FENYX ADAMOV - PÉTANQUE

26.12.2008 Osvětlení hřiště Adamov

Protože jsme byli celý rok hodní, od Ježíška jsme dostali osvětlení našeho hřiště u řeky:) Jirka Hromek (v civilu revizní technik a elektrikář) vyrobil a zprovoznil venkovní osvětlení na naše hřiště u řeky! Vše samozřejmě se souhlasem MÚ Adamov. Fotky ze slavnostního uvedení do provozu jsou tady: i když poprvé bylo osvětelní použito na Vánočním miniturnaji na Štedrý den, který vyhráli Pepa Grégr a Jirka Hromek.
Aktualizoval jsem rovněž seznam závodních koulí

15.12.2008 Zimní liga BPP 2008

Na závěr naší zatím nejúspěšnější sezóny jsme potvrdili naše první místo v pondělní skupině třemi výhrami: Fenyx - Kamifra 13:8, Fenyx - Šlaha 13:10, Fenyx - Demolice 13:6!
Výsledky a tabulka tady:

8.12.2008 Zimní liga BPP 2008

Po slabším výkonu jsme dnes podlehli Demolici 7:13, další dva zápasy jsme však jasně vyhráli (Bača a ovečky 13:5 a Telekoule 13:4) a tak stále s náskokem vedeme tabulku pondělní skupiny! Výsledky a tabulka tady:

7.12.2008 Trénink + Vernisáž

V neděli jsme se nejprve po obědě sešli na tréninku venku (+6 C) v sestavě Karel, Pepa, Patrik, Honzík a Pavel, večer se pak sešel skoro celý Fenyx včetně bývalých členů na vernisáži Adamovských umělců na Horce. Fotky tady:

1.12.2008 Zimní liga BPP 2008

Fenyx pokračuje ve výborných výkonech a výsledcích a po dalších třech výhrách vede bez porážky tabulku pondělní skupiny! Výsledky a tabulka tady:
Dnes 13:7 s Telekoulemi, 13:9 s Kamifrou a 13:7 se Šlahou!

25.11.2008 Zimní liga Brněnského petanque poháru 2008

Dnes byla v Harahall na Slatině slavnostně zahájena Zimní Liga Brněnského petanque poháru. Fenyx vstoupil do nového ročníku velmi úspěšně a to třemi výhrami - 13:2 se Šlahou, 13:8 s Demolicí a 13:9 s Bačou
Výsledky a tabulka tady:
Musím poděkovat svým spoluhráčům Karlovi a Jirkovi za skvělé výkony a hlavně za to že zápasy nevzdali ani za nepříznivého stavu - s Demolicí jsme prohrávali už 0:8 a s Bačou 2:7.

15.11.2008 TOP KLIP Litovel 2008

Tomáš, Karel, Patrik a Pavel se zúčastnili posledního letošního "venkovního" turnaje v Litovli - klasického TOP Klipu. Ve velmi dobře organizovaném a kvalitně obsazeném mezinárodním turnaji (3 trojice ze Slovenska) - zúčastnily se ho jak česká jednička (Romana Vokrouhlíková) tak i ta slovenská (Michal Stano) skončil nakonec Pavel hrající spolu s domácími Lubošem a Kubou Antonem šestý. Tomáš, Karel a zkušenosti sbírající Patrik dokázali v základní části dvakrát vyhrát (z toho i jednou s kanárem) ale stačilo to na 20. místo. Fotky jsou tady:

6.11.2008 Petanque pro všechny - SportLife 2008 Brno

Jediný náš zástupce Tomáš se zúčastnil každoročního Petanque pro všechny v rámci sportovního veletrhu SportLife 2008 na brněnském výstavišti, kde v rámci akce Petanque pro hedikepované pomáhal s přípravou Jirkovi Musilovi. Fotky jsou tady:

1.11.2008 Adam in Adamov

Příjemného počasí jsme využili k přátelskému utkání s Adamem Northeyem, pro něhož to byla první návštěva v "jeho městě". Pěkně jsme si zahráli a nakonec vyfotili. Fotky jsou tady:

28.10.2008 Královský turnaj Adamov 2008

Dnes proběhl poslední Adamovský ligový turnaj. Přestože se začínalo již ve 14:00, dohrávalo se za tmy a mírného mrholení, ale na kvalitní hře to nic neubralo. Tomáš nezklamal a přišel v kraťasech :) Vítězem se stal Karel před Jirkou a Tomem. Fotky jsou tady: a výsledky tady.

18.10.2008 Zlaté Prasátko 2008

Na jednom z nejklasičtějších turnajů na Slatině náš klub reprezentovalo rekordních 10 hráčů a to poměrně úspěšně. Největšího úspěchu dosáhla trojice Růženka, Jirka, Tomáš, která po vítězství v základní skupině postoupila přímo do 32ky, kde však nestačila na Kolovou. Další naši zástupci se potkali hned v základní skupině - Jana, Tereska a Karel nestačili na Pavla spolu s Martinem Jakešem a Petrem Stokláskem a po výsledku 2:13 postoupili Pavel a spol mezi 46 nejlepších, kde však podlehli mistrům Polska a dvojnásobným vítězům Poháru města Brna Sliž A., Sliž J., Kubiesa. Trojice Pepa, Bobeš, Patrik v základní skupině dvakrát prohrála, v B turnaji však dosáhla svého prvního turnajového vítězství, když porazili silného a zkušeného soupeře z Třebíče 13:4! Fotky z turnaje jsou tady:

14.10.2008 Kulichový turnaj Adamov 2008

Na dalším ligovém turnaji jsme se sešli v osmi hráčích a za poměrně dobrého počasí jsme si hezky zahráli. Nakonec vyhrál Pavel před Tomášem a Renátkou, ale nejlepší placy předváděla Jana, která svými hody vysloužila neoficiální titul "Nejlepší placér turnaje". Fotky jsou tady: a výsledky tady.

12.10.2008 Petanque turnaj Ulita Blansko 2008

Dnes proběhl 2.ročník petanque turnaje pořádaný spolu s klubem Ulita Blansko. V pohodové atmosféře plné skvělých hodů si zahráli a ceny odnesli všichni. Děkuji Růžence, Renátce a Jirkovi za spolupořádání, ceny pro zůčastněné a klubu Ulita za poskytnutí prostor klubu pro hru a odpočinek, skvělé čaje pro všechny a ceny pro vítěze. Stupně vítězů ovládli Karáskovi s Renátkou, cenu fair-play si odnesla Soňa. Fotky jsou tady: a výsledky tady.

27.9.2008 Valšovické koulení Hranice-Valšovice 2008

ČAPEK turnaje v dalekých Valšovicích u Hranic se na pozvání členů klubu zúčastnil Pavel a povedlo se mu tento turnaj v konkurenci 32 dvojic z ČR i Slovenska vyhrát! Ve finále spolu s Martinem Jakešem z domácích Hranic-Valšovic porazili obhájce loňského vítězství Kutý, Bureš ml.(Valšovice/Litovel) 13:5! Fotky tady:

21.9.2008 Burčákový turnaj - Adamov 2008

Další ligový turnaj, tentokrát Burčákový proběhl v neděli. Počasí bylo lepší než včera, užili jsme si petanque a ochutnali letošní vzorky. Nakonec vyhrál Pavel před Tomášem a překvapením turnaje Lenkou Czetmayerovou. Fotky jsou tady: a výsledky tady.

20.9.2008 Mistrovství České Republiky smíšených dvojic - Daňkovice 2008

Za deštivého a chladného počasí proběhlo na Vysočině MČR smíšených dvojic pořádané týmem Petanque Parta Sněžné. Z Fenyxu se nejlépe dařilo Jirkovi s Růženkou, kteří dokázali ve skupině porazit týmy Michálek I. Kalábová J. 13:2 a potom i Michálek T. Kalábová K. 13:3 a postoupit z prvního místa ve skupině mezi nejlepších 32! Tam byl nad jejich síly tým Karbulka J., Fukalová K.(Poděbrady/Český ráj). I tak je to pro Fenyx velký úspěch! Pavel s Naďou Čolakovovou z Třebíče nepostoupili ze skupiny. Fotky jsou tady:

3.9.2008 O Zlaté koule Boba Saint Claira 2008

Dne 3.9. proběhl zvláštní turnaj O Zlaté koule Boba Saint Claira 2008. Zvláštností bylo to, že hlavní cenu - zlatým sprejem nastříkanou sadu rekreačních koulí vyhrál nejlepší z těch , kteří zatím neměli svoje vlastní koule. A tak první cenu získal nadějný Patrik Schimmerle, na druhém místě se umístil Bohumil Kratochvíl, který nakonec získal rovněž sadu rekreačních koulí. Celkově vyhrála Renátka před Karlem a Pavlem. Celkové výsledky tady a fotky tady:

1.9.2008 Brněnský Petanque pohár

Po dnešním zápase Fenyx-Telekoule 2:1 můžeme všem oznámit radostnou zprávu, že jsme si už 2 kola před koncem soutěže vybojovali postup do 2.ligy! Podrobnosti v sekci Brněnský Petanque Pohár.

21.8.2008 Čokoládový turnaj

Dne 21.8. proběhl pohodový turnaj ve znamení čokolády. Sešli jsme se v hojném počtu, celkem 9 hráčů. Celou hru panovala na hřišti pohoda a o to tu především šlo. Cen se dočkal také každý. Vyhrála Růženka před Jirkou a Pavlem. Celkové výsledky tady a fotky tady:

20.8.2008 Letní grilování Slatina

Na dnešním turnaji ve Slatině chyběl Renátce 1 bod, aby jako první hráč Fenyxu v historii zvítězila v tomto turnaji. Nakonec prohra 12:13 s Reginou Přikrylovou odsunula Renču na 4.místo, které i tak stačilo na hodovací lavici, kde ji na 2.-3. místě doplnil Pavel spolu s Járou Hvížděm ze SLOPE. Vítězem se tentokrát stala Eva Haraštová. Dvou výher dosáhla i Jana, která dokonce porazila i Járu Hvíždě, ale na grilované dobroty to nestačilo.

18.8.2008 "Letní" Turnaj

Proběhl odložený "Letní" turnaj, i když počasí už bylo lehce podzimní. Nakonec po těžkém boji zvítězil Jirka před Pavlem a Tomášem. Škoda jen malé účasti. Celkové výsledky a fotky tady:

2.8.2008 O Brněnskou kouli 2008 - Útěchov

Turnaje v Útěchově se nás zúčastnilo celkem 7. Šťastná sedmička nejvíc přála Pavlovi, který spolu s kamarády z PKK Třebíč - Míšou Kylíškovou a Jakubem "Matesem" Matouškem dokázal postoupit až do finále Áčka, kde však nestačili na ten den suverénní Jirky Koreše ml.a st. plus Radek Netušil a nakonec skončili na krásném druhém místě! Dokázali však porazit takové silné trojky jako Adler, Adlerová, Michálek; Hejl, Fabík, Fabíková; Stoklásková, Hejlová, Stoklásková nebo v semifinále Harašta, Michálek, Kalábová. Více na webu PKK.
Mrlinovi spolu s Tereskou měli těžké soupeře a ani v Béčku se moc nedařilo i když předváděli krásný petanque zvláště v zápase s Konečnými z Kulového blesku, kdy jedna krásná koule střídala druhou, což mohu jako divák potvrdit. Jirka s Mirkou a naším novým členem Mirkem Randou se přidali až v Béčku. Chtěli bychom poděkovat Šárce Režové a Ireně Hejlové za obětavou, rychlou a odbornou pomoc při zdravotních problémech Mirka.

26.7.2008 Grand Prix Austerlitz 2008 - Slavkov

Ve Slavkově jsme se zúčastnili v rekordním počtu 8 hráčů - Jirka, Růženka a Mirka; Tomáš, Jana a Karel a Pavel s Renčou doplnění Jarkou Dvořákovou z domácího klubu Austerlitz 1805. Do 32ky KO postoupili po dvou výhrách v základní skupině jen Renča, Jarka a Pavel, Mrlinovi s Tomášem nakonec obsadili v Béčku hezké 8.místo. Fotky tady:
nebo na http://pawlik.rajce.idnes.cz/Slavkov_2008/
jmeno: slavkov heslo: slavkov

23.7.2008 Letní grilování 5 Slatina

Tentokrát se mezi první čtyři a současně na hodovací lavici dostal Pavel a tak poprvé okusil "Slatinské křídlo". Renča s Karlem skončili těsně před branami. Zvítězila Jindřiška Jurnečková před Jurajem Adlerem a Ivo Michálkem (všichni Carreau)

14.7.2008 "Červnový" Turnaj

Liga pokračovala letním Červnovým turnajem, i když počasí letní příliš nebylo. A tak mezi kapkami deště zvítězil Jirka před Růženkou a Karlem. Celkové výsledky a fotky tady:

8.7.2008 Odložený "Májový" Turnaj

Po několika měsících jsme se na sešli na ligovém Májovém turnaji. Účast průměrná - 8 členů - úroveň hry vysoká. Zvítězil Karel před Pavlem a Tomášem. Celkové výsledky a fotky tady:

6.7.2008 Pro SLOPE II.

Za letního počasí proběhl druhý ročník turnaje Pro SLOPE. Jak je na tomto turnaji zvykem tak ceny brali jenom hosté, takže po třech kolech supermeleé ze SLOPE vyhrál Jára Hvížď před Jarkou Kalábovou a Milanem Kellnerem. Celkové výsledky a fotky tady:

2.7.2008 Letní grilování 2 Slatina

Skoro to vypadá, že se FENYX jezdí každou středu složit Karlovi do Slatiny na porci grilovaných kuřecích křídel :) Karel po kvalitních výkonech dokázal obhájit skvělé třetí místo, ostatní se neumístili, další výsledky agentura HaFra nevydala:)

30.6.2008 Brněnský Petanque pohár

Poprvé v historii jsme v rámci BPP zavítali do Komína, kde jsme se utkali v odvetě s Akademixem na jejich domácím hřišti. A nebyli jsme k hostitelům příliš laskaví, výsledkem čehož byly (opět) poprvé v historii dva kanáry - v jedničkách (Jirka) i dvojkách (Pavel a Karel) současně! (Za což se soupeři dodatečně omlouváme). Ve trojkách byl souboj již vyrovnanější, hlavně zásluhou skvělé domácí hráčky Natalie, ale po příjezdu prezidenta za stavu 10:11 jsme to na jeho příkaz ukončili káčkem za tři a jelo se domů. Děkujeme hráčům Akademixu za přátelské přijetí.

25.6.2008 Letní grilování I. Slatina

Na pozvání Franty Harašty jsme se zůčastnili prvního letošního Letního grilování na Slatině. Z celkem asi 20 účastníků se nejvíc se dařilo Karlovi, který skončil jako třetí a Renátě, která skončila čtvrtá! Pro oba by to normálně znamenalo grilované pochoutky, ale průtrž mračen a bouřka chtěla jinak. Podrobnosti a fotky tady:

21.6.2008 Finále MČR Poděbrady

Pavel spolu se spoluhráči a kamarády z Hranic-Valšovic Martinem Jakešem a Martinem a Jirkou Gratclem hájil čest FENYXu na finále Mistrovství České Republiky trojic v Poděbradech. Ve skupině na dvě prohry jsme nejprve prohráli s Kolovou 8:13, když už jsme vedli 6:2. Pak jsme v zápase o život porazili po těžkém boji Hrode Krumsín 13:11 a v opravě porazili znovu Kolovou 13:8 a postoupili tak mezi nejlepších 16 týmů České republiky! V dalším zápase jsme se nejdřív postarali o velké překvapení, když jsme porazili tým Koreš st., Hančová, Hanč, Fuksa 13:11 a v dalším zápase mohlo být překvapení ještě větší, když jsme vedli nad týmem Habásko, Netušil, Habásko už 8:0 a pak ještě 9:1 !!! Čtyři body nám chyběly k postupu mezi 8 nejlepších. Jenže pak Radka Netušila vystřídala vícemistryně Evropy a mistryně ČR Romana Vokrouhlíková a jako by spoluhráče pokropila živou vodou a uhráli pak 12 bodů po sobě. Celkové 15. místo je však pro Adamovský i Valšovický petanque velkým úspěchem. Fotky tady:

16.6.2008 Brněnský Petanque pohár

Opět v souboji prvního s druhým, tentokrát s Trefils byl k vidění kvalitní petanque a hodně dramatické situace. Jirkovi se jedničky moc nepovedly a tak letos poprvé prohrál a Karel s Pavlem prohrávali 3:5 když začalo pršet. "Prší nám štěstí" komentoval to jeden z nás a opravdu - dvojky jsme otočili na 13:6! Ve trojkách jsme sice opět začali katastrofální první hrou po které soupeř vedl už 4:0, ale příchod prezidenta a jeho fandění způsobil, že jsme opět otočili na 13:8, celkově vyhráli 2:1 a upevnili si první místo v tabulce!

9.6.2008 Brněnský Petanque pohár

Dnes jenom ve třech jsme sehráli odvetu s Anötem - jediným týmem, který nás dokázal letos porazit a příkaz prezidenta zněl jasně - vyhrát! Pochvalu zaslouží Karel, který zvítězil nad námi dosud neporaženou Larisou Voroninou v jedničkách a Renča, která skvěle placovala, jak ve dvojkách tak i ve trojkách. A když Karel přidal třináctou kouli ve trojkách bylo rozhodnuto o našem vítězství 3:0 a prezidentovi jsme mohli oznámit - úkol splněn! Velikou pochvalu zaslouží rovněž Anöti za pohodovou až přátelskou atmosféru, bojovný výkon a pomoc při hlídání Alenky:)

31.5.2008 Mistrovství Moravy a Slezska - kvalifikace MČR trojic

V Litovli se konala kvalifikace na finálový turnaj MČR trojic a současně Mistrovství Moravy a Slezska. Fenyx měl svého zástupce v týmu, který se poprvé v historii klubu dokázal probojovat na finálový turnaj do Poděbrad - tým ve složení Martin Jakeš, Martin Gratcl, Jirka Gratcl (všichni Hranice-Valšovice) a Pavel Král (FENYX) obsadil krásné 6.místo a zahraje si tak finále 21.června!

28.5.2008 Turnaj pro příchozí v rámci oslav Dne dětí

Dnes proběhl turnaj pro příchozí v rámci oslav MDD - vítězem se stala Hanka Sedláčková a Renátka Králová, 2. místo Miluška Sedláčková a Růženka Hromková a 3. místo Tomáš Kejík a Tereska Kejíková. Vítěz odbržel zbrusu novu sadu petanque koulí!

27.5.2008 Detroit Petanque Club do Guinnesovy knihy rekordů!

Skvělá zpráva dorazila až z Detroitu. Náš spřátelený petanque klub dokázal neuvěřitelné - překonal světový rekord v dlouhodobém nepřetržitém hraní petanque. Rekord měl do té doby hodnotu 40 hodin a 11 minut - současná hodnota stanovená hráči kolem Jeffrey Widena má hodnotu neuvěřitelných 48 hodin!!! Podrobnosti na těchto stránkách

26.5.2008 Brněnský Petanque pohár

V dnešních dvou zápasech - s Demolicí Husovice a dohrávce s Telekoulemi jsme v obou případech zvítězili 2:1 a dostali se tak do čela tabulky! S Husovicemi jsme začali výhrami v jedničkách - Jirka a ve dvojkách - Pavel s Renčou. Husovicím se podařilo vyhrát trojky, na našem celkovém vítězství to však nic nezměnilo. S Telekoulemi začal Jirka opět bezchybně, Pavel s Renčou po velkém boji podlehli Pepovi Dohnalovi a spol ve dvojkách, ale to nejhezčí jsme si schovali na závěr - Jirka, Tomáš a Karel nadělili soupeři kanára a výsledkem 13:0 ! tak zakončili povedený večer ! Pochvala hlasitá !

17.5.2008 Barevné koule Jaroměřice 2008

V Jaroměřicích jsme si hezky zahráli - Pavel s Laďou Rylichem neobhájili loňské vítězství a skončili 15., ostatní dvojice nepostoupily do 16KO i tak podali mnohdy velmi dobré výkony.

12.5.2008 Brněnský Petanque pohár

V přímém souboji o první místo ve třetí lize Brněnského petanque poháru jsme před televizními kamerami porazili jednoznačně vedoucí tým Akademix 3:0! Jirka po skvělém výkonu vyhrál jedničky, Pavel s Renčou po velkém boji dvojky a ve trojkách zvítězili Tomáš, Jirka a Karel.

10.5.2008 Chateau Náměšť 2008

Osvědčená trojice Pavel a Martinové Jakeš a Gratcl z Hranic-Valšovic obsadili na silně obsazeném turnaji v Náměšti (poprvé v historii kategorie Prestige) 9. místo, když za celý turnaj prohráli jen jediné utkání z 8, právě o postup do osmičky s Vrchlabím :) Jinak dokázali porazit ve skupině trojice ze Stolína, SLOPE+SLOPAK, Hrode Krumsín i Orlovou. V dohrávce o 9.-16. místo pak Starobrno(Výška), Vinohrady i kamarády z Hranic Valšovic (Kutý, Kutá, Tománek)

4.5.2008 Mistrovství České Republiky klubů 2008 - osmifinále - FENYX - 1.KPK Vrchlabí A

V osmifinále Mistrovství České Republiky klubů jsme na našem hřišti přivítali velkého favorita - několikanásobného mistra České republiky klubů - tým 1.KPK Vrchlabí A v čele s vícemistryní Evropy Alicí Hančovou. Přes velkou bojovnost jsme nakonec favoritovi podlehli 2:11, když jediné dva body vybojovali Tomáš, Karel a Jana ve trojicích. Přesto děkujeme všem našim hráčům za bojovnost a soupeři za skvělé výkony a pohodový a férový přístup.

28.4.2008 Brněnský petanque pohár 2008 - FENYX - Trefils 3:0

Dnes jsme v Adamově v dalším kole Brněnského petanque poháru přivítali družstvo Trefils. Po pohodové hře a pěkných výkonech z obou stran jsme zvítězili 3:0. Trefils tedy do Adamova trefili, věříme, že je budou následovat i další týmy BPP:) Fotky a podrobnosti tady:

26.4.2008 Litovel Opn 2008 - Litovel

Turnaje v Litovli se zúčastnili pouze Tomáš, Karel a Jana. Dvě výhry a tři prohry v zákadní skupině však na postup do 16KO nestačily, přesto však hrou nezklamali.

19.4.2008 Vysočina Oupn - Jihlava 2008

Zúčastnil se pouze Pavel s Laďou Rylichem ze Slope. Dokázali postoupit ze skupiny do 32KO, hned v prvním kole však narazili na pozdějšího vítěze Žampach/Gubiš a prohráli 5:13.

12.4.2008 Velikonoční vejce - Vojnův městec 2008

Na odloženém turnaji na Vysočině spolu hráli Pavel a Martin Gratcl z Hranic-Valšovic. Úvodní zápas se hrál za deště a teploty asi 5stupňů:) Podařilo se jim postoupit do 32KO a v prvním kole porazit nasazenou dvojici Bayer, Hrbáček 13:6 a postoupit až do šestnáctky! Tady byla nad jejich síly dvojice z Třebíče, ale i tak je 14.místo z 66 dvojic hezkým úspěchem.

6.4.2008 Bonjour Brno - Francouzské dny 2008

V turnaji za Lužánkami u příležitosti Bonjour Brno jsme se ve třech trojicích zúčastnili turnaje, který byl poprvé rozdělen na registrované a ty ostatní. Úspěchu dosáhli pouze Tereska a Tomášové H+K kteří obsadili hezké páté místo z 12. týmů. Jediným pozitivem pro ostatní byl rozlévaný pastis, ale i ten došel příliš brzy... :)" Fotky a komentáře tady:

5.4.2008 VC Litovel Brno Slatina 2008

Na Slatinský ČAPEK turnaj VC Litovel odjela tentokrát sehraná trojice ze Zimní ligy BPP. Zimní trénink se však ukázal jako málo účinný, protože jsme v hlavním turnaji podlehli nejprve týmu Slopak Bratislava a potom i Carreau Brno - Tomáš Michálek, Lucka Adlerová a tak na nás zbyl jen doprovodný turnaj. Tam jsme v prvním kole "takticky" prohráli s děvčaty z Orlové, s nimiž jsme pak (hlavně Jirka) navázali družbu:) Všechno jsme si vynahradili, když jsme na závěr dali kanára dalšímu týmu z Orlové - Puhr, Puhrová, Tomi. Fotky a komentáře tady:

2.4.2008 Velikonoční ligový turnaj 2008

Na odloženém Velikonočním ligovém turnaj se nás sešlo tentokrát rekordních deset členů včetně Lenky a poprvé taky Mirky Olšarové. Všichni bojovali naplno, vyhrál Jirka před Renátkou a Tereskou.

24.3.2008 Velikonoční turnaj 2008

Na Velikonoční pondělí proběhl neligový turnaj pro všechny příchozí. V chladném počasí jsme se sešli v poměrně velkém počtu, podle vyjádření pořadatele Tomáše vyhrál každý, kdo přišel. Fotodokumentaci Zuzky Nováčkové opět se skvělými komentáři můžete videt tady:

23.3.2008 Jarní ligový turnaj - zahájení sezóny

V prvním letošním ligovém turnaji zvítězil Pavel před Tomášem a Jirkou. Fotky a výsledky tady:

22.3.2008 Halový turnaj na SLOPE

Jelikož se na chvilku vrátila zima a odpadl tak turnaj ve Vojnově Městci, vyvstala otázka co s volnou sobotou ? Tři desítky lidí z Brna, Prahy, Budějovic, Litovle, Hranic, Havlbrodu a Adamova se sešli u Franty ve stodole, kde Ivoš zorganizoval odpočinkový turnaj trojic. Hrálo se ve dvou skupinách po pěti, čtyři nejlepší postoupili do semifinále. Čtvrté místo patřilo Sise s Lubošem ml. a Honzou Hrbáčkem, bronz našim Michalům s Pavlem Králem, stříbro Ivošovi s Jarkou a Michalem Habáskem, zlato pak Jirkům Korešovým a Mrňákovi. Zajímavým prvkem bylo losování cen. Ještě jednou díky Ivošovi za nápad, Frantovi za azyl a všem zúčastněným za příjemnou sobotu. (převzato z carreau.cz)
Halový turnaj na SLOPE Halový turnaj na SLOPE Halový turnaj na SLOPE
Další fotky tady:

9.3.2008 Pohodové koule 2008

Dnes proběhl pohodový neligový turnaj který organizovala Renča pro svoje známé. Zajímavé fotky s naprosto skvělými komentáři můžete videt tady:

6.3.2008 Aktuality klubu

JB

Začaly nepravidelné tréninky - nepravidelné kvůli proměnlivému počasí, nemocem, atd. Nicméně hrát už se dá. Takže sledujte diskusi v Náštěvní knize nebo se tam můžete přímo domlouvat.
Trojice Pavel, Karel, Jirka občas doplněná Renčou, Tomem nebo Lenkou pravidelně bojuje v Zimní Lize BPP. Jak se jim vede můžete sledovat na diskusi v Náštěvní knize nebo v odkazu Brněnský Petanque Pohár. Zatím drží v silné konkurenci hezké třetí místo!
Na loňské Valné hromadě byla ohlasována změna dresů, budou vypadat asi takhle:
JB

27.2.2008 První letošní "Symbolický" turnaj
Dnes za příjemného jarního počasí proběhl první letošní neligový turnaj nazvaný "Symbolický".
Cena byla jen za první místo a byla spíš symbolická. Hlavně šlo o to v pohodě si venku po zimě zaházet.
Výsledky a podrobnosti tady:

23.2.2008 První jarní trénink
Dnes jsme se sešli na prvním jarním tréninku - Jirka, Karel, Renča, Pavel a nováček Běta. Všem to šlo dobře, ale v nejlepší formě byl Jirka, který vyhrál úplně všechno. Zřejmě dobrej oddíl :)
Informace ze Zimní Ligy BPP sledujte na diskusi v Náštěvní knize nebo v odkazu Brněnský Petanque Pohár.

1.1.2008 Štastný Nový rok
Šťastný nový rok 2008 a hodně úspěchů nejen v pétanque Vám přeje nejen Renča, Alenka a Pavel ale ve velmi povedené animaci i Jeffrey Widen z Detroit Petanque Clubu.

Šťastný nový rok 2008