FENYX ADAMOV - PÉTANQUE

18.12.2009 Vánoční turnaj pro děti 2009 MKM Adamov

Vánočního turnaje pro děti a mládež se dnes zúčastnilo ještě víc hráčů než minule. V kategorii do 12 let zvítězil Dominik Kowalčík před Ondrou Synkem a Davidem Kopřivou. Vítěz obdržel sadu plastových koulí. V kategorii 12-18 let zvítězil až po dramatickém rozhozu Honzík Charvát před Patrikem Schimmerlem - oba měli po třech kolech 3 výhry - před třetím Martinem Rutou. Vítěz Honzík tak získal zbrusu novou sadu kovových koulí. Poděkování patří hlavnímu pořadateli Jirkovi a spolupořadatelům Růžence a Pepovi.
Fotky tady:


4.12.2009 Mikulášský turnaj pro děti 2009 MKM Adamov

Dnes proběhl v Městském klubu mládeže Mikulášský turnaj pro děti a mládež- systém byl 3 kola superméle. Výherce , který získal nové koule měl všechny tři výhry. Gratulujeme! 1.Pavel Vala, 2. Kristýna Schimmerlová, 3. Patrik Schimmerle,4. Zuzana Palová společně s Filipem Peterkem, 5. místo Svatoslav Krésa. I ti nejmladší byli opravdu skvělí. Nejlepší byl Patrik Crla. Tak u Nema už mají díky FENYXU dost koulí. Určitě jsme se zasloužili o rozšíření hry pétanque v Adamově. Jirka a Růženka
Fotky tady:


21.11.2009 Adast Memorial 2009 Adamov

Po slavnostním zahájení, kulturní vložce z Francie od Karáskových a minutě ticha za ADAST spolu se zlou kletbou na ty, co uvedený stav způsobili začal první ročník Memoriálu Adast 2009. Tonda Karásek vybaven zbrusu novou sadou rekreačních koulí až z Francie neponechal nic náhodě a se dvěma výhrami se stal celkovým vítězem. Rodina Karásků vůbec ovládla stupně vítězů, když druhý skončil Honza a třetí Soňa. Trošku jim to kazila jenom poslední Iva, která však byla porotou vyhlášena za Miss turnaje:) a tak obdržela cenu útěchy. Placérkou turnaje se stala Růženka Hromková.
Celkové výsledky:
1. Tonda 2 +10
2. Honza 2 +6
3. Soňa 2 +3
4. Pepa 2 +1
5. Renátka 1 -3
6.-7.Růženka a Pavel 1 -4
8. Jirka 1 -9
9. Ivuška 1 -10
Fotky Jiří Baisa tady:

14.11.2009 Královský turnaj 2009 Adamov

Fenyxáci,
poslední ligové kolo většinou potvrdilo již předpokládané celkové pořadí ligy. Jestliže výsledky Pepina jsme si odsouhlasili jako nezapočitatelné, pak Pavel skončil v turnaji až na 4.místě (mimochodem jeho letos nejhorší umístění), ale v celkovém pořadí vyhrál o 4 body před bodovým vítězem tohoto kola Tomášem, kterému by šlo o vítězství v Lize jen v případě neúčasti Pavla. Nyní druhý Jirka si pevně podržel celkovou 3.příčku se sedmi body ztráty na druhého Tomáše a neuvěřitelnými 19-ti body před celkově čtvrtým Karlem, který tento turnaj již asi "vynechal" a skončil na sedmém místě-. Díky dobrému výkonu a překvapivě třetímu místu Renáty v tomto kole se posunula na celkové 5.místo, když odsunula z minulého kola pátého a nyní šestého Pepu na 6 místo a to se stejným počtem bodů a pouze o 2 výhry. Růženka byla pátá a skončila o bod za touto dvojicí na celkovém 7.místě. S devíti body ztráty je celkově osmá Mirka, neboť osmá byla i v tomto kole. Na 9.místě zůstal bohužel poslední kola již nehrající Patrik, na 10. Tereska s pěti absencemi a na 11.místě Lenka, která se zúčastnila pouze jednoho turnaje! 12. Marta a 13. Jana si rozdělily pořadí jen díky skore a na posledních dvou místech zůstali nehrající Hana a Ivan.
Zajímavý ročník, sportovně na výši, jen pro děvčata budeme muset vymyslet pro příští sezonu i některá odlehčená klání
Tomáš
Fotky tady:

7.11.2009 TOP KLIP 2009 Litovel

Posledního letošního podzimního venkovního turnaje se z FENYXu zúčastnili jen Karel s Pavlem. Do trojice je doplnil Martin Jakeš z Hranic-Valšovic. V základní části se nám s bilancí 1-3 moc nedařilo, ale poté, co jsme se rozehráli, přišel skvělý výkon v doprovodném turnaji, díky kterému jsme se dostali až do finále! Začali jsme pravda velmi štastnou výhrou nad trojicí Bureš, Burešová, Michálek I. 13:12, kdy soupeř začal šestkou:( a vedl už i 12:6 ! Pak ovšem následoval zlepšený výkon a porazili jsme favorizovanou trojici Michálek T., Stano, Fratrič 13:8 a po nich asi největší favority - Polskou trojici Serafin, Przymenski, Kowalczyk po velkém boji 11:8, kdy jsme naopak my začali v první hře šestkou! V dramatickém finále jsme už nestačili na trojici Bukovčík, Dujava, Jakeš a prohráli jsme 5:7 ( Nicméně odpolední skvělé výkony jsou příslibem do budoucna.

17.10.2009 Zlaté Prasátko 2009 Brno-Slatina

Tradičního turnaje zařazeného do kategorie Prestige jsme se zúčastnili ve dvou trojicích - Karla a Toma doplnil Zbyněk Grepl z Hranic-Valšovic a Pavel hrál s Michalem Šrubařem z Carreau Brno a novou posilou Pepou Dohnalem (ex-Telekoule:). Oba týmy skončily se shodnou bilancí 3 výhry a 2 prohry na 22. a 23. místě z asi 50 týmů, což je u tak silně obsazeného mezinárodního turnaje (ČR, SK, Maďarsko) jistě úspěch. Skvělé občerstvení v Haraštově herně pak jen umocnilo dobrý dojem z vydařeného turnaje.

14.10.2009 Říjnový turnaj 2009 Adamov

včerejší ligový zápas byl předposledním v letošním roce. Podzimní čas se místy měnil v nečas, ale sportovního ducha nám to nevzalo. Souboje základní části byly velmi zajímavé, např.Pepa porazil Jirku v jedničkách nebo hvězdná trojka Pavel,Jirka,Karel jen těsně porazily dvojici Pepa+Terka. V semifinále na sebe narazily první po zákl.části Pavel a čtvrtý Jirka a Tomáš, jako druhý po zákl.části a překvapivě třetí Pepa, kde dominovali Pavel a Tomáš. Terka zůstala lichá na celkově sedmém místě, o páté se svedl lítý souboj, kde Růženka urputností porazila Karla, třetí místo s přehledem vybojoval Jirka nad Pepou a finále bylo nerozhodnuté až do konce a skončilo vítězstvím Tomáše o jeden bod nad Pavlem. Celkově ale v Lize kraluje Pavel Král, který je stíhán již jen Tomášem a o vítězství v letošní Lize ho může připravit jen neúčast v posledním zápase (který ale s Renčou organizují:) a to ještě za předpokladu, že druhý celoročně vyrovnaně hrající Tomáš získá 8 bodů. Na třetím celkovém místě je Jirka, který asi letos střídá formy dle počasí, nicméně ztrácí na druhého Tomáše asi nedostižných 6 bodů, ale naopak před čtvrtým Karlem má náskok neuvěřitelných 14 bodů a Karel tak asi i díky zaváhání v tomto kole zůstane letos bez medaile. Pořadí na prvních čtyřech místech je tedy díky překvapivým velkým bodovým odstupům téměř rozhodnuto.
Na pátou příčku se dostal nyní dobře hrající Pepa, ale je stíhán o 2 body neméně dobře hrající Růženkou a ta je pouze o bod před toto kolo vynechající sedmou Renátkou. Zde bude ještě v posledním kole velký tlak na všechny hráče střední části tabulky a pokud zaboduje a zúčastní se na osmém místě Mirka a na devátém Patrik, máme se na co těšit. Od desátého místa jsou sice rozdíly bodů také minimální, ale jak Terka, tak Lenka, Marta i Jana se v poslední době turnajů zúčastňují nepravidelně a mají jedinou jistou, že poslední zůstávají Hana a Ivan s nulovými stavy.
Děkuji organizátorce Terce a zapisovateli Pepovi za chod turnaje a všem hráčům za zajímavé a napínavé herní situace a radost ze hry!
Tomáš

10.10. 2009 Královský turnaj pro registrované - Adamov

Po ranní průtrži, kdy jsme zvažovali, že turnaj přeložíme, se nakonec počasí trošku umoudřilo a tak jsme hráli. Poprvé v historii jsme na našem boulodromu přivítali skvělé hráče, ale hlavně kamarády z Hranic-Valšovic, Litovle a Brna. Doplnili je hráči Fenyxu, kteří se však nijak neztratili a hlavně Jirka předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů.
Výsledky:
1. Jirka Hromek (FENYX Adamov)
2. Peťa Tománek (Hranice-Valšovice)
3. Pavel Bureš st. (KLIP Litovel)
4. Renáta Králová (FENYX Adamov)
5. Pavel Král (FENYX Adamov)
6. Miluška Kutá (Hranice-Valšovice)
7. Petra Hašková (SLOPE Brno)
8. Pavel Bureš ml.(KLIP Litovel)
9. Jana Burešová (KLIP Litovel)
10. Karel Mrlina (FENYX Adamov)
11. Pepa Grégr (FENYX Adamov)

ještě doplním další ocenění:
nejlepší placérka: Miluška Kutá
nejromantičtější hráčka: Jana Burešová
největší překvapení: Petra Hašková
ocenění nejvzdálenější výpravy: PC Hranice-Valšovice
ocenění nejpočetnější výpravy: KLIP Litovel

Fotky tady:

4.10. 2009 Ulita - Blansko

Na třetím ročníku turnaje klubu Ulita se sešla standardní sestava v čele s Karáskovými. Počasí bylo super a spolupráce se spolupořadateli z Ulity rovněž.Do bojů zasáhla spousta kolemjdoucích včetně Jirkou přemluvené maminky s kočárkem:)
Výsledky:
1. Iva Karásková + Pavel
2. Tonda Karásek + Pepa
3. Františka + mladá 26-ti letá maminka + Jirka
4. Honza Karásek + Renátka
5. David Pliska + Růženka
6. Michal + Růženka
Fotky tady:

3.10. 2009 Čerlinka CUP - Litovel

Poté co původně nahlášený Karel onemocněl, zúčastnila se Litovelského turnaje nově sestavená dvojice Pavel + Pepa Dohnal známý z brněnského týmu Telekoule. Dařilo se střídavě, kromě dvou výsledků 13:0 a jednoho 13:1 jsme utrpěli taky tři prohry a výsledkem bylo obstojné 22. místo v hlavním turnaji a průměrné 17.místo v doprovodném. Za největší skalp možno označit výhru 13:0 nad Burešovými, pozdějšími vítězi béčka:)

26.9. 2009 Svatováclavská koule - Vojnův Městec

Na konci září ve Vojnově Městci a v tričku s krátkým rukávem? Jev vskutku nevídaný :) A to nám bylo občas i docela horko. Za krásného podzimního počasí jsme (Karel a Pavel) v prvním kole švýcara porazili prezidenta Stokláska s místní Jitkou Brožovou 13:7, ve druhém kole přes dobrý výkon podlehli týmu Řehoř/Felčárek 4:11. Ve třetím kole jsme nastupovali proti Petře Hanělové a její spoluhráčce, které v předchozím kole porazily dvojici Neoral/Bureš 13:9!!! Toho jsme se nezalekli a holky jsme porazili celkem jednoznačně 13:1. V posledním kole, kdy šlo o postup do šestnáctky jsme porazili vítěze GP Austerlitz Pillery 13:8 a postoupili tak ze šestého místa do KO 16, kde jsme v prvním kole potkali opět Řehoře s Felčárkem :( a prohráli opět 4:11. V dohrávce o 9.-16. místo jsme se utkali s týmem Michálek T., Vencl a protože se nám ze začátku moc nedařilo, prohrávali jsme už 3:12. Pak jsme ale zpřesnili hru a výsledkem byla neuvěřitelná výhra 13:12 !!! Další důkaz o tom, že se žádný zápas nemá vzdávat za žádného stavu. V další dohrávce jsme pak jednoznačně prohráli s Radkem Netušilem a jeho spoluhráčkou a dál už jsme nedohrávali. I tak bylo 12. místo v turnaji, který měl kvalitu 44,159, skvělým výsledkem.

19.9. 2009 VC Reda Brno-Slatina

Čtyři naši zástupci se zúčastnili brněnského turnaje - nejlepšího výsledku dosáhl Karel spolu se Zbyňkem Greplem z Hranic-Valšovic, kteří s bilancí 3 výhry a 2 prohry obsadili 24.místo, k úspěchům jistě patřila i výhra nad Varankami. Pepa si zahrál se samotným mistrem ČR dvojic Rubi Gorroňo Lopézem z POP Praha a hezkou hru doprovodili ve třetím kole i kanárem soupeři. Pavel s Renátkou po výhrách nad Slovenkami a Frapecem dvakrát prohráli až v náhozu po limitu. Pěkný turnaj doprovázený pěkným počasím.

8.9. 2009 Brněnský petanque pohár

K dalšímu utkání Brněnského petanque poháru jsme zajeli na hřiště pátého týmu ligy – Fňould Brno. Domácí využili znalosti svého hřiště zvláště v souboji jednotlivců, kdy náš zástupce Jiří Hromek nestačil na svého soupeře a podlehl mu 6:13. Ve dvojicích si však naši zástupci Karel Mrlina a Pavel Král se svým soupeřem poradili celkem jednoznačně a nadělili mu kanára 13:0. O celkovém vítězi rozhodoval tedy souboj trojic, naši hráči sice na úvod prohrávali 1:5, pak ale potvrdili, že koncovky zápasů jsou jejich silnou stránkou a zvítězili 13:6, celkově pak 2:1 na zápasy a stále jsme tak udrželi naději na postup do 1.ligy.

5.-6.9.2009 Mistrovství České Republiky jednotlivců a ve vyrážení 2009 Kolová u Karlových Varů

Mistrovství České Republiky jednotlivců se nakonec z původních tří vážných zájemců zúčastnil jenom Pavel. V sobotu za deštivého studeného počasí v jedničkách po výhrách nad Jirkou Ondryášem (Frapeco - 57. na žebříčku a mj. 3. z letošního finále MČR trojic) 13:9 a nad Tomášem Pillerem (Sahara Vědomice - 69. na žebříčku a vítěze letošního GP Austerlitz!) 13:5 obsadil 17.-32. místo, když o postup do šestnáctky prohrál s Alešem Venclem z Vrchlabí ( 4. na žebříčku a mj. vítězem letošních Hartvíkovic) 9:13, když už vedl 7:0 :( Mistrem České Republiky se stal Honza Michálek z Carreau Brno, na jeho hru byla radost se dívat. Ve střelbě pak Pavel v neděli skončil na 13. místě, mistrem ČR se stal Jiří Koreš ml. z PC České Budějovice. Pár fotek tady:

15.8.2009 Stolínský křečák 2009 Stolín

Letos zatím nejvzdálenějšího turnaje (Stolín u Červeného Kostelce až za Náchodem) se zúčastnili Karel a Pavel doplnění o Vojtu Černého z PC Velim. V základní části jsme dvakrát vysoce vyhráli a dvakrát prohráli, což stačilo na hezké 16. místo z asi 35 týmů. Protože však do KO postupovalo jen prvních 8, pokračovali jsme v Mastr Cupu, kde jsme však potvrdili stoupající formu a po třech výhrách s domácími, s Bastilou Chrudim a s trojicí Stoklásek/Rubi/Pažout jsme obsadili skvělé druhé místo za MIchalem Habáskem. Semifinále ani finále se nedohrávalo.

12.8.2009 Srpnový turnaj 2009 Adamov

Ještě jednou celkový stav Ligy 09 s komentářem (konečně mám na to čas!
Pavel, ač ve finále poražen Jirkou, stále vede a to suveréně o 7 bodů, neboť pronásledovatel Tomáš zaváhal! Jirka díky vítězství v tomto turnaji a díky až 5.místu Tomáše se dostal na stejnou bodovou úroveň jako Tom a stejný počet výher a díky skore je druhý a Tomáš až třetí - tady bude ještě řežba! O 12 bodů za nimi a tedy na 4.místě je Karel, který byl nyní také čtvrtý a jelikož poslední turnaje stále boduje, už stíhá špičku a myslím, že toto pořadí (Pavel první a Jirka,Tomáš,Karel za ním bez pořadí) zhruba i odráží stav v našem klubu.Následuje skupina středu tabulky, kde je na 5.místě Růženka, na 6.místě Pepa, na 7.místě Renča, na 8.místě Mirka a na 9.místě Patrik, všichni zhruba o jeden bod od sebe a tady se může po každém turnaji cokoliv změnit. Renča i Mirka navíc často vynechávají dohrávky o body nebo i celé turnaje kvůli dětem, jistě by jinak byly umístěny výše! Patrik by také při všech účastích měl vyšší umístění jako např.Pepa na 6.pozici, který i přes nepříznivá vylosování (dle něj) hraje jak o život. Od 10.místa jsou umístěni "příležitostní hráči s méně jak 10 body, Lenka, Terka,Marta a Jana a pak nehrající s 0 body.
Vše umisťuji na nástěnku!
Zdraví
Tomáš

1.8.2009 O Brněnskou kouli 2009 - Útěchov

Vzhledem k tomu, že se tento tradiční turnaj konal opět v Útěchově, zúčastnilo se ho rekordních 7 hráčů Fenyxu. Růženka, Jirka a Mirka byli první trojice a přestože podávali hezké výkony,tak na postup do KO 16 to nestačilo, stejně jako u druhé trojice Renátka, Pepa, Karel. Mezi nejlepších 16 tak postoupil Pavel obhajující spolu s Míškou Kylíškovou a Jakubem "Matesem" Matouškem loňské druhé místo. V boji o postup mezi 8 nejlepších porazili v dramatickém zápase tým Osika Plzeň/Varan poslední koulí 13:12 a nakonec skončili sedmí. Jirka si pak aspoň v Béčku zahrál znovu proti holkám z Vinohrad:)
Fotky tady:

26.7.2009 Vendeta 2009 - Slatina

Hned na druhý den se Pavel spolu se Šárkou a Dušanem Moosovými ze Starobrna zúčastnil tradiční Vendety. Po napínavých zápasech, hezké hře a dvou výhrách (mj.i nad čerstvými vícemistry z MČR dvojic Kutá, Tománek, Linduška 13:6) jsme i díky dobrému Bucholzu obsadili pěkné šesté místo.

25.7.2009 Austerlitz 2009 - Slavkov

Na tradiční turnaj do Slavkova se nás tentokrát vydalo celkem pět - Jirka, Růženka a Pepa - a Renátka a Pavel doplněni Lubošem Antonem z Klipu Litovel. Oba týmy měly už ve skupinách těžké soupeře - třeba Renátka a spol. měli juniorské reprezentanty ČR (Bayer,Kaplánek,Adlerová), jejich trenéry (Hudik,Hejl,Kříž) a jako nenasazeného:) mistra Holandska Paula Wagenaara(který nakonec skupinu vyhrál). Výsledkem byla výhra pouze s juniory (i když cenná - 13:6) a "postup" do Béčka. Růžence a spol. se vedlo podobně a tak se oba naše týmy v béčku po jedné výhře a prohře v závěrečném kole potkaly - úspěšnější byla Renátka v poměru 13:4.
Fotky tady:

11.7.2009 Jarinovy koule 2009 Hartvíkovice

Dalšího úspěchu dosáhli Karel a Pavel na turnaji v Hartvíkovicích. Do bojů o Jarinovy koule sice nezasáhli, ale v turnaji o Jarinku obsadili ve velké konkurenci skvělé druhé a třetí místo!!! Karel spolu s hráči ze Staříče vyřadil mj. i tým Tomáše Michálka a v boji o třetí místo porazil tým Beroun-Loděnice. Pavel spolu s kamarády z Hranic-Valšovic (Zbyňkem a Jirkou) nepoznali hořkost porážky až do finále a skvělé druhé místo bylo hezkou tečkou.
Fotky tady:

8.7.2009 Červencový turnaj 2009 Adamov

5.turnaj naší Ligy vyhrál Karel a odpoutal se v celkovém pořadí od střední části žebříčku, Tomáš byl 2. a dotahuje se na vedoucího Pavla, který skončil na 3.místě, Jirka skončil 4.,ale drží si pevně celkovou třetí příčku. Mezi Pavlem, Tomem a Jirkou jsou vždy 4 body, pak je díra 10 bodů a osamocený Karel. Za ním o 5 bodů méně mají Růženka,Mirka a Pepa, kde pořadí ovlivňuje již i počet výher. O dalších 7 bodů méně má pak Renča a po bodových odstupech pak Patrik, Lenka, Marta a Jana. Ostatní nehrají. Krystalizuje se špička žebříčku pro boj o titul a střední část pole, na chvostu zůstávají spíše nehrající členové. Děkuji Pepovi za organizaci turnaje a všem za zajímavé herní výkony!

4.7.2009 Hanácký Bakole 2009 Litovel

Hezkého úspěchu dosáhli hráči Fenyxu v Litovli na turnaji Hanácký Bakole, když se oba naši hráči probojovali mezi nejlepších osm týmů. Pepa Grégr hrající s domácím Lubošem Antonem skončil na hezkém sedmém místě a Pavel Král spolu s Tomášem Kutým z Hranic-Valšovic skončili dokonce třetí, když za celý turnaj prohráli pouze jednou v semifinále s pozdějšími vítězi (Adlerová, Bayer), které dokonce v základní části porazili 13:3! Děkujeme organizátorům z KLIPu Litovel, jmenovitě rodině Burešů za skvělý turnaj!
Fotky tady:

10.6.2009 Červnový turnaj 2009 Adamov

Po vydatném dešti se na Červnový turnaj sešlo pouze 6 statečných (nebo bláznů) kterým nevadilo vytahovat koule z bahna. Naštěstí hned po začátku vysvitlo slunce a když správce hřiště povrchy uhrabal, mohlo se hrát. Po základní části skončila na prvním místě se třemi výhrami Růženka, do semifinále se dostali ještě Pavel, Tomáš a Jirka. Nejlepší formu dnes potvrdil Tomáš, když porazil nejdřív v semifinále Pavla a pak i ve finále Jirku. V souboji o třetí místo byl úspěšnější Pavel. V souboji o páté místo porazil Karel Pepu. Děkujeme organizátorům za pěkný turnaj.
Fotky tady:

13.5.2009 Květnový turnaj 2009 Adamov

Ve středu jsme hráli 3.kolo naší Ligy, Květnové a byla to síla! Přišlo a hrálo nás 12 - rekordní účast. Proto také, kdo zabodoval, zabodoval opravdu hodně!
Zvítězil Pavel (pomalu již tradičně), ve finále nám s Jirkou předvedli mistrovský pétanque, Pavel má mimochodem všechny zápasy vítězné!!!! Jirka se díky bodům za druhé místo vyšvihl celkově na 3.místo a dýchá mi na záda, neboť já jsem skončil až 5. a to je pouze průměrné. Růženka, Mirka, Karel a Pepa předvádí standardní výkony a mají obdobně 16 až 14 bodů, tady bude velký boj o každou pozici a Růženka si velmi za své 3.místo polepšila. Velký skok předvedla i Lenka a Marta, která první dvě kola vynechala, ale díky vysokému umístění a tedy vysokému počtu získaných bodů nyní jsou na 10 a 11.místě. Před nimi se drží ještě Patrik a Renča, což je pro Patrika úspěch a pro Renču spíše návod na možná opětovné odložení brýlí Tereska s Janou jsou na 12. a 13.místě, ale tady stačí jednou dobře zabodovat a poskočíte klidně o 3 místa nahoru. Ostatní (Hana a Ivan) asi zůstanou na chvostě až do konce.
Máme před sebou ještě 2/3 kol a tedy vůbec nic není jisté!!! Hrajte příště stejně tak dobře jako nyní! A to už budeme mít další hřiště a opět si zkrátíme délku turnajového kola a všichni jistě stihneme i závěrečné vyhlašování výsledků!!!
Zdraví
Tomáš
Fotky tady:

9.5.2009 Chateau Náměšť 2009

Fotky tady:

3.5.2009 Osmifinále MČR klubů - Vrchlabí 2009

Stejně jako vloni narazili jsme v osmifinále MČR klubů na favorizovaný tým z Vrchlabí a protože loni byli Vrchlabáci u nás, museli jsme letos k nim a tak nás čekala vzrušující 4 hodinová cesta zpestřená prohlídkou pamětihodností a Tomovým výkladem. Hřiště u Sklípku ve Vrchlabí mělo poměrně těžký povrch a tak zápas skončil stejně jako vloni 2:11. Naše body získali po skvělých výkonech Renátka v jedničkách a Tomáš s Karlem ve dvojkách. Gratulace jak jim tak i Vrchlabí k zaslouženému postupu. Příští rok u nás je ale už určitě porazíme! :) Fotky tady:

2.5.2009 Prvomájové koulení 2009 Hranice-Valšovice

Turnaje se zúčastnili tři hráči našeho klubu tentokrát rozdělení do tří týmů. Nováček Pepa Grégr si svými skvělými placy získal ohlas až na Slovensku a tak si zahrál s dvojicí Timea a Igor Šurinovi z TRPAK Vrútky! A hned ve svém prvním turnajovém zápase dokázali porazit favorizovaný tým Adler, Bytešník (oba Carreau), Kočajnarová(Valšovice) 13:6! Karel hrál s Přikrylovými Reginou a Tomášem ze SLOPE, ale ani jim se přes velmi dobré výkony nepodařilo dostat mezi nejlepších osm. Tam se dostal pouze Pavel hrající s Martinem Jakešem z Valšovic a Pavlem Vajčnerem ze Starobrna. V boji o postup mezi nejlepší 4 však podlehli těsně domácím a tak obsadili nakonec hezké 5.místo.
Karel se s Pepou potkali v závěrečném kole B-turnaje a úspěšnější byl Karlův tým 11:9.
Fotky tady:

28.4.2009 Brněnský Petanque Pohár 2009 - 1.kolo

V prvním kole nového ročníku BPP jsme se utkali se starými známými Telekoulemi vedenými Pepou Dohnalem a zvítězili jsme 2:1.

25.4.2009 Litovel ÓPn 2009 Litovel

Turnaje v Litovli se z našeho klubu zúčastnil Pavel spolu s prezidentem Hranic-Valšovic Zbyňkem Jakešem a jeho jedenáctiletou dcerou Gábinkou. S bilancí 3 výhry a prohra po základní části postoupili do 16ky a nakonec obsadili pěkné 11. místo.

19.4.2009 Zahajovací turnaj Brněnského Petanque poháru 2009 Brno Lužánky

Dnes byl turnajem supermeleé zahájen nový ročník Brněnského petanque poháru. Z našeho klubu se zúčastnili Pepa, Pavel a Karel, nejlépe se vedlo Pepovi Grégrovi, který vyhrál všechna svoje utkání a jen o skóre skončil na krásném pátém místě ze 38 účastníků!

13.4.2009 Velikonoční turnaj 2009 Adamov

Na turnaji pro všechny si zahráli jak členové Fenyxu tak i sváteční hráči. V této těžké konkurenci zvítězila Lenka Juřičková, druhý byl Jirka a třetí Renátka. Fotky tady:

11.4.2009 Velikonoční vejce 2009 Vojnův městec

Turnaje ve Vojnově Městci se zúčastnil pouze Pavel, který hrál s Lenkou Svobodovou z partnerského klubu Valšovice. Po dvou výhrách v základní části postoupili do KO a podařilo se jim nakonec umístit na krásném 16. místě z 64 dvojic.

8.4.2009 Dubnový ligový turnaj 2009 Adamov

Na druhý ligový turnaj se sešlo celkem 9 hráčů, po základní části do vyřazovacích bojů postoupili Pavel, Tomáš, Jirka a Pepa. Ve finále porazil Pavel Jirku 13:6, v boji o 3.místo Tomáš Pepu 13:3. Poprvé jsme letos ocenili umělé osvětlení. Celkové výsledky tady a fotky tady:

5.4.2009 Bonjour Brno 2009 Lužánky

V neděli jsme se zúčastnili tradičního Bonjour Brno. Na rozdíl od loňského ročníku nepřišlo mnoho licencovaných hráčů, takže nás pořadatelé zařadili mezi ostatních 32 týmů a tak nebylo divu, že se nakonec naše dva týmy potkaly ve finále. V něm měli přesnější ruku Růženka, Jirka a Karel, kteří porazili Mirku, Pavla a Toma. Bylo to krásné odpoledne, jen toho lahodného pastisu bylo pro některé až příliš:) Fotky : tady:

4.4.2009 VC Litovel 2009 Brno Slatina

V sobotu se na Slatině z Fenyxu zúčastnil jenom Pavel a spolu s výbornými slovenskými hráči Mišo Dzúrikem a Etelou Krchňákovou skončili po základní části s bilancí 3:2 těsně za postupem do 16ky. Fotky: tady:

28.3.2009 Jarní ligový turnaj 2009 Adamov

V sobotu jsme se za krásného počasí sešli na první letošní ligový turnaj. Po 3 kolech základní časti do semifinále postoupili Pavel, Tomáš, Renča a Mirka. V dramatickém finále zvítězil Pavel nad Tomem 13:12, když Tomáš vedl už 12:3 ! V souboji o 3. místo zvítězila opět nejtěsnějším rozdílem Mirka nad Renátkou 13:12, když ji na závěrečné hody přišla podpořit celá rodina:) Celkové výsledky tady a fotky tady:

16.3.2009 Zimní liga BPP 2008 - Finále

V posledním kole finále Zimní ligy BPP jsme porazili Telekoule 13:3, prohráli s Teenagers 8:13, když už jsme vedli 8:2 :( a nakonec jsme porazili už jasného vítěze Šlahu 13:6!!! Nicméně pouze skóre rozhodlo, že jsme celkově skončili až na 4. místě ve finálové skupině, což je na druhou stranu poměrně úspěch. Děkuji všem hráčům Fenyxu za předvedené výkony.

16.2.2009 Zimní liga BPP 2008 - Finále

I ve finále Zimní ligy BPP se Fenyx již dostává do skvělé formy ze základní části a včera dokázal v kombinované sestavě Renátka, Karel, Pavel dvakrát zvítězit nad Telekoulemi 13:8 a zvláště nad týmem Žena (Kuba Rendla, Dan Kachlíř) 13:9 ! Škoda úvodní prohry s Noname.

29.1.2009 Sportovec města Adamova - Slavnostní vyhlášení

Na slavnostním vyhlášení Sportovce města Adamova jsme strávili příjemné chvíle s ostatními sportovci našeho města. Poděkování za zásluhy o rozvoj sportu v našem městě patří nejenom členům a funkcionářům všech sportovních oddílů, ale i pánům starostovi Němcovi a místostarostovi Čumovi. Fotografie z události tady:

24.1.2009 Extraliga - Brno Slatina

V prvním turnaji letošního ročníku Extraligy dosáhl FENYX v konkurenci předních hráčů českého žebříčku velkého a nečekaného úspěchu, když trojice Tomáš, Jirka a Karel zvítězila ve všech čtyřech svých zápasech! Pavel s Renčou přidali další dvě vítězství a celkově se tak FENYX s šesti výhrami umístil na krásném druhém místě. Fotky tady: