FENYX ADAMOV - PÉTANQUE

29.12.2010 Halový turnaj Memoriál Vojtěch Řeziny - MKM Adamov

Na prvním ročníku turnaje zvítězili až po napínavém posledním kole Jirka Hromek s Růženkou před Pepou Grégrem. Děkujeme všem zúčastněným za kvalitní sportovní výkony.

28.10.2010 Říjnový ligový turnaj - Adamov - historické 1.vítězství pro Teresku!

Na závěrečném ligovém turnaji se rozhodlo jak o celkovém vítězi Adamovské ligy petanque, tak i o pořadí na dalších místech. Po třech kolech supermeleé se mezi nejlepší 4 probojoval Pavel, Pepíno, Petra a Tereska. Ve finále pak svou fantastickou formu zúročila Tereska, která porazila Pepína 13:9, v boji o třetí místo zvítězila Petra nad Pavlem nejtěsnějším rozdílem 13:12. V doplňkové disciplíně hodu do pneumatiky vyhrál Patrik a získal prize money 51 Kč:)
Celkovým vítězem se stal Kulař roku 2006 Jirka Hromek o pět bodů před Pavlem Králem a o dalších 7 bodů před manželkou Růženkou Hromkovou. Tomovi Henkovi medaile unikla jen o 1 bod, naopak Pepíno závěrečným finišem o jeden bod předstihl šestého Pepu Grégra a skončil pátý. Další pořadí najdete v odkazu Adamovská liga petanque 2010. Fotky z Říjnového turnaje: tady:

24.10.2010 Turnaj ULITA - Blansko

Tradiční už 4.ročník turnaje pořádaného ve spolupráci s klubem ULITA proběhl v Blansku za zataženého počasí, které však neubralo všem zúčastněným na dobré náladě. Po zajímavých bojích nakonec zvítězili Karáskovi Tonda a Honza spolu s Pavlem Králem, kteří ve finále porazili místní Filipa Khýra, Tomáše Opatřila a Dana Staňka. Na třetím místě skončili pořadatelé z Ulity - David Pliska a Ludmila Macků podporovaní naší Růženkou Hromkovou a na čtvrtém místě Pepa Grégr, Soňa Karásková a tradiční účastnice paní Františka. Fotky tady:

17.10.2010 MČR ve vyrážení - Vědomice u Roudnice nad Labem

Hned druhý den ráno jsme se sešli na mistrovství ČR ve vyrážení. Samotná disciplína se skládá z pěti tzv. ateliérů - samotná koule, koule za košonkem, koule za koulí, koule mezi koulemi a samotný košon a to všechno vždy na 6,7,8 a 9 metrů. Nejprve všichni účastníci stříli první kolo, ze kterého 4 nejlepší postupují přímo do semifinále, dalších 16 pak do oprav. Z našeho klubu postoupil do oprav se ziskem 15 bodů Pavel, Pepíno s 10 body nepostoupil, stejně jako Karel, Pavel nakonec obsadil 19.místo.

16.10.2010 MČR jednotlivců - Vědomice u Roudnice nad Labem

Mistrovství České republiky v krásném areálu PK Jupiter Vědomice u Roudnice nad Labem uvítalo mezi 130 účastníky z celé ČR i nás tři. Přes tak obrovský počet hráčů se v jedné z 32 skupin potkali díky losu a nasazení i Pavel a Pepíno :) Ve vzájemném, dlouho vyrovnaném utkání byl nakonec úspěšnější Pavel, který zvítězil v poměru 13:10. To Pavla tak povzbudilo, že ve své skupině vyhrál další zápas s Josefem Pažoutem z PCP Lipník 13:4 a dokonce i s favoritem skupiny Pavlem Hodboděm z PC Carreau Brno 13:6! V KO souboji o postup do 32ky však podlehl J.Ježkovi ml. ze Stolína 7:13. Pepíno po prohře s Pavlem podlehl i J.Pažoutovi 10:13 a P.Hodboďovi 6:13 a tím jeho účinkování skončilo stejně jako u Karla, který podlehl Kaucovi z Kolové a L.Svobodové z Valšovic, porazil však hráče z Jablonce (Schwarz?). Mistrem České republiky se stal Pavel Valenz z týmu Varan Karlovy Vary, když ve finále porazil Tomáše Stokláska z Fňáky Brno. Třetí skončil Olda Brož z Vojnova Městce. Fotky tady:

10.10.2010 Adast Memorial - Adamov - 2.ročník

Druhý ročník turnaje vzpomínkového ADAST Memorial(dříve ADAST Closed, ještě předtím ADAST Open) zahájil tradičně bývalý technický ředitel a současně obhájce loňského vítězství Tonda Karásek, který poté přispěl i několika dary do tomboly. Po minutě ticha se rozpoutaly boje v třech kolech supermeleé, v nichž nakonec zvítězil Karel Mrlina před Jirkou Hromkem a juniorem Patrikem Schimmerlem.
Na závěr proběhlo slavnostní pouštění draka(věnovala Soňa Karásková) pod vedením instruktora Jirky Hromka a malé Alenky. Čest světlé památce Adastu! Fotky tady:

9.10.2010 Zlaté Prasátko - Brno-Slatina

Na klasickém Prestige turnaji se nás letos zúčastnilo asi nejméně v celé historii - pouze 5 lidí - Pavel, junior Patrik a Pepíno v jedné trojici, ve druhé pak Karel a Jana Mrlinovi doplnění Zbyňkem Greplem z Hranic-Valšovic - ti dosáhli některých cenných vítězství - např.nad trojicí Demčík, Demčíková, Anton, ale na postup to nestačilo. To Pavlovi, Patrikovi a Pepínovi se dařilo lépe, když v dramatických zápasech porazili postupně Nývlt, Nývltová L., Nývlotvá E.(Stolín) 11:10, Bayer, Ponka, Chyba(Slavkov/Modra) 8:6, Greplml. Bureš ml., Neoral 11:8 a nakonec i Hašek, Hejl, Stoklásek 9:7 !!! I přes prohru v pátém kole to stačilo na postup mezi 16 nejlepších. Tam v boji o postup do osmičky dokonce už vedli 8:0 nad týmem Pírek, Kučera, Kaplánek, ale nakonec prohráli 10:13.

2.10.2010 Čerlinka CUP - Litovel

Na turnaji v Litovli se zúčastnily dvě naše dvojice Pepíno s Karlem a Pavel hrající s juniorem Patrikem. Prvním jmenovaným Karlovi a Pepínovi se velmi dařilo a po 3výhrách a 1prohře v základní části se dokázali probojovat do KO 16, kde nejprve porazili slovenskou dvojici Michalka, Majerčík, čímž se probojovali mezi nejlepších osm a potom jen těšně podlehli v boji o postup do čtyřky dvojici Juan Mas Abenza, P.Hodboď a tak pokračovali v bojích o 5.-8.místo, kde opět dvakrát vyhráli a skončili celkem pátí, porazit dokázali i slovenskou reprezentační dvojici Fratrič P., Fratrič A.!!!
Pavel s Patrikem v základní části dokázali porazit dvojici Hašek, Stoklásek 13:6, tři těsné porážky však rozhodly o tom, že do 16KO nepostoupili.

28.9.2010 Brněnský Petanque Pohár - Brno - historický postup do 1.ligy!

Tým Fenyx Adamov ve složení Josef Dohnal, Karel Mrlina, Pavel Král a Jiří Hromek dokázali vybojovat historický postup do 1.ligy Brněnského Petanque Poháru poté co dokázali v úterý posledním kole zvítězit nad týmem Fňould Brno 2:1. Součástí týmu byli rovněž na soupisce uvedení náhradníci Josef Grégr, Tomáš Henek a Renáta Králová připravení v případě potřeby zasáhnout do bojů. Dnes tedy došlo ke slavnostnímu vyhlášení výsledků a předání cen. Rovněž proběhly barážové soutěže o postup, příp. sestup. Týmy, které měly o svém účinkování v příštím roce jasno (a mezi nimi i Fenyx) se zúčastnily tzv. Ligového Poháru. I zde si vedli naši zástupci velmi dobře, když se tým Fenyx za stálého deště probojoval až do finále, kde už vedl i 12:10, ale nakonec podlehl 12:13 vítězi 1.ligy týmu Žepec.

22.9.2010 2.zářijový ligový turnaj- Adamov

Na druhém záříjovém turnaji za chladnějšího počasí se o body utkalo 12 hráčů. Po 3 kolech v semifinále zvítězil Pepa na Růženkou a Tomáš si poradil s Karlem. Finále pak bylo snadnou záležitostí pro Toma, Pepa zřejmě vydal mnoho sil v semifinále. V boji o 3.místo zvítězila Růženka nad Karlem a dotáhla se tak na 2.Pavla v celkovém hodnocení. Jirka si 5.místem upevnil celkové vedení.

11.9.2010 VC REDA - Brno

Na Brněnském turnaji bojovaly celkem 4 týmy s našimi zástupci - junioři Patrik a Vítek, Pepíno a Dušan Moos, Karel spolu se Zbynkem Greplem a Pavel hrající s Františkem Stackem z domácího Slope Brno. Do 16 nejlepších se nakonec dostal pouze Pavel s Františkem Stackem, když měli po základní části bilanci 4výhry, 1prohra, v boji o postup do 8ky podlehli těsně týmu Žampach, Resl 8:11. Karel se Zbyňkem začali skvělým výsledkem - výhrou nad dvojicí Tománek Kutá, potom se už tolik nedařilo. Junioři Patrik a Vítek dokázali dokonce i ve vzájemném boji porazit Pepína s Dušanem, na postup to ale ani u jenoho týmu nebylo.

8.9.2010 Burčákový ligový turnaj - Adamov - Historicky 1.vítězství juniora Patrika

Zářijový ligový turnaj (přestože vlastně vůbec nebyl Burčákový:) přilákal spoustu hráčů a došlo tak k vyrovnání rekordu 14 hráčů z června. Vůbec poprvé jsme na našem hřišti přivítali novou členku Věru Peříkovou a letos poprvé také zakládající členku Martu Antonínovou. Po třech kolech do semifinále postoupili Karel, Patrik, a trošku překvapivě také Petra a Růženka, přičemž takoví borci jako Jirka, Tomáš, Pepa, Pepíno, Pavel a další zůstali těsně před branami. Ve finále za umělého osvětlení nakonec poprvé v historii zvítězil Patrik na Karlem, v ženském souboji o 3. místo zvítězila Růženka nad Petrou. V souboji o 5.místo vyhrál Pavel, o 7. místo vyhrál Pepíno a o 9.místo kontumačně Jirka, čímž se jeho náskok na celkově druhého Pavla snížil na pouhé 4 body. O všem se rozhodne v posledních 2 turnajích.

21.8.2010 Královský turnaj pro registrované - 2.ročník - Adamov

Letošního mezinárodního Královského turnaje se zúčastnili hráči jak z domácího Fenyxu Adamov, tak i ze Starobrněnského PK, KLIPu Litovel a dokonce dva Španělé - Juan Mas Abenza z Carreau Brno a neregistrovaný Kiké. Po třech kolech supermeleé a semi a finále obhájil loňské prvenství Jirka Hromek, když ve finále zvítězil nad Dušanem Moosem ze Starobrněnského PK. V souboji o třetí místo zvítězil junior Patrik Schimmerle nad Renátou Královou. Fotky tady:

12.8.2010 Srpnový (Hmyzí) ligový turnaj - Adamov

Na netadičně pojatém a zvláštními ručně dělanými stylovými cenami oceněném ligovém turnaji - tzv. Hmyzím (díky Petro:) se hrálo a pěkného počasí a výsledkem byly zajímavé souboje. Do semifinále postoupili JIrka, Tomáš, Pepíno a Růženka. Nakonec zvítězil Pepíno, který ve finále porazil Toma 13:9, třetí skončila Růženka, která překvapivě zdolala Jirku 13:12. Jirka si po dalším Pavlově zaváhání i přes dnešní 4.místo upevnil celkové vedení.

31.7.2010 O Brněnskou kouli - Brno-Útěchov

Na nejbližším turnaji v Útěchově se nás celkem pochopitelně sešlo nejvíc - celkem 8 hráčů. Kluci junioři začínali sice (tradičně:) jen ve dvou hráčích(Patrik a Honza), ale i Vítek se nakonec vyspal:) a dorazil v průběhu prvního zápasu, ale ani on prohře nezabránil. V dalších třech zápasech ale kluci zabojovali a vyhráli je a postoupili do KO16 jako náš nejlepší tým se třemi výhrami. V KO však narazili na pozdějšího vítěze (Hájková) a prohráli a tak jim zbyla jen dohrávka o 9.-16.místo, kde však už většinu času hráli opět jen ve dvou, ale i tak to dotáhli na skvělé 10.místo! Velkou pochvalu zaslouží zejména výhra nad Fanou Kaplánkem!
Karel s Janou doplnění Zbyňkem Greplem se dvěma výhrami nakonec do KO nepostoupili, přestože sehráli dobré zápasy a např.v 1.kole porazili Hudik,Hrbáček,Kříž.
Jirka, Růženka a Pavel po dvou výhrách na úvod měli jasný postup na dosah ruky, když v utkání proti Kakáčům (Mates, Matísek,Míša) kde už prohrávali 0:9 dokázali otočit až na 12:9 a měli dokonoce ještě jednu kouli v ruce, ale nepodařilo se dohodit a nakonec prohráli 12:13. V dalším zápase přišla další prohra s se Stolínem a tak to vypadalo, že pojedou domů. Nakonec těsně postoupili z posledního 16.místa a hned v prvním kole se utkali s nejlepším týmem po základní části Hašek,Hejl.ml.,Stoklásek ml. Soupeř byl jasným favoritem, ale hned v první hře jsme mu nadělili pětku:) Potom byla hra vyrovnaná až do stavu 10:10, kdy se soupeř vyházel na Jirkově kouli, Pavel pak vystřelil soupeřovu nejlepší a Růženka doplacovala třináctý bod a mohli jsme si připsat další velký úspěch adamovského petanque - porazit několikanásobné mistry ČR a loňskou reprezentaci ČR. V boji o postup do 4 těsně podlehli týmu Filipa Bayera a 5.-8. užnedohrávali.

24.7.2010 GP Austerlitz - Slavkov

Turnaje ve Slavkově se zúčastnily 3 naše týmy - junioři Patrik a Honzík doplněni o Lukáše Smejkala z PCBD Brno, dále pak Jirka s Růženkou a Mirkou a nakonec Pavel hrající s se Zbyňkem Jakešem a Lenkou Svobodovou z Hranic-Valšovic. Za nejprve zataženého a potom trvale deštivého počasí odvedli všichni zúčastnění solidní výkony. Do KO 32 se podařilo ale postoupit pouze Pavlovi se spoluhráči z Valšovic. V boji o postup do 16ky porazili tým ze Stolína (Nývltová), potom však podlehli Ivo Kacerovskému a spol. a zbyla na ně pouze dohrávka o 9.-16. místo, kde však všechny zápasy vyhráli(výhra nad Nývlt-Stolín i nad Pírek-Krumsín) a skončili celkově na 9. místě v A-turnaji. Jirka s Růženkou a Mirkou statečně bojovali a nakonec v B-turnaji uhráli 2 výhry. Junioři se bohužel v B-turnaji museli obejít bez svého třetího spoluhráče a tak dohrávali svoje zápasy pouze se 4 koulemi:(

17.7.2010 Krumsínská Hroda - Krumsín

Turnaje v Krumsíně se zúčastnily dva naše týmy - Patrik a Honzík doplnění o hráče z Albrechtic a Pavel, Pepa a Pepíno. Oběma týmům se za úmorného vedra velmi dařilo - oba týmy dokonce dokázaly své těžké skupiny vyhrát!!! Junioři v čele s Patrikem dokonce v souboji o první místo ve skupině porazili tým Hašek. Stoklásek, Kolařík 13:12 a postoupili do 8ky z prvního místa, stejně jako Pavel, Pepa a Pepíno, kteří rovněž svou skupinu vyhráli poté, co se jim podařilo porazit aktuální Mistry ČR trojic - tým Michálek I., Michálek J., Michálek T. 13:5, když vedli už 12:2! V boji o postup do 4ky se už juniorům tolik nedařilo a skončili nakonec 7. Pavel, Pepa a Pepíno porazili Orlovou a nakonec skončili 4. Skvělé výsledky a super hra obou týmů!

14.7.2010 Červencový ligový turnaj - Adamov - Jirka opět vítězem

Červencového turnaje se zúčastnilo celkem 10 hráčů, což bylo vzhledem k neuvěřitelnému horku, které panovalo, docela úspěch. Do semifinále se kvalifikovali Jirka, Pavel, Pepíno a Tomáš. V semifinále Jirka porazil Toma a Pavel Pepína. V souboji o třetí místo vyhrál Pepíno, ve finále pak letos už po čtvrté Jirka nad Pavlem 13:10, přestože ten už vedl 9:3. Fotky tady:

10.7.2010 Evropský pohár vinařských regionů v pétanque - Kobylí na Moravě

Prvního ročníku nového turnaje v Kobylí se za Fenyx zúčastnila trojice Jirka, Pepíno a Pavel. V krásném prostředí Jižní Moravy se našemu týmu velice dařilo, když jsme v základní části porazili tým Fňáků (Orság) 13:8, tým Mišo Dzúrika(SK) 13:6 - tady jsme dokonce otáčeli zápas ze stavu 0:6:) a tým Miloše Poláka (Litovel) 13:8 a prohráli jsme pouze s týmem Habásko, Hejl.ml., Stoklásek ml. 8:13, kdy soupeř jinak vyrovnaný zápas rozhodl za stavu 8:8 vyvezením košonku a následnými pěti body. Postoupili jsme do 16ky KO z 8.místa a potkali jsme se znovu s týmem Michala Habáska:) V ještě vyrovnanějším zápase jsme se zkušenějším soupeřem drželi krok a v okamžiku zaznění hodinového limitu byl stav 10:9 pro nás:) V následném náhozu se soupeři poslední koulí(!) podařilo srovnat na 10:10 a následoval další nához navíc a v tom se opět soupeři jeho poslední koulí podařilo vystřelit naši bodující kouli a nám se naši poslední koulí nepodařilo bodovat a tak soupeř v dramatickém závěru zvítězil 10:11:) Michala a spol. tato vydřená výhra natolik povzbudila, že hned v dalším kole vyřadili i Koreše:) a skončili celkově třetí. Krásné prostředí, skvělé víno a dobrý petanque - příští rok jedeme zase:) Fotky tady:

3.7.2010 Hanácké Bakole - Litovel - Juan a Pavel dokázali zvítězit!

Turnaje Hanácké Bakole se z Fenyxu zúčastnilo 5 hráčů, junioři Patrik a Honza skončili na hezkém 19.místě s bilancí 2výhry/2prohry. Stejnou bilanci, ale horšího Buchholze měli i Karel s Pepínem a tak skončili až za juniory. Pavel, hrající s Juan Mas Abenzou(Španělsko) dokázali celý turnaj vyhrát bez jediné porážky! Osm výher po sobě (z toho 1 kanár a dvakrát 13:1) znamenalo vítězství ve finále proti domácímu týmu Pavla Bureše ml. 13:6 a zisk putovní trofeje. Je třeba přiznat, že Juan hrál fantasticky a dařilo se mu úplně všechno. Pavel se to snažil doplňovat a jeho závěrečné káčko přes celé hřiště na 13 metrů pak finále ukončilo. Fotky tady:

23.6.2010 2. Červnový ligový turnaj - Adamov - Jirka zpátky do čela

Tentokrát v druhém červnovém ligovém turnaji nevyhrála Růženka, ale Jirka, takže vítězství zůstalo doma v rodině:) V semifinále Jirka porazil Toma a Pepíno podlehl Patrikovi. V boji o 3.místo zvítězil Pepíno, ve finále vyhrál Jirka, který se tak díky zaváhání dosud vedoucího Pavla vrátil zpět do čela celkového hodnocení.

9.6.2010 Červnový ligový turnaj - Adamov - Růženka to dokázala!

Růženka jako první žena v historii Fenyxu dokázala bez jediné porážky zvítězit v ligovém turnaji! Za celé odpoledne nepoznala hořkost porážky a po třech výhrách v základní části porazila v semifinále Pavla 13:11 a ve finále i Karla 13:9 a zaslouženě tak stanula na nejvyšším stupni! Druhý skončil Karel a třetí Pavel, který v boji o 4. místo porazil další příjemné překvapení turnaje Teresku. Fotky tady:

1.6.2010 Den dětí - Adamov

Proběhl turnaj v petanque pro děti v rámci oslavy Mezinárodního dne dětí. Vítězem se stali sourozenci Schimmerlovi - Patrik a Andrejka, na druhém místě skončili Vintr Libor a Schimmerlová Kristýna, na třetím místě pak Rytířová Simona a Ševčík Radim.

29.5.2010 O Pohár Dr. Železného - Ratišovice

Juniorský tým "Mladí a neklidní" Patrik a Honzík, doplnění Pavlem se zúčastnil regionálního turnaje v Ratišovicích a jel spíše sbírat zkušenosti. Ve skupině jsme nejdřív porazili místní Rapek Ratišovice 13:2 (snaživí, potrápili mj. i Vojnův Městec, který s nima vyhrál jenom těsně 13:12), dále pak jsme prohráli s týmem Vojnův Městec (Brož, Malivánek st., Malivánek ml.) 12:13 (a to už jsme vedli 12:8) a proti Starobrnu v plné sestavě (Vajčner, Výška, Petura) jsme vyhráli zaslouženě 13:8 ! - takže postup ze skupiny z 2.místa a ve čtvrtfinále proti Stoklásek (FŇáky), Rychtář, Blažej (Starobrno) jsme je po velmi dobrém výkonu porazili 13:5 a v semifinále proti Hudik(APEC č.Třebová-trenér juniorů mj. i Pátě Stoklásková(FŇáky), Hejlová(PCDB Brno) jsme výkon ještě zlepšili a vyhráli 13:2 ! a dostali se tak do finále proti místním obhájcům z roku 2008 Rapek RAtišovice. Nezačali jsme zrovna šťastně, když po nevydařené střele soupeř vedl po první hře už 0:4, ale od té chvíle jsme nedali soupeři šanci a vyhráli 13:8!!! Pochvalu zaslouží junioři, kteří hráli po celý den skvěle a získali tak své první vítězství v turnaji.
Fotky tady:

23.5.2010 Mistrovství ČR klubů - Stolín u Náchoda

Stejně jako loni, i letos jsme ve čtvrtfinále MČR klubů museli cestovat daleko na sever. Po Vrchlabí nás čekal silný soupeř ze Stolína a protože jsme navíc byli oslabeni neúčastí spousty našich hráčů, výsledek 1:12 odpovídal skutečnosti. Jediný bod za Fenyx uhráli v trojkách překvapivě ale zaslouženě Renátka Patrik a Honzík, když dokázali 13:1 ! porazit tým Tomáše Nývlta (mistra ČR jednotlivců z roku 2008).
Fotky tady:

15.5.2010 Barevné koule - Jaroměřice n.Rokytnou

Pouze tři naši zástupci navštívili turnaj v zámecké zahradě v Jaroměřicích n.Rokytnou. Nejlépe se vedlo Pepínovi, který spolu s Dušanem Moosem ze Starobrna skončil s bilancí 3výhry, 2 prohry na pěkném 15.místě, Pavel s Renátkou měli díky prohře 12:13 v pátém kole bilanci opačnou - 2výhry, 3prohry. Turnaj byl provázen tak studeným počasím, že se 2/3 Fenyxu rozhodly B-turnaj ani nehrát:), Pepíno a Dušan skončili s 1 výhrou.

12.5.2010 Květnový ligový turnaj - Adamov

Květnového turnaje se zúčastnilo opět 13 hráčů, ale tentokrát za mnohem horšího počasí. Byl to turnaj plný překvapení, kdy například ve druhém kole Renátka s Jarkou porazily Tomáše s Pepou 9:6! a na vedlejším hřišti Petra Plšková s Jirkou Švábem dokonce rozdrtili Patrika s Karlem 13:0! Mezi čtyři nejlepší se probojovali Tomáš, Pepa, Pavel a Renátka. První semifinále vyhrál Tomáš nad Renátkou, ve druhém po velkém boji vyhrál Pavel nad Pepou. V boji o 3 místo zvítězil Pepa, ve finále pak Pavel zdolal Tomáše a vzhledem k tomu, že Jirka skončil až devátý, dostal se i do celkového vedení.

8.5.2010 Chateau Náměšť - Náměšť na Hané

Na silně obsazeném turnaji v Náměšti se nejvíc dařilo trojici Pepíno, Karel a Dušan Moos ze Starobrna, když se jim podařilo postoupit ze skupiny a skončili na pěkném 12.místě, když porazili i trojici Kutá, Tománek, Adler! Pavel hrál tradičně se dvěma Martiny z Hranic-Valšovic a po dvou výhrách v základní skupině nepostoupili jen díky horšímu vzájemnému zápasu se slovenskou trojicí Fratrič A., Matuchovič, Fratrič P. a v béčku prohráli jen s pozdějším vítězem Juan Más Abenza (ESP), Hájková, Michálková, ale stačilo to jen na 10.místo.

1.5.2010 Prvomájové koulení - Hranice-Valšovice

Velkého úspěchu dosáhl celý tým Fenyx na "mezinárodním" ČAPEK turnaji v Hranicích-Valšovicích, kde v konkurenci 24 týmů (2 ze Slovenska) dokázali zvítězit Jirka, Pavel a Pepíno (nasazeni jako č.9) a Pepa spolu s Igorem a Timeou Šurinovými z TRPAK Vrútky obsadili krásné 4.místo!!! Oba týmy skončily po základní části s bilancí 3výhry/1prohra. V KO části pak Pavlův tým porazil nejprve domácí Hranice-Valšovice (Gratcl) 13:2, úspěšný byl i Pepa a jeho tým, když vyřadili PAK Albrechtice(Ševčík) jednoznačně 13:1. Obě semifinále pak skončila shodně kanárem:) Zatímco Pavel, Jirka a Pepíno byli úspěšní a 13:0 porazili tým Vajčner(Starobrno), Grepl(Valšovice) a Krist(Hranice), tak Pepa spolu se Šurinovými podlehli stejným poměrem Hrode Krumsín(Krpec):( a v souboji o třetí místo pak prohráli s týmem Vajčner, Grepl, Krist. Ve finále pak Jirka, Pavel a Pepíno trpělivou hrou zdolali soupeře z Hrode Krumsín 13:6, když Jirka skvěle placoval, Pavlovi se mimořádně dařila střelba a Pepíno vše skvěle doplňoval a poté co sám přidal třináctý bod, vypuklo Fenyxácké nadšení a oslavy, které pokračovaly i při vyhlášení výsledků a i cestou domů:)
Krásný turnaj, děkujeme pořadatelům za bezchybný průběh a skvělé pořadatelství a přístí rok určitě zase přijedeme, i když obhajoba bude hodně těžká.
Fotky tady:

18.4.2010 Ukliďme svět 2.ročník+Andělský turnaj - Adamov

Druhého ročníku akce "Ukliďme svět" se v Adamově zúčastnili z Fenyxu organizátor Tomáš, Petra, Víťa, Mirka s Alenkou a Pavel spolu se spoustou přátel z Brna, které bohužel neznám jménem. Vyčištěny byly asi 4km břehů řeky Svitavy od 100kg odpadků! Odměnou jim a všem ostatním byl potom odpolední turnaj o špekáček, ve kterém zvítězili mladí a talentovaní "Old Boys"(Pepa, Karel, Pavel) před zkušenou a nadšenou Nedělí (Tomáš, Petra a Honza) a třetí místo vybojoval Výběr z bobulí (Mirek,Jana,Hanka). Další pořadí: 4.Sloni (Sabča,Andrea,Roman), 5.Redbull (Patrik,Víťa,Honza), 6.Komeťáci (Dominik,Dušan,Ondra), 7.Hromy (Jirka,Růženka,Mirka), 8.Medvědi (Skřítek,Aleš,Jakub) Sláva všem, co si to dobře užili!
Za rok na viděnou!
Fotky tady:

17.4.2010 Dubnový ligový turnaj - Adamov

Dubnového turnaje se díky krásnému počasí i sobotnímu termínu zúčastnilo rekordních 13 hráčů.Skvělé výkony v základní části podávali kromě semifinalistů Renátka a Patrik, kteří se nakonec utkali v boji o 7.místo - úspěšnější byla Renátka, a Karel a hlavně Pepa, který byl v životní formě a tři výhry za 4 zápasů stačily na páté místo. V souboji o třetí místo prohrála Růženka až po boji nejtěsněji s Pepinem 12:13. Ve finále, které bylo svým obsazením reprízou toho minulého byl opět lepší Jirka a zvítězil nad Pavlem 13:9. Fotky tady:, průběžné pořadí tady:


11.4.2010 Velikonoční Vejce - Vojnův Městec

Dalšího Prestige turnaje s celkem 60 týmy se zúčastnilo pět hráčů Fenyxu - Pepa Grégr s Pavlem, junioři Patrik a Víťa a Karel hrající se Zbyňkem Greplem z Valšovic. Do bodované třicítky se dostali s bilancí 2 výhry/2 prohry jen Pepa s Pavlem, junioři vyhráli jen jednou. Ani v Béčku se nám moc nedařilo a všichni skončili s bilancí 1/2. Největším nepřítelem kvalitních výkonů bylo zřejmě ledové počasí, kdy se kroupy střídaly se sněžením případně se studeným severákem. Ale v Městci žádné překvapení:)

4.4.2010 VC Litovel - Brno Slatina

Turnaj oceněný známkou "Prestige" se zařadil svým obsazením mezi nejkvalitnější turnaje sezóny v ČR. Přesto se naši zástupci neztratili a získali spoustu cenných vítězství a turnajových zkušeností. Pepa, Patrik a Víťa měli hned na úvod těžkého soupeře v týmu Valenz, Valenz, Valenzová (Varan Karlovy Vary) a dlouho mu vzdorovali. Svého prvního vítězství dosáhli v souboji s velmi zkušenými hráči Hrbáček, Stoklásková, Hejlová ve 4.kole. Karel hrající spolu se Zbyňkem Greplem z Hranic Valšovic a s Veronikou Otýpkovou z ŽEPEC hned v prvním kole porazili tým několikanásobného mistra ČR Milana Haška (+Vencl, Klusová - Vrchlabí) 13:12 ! I v dalších kolech na ně čekali těžcí soupeři - např. Hejl ml., Netušil, Hnilica nebo Hodboď, Ferlay, Šrubařová. Nakonec skončili s bilancí 2 výhry, 3 prohry. Stejnou bilanci dosáhli i Pavel a Pepino hrající s trenérem Slovenské ženské reprezentace Mišo Dzúrikem, když po skvělých prvních třech zápasech přišel útlum a nešťastné porážky. Za většinu fotek děkujeme p. Haluzovi

24.3.2010 Jarní ligový turnaj - Adamov

Po dlouhé zimě jsme se sešli na prvním jarním ligovém turnaji u řeky. Počasí nám docela přálo a tak se nás sešlo celkem 12. Nebyla nouze o zajímavé výsledky a překvapení, takže na hezkém čtvrtém místě (jeho historicky nejlepší umístění) skončil junior Patrik, třetí skončila Petra hrající na našem hřišti vůbec poprvé v životě :). Ve finále Pavel vedl už 9:0, ale asi usnul na vavřínech, čehož využil Jirka k celkovému vítězství 13:11. Fotky tady:

23.3.2010 Malé finále Zimní Ligy Brněnského Petanque Poháru - Brno - Harahall

V malém finále se objevila dvě družstva se členy Fenyxu - vítězem se stal tým Telekoule s Pepou Dohnalem, Jirkou Šrubařem a Veronikou Otýpkovou, třetí místo obsadili František Harašta, Pavel Král a Karel Mrlina. Fotky tady:

20.3.2010 Juniorský turnaj trojic - Brno - Hejlodrom

Velkého úspěchu dosáhli naši junioři Patrik Schimmerle, Honzík Charvát a Víťa Pilát, když na juniorském turnaji v Brně obsadili skvělé 3.místo. Chváleni byli i samotnými pořadateli, spousta zkušenějších soupeřů zůstala až za nimi. Fotky tady:

6.3.2010 Vzájemné utkání klubů Fenyx Petanque a DC Hornets(šipkaři) - Adamov - MKM, Šipkový klub

Protože jsme na vyhlášení sportovce města Adamova přijali výzvu šipkového klubu DC Hornets, utkali jsme se dnes s šipkaři ve vzájemném duelu v obou našich disciplínách - tj. v petanque a šipkách. Přes zajímavé sportovní výkony z obou stran to nakonec dopadlo tak, že v petanque jsme zvítězili 5:0. Protože i šipkaři, kteří jsou mj. i mistry ČR vyhráli ve "své" disciplině rovněž 5:0, celkovým výsledkem je spravedlivá remíza 5:5. Prezidenti obou klubů se nakonec dohodli na remíze bez dohrávky a současně na tom, že v odveta proběhne v létě u řeky. Nicméně musím poděkovat všem hráčům za sportovní přístup a skvělé výkony a šipkařům za přátelské přijetí u nich v jejich hezké nové herně. Výsledky: tady
Fotky tady:

5.3.2010 Jarní turnaj pro děti a mládež - Adamov - MKM (Nemo)

Tak dnes to po dramatických bojích a mnoha zvratech dopadlo následovně. Hrály se tři zápasy pro každou kategorii na časový limit 20 minut. V každé se sešlo 6 hráčů. V mladší kategorii zvítězil David Kopřiva, druhá byla Andrea Schimmerlová a třetí byl Pavel Věžník. Mezi staršími hráči překvapivě a v pohodě s velkým štěstím zvítězil Martin Dvořák - všechny tři výhry, před Honzíkem Charvátem a Patrikem Schimmerlem se dvěma výhrama, u kterých musel rozhodnout rozhoz ke košonku vzhledem k rovnosti výher i skóre. Všichni hráči byli podle svých výkonů odměněni sladkou odměnou. Jirka a Růženka.
Fotky tady:

13.2.2010 Valentýnský turnaj - Adamov - MKM (Nemo)

Na Valentýnském turnaji v herně MKM se v kategorii do 15 let nejvíce dařilo našim juniorům - vítězem se stal Patrik Schimmerle před svou sestrou Kristýnkou a třetí skončil Víťa Pilát. V kategorii dospělých zvítězil Jirka Hromek před talentovanou placérkou Soňou Karáskovou a třetí místo obsadila Mirka Olšarová. Další umístění: 4. Pavel, 5. Pepa, 6. Renča, 7. Tonda, 8. Růženka. Ještě před začátkem byl odměněm 10000-cí návštěvník našich stránek, kterým se stal Pepa Grégr. Gratulujeme všem!
Fotky tady:

4.1.2010 Zimní Liga Brněnského Petanque Poháru - Brno Slatina - Harahall

V letošní sezóně Zimní Ligy Brněnského Petanque poháru probíhající tradičně ve Slatinské herně Harahall vytvořil Fenyx zajímavě složený tým, když "nadšené mládí" prezentované Karlem Mrlinou a Pavlem Králem do trojice doplňuje zkušená legenda brněnského a českého petanque a majitel herny Harahall František Harašta (SLOPE Brno)! Toto spojení se ukázalo jako nesmírně platné a tak není divu, že po 18 zápasech vedou pondělní skupinu Zimní ligy o bod před největšími soupeři týmy F1 RED (Hašek, Hrbáček, Šlapanský, Rylichová) a o 6 bodů před týmem Telekoule (Šrubař, Dohnal, Otýpková, Režová)! Nemusí to ještě nic znamenat, protože po polovině soutěže doplní tři nejlepší týmy pondělní skupiny trojice nejlepších z úterý a na konci se první čtyři z nich utkají v play-off o celkového vítěze Ligy. Zpravodajství ze Zimní Ligy můžete sledovat buď na naší tiskovce nebo na petanque.cz