínů z Kulové osmy. Přemožitel adamovských hráčů ze semifinále nakonec obhájil mistrovský titul.

8.9.2013 Královský Ligový Turnaj - Adamov -- Vítěz Jan Podrabský

Předposlední ligový Královský turnaj proběhl za příjemného počasí druhou zářijovou neděli v počtu 12 hráčů. Klasická 4 kola supermeleé přinesla vyrovnané boje i výsledky, nakonec však první místo po dodatečném rozhozu získal Honza Podrabský se skore 3výhry +18, druhý se stejným výsledkem 3výhry +18 skončil Pavel a třetí Karel Mrlina. Fotky tady

31.8.2013 VARS Cup Brno - hrad Veveří -- Nejúspěšnější Pavel Král

Na turnaji kategorie Prestige za účasti 60 týmů z celé Evropy jsme se zúčastnili v 6 hráčích. Hrálo se v prostředí hradu Veveří 5 kol švýcara s postupem do KO16, což se žádnému z našich týmů nepodařilo. Nejlépe se umístil Pavel, který spolu s manžely Burešovými obsadil 19.místo, Jirka Charvát hrající s Vaškem Valíkem a B.Mallatovou skončil 31. Honza Podrabský hrající s dvojicí Brožů skončil 46. a Jirka Němec s Pepou Grégrem a Jirkou Karáskem skončili na padesátém místě.

25.8.2013 Srpnový Fenyx Pohoda Turnaj - Adamov -- Nejúspěšnější Jirka Hromek, Honza Charvát a Pepa Grégr

Srpnový pohoda turnaj pořádaný Jirkou Němcem a Jirkou Charvátem se nesl skutečně ve znamení pohody, ale i napínavých bojů. Hned v prvním kole padl první kanár, kterého soupeři uštědřili Jirka Hromek a Milan Drahovzal. Když Pepa Grégr prohrál hned v prvním kole a Honza Charvát ve druhém, zdálo se, že medaile jsou pro ně dnes ztraceny, ale zlepšenou hrou se na stupně vítězů nakonec oba dokázali dostat. Se třemi výhrami a nejlepším skore nakonec zvítězil Jirka Hromek, druhý byl Pepa a třetí Honza. Další se třemi výhram byli na čtvrtém místě Růženka a pátý Pavel. Fotky tady

17.8.2013 Mozartovy koule Olomouc

V tradičním termínu v polovině srpna proběhl v Olomouci u Korunní pevnůstky pod vedením Pavla Konečného pohodový turnaj. Každý z účastníků dostal pěkný košonek s Mozartem a po slavnostním výhozu dvou zastupitelů Olomouce začalo pět kol švýcara po nichž byl na druhém místě s bilancí 4 výhry a prohra Pavel Král spolu s juniory z Albrechtic Vojtou Žiakem a Vaškem Valíkem. Další čistě adamovský triplet Jirka Charvát ml. a Honzové Podrabský a Charvát skočil díky šťastně vystřelenému košonku soupeře v poslední hře posledního kola s bilancí 3/2 na 10.místě. Seniorům Jirkovi Němcovi, Pepovi Grégrovi a Jirkovi Charvátovi se tentokrát moc nedařilo a tak získali jenom Mozarta. Pro týmy mimo první osmičku to byl současně i konec turnaje. V KO se moc nedařilo ani našemu poslednímu zástupci a tak albrechticko-adamovský tým skončil na celkovém 7.místě.

14.8.2013 Fenyx Petanque Adamov pořádal turnaj pro děti

Dne 14.8.2013 se uskutečnil turnaj pro děti v petanque pořádaný adamovským klubem Fenyx. Za příjemného počasí ze zúčastnily děti od 3 do 10 roků které spolu v systému supermeleé svedly napínavé sportovní souboje. Nakonec se zaslouženou vítězkou stala nejstarší Zuzka Bohušová, která ani jednou neokusila hořkost porážky a jako první cenu získala zbrusu novou sadu francouzských petanque koulí pro děti. Na druhém místě skončil rovněž talentovaný Ondra Plaček a třetí jeden z nejmladších účastníků Staník Straka. Každé ze zúčastněných dětí získalo nějakou drobnou cenu či sladkost. Děkuji spolupořadatelkám Růžence Hromkové, Renátě Králové a Evě Strakové. Fotky tady

11.8.2013 Srpnový Mirčin Ligový Turnaj - Adamov -- Vítězem Pavel Král

Mirka Olšarová vdaná už jako Drncová pořádala svůj Ligový turnaj. Počasí bylo příjemné a účast byla dobrá - celkem 13 hráčů se pokoušelo o celkové vítězství. Toho nakonec dosáhl Pavel Král, když v žádném ze čtyř kol nepoznal přemožitele, na druhém místě skončil se třemi výhrami Jirka Hromek a na třetím Karel Mrlina. Čtvrtý a pátý skončili rovněž se třemi výhrami, ale horším skore Jirka Němec a Jožka Gruber. V celkovém pořadí dosud vedoucí Růženka skončila tentokrát až devátá a tak byla po tomto turnaji přestižena Pavlem a je druhá. Celkově třetí je Jirka Hromek.

3.8.2013 Valšovický pohár - Valšovice -- Nejúspěšnější Jan Charvát

Poprvé v historii se tři z nás zúčastnili Valšovického poháru jednotlivců, který je v termínové listině ČAPEK tak trochu raritou. Nejlépe se vedlo Honzovi Charvátovi, který obsadil celkové 10.místo , jeho bratr Jirka skončil 12. a Honza Podrabský 36. Více podrobností agentury nevydaly.

27.7.2013 Grand Prix Austerlitz - Slavkov -- Nejúspěšnější Jan Podrabský

Ve Slavkově za tropického vedra jsme bojovali v šesti lidech. Jirkovi Charvátovi ml. se tentokrát moc nedařilo a s týmem ze Stolína skončil ve spodní polovině. Čistě adamovský triplet ve složení Pavel, Renča, Jirka Němec střídal výborné okamžiky se slabšími a výsledkem bylo vítězství ve finále C na týmem Slope 13:1 a klobásy, pivo a matonka za odměnu. Junior Honza Charvát hrál s dalšími juniory z Albrechtic a po výhrách v prvních dvou kolech nakonec bilance 2:3 a celkové 23.místo. Nejúspěšnější byl tentokrát Honza Podrabský, který se spoluhráči z Litovle a Krumsína nakonec obsadil výborné 7.místo, když např. v 16KO dokázali vyřadit tým který vyhrál základní část s 5 výhrami (Neoral, Kučera, Pořízka). Celkovým vítězem se stal tým z Valšovic - Zbyněk Jakeš, Jirka Gratcl a Lenka Svobodová.

21.7.2013 Červencový Pepův Fenyx Pohoda Turnaj - Adamov -- Nejúspěšnější Jirka Charvát ml., Jiří Charvát st. a Jirka Hromek

Den po Hrodě jsme se opět sešli na našem milém boulodromu u řeky a proběhl červencový Pohoda turnaj pořádaný Pepou. Výbornou formu z poslední doby potvrdil Jirka Charvát ml. a turnaj bez zaváhání vyhrál s 4 vítězstvími a historickým skore +42! Na druhém místě skončil jeho děda J.Charvát st. a třetí další Jirka Hromek - oba se třemi výhrami, stejně jako o skóre čtvrtá Renátka. Fotky tady

20.7.2013 Krumsínská Hroda - Krumsín -- Nejúspěšnější Jirka Němec, Pepa Grégr a Pavel Král

Na Krumsínské Hrodě se o hlavní putovní pohár utkalo celkem 20 trojic z 10 týmů. Nejvíce se dařilo naší trojici Jirka Němec, Pepa Grégr a Pavel Král, kteří skončili po základní části na 1.místě jako jediný tým se 4 výhrami. V play off už se tolik nedařilo a nakonec pro ně zbylo i tak velmi pěkné 4.místo s medailemi a pohárem - vše s holuby:) Bratři Charvátovi spolu s Vaškem Valíkem z Albrechtic skončili 13., další náš zástupce Jan Podrabský se svými spoluhráči z Brna 19. Opět díky pořadatelům za super pohodový regionálek! Rebe bele a bele moc dobry. Fana Kaplánek nejlepší ředitel, Karel Janeček bojuje s korupcí v Praze a v Krumsíně se „stylaři“ :) Jana Krpcová uvařila krásný dort a Bureši ho po zásluze snědli. I ostatní z HRODE vykonali skvělou práci. Fotky tady

13.7.2013 Maxitrh.cz - Brno Slatina -- Nejúspěšnější Pavel Král

Na letním pohodovém regionálu se zúčastnilo téměř 30 dvojic z Brna a okolí, ale i z Litovle, Stolína, Valšovic a Havlíčkova Brodu. Náš klub reprezentovalo hned 8 hráčů, nejvíc se dařilo Pavlovi, který ve dvojici s Jirkou Gratclem z Valšovic obsadil pěkné páté místo. Pepa Grégr a Jirka Němec dokázali ze čtyř kol vyhrát hned třikrát, ale prohra hned v prvním kole a tímpádem špatný Bucholz znamenal i tak pěkné desáté místo. Honza Podrabský hrál s D.Uhlárem z Litovle a skončili 15., bratři Charvátovi skončili až 23. Pěkný pohodový turnaj se skvělým oběděm (Františku dík!) v ceně za pouhých 120 Kč. Možná inspirace i pro ostatní pořadatele. Fotky tady

6.7.2013 Hanácký Bakole - Litovel -- Nejúspěšnější Jirka Charvát

Na tento velmi kvalitní regionál se sjelo 40 týmů z ČR a Polska. Naším nejúspěšnějším zástupcem se stal Jirka Charvát hrající spolu s B.Mallatovou ze Stolína, kteří obsadili pěkné 7.místo, Pavel hrající S Jirkou Němcem skončili 14. Honzové Charvát a Podrabský nepostoupili do 16KO, ale i tak skončili na hezkém 18.místě. Turnaj vyhráli Zbyněk Jakeš z Valšovic a Pavel Bureš ml. z Litovle.

23.6.2013 Červnový Karlův Ligový turnaj - boulodrom u řeky Adamov -- Vyhrála opět Růženka

Červnovému turnaji za typického letního počasí vládla opět Růženka. První tři kola totiž odehrála vítězně a prohrála až v posledním kole v zápase, který už měla se svými spoluhráči vyhraný! Po skončení posledního náhozu byl totiž stav 10:9 pro Růženka a její spoluhráče Pavla a Jirku Hromka. Ti však měli ještě pět koulí v ruce proti vyházenému soupeři a rozhodli se ještě přidat body - výsledkem však bylo, že Jirka jejich bodující kouli omylem vystřelil, a protože zbývajícími 4 koulemi nepřekonali nejlepší kouli soupeře, výsledkem byla nakonec prohra 9:10 ! I tak to Růžence ale stačilo na 1.místo před Pavlem na druhém místě a 3.místo překvapivě obsadil Jožka Gruber.

22.6.2013 MČR trojic - Jaroměřice -- Honza a Jirka 20.místo

Na znovuobnovené MČR trojic se nás vydalo celkem 7 a hráli jsme ve 4 týmech. Nejúspěšnějším týmem byli bratři Charvátovi Jirka a Honza, kteří spolu s Bárou Malatovou skončili na 20.místě. Pavel Král hrající s Miluškou Kutou a Petrem Tománkem skončili 33., Honza Podrabský hrající s Karáskovými z Krumsína skončil 39. a adamovské seniorské trio Pepa Grégr, Jirka Němec a Joža Gruber na 42.místě.

16.6.2013 Jirkův srandaturnaj - boulodrom u řeky Adamov -- Vyhrál opět Honza

Formu ze soboty potvrdil i v neděli Honza Charvát, který celý turnaj bez prohry vyhrál o skore před Pepou Grégrem a na třetím místě skončil Jirka Charvát ml. se třemi výhrami o skore před Pavlem Králem.

15.6.2013 Vajtovy koule - Vojnův Městec - Honza a Jirka Charvátovi vyhráli !

Týden po MČR se opět do Vojnova Městce sjelo 24 dvojic, z toho 2 z Fenyxu aby se utkaly o Vajtovy koule. Za celý turnaj nenašli přemožitele a zaslouženě zvítězili Honza a Jirka Charvát ml., když nejprve vyhráli 4 kola švýcara a pak porazili v semifinále Ivetu Hájkovou s Dorkou a ve finále P.Jakubka a V.Husáka z Carreau Brno! Druhá naše dvojice Jirka Němec a Jiří Charvát skončila 15. v áčku a 10. v Béčku.

8.-9.6.2013 MČR jednotlivců a vyrážení - Vojnův Městec - Honza Charvát 4. a 14.místo!

Ve Vojnově Městci se sjela celá špička petanque hráčů z celé České Republiky. MČR jednotlivců se zúčastnilo 133 hráčů a hrálo se ve 3-4 členných skupinách na dvě prohry a z našich zástupců se ze skupiny probojoval pouze ten nejmladší - junior Honza Charvát, který pak dokázal v KO vyřadit velmi silné hráče - při postupu do 32 - Michala Habáska 13:8 a při postupu do 16ky Pavla Hodbodě 13:6 !!! Nakonec obsadil celkově 14.místo, což je dosavadní rekord Fenyxu Adamov na MČR 1x1. Druhý den proběhla střelba a i zde prokázal Honza nejlepší formu, když v základním kole nastřílel 26 bodů, což mu stačilo na přímý postup do osmičky. Pavel Král nastřílel 11 bodů, Renáta Králová a Honza Podrabský oba po 3 bodech. Nakonec Honza obsadil celkové čtvrté místo, což je opět historický rekord Fenyxu! Fotky tady

19.5.2013 Květnový ligový turnaj - boulodrom u řeky Adamov -- Květnovému turnaji vládly ženy a zvítězila Růženka!

Na druhém ligovém turnaji se představilo opět 12 hráčů a nebyla nouze o překvapení. Celému turnaji však vládly ženy, když bez jediné porážky zvítězila Růženka Hromková, třetí skončila se třemi výhrami Jarka Straková a čtvrtá se stejným počtem výher Renátka Králová! Na stupních vítězů je doplnil druhý Jiří Charvát. Růženka se tak vyhoupla i do čela celkového pořadí před Pavlem K. a svým manželem Jirkou.

11.5.2013 Chateau náměšť - Náměšť na Hané - déšť a 9.místo

Do Náměště, kde mimochodem nikdy neprší :) se nás sjelo hned šest. Jirka Němec hrál s Honzou Charvátem a Patrikem Schimmerlem. Pepíno Dohnal vyrazil na svůj první letošní turnaj se slovy: "Mají tady dobré víno, takže je to spojení příjemného s užitečným :)" a hrál v týmu spolu s Honzou Podrabským a Petrem Šmídem z Havlíčkova Brodu. Pavel hrál tradičně s Miluškou Kutou a Peťou Tománkem z Valšovic a obhajovali loňské třetí místo. Déšť naštěstí ustal hned po zahájení, takže se hrálo v poměrně přijatelných podmínkách. Juniorům s Jirkou Němcem chybělo pár bodů a troška štěstí k postupu do 16KO, stejně jako Pepínovi s Honzou P. Do šestnáctky se tedy nakonec podíval jenom Pavel s Valšovickými a po prohře s týmem Hejl, Stoklásek, Hnilica a výhrách nad Modrou, Ježky ze Stolína a Jirkou Greplem s Albrechticemi skončili 9. Ostatní naši zástupci si počínali se střídavými úspěchy v doprovodném turnaji, který vyvrcholil vzájemným utkáním a výhrou Pepínova týmu nad Patrikovým.

4.5.2013 Prvomájové Koulení - Hranice-Valšovice - Adamovští Fényxové zvítězili !

Do Valšovic, kde se nám tradičně daří jsme vyrazili v sobotu brzy ráno. Počasí bylo zpočátku zatažené a lehce mrholilo, nakonec nám však vyšlo sluníčko:) Pepa Grégr hrál spolu se mladými slovenskými talenty Jergušem Radačovským a Dominikem Dodo Ľudvíkem a přestože dosáhli po základní části výborné bilance 3 výhry a pouze 1 prohra, nepostoupili do KO8 jen díky tomu, že prohra přišla hned v prvním kole a měli tedy slabší Bucholz - skončili na nepostupovém 9.místě. Kompletní adamovský tým ve složení Jirka Němec, Patrik Schimmerle a Pavel Král postoupil se stejnou bilancí 3výhry a prohra do KO8, kde nejprve porazil tým tým HAPEK/Orlová 13:3 a v semifinále pak oplatili jedinou porážku ze základní části týmu Albrechtic (Bukovčík) 13:7 a postoupili tak do finále. Tam je čekali domácí obhájci titulu Kutý, Jakeš, Kaplánek, kteří byli velkými favority. Naši zástupci se této skutečnosti nezalekli a přesnou a trpělivou hrou silného soupeře nakonec zdolali 13:9 a zísali tak první místo a putovní Valšovický prvomájový pohár. Další čánek: tady Fotky tady

28.4.2013 Dubnový Růženčin Srandaturnaj - Adamov

Hned po sobotním Vojnově Městci sešli se naši členové na premiérovém ligovém srandaturnaji, který pořádala Růženka. Na začátku bylo ještě odhlasováno, že hrát se bude systémem supermeleé a přijata byla nová členka Alena Schimmerlová. Přestože výsledky nebyly až tak důležité, bojovalo se urputně, ale s legrací a nadhledem. Naše ženy-reprezentantky to pojaly jako přípravu na MČR žen a jak se radovala Tereska, když se jí povedlo první "káčko" můžete vidět na fotkách. Nakonec pořadí na stupních vítězů bylo 1. Pavel Král 4výhry, 2. Jirka Němec 3 výhry, 3. Jan Podrabský 3 výhry. Fotky tady

27.4.2013 Velikonoční Vejce - Vojnův Městec

Na Vysočině, kde vždycky bývá zima, bylo tentokrát na duben nezvykle teplé počasí a tak kromě jednoho kola, kdy pršelo se dalo odehrát vše v tričku s krátkým rukávem. Našich šest zástupců ve třech trojicích svádělo urputné boje se silnými soupeři na turnaji kategorie Prestige. Po pěti kolech základní části měli po třech výhrách a dvou prohrách dva naše týmy - Patrik Schimmerle a Pavel Král a Jiří a Jan Charvátovi. O jejich pořadí (19. a 30. místo) rozhodoval pouze Bucholz, tedy síla soupeřů. Jirka Němec a Pepa Grégr skončili se dvěma výhrami a třemi prohrami na 40.místě z celkem 57 týmů. V doprovodném turnaji skončily všechny tři týmy s bilancí dvě výhry a prohra, což bylo velkým úspěchem. Fotky tady

20.4.2013 Litovel Ópn - Litovel

Tradiční litovelský turnaj probíhal za chladného počasí, naštěstí však nepršelo. Zúčastnilo se celkem 42 trojic z celé ČR i Slovenska a kvalita turnaje byla vysoká - 44,1 - což by normálně stačilo na Prestige. Fenyx Adamov reprezentovalo hned 6 hráčů rozdělených do 4 týmů. Celý turnaj se nesl ve znamení velké úspěšnosti našich hráčů - hned tři tými s našimi zástupci postoupily do KO 16! Pavel Král hrající tradičně s manžely Burešovými z HAPEK Litovel skončil nakonec na 11.místě, Karel Mrlina hrající rovněž s místními zástupci (Anton, Komárek) skončil třináctý a naše trio Charvát Jan, Charvát Jiří, Podrabský Jan skončilo 14. Jediný do KO16 nepostoupivší Patrik Schimmerle zase se svými spoluhráči Moosovými z Brna dokázal vyhrát B-turnaj Litovel Closed! Gratulace! Foto tady

14.4.2013 Jarní Ligový turnaj - Adamov

Odložený březnový turnaj se nakonec konal za krásného jarního počasí a to nám umožnilo odehrát v pohodě v teple a za světla 4 kola supermeleé. O překvapení nebyla nouze a mnohdy rozhodovaly poslední koule. Nakonec pořadí na stupních vítězů: 1. Patrik 4 +37, 2. Pavel 4 + 33, 3. Honza Podrabský 3+25. Celkové pořadí v odkazu Kulař roku 2013. Za 2 týdny se sejdeme na Růženčině dubnovém srandaturnaji.

6.4.2013 VC Litovel - Brno Slatina

Za stále ještě chladného počasí - bylo pár stupňů nad nulou a foukal studený vítr - začala pro nás v Brně letošní sezóna. Celkem 6 hráčů Fenyxu Adamov se rozdělilo hned do 4 týmů. Po pěti kolech švýcara se dohrávala pouze KO 8, což byla škoda, protože náš nejúspěšnější, čistě adamovský tým ve složení Jan a Jiří Charvát(ml.), Jiří Němec obsadil s bilancí 3 výhry a 2 prohry krásné 16.místo z celkového počtu 39 trojic. Se dvěma výhrami skončil na 24.místě Karel hrající s Pillerovými z Roudnice a na 26.místě Pavel hrající s Petrem Stokláskem a Lubošem Antonem. Jan Podrabský, který své spoluhráče z Orlové sehnal na poslední chvíli skončil na 34.místě. Vítězi se nakonec stali Hanka śrubařová, Peťa Juráň a Jarda Vlk. Fotky tady

31.12.2012 Memoriál Vojtěcha Řeziny - 3.ročník

Halového turnaje v MKM se zúčastnilo 8 hráčů, po 3 kolech supermeleé se vítězem stal Jirka Němec, na 2.-3. místě skončili Karel Mrlina a Pavel Král, v rozhozu byl úspěšnější Karel, takže skončil nakonec druhý. Čtvrtý byl Jirka Charvát. Foto tady

3.11.2012 TOP Klip - Litovel

Závěrečného ČAPEK turnaje jsme se první listopadovou sobotu zúčastnili v 5 lidech. První tým ve složení Honza Podrabský, nováček Martin Přikryl a valšovický Zbyněk Grepl sehrál s dobrými soupeři vyrovnaná utkání a nakonec skončil s bilancí 3 výhry a 2 prohry na skvělém 12. místě z 26 týmů, když porazil mj. i Krpcovy s Faltýnkem (Hrode). Pavel s Jirkou Němcem a Honzou Charvátem po výhře v 1.kole prohráli ve druhém s týmem Ivo Michálka i když vedli už 8:4. V dalším kole šli na silný polský tým vedený reprezentantem Andrzejem Sližem, ale soupeře se nezalekli a odměnou za bojovný a přesný výkon byla historická výhra 13:0! I v dalším zápase prokázali svou bojovnost, když už prohrávali s Demčíky 1:9 a soupeř měl ještě 5 koulí v rukou a mohl tedy zápas ukončit. Nedohodili však ani jedinou, což soupeřův tým natolik rozladilo, že už nedal ani bod, zatímco náš tým 12 a tak zvítězil 13:9. A protože se dohrávala pouze 4 KO !!! šlo v posledním kole o všechno. A zápas s týmem Zbyňka Jakeše byl skutečně dramatický do poslední koule, náš tým zvítězil 13:12 a postoupil tak do KO ze 4.místa. V semifinále nejprve nestačil na tým Fany Kaplánka(Krumsín) aby pak v boji o 3.místo porazil domácí tým vedený Lubošem Antonem 13:6 a získal tak bronzovou medaili. Fotky jsou tady

2.- 4.11.2012 ME juniorů - Gent Belgie

První listopadový víkend proběhlo v belgickém Gentu Mistrovství Evropy juniorů a žen. I náš petanque oddíl Fenyx Adamov měl zde svého zástupce - juniorského reprezentanta Patrika Schimmerleho. Patrik byl zaslouženě nominován do týmu za dlouhodobé velmi dobré výsledky. Proto byl kromě klasických trojic nominován i do soutěže ve střelbě. V základním kole získal slušných 17 bodů, což však na postup do mezi 12 nejlepších nestačilo. V trojicích Česká republika nejprve porazila Irsko 13:8, ve druhém kole pak těsně podlehla domácí Belgii 10:13. Ve třetí kole následovala prohra s Nizozemím 2:13, na závěr dvě vítězství - nad Litvou 13:2 a nad Estonskem 13:7. Po dvou výhrách nad Německem a prohře s Francíí následoval postup mezi 8 nejlepších !, následovala prohra s Itálií a konec úspěšného účinkování na šampionátu. Pochvala hlasitá všem juniorů i členům realizačního týmu!

28.10.2012 Adast Memorial - Adamov - 3.ročník

Vzhledem k počasí byl 3.ročník turnaje ADAST Memorial (dříve ADAST Closed, resp. ADAST open) přesunut do haly MKM. Zúčastnilo se celkem 9 hráčů, aby si Jirka Hromek mohl odskočit a aby byl sudý počet hráčů vznikla dvojosoba Jirka/Renča:) Po úvodním slavnostním smutečním projevu bývalého technického ředitele Antonína Karáska v dresu ADAST začal turnaj hraný na 3 kola supermeleé. Vítězem se nakonec stala právě dvojosoba Jirka/Renča s třemi výhrami a získala ceny včetně putovního poháru a láhve šampaňského, ale samotný Jirka by i se svými dvěma zápasy v pohodě vyhrál sám, neboť měl 2 výhry a skore +16. Na druhém místě se umístil vítěz prvního ročníku Tonda Karásek a na třetím místě skvělá placérka Soňa Karásková. Všichni jsme si užili skvělý turnaj a pohodu v MKM. Fotky jsou tady a tady

27.10.2012 Fishing Cup - Brno Slatina

Za stálého deště a teploty asi 2 stupně nad nulou proběhl letos poslední brněnský turnaj. Fenyx měl zastoupení ve třech týmech - Jirkové Němec a Charvát ml. spolu s Honzou Charvátem dokázali po třech výhrách a jedné prohře postoupit do závěrečného KO8 stejně jako Pavel hrající spolu s Mírou Neoralem (KLIP Litovel) a Milošem Pánkem (Krumsín). Patrikovi spolu s Honzou Podrabským a Barborou Mallatovou (PEK Stolín) těsně unikl postup do osmičky až díky prohře v posledním kole s pozdějšími vítězi a s bilancí 2/2 skončili na hezkém bodovaném 9.místě. Jirkové s Honzou nedokázali v boji o postup do semifinále zopakovat své vítězství nad týmem Starobrna, i Pavel s jeho týmem byl na pokraji vyřazení, když prohrával s týmem Milana Haška už 2:11 a pak i 5:12, ale zlepšenou hrou se podařilo otočit na 13:12! Dařilo se pak i v semifinále - výhra nad Demčíky 13:8. Ve finále už byl nad jejich síly tým Carreau Brno (Peťa Juráň, Hanka Šrubařová, Jára Hvížď), ale i tak je 2.místo velkým úspěchem. Podrobnosti v reportáži Honzy Michálka:tady

21.10.2012 Kulař roku 2012 - Závěrečný Diamantový turnaj - Adamov

Na závěrečném Diamantovém ligovém turnaji se měla sejít první osmička průběžného pořadí ligy, chyběl z ní nakonec pouze Jirka Hromek. V čtvrtfinále první nasazený Patrik porazil Karla, Jirka Němec měl díky neúčasti Jirky Hromka volný postup, Honza Charvát porazil Jiřího Charváta st. a Pepa Grégr porazil Růženku. V semifinále hraném na 2 zápasy porazil Patrik Jirku Němce a Pepa Grégr po velkém boji zdolal Honzu 11:13 a 13:8. Ve finále pak zvítězil Patrik na Pepou Grégrem 13:6, čímž získal svůj historicky první titul Kulaře roku. Pepa Grégr získal stříbrnou medaili a třetí skončil Honza Charvát, který v souboji o bronz porazil Jirku Němce. Další pořadí 5.Karel, 6.Růženka, 7. Charvát Jiří st., 8. Hromek Jiří. Gratulace novému Kulaři roku i všem medailistům!

20.10.2012 Ulita - Blansko

Ve spolupráci s klubem Ulita Blansko jsme uspořádali tradiční již 5.ročník turnaje v petanque pro příchozí účastníky. Nakonec se nás sešlo 15 a tak mohly vypuknou zajímavé boje. Nakonec nejúspěšnějším týmem se stala trojice Soňa Karásková, Honza Karásek a Jirka Hromek, na druhém místě skončili LUdmila Plisková, Marek Soviš a Růženka Hromková, třetí pak Tonda Karásek, Zuzka Hájková a Pavel Král. Děkujeme spolupořadatelům z Ulity, Hromkům a Karáskům za ceny pro nejlepší a všem účastníkům za super odpoledne. Fotky jsou tady
Jenom pro zajímavost a srovnání fotky ze stejné akce z roku 2008 tady

14.10.2012 Zlaté Prasátko - Brno Slatina

Tradičního turnaje na Slatině jsme se opět zúčastnili v hojném počtu - Pavel hrál s Pepou a Jarkou Dvořákovou z Austerlitz, Jirka Němec hrál s Jirkou Charvátem ml. a Honzou Podrabským, Karel s Karáskovými z Krumsína a Patrik s Honzou hráli v juniorském reprezentačním výběru. Všem se dařilo střídavě a tak většina našich týmů skončila s bilancí dvě výhry a tři prohry, což na postup do závěrečné KO16 nestačilo. Odměnou nám tak byly vydatné zabíjačkové hody (viz foto) a příjemné počasí. Fotky jsou tady

28.9.2012 Brněnský Petanque Pohár - zakončení sezóny, Brněnský Ligový Pohár - Brno Lužánky

Vynikajícího úspěchu dosáhl tým Seniors Adamov ve složení Grégr Josef, Němec Jiří, Král Pavel a Gruber Jožka(bylo povoleno hrát s náhradníkem tj.3+1), když dokázali vyhrát Brněnský Ligový Pohár 2012! V konkurenci velkého počtu předních brněnských týmů ze všech ligových soutěží dokázali porazit mj. i letošního vítěze první ligy Žepec Brno vedený někdejším českým reprezentantem Jakubem Rendlou 13:9 ! To samotný Pavel v baráži o uchování první ligy už situaci tak jednoduchou neměl, zvlášť, když ho spoluhráči nechali hrát samotného a tak přestože vyhrál 2 ze tří jedniček, sestupu týmu Fenyx do 2.ligy zabránit nemohl, protože ostatní zápasy jsme díky neúčasti ostatních prohráli kontumačně. Fotky jsou tady

23.9.2012 Burčákový ligový turnaj - Adamov

Na posledním klasickém ligovém- Burčákovém turnaji se sešlo 10 hráčů+2 pořádající, kteří se z rodinných důvodů mohli zdržet pouze na jedno kolo ze tří. I tak děkujeme Tomášovi a Petře (a následně zastupujícímu Jirkovi) za pěkný turnaj. Zvítězil Honza před Mirkou Olšarovou a Jirkou Hromkem. V celkovém pořadí(po odečtení 2 nejslabších výsledků zvítězil Patrik Před Jirkou Hromkem a Honzou Charvátem. Dvojce pro Závěrečný ligový KO turnaj tedy jsou: Patrik - Karel, Jirka Hromek - Jirka Němec, Honza Charvát - Jiří Charvát st., Pepa Grégr - Růženka.

22.9.2012 VC REDA Brno - Slatina

Na turnaji VC Reda jsme v poměrně velkém počtu 11! lidí hájili čest Fenyxu. Někomu se dařilo lépe, někomu více. Jirkové Němec a Charvát ani Pepa Grégr s J.Charvátem ml., stejně jako Pavel hrající s Mišo Dzúrikem, ani Víťa s Honzou Podrabským do KO16 nepostoupili, tam se podívali pouze Patrik s Honzou a Karel s Pepínem, všichni však vypadli hned v prvním kole a tak skončili na společném 16.místě. Fotky jsou tady

15.9.2012 Mistrovství ČR 55+ Brno Slatina

Druhá část Fenyxu se zúčastnila Mistrovství české Republiky seniorů 55+ Tým ve složení Josef Grégr, Jiří Němec, Jiří Charvát a Josef Gruber dokázal v těžké skupině dvakrát zvítězit a nechybělo mnoho aby vyrovnanou skupinu dokonce vyhráli, když vedli 10:3 nad týmem Franty Harašty, ale nakonec podlehli a obsadili ve skupině třetí, nepostupové místo. Mistrem ČR 55+ se stal tým Varan Karlovy Vary + PC České Budějovice.

15.9.2012 Selské Koule - Dańkovice - aktualizováno

Za podzimního počasí jsme se v 8 lidech zúčastnili pohodového regionálku v Daňkovicích. Celkově se zúčastnilo 25 dvojic a turnaj probíhal v pohodě a bez průtahů. Umístění po základní čáti A turnaje bylo: 8.místo Patrik+Honza, 13.místo Pavel+Víťa, 19.místo Jana+Tereska, 24.místo Karel+Jan Podrabský. Po pauze vyplněné skvělým obědem poračovaly boje KO8 kam postoupili pouze Patrik s Honzou a skončili nakonec 7. Ostatní pokračovali v B-turnaji, 2 výhry měli jen Pavel s Vítkem. Fotky jsou tady

11.9.2012 Brněnský Petanque Pohár

Skvělá zpráva z Brněnského Petanque Poháru - tým Seniors Adamov ve složení Pepa Grégr, Jiří Němec, Jiří Charvát a Josef Gruber si už v předposledním kole zajistili postup do 4.ligy! Gratulace!

9.9.2012 Královský ligový turnaj

Druhou zářijovou neděli za stále příjemného počasí proběhl tradiční Královský turnaj. Nemocného pořadatele Renču na poslední chvíli zastoupil Pavel a boje mohly začít. Všemi koly procházela vítězně (ať již byl její spoluhráč či protihráč kdokoliv) a nakonec bez ztráty bodu zvítězila s přehledem Růženka, druhá skončila Jana a třetí Karel. Úspěch manželských dvojic potvrdil čtvrtým místem Jirka Hromek.Fotky jsou tady

1.9.2012 Mezinárodní Mistrovství České Republiky - VARS Cup - Veveří Brno - aktualizováno !

První zářijovou sobotu jsme se v šesti hráčích z našeho klubu Fenyx Petanque Adamov zúčastnili Mezinárodního mistrovství České Republiky, které se letos konalo v krásném prostředí pod hradem Veveří u Brna. V konkurenci 72 týmů z celé střední Evropy se nejvíc dařilo Patrikovi Schimmerlemu, který hrál v čistě juniorské trojici spolu s L.Srnským(Vrchlabí) a V.Valíkem(Albrechtice) a dokázali postoupit až mezi 16 nejlepších trojic, když dokázali porazit spoustu silných týmů (mj. i tým aktuální české žebříčkové jedničky Koreš, Koreš, Netušil)! V boji o postup mezi osm nejlepších podlehli v zápase hraném už za umělého osvětlení na nádvoří hradu týmu Michálků z Carreau Brno. Karel Mrlina, Pepíno Dohnal a Jirka Charvát ml., ani Pavel Král hrající s Mirkem Neoralem(Litovel) a Jarkou Dvořákovou(Slavkov) mezi 32 nejlepších nepostoupili, stejně jako Honza Charvát hrající ve druhé čistě juniorské trojici. Celkovým vítězem se stala Švédská juniorská reprezentace. Fotky jsou tady

! Adamov má Českého reprezentanta v pétanque !

Po Patrikově úspěchu na sebe nenechala dlouho čekat nominace jmenovaného do juniorského reprezentačního týmu České Republiky! Poprvé v historii tak Adamovský petanque bude mít svého zástupce v české reprezentaci, která se v říjnu zúčastní juniorského Mistrovství Evropy v Belgii.
Dalším úspěchem je, že další náš hráč Jan Charvát se ve svých 14 letech! dostal do širší nominace a je náhradníkem reprezentačního výběru.

26.8.2012 2.srpnový ligový turnaj

Hned druhý den se konal ligový turnaj, vítězem se stal Jan Podrabský před Jirkou Hromkem a Pepou Grégrem. Více podrobností agentury nevydaly, bude aktualizováno. Fotky jsou tady

25.8.2012 Centrope Slovensko - Bratislava

CC Slovensko se zúčastnil za Fenyx pouze jediný tým a to junioři Patrik a Honza doplnění Pavlem. V základní části se nám dařilo výborně - po výhrách na slovenským týmem a týmem z Albrechtic jsme dokázali ve třetím kole porazit i Fighters(Hašek,Hejl,Stoklásek) 13:10. Ve čtvrtém kole přišla prohra s Rakouským týmem (Ralf Krahmer), ale v pátém kole jsme porazili tým Jakuba Konšela 13:12, když už jsme prohrávali 1:8 a 7:12 a umístili se tak po základní části na pěkném 13.místě z 84 týmů. V KO 32 jsme narazili na maďarský tým Budapest a prohráli jsme nešťastně 11:12, když jsme vedli už 7:1. Celkové 17.-32.místo je však velkým úspěchem.

12.8.2012 1.Srpnový Ligový turnaj - Adamov

Srpnový ligový turnaj začal minutou ticha za Magdu. Poté byl většinou hlasů přijat nový člen Jan Podrabský a mohly začít ligové boje. Po čtyřech kolech supermeleé tentokrát bez prohry zvítězil Pepa Grégr 4(+24), druhý skončil Honza Charvát 3(+24) a třetí Růženka 3 (+21). Se třemi výhrami byli ještě čtvrtý Karel 3(+18) a pátý Pavel 3(+11). Nedařilo se tentokrát Patrikovi - až šestý 2(+8) a Jirkovi Hromkovi - až třináctý 1(-20).

10.8.2012 † Magda Nečasová

V životě nejsou jenom samé úspěchy a vítězství, ale také smutné okamžiky. Mezi ně bohužel patří i zpráva, že nás ve věku 55 let opustila naše bývalá členka Magda Nečasová. Vzpomínáme na ni jako dobrou hráčku, ale především skvělého člověka. Podílela se i na výstavbě našeho hřiště u řeky, takže to, že tam můžeme hrát je i Magdinou zásluhou. Všichni, kdo jste ji znali, věnujte ji krátkou vzpomínku. Za Fenyx Petanque Adamov - prezident Pavel.

29.7.2012 O Brněnskou kouli - Brno Útěchov

Asi letos rekordních 8 hráčů Fenyxu si zahrálo o Brněnskou kouli na geograficky nejbližším turnaji a všem se poměrně hodně dařilo. V základní části byla nejúspěšnější trojice Pepa Grégr, Pavel Král a Honza Charvát, která v prvním kole porazila holky z Vinohrad, ve druhém tým Hanky Šrubařové a bratří Preussů(když už vedli 11:0), ve třetím kole pak tým Míry Neorala a manželů Krpcových(poslední Pavlovou střelou "ze zoufalství") a ve čtvrtém kole tým Lukáše Tomky (skvělého střelce),Toman,Grepl a obsadili tak první místo po základní části. Druhý tým - Patrik hrající spolu s Fanou Kaplánkem a Tomem Kutým zvítězil v základní části rovněž čtyřikrát(mj. i nad Fighters) a skončil na druhém místě. Trojice Jirků (Němec, Charvát ml., Hromek) začala kanárem, který uštědřila JAPKU (Lukášovi) a pak v rozhodujícím 4.kole porazila rovněž tým Šrubařová, 2xPreuss. Je záhadou, proč se při pouhých 28 týmech hrálo po šesti hodinách základní části KO16 a ne pouze osmička, která by byla logičtější. Navíc by se B-turnaje mohlo zúčastnit více týmu, než takhle cca 10. Do osmičky se dokázal probojovat pouze tým Jirků, který porazil opět Krpcovy s Neoralem a nakonec skončil na skvělém 5.místě! Zbývající dva týmy prohrály a skončily 9 až 16.

28.7.2012 Grand Prix Austerlitz - Slavkov

Ve Slavkově jsme hráli klasicky v šesti - dva triplety - Pavel s juniory a Jirkové Němec, Charvát ml. a jako třetí na poslední chvíli povolaný Jožka Gruber. Oba týmy předváděly pohlednou hru a hrály se svými soupeři vyrovnanou partii a nakonec také skončily se stejnou bilancí 3vítězství 2 prohry. Díky lepšímu Buchvalci :) se Pavlův tým dostal do KO16, Jirkův tým pak skončil(také díky kontumační výhře z 1.kola) na hezkém 19.místě. Pavel a junioři to nakonec dotáhli na hezké 6.místo, což je pro Adamovský petanque historickým úspěchem. Celkovým vítězem se stal tým z Kolové doplněný o Mirka Pešouta - jediný tým, se kterým náš tým nedokázal sehrát ani trochu vyrovnanou partii.

15.7.2012 Červencový turnaj - Adamov

Hned dalšího dne se 11 nadšenců sešli na boulodromu u řeky, aby si zakouleli o body do ligového turnaje. Jak už se poslední dobou stává zvykem, vyhrál Patrik bez jediné porážky, druhý skončil Karel Mrlina s novými koulemi a třetí Jirka Němec. Gratulace! Patrik se tak ujal i vedeni v celkovém pořadí následován Jirkou Hromkem a Jirkou Ch.st.

14.7.2012 Krumsínská Hroda - Krumsín

Turnaje známého jaké tako "O Marciánův mozek" nebo "Rebe Bodó" se zúčastnily dva naše týmy. Pavel léčící si záda přenechal na poslední chvíli místo našemu novému (skoro)členu Janu Podrabskému, který hrál s Patrikem a Honzou. Druhou trojici tvořili Jirkové Němec, Charvát st.a Charvát ml. Více se tentokrát dařilo Jirkům, kteří mj. po vítězství nad týmem Mirka Neorala obsadili hezké 13. místo ze 30 týmů, junioři skončili ve spodní polovině. V doprovodném turnaji ani jeden z týmů nedosáhl výraznějšího úspěchu. Patrik nám k tomu napsal:"Bylo tam nepříznivé počasí".

7.7.2012 Hanácký Bakole - Litovel

Tradičního letního turnaje se zúčastnilo rekordních 50 dvojic - mj. i ze Slovenska a Dánska a mezi nimi 5 s naším zastoupením. Nejvíc se tentokrát dařilo Pavlu Královi, hrajícímu spolu s Fanou Kaplánkem z Hrode Krumsín kteří dokázali postoupit do KO se 4 výhrami a za celý den prohráli pouze jednou a to o postup do finále a nakonec získali bronzové medaile za 3.místo v A-turnaji. Pepíno s Karlem byli další kteří dokázali postoupit do KO 16 a nakonec skončili na 15.místě. V B-turnaji jsme opět byli úspěšní, když se v semifinále potkali Patrik a Honzík na jedné straně a Pepa Grégr hrající se Zbyňkem Greplem. Úspěšnější byli junioři kteří nakonec dokázali B-turnaj vyhrát, Pepa skončil čtvrtý. Jirkové Němec a Charvát skončili těsně za postupovou osmičkou. Fotky jsou tady

24.6.2012 Druhý červnový ligový turnaj - Adamov

Hned následující den se 13 hráčů sešlo na ligovém turnaji. Po 4 kolech supermelée v turnaji zvítězil podruhé za sebou se 4 výhrami Patrik, druhý skončil s 3 výhrami Pepa Grégr a třetí se 2 výhrami jen o skore Jirka Ch. Celkově vede stále Jirka H. před Patrikem a Jirkou Ch.

23.6.2012 Mistrovství ČR dvojic - Vojnův Městec

Mistrovství ČR ve Vojnově Městci se zúčastnilo hned 8 našich zástupců. Věřím, že hlavní roli v tom hrála malá vzdálenost, hezké počasí a touha reprezentovat svůj oddíl. Hrál se 4 kolový švýcar a následně 32KO. Nejlépe se umístil Patrik a Jirkou Ch.ml. kteří se 2 výhrami a 2 prohrami jako jediní postoupili do KO32 z 28.místa, kde však jejich účinkování rázně ukončila manželská dvojice Hájků ze Stolína kanárem:(
Se stejným ziskem 2 výher a 2 proher, ale s horším Bucholzem skončili na 43.místě Pepové Grégr a Gruber a na 50.místě Pavel spolu s Erikem Richterem ze ŽEPCE.
S 1 výhrou a 3 prohrami skončili na 64.místě Jirkové Ch. a N. a příliš se nedařilo Karlovi, který spolu s Věrkou Vokrouhlíkovou skončili bez výhry až na konci:(
Takže celkové zhodnocení - průměrné výkony a výsledky.
Mistry republiky dvojic se stali Ivo a Jan Michálkovi z Carreau Brno,kteří hned v prvním kole dostali kanára od dvojice Soldán Faltýnek (Krumsín) !!! aby pak dalších 8(!) zápasů v řadě vyhráli, včetně finále!

10.6.2012 Červnový turnaj - Adamov

Turnaj pořádal Jirka a jednalo se o turnaj ligový. Samotný organizátor uvádí:"Tak jsme to dnes odehráli v pohodě. Ani jsme moc nezmokli. Jen asi čtvrt hodiny nám trochu zamžilo. Chyběli jste nám, ale bylo vše v pohodě." Snad jen dodám konečné pořadí:1.Patrik, 2. Jirka Charvát., 3.Jirka Hromek. Fotky od Jirky jsou tady

9.6.2012 Vajtovy Koule - Vojnův Městec

Turnaje se za deštivého počasí zúčastnilo 8 hráčů z Adamova - 7 Fenyxáků a nováček Jan Podrabský, který hrál S Patrikem. Dále hrál Karel s Janou, Jirkové Ch.+N. a Honzík a Jirka Charváti. Jirka Němec o turnaji napsal:"V Áčku nikdo nepostoupil mezi 16 a v doprovodným turnaji jsme hráli se střídavými úspěchy". Ale dodává:"dosáhli jsme spolu s Charvátem st. úspěchu, když jsme porazili nějakýho chlapa s blondýnou, jmeno nevím, ale snad má přezdívku Kubánec". Upřesním jenom, že se jednalo skutečně o velký úspěch, když naši Jirkové porazili Pavla Hodbodě a Romču Vokrouhlíkovou - několikanásobné mistry ČR a reprezentanty.

27.5.2012 Srandaturnaj - Adamov

Netradiční srandaturnaj s pozměněnými pravidly směrem k větší zábavě pořádal Tomáš a přilákal spoustu hráčů jak z Fenyxu tak i mimo něj. Hrálo se netradičním systémem a mluvení během hry bylo nejen povoleno, ale dokonce i přikázáno a někteří/některé toho hojně využívali. Přestože výsledek není důležitý tak se vítězem stala dvojice Pepa Grégr, Karel Mrlina. Po skončení petanque části pokračoval program Literárním Grillem a opékáním špekáčků. Fotky od Mirky jsou tady

20.5.2012 Květnový turnaj - Adamov

Květnový turnaj zachránila Mirka, která se na poslední chvíli ujala pořadatelství a připravila pro soutěžící zajímavé ceny. Se čtyřmi koly supermeleé se nejlépe vyrovnal Jirka Hromek, který neokusil hořkost porážky a se 4 výhrami zvítězil, druhý skončil Pepa Grégr 3 (+24), třetí Pavel 3(+12). V celkovém pořadí vede Jirka před Pavlem a Honzou Charvátem. Fotky od Mirky jsou tady:)

12.5.2012 Chateau Náměšť - Náměšť.n Hané, MČR juniorů - Drhleny

Druhý květnový víkend se nesl ve znamení medailových umístění hráčů Fenyxu. Velkého úspěchu dosáhli naši junioři Patrik Schimmerle a Honza Charvát, kteří společně s Dorotou Hájkovou z PK Stolín získali stříbrné medaile na Mistrovství České republiky, když až ve finále podlehli družstvu Albrechtic! I když se nepodařilo obhájit loňský titul i tak je druhé místo dalším úspěchem našich juniorů. Je potřeba poděkovat jak hráčům tak i Ivetě Hájkové za to, že náš tým jak loni tak i letos na místě koučovala. Fotky tady:
Jirka Hromek, Karel Mrlina a Pepíno Dohnal se vydali obhajovat loňské pěkné umístění na turnaj Chateau Náměšť. Přes nepříznivé počasí a těžké vylosování podali velmi dobré výkony, na postup ze skupiny to však nestačilo. Pavel hrající s Miluškou Kutou a Peťou Tománkem z Hranic-Valšovic dopadli lépe, když se jim podařilo postoupit ze skupiny z 1.místa a po dalších dvou výhrách je zastavila až v semifinále famózním výkonem hrající trojice Koreš st. Habásko Netušil. Vynahradili si to však už za umělého osvětlení v boji o třetí místo, kdy porazili tým z Krumsína 13:9 a získali tak bronzové medaile. Celkovým vítězem se stala trojice Michálek Tomáš (popáté v řadě!), Koreš J.ml. a Tomka Lukáš. Fotky jsou tady:

28.4.2012 Prvomájové koulení - Hranice Valšovice

valšovického turnaje se z našeho klubu zúčastnil jen Pavel Král. Krásnou reportáž o turnaj napsal Pavel Konečný na webu Kulový Blesk, můžete si ji přečíst tady:
Rovná stovka fotek je potom tady:

24.4.2012 Brněnský Petanque Pohár Brno Lužánky

Letošní sezónu BPP začal Fenyx už ve dvou týmech - k Prvoligovému FENYX Adamov se přidal ještě tým Seniors Adamov, který však musel nastoupit do nejnižší základní soutěže. Hned v prvním kole si však bez problémů poradil s týmem Rychlá Rota 3:0, když body v jedničkách zaznamenali Pepa Grégr, ve dvojkách Jirkové Němec a Charvát a ve trojkách všichni zmiňovaní. Gratulace! Podrobnosti v sekci Brněnský Petanque pohár.

22.4.2012 Dubnový Ligový turnaj - Adamov - boulodrom u řeky

Na druhém Ligovém turnaji se nás sešlo už pouze 12 hráčů, přestože počasí bylo celkem příjemné. Nebyla nouze o překvapení - Jirka Němec s Pepou Grégrem např. porazili Pavla s Jirkou 11:9. Nejkrásněji placovala Tereska, za což byla odměněna cenou prezidenta, výsledky však stačily pouze na poslední 12.místo, takže kromě ceny prezidenta a ceny za 12.místo dostala navíc ještě cenu útěchy, na což někteří reagovali - "já příště radši skončím poslední" :) Jediný hráč, který nepoznal hořkost pořážky byl Honzík Charvát a tak zaslouženě zvítězil. Pavel s Jirkou se oklepali z úvodní porážky, v dalších 3 zápasech už zvítězili a obsadili konečné 2. a 3. místo. Patrik v posledním kole prohrál letos teprve svůj první zápas, a tak klesl na třetí místo v celkovém poředí, vedou právě Jirka před Pavelm. Celkové výsledky a průběžné pořadí tady:
Fotky tady:

21.4.2012 Litovel Closed/Opn - Litovel

Tradiční litovelský turnaj bývá vždy kategorie Prestige, letos však pro malý zájem (pouze 30 trojic) "spadnul" do kategorie Regional, což mu ale na úrovni neubralo. Fenyx měl zastoupení ve dvou týmech - junioři Patrik Honza a čerstvý ne-junior Jirka Charvát ml. hráli spolu a s bilancí 2:2 skončili v nebodované polovině startovního pole. Pavel hrající tradičně s manželi Burešovými skončili jako jediní s bilancí 3 výhry a 1 prohra na prvním nepostupovém devátém místě (postupovala pouze osmička) a tak oba týmy pokračovaly v B-turnaji, kde se více dařilo juniorům, kteří se 2 výhrami skončili na hezkém 10.místě. Zvláště hezký byl jejich závěrečný zápas s TOP Orlová, kdy otáčeli z 1:9 na 13:9. Fotky tady:

20.4.2012 Turnaj pro Město - Adamov

Ve druhém ročníku Turnaje pro Město po loňských asi 25 účastnících hájil čest Městského úřadu pouze samotný pan starosta Bc. Roman Pilát a nutno říci, že bojoval statečně nejen s trénovanými soupeři, ale někdy i s těžkým losem. Přestože hezké jarní počasí narušila drobná přeháňka, důležitá byla bojovnost a současně pohoda a radost z dramatických bojů na druhé straně. Vítězem se stal Jirka Hromek před před dvojicí Chravátů - Honzíkem a Jirkou ml. Fotky tady:

14.4.2012 Velikonoční vejce - Vojnův Městec

Připraveni na standartní arktickou zimu vyrazili jsme do Vojnova Městce pouze v 6 hráčích, ale počasí letos bylo celkem přijatelné. Pavel hrál s Patrikem, Jika Charvát st. s Honzíkem a Jirka Němec s Jožkou Gruberem. Ani jednomu týmu se nepodařilo postoupit do 16KO. Nejblíž k tomu měli Patrik s Pavlem, když vyhráli úvodní 2 zápasy - nejprve s domácím týmem z Vojnova Městce a pak dokonce dokázali porazit tým Osika Plzeň, jehož členkou byla i aktuální Mistryně České Republiky jednotlivců z roku 2011 - Jana Radoušová!!! I přes prohru ve třetím kole se sourozenci Haněly (otcem a synem:) to pořád ještě vypadalo na postup, zvláště když ve čtvrtém kole vedli nad týmem Litovle 8:3. Ještě za stavu 12:12 se nám podařilo dvakrát dohodit třináctou kouli, kterou soupeř vystřelil teprve svou předposlední a poslední koulí, nám už se ale doplacovat nepodařilo a tak jsme prohráli 12:13:( Ani ostatním týmům se nedařilo a skončili s bilancí 1:3, resp. 0:4 ve spodní polovině. Obdobně se nám vedlo i B-turnaji, kde obě naše dvojice skončily s bilancí 1:2 a tak nás čekal odjezd domů. Fotky tady:

7.4.2012 VC Litovel - Brno - Slatina

Na prvním letošním ČAPEK turnaji se sešlo pouze 39 trojic z ČR a Slovenska. Chyběli tentokrát zcela zahraniční účastníci. Z Fenyxu jsme se zúčastnili v 7 lidech - senioři Jirka Němec, Jirka Charvát a Pepa Grégr hráli spolu stejně jako junioři Patrik, Honzík a Jirka Charvát ml. Pavel doplnil manželskou dvojici Lukášových z Jablonce. Počasí bylo relativně příjemné na začátek dubna, zataženo, ale nepršelo. Junioři i Pavlův tým začali výhrou, nakonec všechny týmy skončily se stejnou bilancí 2 výhry a 3 prohry, takže do KO nepostoupily. Celkovým vítězem se stali hráči PCBD Brno P.Hejl.ml., R.Netušil a P.Hnilica.

18.3.2012 Jarní Ligový turnaj - Adamov - boulodrom u řeky

Krásné počasí přilákalo hned 14 hráčů. kteří přišli změřit své síly na první Jarní ligový turnaj. Letos poprvé se hrálo novým systémem na 4 kola supermeleé s časovým limitem 35 minut plus jeden nához bez dohrávek. Celým turnajem prošel bez zaváhání Patrik, který skončil jako jediný se čtyřmi výhrami, na druhém místě skončil Jirka Hromek s 3 výhrami a skore +27, bronzovou medaili získal Pepa Grégr za 3 výhry (skore +15). Za medailemi se třemi výhrami zůstali ještě Pavel 3(+14) a Jirka Němec 3(0). Celkové pořadí v sekci Kulař 2012, Fotky tady:

3.3.2012 3.ročník Vzájemného utkání klubů Fenyx Petanque a DC Hornets(šipkaři) - Adamov - MKM, Šipkový klub

Třetí ročník dvojutkání mezi kluby Fenyx Petanque Adamov a DC Hornets v petanque a šipkách proběhl tradičně první březnovou sobotu. Oba týmy suverénně ovládly svoje disciplíny a zvítězily v nich 5:0. Výsledkem tedy byla opět spravedlivá celková remíza 5:5. Letos poprvé však bylo uplatněno pravidlo rozhodující partie v šachu, v níž zvítězil náš talentovaný Pepa Grégr a zajistil nám tak celkové vítězství. Opět bylo dohodnuto, že pokud to vyjde, proběhne odveta v létě u řeky. Fotky tady: